Fórum - Zobrazit téma - PROČ reiki denně a na celé tělo (diskuse o zrcadlení) - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - PROČ reiki denně a na celé tělo (diskuse o zrcadlení)
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

PROČ reiki denně a na celé tělo (diskuse o zrcadlení)
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Linda
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 26.10. 2007
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: pá červenec 04, 2008 6:38 pm    Předmět: PROČ reiki denně a na celé tělo (diskuse o zrcadlení) Citovat

Potřebuju si ujastit jednu věc?

Dokud nebudu pravidelně-tedy denně dodávat reiki celkově - do celého těla, nedoberu se nijakého hmatatelného zlepšení zdraví a harmonizace organismu, protože efekt reiki je založen na zásobení všech drah a čaker (i miniaturních, jež jsou po celém těle) energií? Takže, dokud budu reiki dávat jen na některé části svého těla třeba třikrát týdně (dělat každý den to prostě nezvládám), kompletně se zdraví nezlepší, protože energie nepůjde do všech jeho částí, nebude tak působit komplexně - tím pádem se nedá mluvit o žádné harmonizaci.

Rozumím tomu správně!?

Prosím, osvětlete mi to.


Naposledy upravil Linda dne st červenec 09, 2008 9:52 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: pá červenec 04, 2008 7:04 pm    Předmět: Citovat

Třikrát týdně je lepší než vůbec. Ono člověk s každou věcí začíná po chvílích a čím víc ho baví, tím je ochoten se zříci jiných věcí, pro onu zábavu.
Ale rozhodně hodinka denně reiki je podle mého zdravé minimum.
Dělej co je v tvých silách a reiki Tě za chvíli bude bavit víc než cokoliv Smile Rozhodně i to minimum co s reiki jsi Ti nesmírně pomůže. Čím více, tím lépe.
A když už máš tak ultra málo času na svoji duši a tělo a máš čas na vše ostatní důležitější? zkusil bych si třeba ráno prozářit hlavu, v poledne tělo a večer nohy. Rozložila by sis to a žádnou část by jsi nenechala ladem.


Naposledy upravil Psychedelic dne pá červenec 04, 2008 9:47 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá červenec 04, 2008 9:30 pm    Předmět: x Citovat

Linda: a to ti řekl kdo? Nepleteš si to náhodou s tradičním 21 denním ošetřením po zasvěcení? Tam to má svoje opodstatnění z důvodu, aby se adept s novými energiemi sžil, naučil se je vnímat a naučil se na sobě pracovat.
Čím dál víc s tím souhlasím, protože to je snad jediná možnost, jak lidi přesvědčit, že je nejlíp začít hezky u sebe a něco se pro začátek naučit.
Protože později už většina ztratí trpělivost a hoooonem se hrnou zachraňovat co před nimi neuteče na strom, vlastně ani tam, protože dálkové působení je dožene všude.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Linda
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 26.10. 2007
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: so červenec 05, 2008 9:27 pm    Předmět: Citovat

Mistr říká, že aby mohlo dojít k harmonizaci organismu a ke zlepšení zdraví, musí se bezpodmínečně reiki praktikovat denně po celém těle, aby některé části těla nepřicházely zkrátka.

To já si to vysvětluju takhle, protože potřebuji vysvělení toho, proč to tak dělat.

Takže hledám vysvětlení v tom, že po celém těle jsou energetické dráhy a čakry, které musí být všechny zásobeny energií.

Já potřebuji nějaké pochopení, potřebuji vědět proč to tak mám dělat, proto se ptám, jestli i vy reikiujete celé své tělo denně, nebo to tak trochu odflakujete a jaké máte výsledky.

Nevím jak kdo z vás, ale mě se zdraví od té doby, co jsem zasvěcená mírně zhoršilo. Reiki si dávám jak už jsem řekla tak třikrát týdně, čas a klid si najdu večer před spaním, celé tělo udělat nezvádnu, protože po několika pozicích (začínám od obličeje, uši, zadní část hlavy, vrchol hlavy, krk, klíční kosti, srdce,..... někdy zvádnu i břicho, kyčle, kolena, ...) hnedka usínám. Mám na sebe pak vztek, (o reikiováním zadní části těla vůbec nemluvě - tu dělám málokdy).

Jak to jde vám? Kam jste pravidelným sebeošetření došli, jaký mělo vliv na vaše zdraví?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: ne červenec 06, 2008 10:17 pm    Předmět: Citovat

Lindo to co tady popisuješ je dnešní problém reiki.

