Fórum - Zobrazit téma - Kočky a Reiki - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Kočky a Reiki
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Kočky a Reiki
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jiri_Z
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 28.3. 2007
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 7:51 am    Předmět: Kočky a Reiki Citovat

Ahoj všichni,


zarazila mě v poslední době jedna věc: když si chci pohladit cizí kočku tak moji dlaň snesou bez problémů.
Ale když se kočka dostane do kontaktu s mými špičkami prstů tak sebou škubne a poodejde, podívá se co se děje. Některá se nechá pohladit znovu ale opět jako by ji ze špiček mých prstů něco uhodilo. Tím to pro ně končí a už se nechtějí nechat pohladit.

V Karuně Reiki se (pokud se nepletu) při zasvěcování aktivují i čakry ve špičkách prstů. Možná je to tím že ta kočka něco podobného nečeká. Přesto mi ta situace s kočkama trochu vadí. Máte někdo podobnou zkušenost?

P.S. V knížce Diane Steinové Průvodce reiki - kompletní průvodce ke starobylému léčebnému umění je uvedeno že si údajně kočky myslí že Reiki vymyslely ony. Co vy na to?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 10:34 am    Předmět: Citovat

Jirko, kočka či kočky jsou s Tebou v bytě nebo jsi je potkal na návštěvě?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Jiri_Z
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 28.3. 2007
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 10:44 am    Předmět: Citovat

Jsou to cizí kočky, potkal jsem je venku každou zvlášť během ca tří týdnů. Nebyly ještě dospělé ale koťata už také ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 11:09 am    Předmět: Citovat

Ze své zkušenosti s těmito svojskými zvířátky - ke mně i doma přijdou sami, chtějí-li reiki, jestliže bych sama od sebe při chování dávala reiki - odejdou. Pejskové také poprvé odejdou, ale následně se vrátí, mají jinou povahu. Kůň přijal reiki rád. Hezké bylo, když jsem na koni jela, dávala jsem mu reiki, víc jsme splynuli.
Jinak je pravdou, že u koček při dávání reiki jsem mnohokrát vnímala, že je to oboustranné. je-li mi nedobře, sami od sebe přijdou, předou a lehají si na místa, která vnímají jako problémová - břicho, nohy, hlava, krk.
S těmi konečky prstů - dokud máš na ní položenou dlaň, domnívám se, že je zvyklá na ostatní lidi, kteří ji hladí celou dlaní. U konečků prstů vnímá energii rychleji. Míša.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Jiri_Z
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 28.3. 2007
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 11:57 am    Předmět: Citovat

Míšo díky za zkušenosti. Když jsem byl malý tak se na mě kočky lepily (moje babička jich pár chovala a každý rok byly koťata). V dospělosti mi "zmizely" ze života a místo nich se objevili psi. U nich ten problém není, aspoň u toho co mě zná od štěněte - toho pohladím, on sebou praští o zem a užívá si to.

Ještě k těm kočkám: já bych si je jenom chtěl pohladit, takže na nich ruce nedržím ani vědomě Reiki neaktivuju, tj. případně proudí "samo" díky kočkám. Ta reakce koček je v okamžiku kdy se dostanu k zadním nohám a ruku zvedám (abych ji zas posunul k hlavě). Zkus si to abys věděla co myslím. Tehdy se ty špičky prstů obrátí ke kočce a ona reaguje jako bych ji praštil. Totéž když kočka stojí, ty se k ní natahuješ ruku a v tom okamžiku prsty ruky směřují k ní. Jedna z nich v tom okamžiku dokonce trhla hlavou ode mne jako bych do ní tou rukou vrazil. Přitom jsem ji měl od ní min. 5 cm. Pak udělala přede mnou oblouk, přišla ke mně blíž a situace se opakovala a následně mě už nedovolila na sebe sáhnout.