Dřív bylo jedno reiki, jedna metoda, jeden postup a jeden názor. Dnes je bohužel tisíc postupů, tisíc názorů a tak je nemožný se v tom vyznat a orientovat. Je to spíš na Chocholouška. Bohužel v tom zmatek dělají mistři, kteří mnohdy nejsou žádnými mistry, jen lidmi kteří znají (a někteří věřím že ani ne pořádně) mistrovský symbol reiki a zasvěcují. Dělají si své postupy, své názvy, někteří i své symboly.

Zdraví se ti po zasvěcení ve skutečnosti zhoršit nemůže. Stává se, že dojde k takzvanému deja vu, nějaká fata morgána, prostě odraz nějakých starých nemocí který se dořešují.

Těžko ti tady někdo řekne, jak to měl on, protože tohle je proces, cesta a neustále se to vyvíjí a hlavně nikdo ti nemůže říct, jak by na tom byl, kdyby nedělal s reiki. Porovnávat něco s ničím se prostě nedá.

Ošetření celýho těla každý den je pro moderního současnýho člověka nemožný a proto se divím, že to nějaký mistr vyžaduje. Je to nemožný, proto to nedělej a netrap se tím. Reiki ti má být pomocníkem, ne ty jeho otrokem.

Hledej rukama na těle oslabený místa a na ty se soustřeď. Nemá smysl si dávat ruce na místa, na který tvé ruce nereagují. Řiď se pocity, intuicí, to je momentálně tvůj nejlepší učitel. Nějaký skripta s návody vyhoď, protože každý mistr je má stejně trošku jiný a tak ti můžu zaručit, že většina lidí pracuje jinak než jak ti radí tvůj mistr a přitom to funguje všem. Ber to totiž tak, že funguje vše, v co ses rozhodla věřit. Dokonce i to čeho se bojíš. Takže pokud se bojíš, že se ti zhorší zdraví, tak se to opravdu může stát, ale ne díky neošetřením pomocí reiki, ale díky tvé mentální práci. Takže momentálně jsi svým chováním svůj největší nepřítel (tím že se bojíš že nepracuješ pořádně a jsi na sebe naštvaná).
Zkus dělat to co vyhovuje časově tobě a ne mistrovi. A časem uvidíš, kde byla pravda. A buď šťastná, protože cesta reiki je cesta lásky, světla a míru. Pokud tomu tak není, tak to není reiki.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: ne červenec 06, 2008 11:20 pm    Předmět: Citovat

Laughing Laughing Laughing
Citace:
Ošetření celýho těla každý den je pro moderního současnýho člověka nemožný a proto se divím, že to nějaký mistr vyžaduje. Je to nemožný, proto to nedělej a netrap se tím. Reiki ti má být pomocníkem, ne ty jeho otrokem.

Ale jdi..........si neumíš poradit? Takovej chytrej......Si můžeš dát každej den reiki na dálku a ošetříš celý tělo....Já jsem dost zaměstněnej člověk a stíhám to každej den....Jde to v pohodě i s Reiki 1. Ve svých kurzech to učím..A neznám nic lepšího .teda kromě hezký chvilky s partnerem před usnutím, než si sharmonizovat čakry.....

Citace:
Hledej rukama na těle oslabený místa a na ty se soustřeď. Nemá smysl si dávat ruce na místa, na který tvé ruce nereagují.


ono se taky někdy stává, že si člověk sám blokuje užitek z reiki...pokud mám někde na těle takové msíto, které trápí a které přsto neche přijmout energii, stačí ošetřít meridián žaludku a pak znovu dát ruku na místo potíží, nebo ošetřít přes reflexní plošku na nohách a rukách a ono to pak najednou jede jak vysavač.....A i tak, stejně si pdovědomí pošle reiki tam kam potřebuje nejvíc.

Citace:
Nějaký skripta s návody vyhoď, protože každý mistr je má stejně trošku jiný a tak ti můžu zaručit, že většina lidí pracuje jinak než jak ti radí tvůj mistr a přitom to funguje všem.

No, buď je můžeš vyhodit, což bych řekla že ješkoda - když už se přihlásíš na nějaký kurz, tak dostaneš materiály, kterým věnoval ten msitr svůj čas, popsal v nich svoje zkušenosti - člověk za kurz a potažmo za ty materiály zaplatí a pak je vyhodí s tím, že je nepotřebuje Laughing Laughing Laughing to je podle mne docela ukvapené gesto.....mnohdy to co nejsem schopna najít a rozluštit mezi řádky teD´to jsem schopna možná za týden, za měsíc , za rok.....
A nebo máš možnost že použiješ to, co tam je, budeš to zkoušet, pak si upravíš podle toho co vyhovuje tobě, ale pro začátek je to dobrý mantinel, abys přišla na to co všechno se s tím dá dělat. Věřím, že alespoň průměrný mistr to ve svých skriptech obsaženo má....Já ty svoje první od své mistr reiki mám, to že se jich nedržím křečovitě teDˇje jedna věc, ale to že tam je spoustu užitečných informací, ke kterým jsem se dost dlouho vracela, je věc druhá...Jsou totiž věci, které se nemění...Pokaždé, když si skritpa přečteš, v nich objevíš něco nového, co tě upoutá. Proto to je pracovní materiál. A ještě něco...každý pořádný mistr každého adepta upozorní že to co vyučuje je jeho cesta a že jeho žáci, po té, co se naučí základy, budou zkoušet, experimentovat a kombinovat a určitě přijdou na to, jak bude vypadat jejich cesta...A to je důležíté - nekopírovat cestu svých mistrů ale díky jejich výuce se naučit základy a na těch stavět to svoje a jít svou cestou.Ale Pepo, duchovní zákony princip práce s energií jsou stejné, nemění se, ani míra zodpovědnosti.....Opovrhovat učitelem je asi takové jako opovrhovat sebou......Každý člověk má pro tebe informaci. Je na na tobě, jestli ji slyšíš, chceš slyšet nebo nechceš, protože jsi zaposlouchán jen do svých slov.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: po červenec 07, 2008 12:48 pm    Předmět: Citovat

škoda Renčo že cituješ mé věty které jsi ale moc nepochopila.

Bylo by férovější, kdybys napsala svůj názor a pohled na věc bez toho, aniž bys tam dávala útržky mého příspěvku. Protože to co píšeš, nemá s tím mým téměř nic společnýho - ikdyž ty si myslíš že ano - a tak to dohromady tvoří šílenou slátaninu (viz to opovrhování učitelem atd.).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Linda
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 26.10. 2007
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: po červenec 07, 2008 4:31 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Ber to totiž tak, že funguje vše, v co ses rozhodla věřit. Dokonce i to čeho se bojíš. Takže pokud se bojíš, že se ti zhorší zdraví, tak se to opravdu může stát, ale ne díky neošetřením pomocí reiki, ale díky tvé mentální práci. Takže momentálně jsi svým chováním svůj největší nepřítel (tím že se bojíš že nepracuješ pořádně a jsi na sebe naštvaná).
Zkus dělat to co vyhovuje časově tobě a ne mistrovi. A časem uvidíš, kde byla pravda. A buď šťastná, protože cesta reiki je cesta lásky, světla a míru. Pokud tomu tak není, tak to není reiki.


Krabasi, to jak si řekl, že "funguje vše, v co se člověk rozhodne věřit", bude s největší pravděpodobností podstatou celé věci.

Díky, napsal si to výstižně.

Renato
Citace:
Pokaždé, když si skritpa přečteš, v nich objevíš něco nového, co tě upoutá.

To je pravda, mám doma několik ezoterických knížek, ke kterým se znovu a znovu vracím, abych si přečetla třeba jen určitou pasáž a pochopila nové souvislosti, které jsem předtím nevnímala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: po červenec 07, 2008 10:03 pm    Předmět: Citovat

Pepo- a proč si myslíš, že jsem nenapsala svůj názor a zkušenosti? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: po červenec 07, 2008 10:42 pm    Předmět: Citovat

protože takhle se názor nepíše. Pokud by si ke svým komentářům nedávala moje citace, tak by to bylo v pořádku.

Víš, když se podívám jen na ten tvůj začátek, tak já například vůbec nepovažuji za poslání si reiki do budoucna za celkové ošetření těla. To je úplně něco jiného, to je takové ošulení, ale hlavně ne kompletní ošetření. Možná jen tak pro dobrý pocit.
Pokud toto bereš jako rovnocenou věc, tak na to máme naprosto odlišný pohled (a jako že v 90% ostatních věcí ho máme odlišný, jen to tady neventiluji způsobem, že cituji tvé, dle mého názoru některé nesmysly a nepíšu k tomu své komentáře) a tak nemá žádný smysl si navzájem ve svých příspěvcích citovat segmenty příspěvku toho druhého a dělat jeden z druhého blbce stylem "jestli jsi chytrý" atd. Pak to totiž vypadá, že spíš chceš být jedovatá, než že chceš diskutovat. To je můj pohled na tuhle věc. Jo a nezapomeň si zavolat na pomoc Mirka, už tady dlouho nic chytrýho nenapsal Wink (tohle byl vtip).

Měj se hezky Renato
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: po červenec 07, 2008 10:45 pm    Předmět: Citovat

jo a abys neřekla, že tě dostatečně neznám, tak čekám že napíšeš něco ve stylu o mé ješitnosti
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: út červenec 08, 2008 6:31 am    Předmět: Citovat

Linda napsal:
Mistr říká, že aby mohlo dojít k harmonizaci organismu a ke zlepšení zdraví, musí se bezpodmínečně reiki praktikovat denně po celém těle, aby některé části těla nepřicházely zkrátka.

Jak to jde vám? Kam jste pravidelným sebeošetření došli, jaký mělo vliv na vaše zdraví?


Lindo, ja si pravidelna osetreni kazdy den nedelam a zdravi se mi nezhorsilo (kdyz si odmyslim zalezitosti spojene s vekem Laughing).

Ostatne postupu k harmonizaci tela je vic. Mohli by o tom vypravet, ti kteri cvici treba thai-chi.

Domnivam se, ze tvuj mistr vas chce primet k tomu, aby se vam (zakum) nektere postupy zautomatizovaly. Rozhodne neni spatne si v kazdodenim shonu udelat chvilku na sebe. A kdo vi, treba ses ho porad ptala, kdy uz se ti zdravi zlepsi ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Linda
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 26.10. 2007
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: út červenec 08, 2008 7:53 am    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
[A kdo vi, treba ses ho porad ptala, kdy uz se ti zdravi zlepsi ....


Tak na to jsem se ho neptala, neptala jsem se ho skoro na nic, protože se s ním moc mluvit nedalo, debaty moc nepřipouštěl. Takže jsem se s ním od zasvěcení více nesetkala, ani se mi do toho nechce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: út červenec 08, 2008 9:16 am    Předmět: Citovat

Wink nemám vůbec záměr psát o tvé ješitnosti, ale já si vážně dávám každý den Shamballu nebo Reiki - co mne napadne sama sobě jako na dálku, protože tak s tím ošetřím a dobiju celé tělo za velmi krátkou dobu. I když cvičím každý den falun - to je super na zharmonizování těla (to dávám Zbultranovi za pravdu, tak si tnehnle příjemný bonbónek neodpustím. Dělá mi to dobře Smile Do budoucna si reiki neposílám, protože řeším co přijde jak to přijde, nemám to zapotřebí. Tedy už ne. ze začátku jsem to používala ale stejně mě to dokopalo k tomu, že pokud si něco nevyřeším sama, tak to za mne nikdo neudělá. Takže to je moje zkušenost a praktikování. Stejně tak se dají zharmonizovat "za pochodu" i čakry, ale příjemnější je si je zharmonizovat "růčo". Ale orpavdu, možností je moc.
Ta další poznámka - že když tělo někde nepřiímá reiki na některém místě - tak to je fajn udělat přes reflexní plošky.Zrovna předevčírem jsem mamce dávala reiki na její hroznej kašel, krk bral ale prostor kolem průdušek nic moc , spíš ne, tak jsem ošetřila dlaně a chodidla a pak dala dlaně zpátky na průdušky a nádherně to začlo vrnět a jen jsem to doladila.Včera to bylo už bez problémů.
Jinak o učitelích mám své mínění - ale zpočátku jsem je brala jako vševědce, že si umí se vším poradit. No a pak jsem přišla, že jsou to lidi jako já...ale já si je neberu jako guru ale jako toho, kdo mi dá informaci o něčem, co momentálně mám potřebu poznat nebo vědět a sama na to nemůžu přijít. Ale žiju tylem - dejte mi informaci, já si s tím už nějak budu hrát a pracovat. Zodpovědnsot za výseldky beru na sebe. Ale vím, že každý jsem jiný a někomu tento přístup krajně nevyhovuje...Učitele beru jako někoho, kdo je v tom, co potřebuju vědět někde napřed. Ale po získání nějaké zkušensoti nemám potřebu kopírovat jeho styl. V případě když mi vyhovuje něco jiného.
Wink Ad můj styl odpovědí - Reagovala jsem na něco, co mne upoutalo v tvé odpovědi. S tím, kde stebou souhlasím nepotřebuju řádky opakovat. A mimochodem, o všem co píšu, tak píšu v čem mám osobní zkušenosti. O teoriích vždy dám upozornění, že to je jen domněnka. Já takhle energetickou práci opravdu praktikuju...
Hezký den Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: út červenec 08, 2008 10:59 am    Předmět: Citovat

Krabasi, je pro Tebe důležité se na základě konfliktů rozvíjet?
Je to cesta, já vždycky přemýšlím, když cítím, že mě cosi ´´naštvalo´´ , co je tam mého. Konflikt je způsob jak najít to, kde jsem. atd.atd.atd. Hezký den, Míša.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.24 sekund