No nic, jsou horší věci. Je to také o lpění - obecně "já bych něco rád" ale svět/Universum/Bůh (jak kdo chce) má jiný záměr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 12:47 pm    Předmět: Citovat

Teď odpovím intuitivně, co mi přišlo, když popisuješ situaci. Kočka si sama rozhoduje, kdy přijde, otírání o nohy atd. Přichází za Tebou ze svého rozhodnutí. Zkus ji nehladit, jestli se jen otře a počkej, co bude dál.
(já už jsem dávno pochopila, že nejsou kočky u nás doma, ale my žijeme u koček). Jejich svobodomyslnost ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Jiri_Z
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 28.3. 2007
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 1:04 pm    Předmět: Citovat

Ano, máš pravdu. To je to lpění... Že JÁ si ji chci pohladit. Přesto bych rád někdy zjistil co těm kočkám na mě vadí. V životě totiž musíš mnohdy udělat první krok sám/a a nečekat - v případě koček - až se ti samy začnou otírat o nohy. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 1:22 pm    Předmět: Citovat

Very Happy Very Happy Very Happy Idea ale to uz je jine tema. M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Jiri_Z
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 28.3. 2007
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 1:30 pm    Předmět: Citovat

Někde jsem slyšel/četl že všechno souvisí se vším...

Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Rigi
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 7.7. 2008
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: út srpen 04, 2009 11:09 pm    Předmět: Citovat

Nechci tě strašit, ale myslím, že by z tebe kočky mohly cítít přivtělené bytosti...Něco negativního. šla bych za někým, kdo má schopnosti pomáhat v těhle věcech. Pro jistotu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Jiri_Z
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 28.3. 2007
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: pá srpen 07, 2009 10:10 am    Předmět: Citovat

No, možné je cokoli. SRTčkem se sice průběžně čistím ale stačí zajít na hřbitov.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: ne srpen 09, 2009 7:15 pm    Předmět: Citovat

Jistě, kočky vymyslely Reiki a lidi zase přivtělené bytosti. Very Happy Very Happy Very Happy
Jen na ně - s kyvadlem - a nešetřete je!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: ne srpen 09, 2009 7:49 pm    Předmět: Citovat

teda Kájo, tímhle si mě opravdu dostal, hihi Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: ne srpen 09, 2009 10:36 pm    Předmět: ... Citovat

Teda, to je na blázinec.............. Wink Wink Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: po srpen 10, 2009 8:45 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Kočky hlavně kocouři se neradi hladí a když se otřou o nohy svého paníčka,tak to je vrchol jejich důvěry.Kočky jsou fixovány na teritorium,na byt,klidně vymnění páníčka a neradi se stěhují.psi nepotřebují byt ale páníčka.Proto se říká,že kočky jsou falešné.
Ve starém egyptě byly kočky strážci podsvětí.Nenapadlo mne zatím o tom přemýšlet,proč zrovna ony mají tu schopnost.Ale pro mne to není důležité proč.Mají ji.Mněl jsem doma kočky dvě.Při meditacích a při práci s energiemy byli většinou v jiném pokoji a nebo je to vůbec nezajímalo.Ale.. odváděl jsem maminku,když se vrátila zkontrolovat...po nějaké době jsem si lehl na záda a nechával to odeznít a vnímal..a najednou přišel někdo,kdo tam nemněl co dělat.Nevolal jsem ho a proto jsem ani nechtěl ho odvést.Moje kočka,byla u mne asi dva měsíce z útulku.Nemazlila se,neumněla mnoukat,špatně to snášela,to stěhování.Jak přišel duch,tak okamžitě dupot a přiběhla moje první kočka a postavila se v klidu do prostřed pokoje a dívala se na ducha.Fakt,tam kde jsem ho cítil já,tak tam ho pozorovala i ona.Júlinka.Ale v tom přiběhla i moje druhá kočka a nikdy před tím se nechtěla nosit na rukou a nebo na klíně.Okamžitě drápy a pryč.A najednou mi jediným skokem skočila na prsa.Posadila setam a ocas si stočila kolem pacek.Smál jsem se,protože jsem cítil co ona.Bránila mne.Proto mi sedla na prsa a nespouštěla oči z ducha ale byla úplně v klidu.Což značí,že to mají asi vrozené a nebojí se této energie duchů.Aniž jsem cokoliv dělal,duch cítil moje odmítnutí a vůbec se ani nepokusil díky kočkám o navázání kontaktů.
Pro mne je to kočičí umnění a beru jako samozřejmost,že ho mají.Egyptané to vnímali stejně.Člověk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund