Fórum - Zobrazit téma - ...pořád to kouření...:/ - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - ...pořád to kouření...:/
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

...pořád to kouření...:/
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: pá červen 27, 2008 11:52 pm    Předmět: Citovat

Džarmi, až se s ním setkáš, všimni si jeho očí. Zajímalo by mne, jak na tebe budou působit. Jestli zůstal stejný, tak si ho určitě užiješ Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: ne červen 29, 2008 6:41 pm    Předmět: Citovat

Před 7 lety u nás byla akce na odvykání kouření - jehličky do ucha.
Pamatuju si, že asi 12 nebo dokonce 18 hodin před tím se nesmělo kouřit. Chodila jsem jak tělo bez duše, soustavně koukala na hodiny, kdy už to konečně bude a já vyrazím nechat si napíchnout jehličku. Konečně všechno to utrpení skončilo a já šla domů s pocitem, že jsem vysvobozená ze své závislosti. To trvalo asi půl hodiny. Přicházím k domu a přesně před naším plotem ležela celá, nenačnutá krabička Peter, mojí oblíbené značky. No, neseberte jí, že jo ?
Tak jsem jí sebrala, uvařila kafe a obřadně si zapálila tu svojí cigaretku. Točila se mi hlava jako blázen, ale za chvíli jsem to překonala a byla jsem šťastná, že ty jehličky zase až tak nefungovaly Very Happy . Jo, je to tak, byla jsem ráda. V hloubi duše jsem přestat nechtěla.

Další důkaz toho, že dokud to nemáš srovnaný, nic nefunguje, nikdo to za tebe nevyřeší Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: ne červen 29, 2008 11:00 pm    Předmět: Citovat

Nu jsem zvědavá jak to dopadne.Vědomě opravdu kouřit nechci a přijde mi,jako by ve mě byl nějaký skřet,kterej by mi furt rozmlouval moje rozhodnutí a dával mi důvody,proč to nedělat.Je to hodně silné a ovládající.Myslela jsem si,že když půjdu na to touto cestou,tak to bude bez boje,ale je tu velice překvapující hlas vytvářející divný pocity.Jako kdyby byl skřítek opravdu překvapen a velice zdrcen,že to myslím velice vážně.Vlastně se mu dařilo mě chvíli zdržovat,než jsem opravdu šla a napsala email,že bych se ráda objednala. Twisted Evil

Džarmi Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zip
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2004
Příspěvky: 120

PříspěvekZaslal: po červen 30, 2008 6:20 pm    Předmět: Citovat

...cigárko,ten slastnej pocit po dobré mňamce,nebo po kafíčku,co?Toho se chceš Džarmi opravdu vzdát? Twisted Evil Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: po červen 30, 2008 9:46 pm    Předmět: Citovat

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

No mě to chybět nebude,ale skřetovi.....

Hele normálně cigareta s kafem mi vůbec nechutná,vlastně kafe ani nijak nepiju.Ale třeba mi budou chybět večerní vycházečky na zahradu.To nevím co jiného mě k tomu přivede.Pozorovat měsíc každý večer hmmm... to asi ne. Very Happy Very Happy Very Happy

Džarmi Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 2:55 pm    Předmět: Citovat

Dzarmi napsal:
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
No mě to chybět nebude,ale skřetovi.....

Džarmi, myslím že jdeš na to moc dobře Smile když sis uvnitř sebe rozdělila role: Já(Džarmi) je už nekuřákem teď, a cítíš, že skřítek co cíga miluje je patřičně vylekán, že se blíží doba, kdy o ně přijde a bude si muset hledat svoji obživu jinde Twisted Evil
A to je právě ono! Má příšernej strach. A kdo má strach, tak je vždycky slabší. Bude se snažit škodit, ale pamatuj, že má strach a proto nemá žádnou šanci Idea

A co se týká večerních vycházek do zahrady? S tvojí kreativitou snadno přijdeš na nějaký mnohem voňavější rituál, třeba jenom vystavíš tvář proudění vlahému podvečernímu vzduchu a budeš intenzivně prociťovat jak se dotýká tvé pleti,jak tě hladí a laská (tohle dělám ráda já, když mám možnost být vpodvečer v přírodě, zahradě nebo aspoň v parku v Praze Sad ). nebo začneš právě díky tomu super-reconnectionovat
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Frantishek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 4.12. 2007
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 7:51 pm    Předmět: ...xxx Citovat

Smile) Ahoj Všichni..koukám kolik tu vyskočilo kuřáků..je fajn v tom nebýt sám, ačkoliv Vám přeji uzdravení stejně jako sobě. Mno nevím, zatím tahám..a přemýšlím a jelikož chodím každý den do práce tak vlastně ani nemám čas přestat kouřit...to zní dost hloupě. co? :d
Je to paradox. Máma mi na to řekla, že kouřit jednou přestaneme všichni...no taky super, ne? :/ Potřebuju zázrak. Chci se ráno vzbudit jako svobodný člověk zbaven závislosti na cigaretách!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Přeji Všem, jenž bojují, nebo nebojují aby se na ty cíga vys... co nejdřívSmile)

Pa a Krásný Večer přeji!!!

František

PS: Zítra si jdu pro náplasti, tak jenom doufám, že je nebudu žvýkat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zip
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2004
Příspěvky: 120

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 8:44 pm    Předmět: Citovat

Tak abych jen nepopichoval tak přidám Františku pár vlastních postřehů.
Náplasti si kup ty nejsilnější co jsou,nastříhej si je na proužky a zkoušej od jednoho zvyšovat,ušetříš.
Před asi deseti lety jsem byl u již zde zmiňovaného dr.Prokopjuka a fakt funguje,chuť minimální a žádné veliké absťáky.Začal jsem asi po půl roce vlastní blbostí,doutník u vody proti komárům a tak,no hloupost.Za dva měsíce jsem kouřil dvacet doutníčků denně a smrděl jsem jak Masarykovo nádraží Embarassed
Natvrdo jsem přestal před čtyřmi lety,v té době jsem kouřil tak 40 a více a přiznám se že už bych ten první půlrok nechtěl absolvovat znovu.Špatně jsem spal,děsivé noční můry,nedokázal jsem se na nic soustředit takže problémy v práci,ve vztazích a tak.Kila nahoru samozřejmě letěly ať jsem dělal co jsem chtěl.Přiznám se že dnes nevím jestli mě to nekouření víc dalo nebo vzalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2008 6:30 am    Předmět: Citovat

Ahoj Franto, tak si říkám, jestli si se rozhoupal, nebo ne Wink .

Máš tam malou SZ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: po srpen 18, 2008 3:32 am    Předmět: Citovat

Navracím toto téma,protože bych se s vámi chtěla podělit o můj proces ,,Přestávání s kouřením''.

Byla jsem tedy u pana Prokopjuka,úžasnej ochotnej pán,příjemné setkání.Jeho metoda na mě však nefunguje tak docela.Mohu říci,že tak částečně.Možná tak napůl....nevím.Každopádně jak jsem si myslela,že to bude jednoduché,tak není. Very Happy
Stále kouřím,ale změnilo se to,že kouřím tak čtvrtinu toho co dříve a s jiným přístupem.Pěkně si každou cigaretu vědomě užiju.Nemusím sebou všude nosit tabák a zapalovače a vklídku si vyjedu na celý den ven bez tabáku.Trávím spousty času s nekuřáky a už nemam potřebu chodit mezi kuřáky a alkoholiky. Laughing Laughing Laughing (to nemyslím tak,že všude v hospodách jsou alkoholici,ale opilci každopádně.)
Zajímavé je,tedy alespoň pro mne,že hned po opuštění pana Prokopjuka kanceláře,jsem jela navštívit na pár dní mou kamarádku,kterou jsem začala kouřit aktivně.Dobrá pecka!Samozřejmě jsem musela kouřit a přidaly se mi psycha,že to nezvládám.Těžké to dny....Tvrdá to zkouška..
Srovnala jsem si tedy,abych netrpěla,že na to musím ještě trošku jinak a že objevím příčinu,proč vlastně kouřím a že se na sebe nebudu zlobit,když jsem to nezvládla hned.Hned krátce na to jsem jela na seminář ,, Vnitřní dítě'' kde jsem si pomocí terapeutů Damaa a Evičky Hruškové (rodinné konstelace) vyřešila spousty spousty kalů,kvůli kterým jsem si nedovolovala žít život v jeho plné kráse,našli se tam prvky sebeubližování a tak podobně....tak tam se mi hodně změnil přístup sama k sobě a kouření opět zesláblo.
Před pár dny se mi zdál sen,ve kterém mi bylo připomenuto mé vědomé rozhodnutí kouřit a po krátkém zamyšlení nad tou dobou mi došlo i proč jsem vlastně kouřit začala.Uvědomila jsem si,že dnes už je tomu jinak a je jiná situace pro mne ve společnosti a kouření pro dobrou pozici v ní už nepotřebuji.Ba naopak!
Koupila jsem si na radu kamarádky nikotinové žvíkačky a je to pěkný hnus vám řeknu.Pěkný blivajz,po kterým se vám chce zvracet.Když mi došlo,že tenhle blivajz do sebe fedruju pomocí mých tabákových cigaretek,byl tu další krůček na cestě k nekuřáctví.
Je to docela dlouhý proces,ale vlastně zábavný a zjistila jsem,že mi nevadí a netrápí mě to.Skřítek potvora ustupuje a jednou tu prostě nebude a mě nebudou chybět ani moje dnešní tři cigaretky.
Jsem ráda za cestu,kterou teď jdu a těším se na každý nový krásný den,nezačínajícím cigárkem,ale dobrou snídaní.

Toť má,zatím neukončená,cesta za nekuřáctvím.

Papáček Džarmi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: po srpen 18, 2008 1:20 pm    Předmět: Citovat

Dobrý, Džarmi, jestli k tomuhle jednou dojde můj syn, budu šťastná jako blecha Laughing Ze zarytého nekuřáka a odpůrce kouření se stal - asi i díky pracovnímu prostředí (restaurace) pěkný kuřák. I když, to jsme se shodli oba, on kouří z nudy a nebo ze zvyku. Když je v jednom kole, nebo jezdíval na bruslích, tak to nepotřeboval, stejně tak tam, kde je pořád co dělat, tak po cigaretě sáhnout nemusí. No, co nadělám, že? Je to jeho volba, je dospělý.

ALe vzpomněla jsem si na pár příkladů z rodiny Laughing Manžel kdysi dávno kouřil, když jsme se poznali tak už jen svátečně, o víkendu ke kafi, prostě ten relaxační rituál. Pak jsem přišla do jiného stavu a řekla mu, že jestli chce kouřit, tak hezky hybaj před baráček. On na to že to by vypadal jako žebrák u baráku a že to raděj přestane rovnou. Přestal, občas říká že mu kouř zavoní ale kouřit nemá potřebu, nikdy znovu nezačal.

Strejda, 72 let, samorost, tedy starý mládenec , pálil jednu za druhou. jeho světnička - to je přirozený okrový nikotinový nádech Smile Musel na operaci, ve špitálu se kouřit nesmí...když jsme za ním byli na návštěvě a dělali si legraci jak to řeší s cigárama, tak odpověděl, že když už nekouří týden, že nemá cenu zase začínat. Nu a fakt nezačal, je už půlrok doma a pohoda. takže ono když se chce, tak to asi jde. Ale člověk se musí zaseknout opravdu...

Dělala jsem odblok na kouření pomocí kinezky u kamarádky...Už podvědomí (pomocí svalového testu) křičelo Ne ne...Tak jsem řekla: Holka, ty přestat nechceš, co s tím? Leda omezit? A to prý ano, s tím podvědomí souhlasilo. Nějaký čas to vydrželo, stejně jako Džarmi si i ona z cigaretky udělala odpočinkový rituál (jinak kouřila jak továrna za pochodu neustále, dokonce i když se šminkovala). Jenže pak se dostala do hodně velkého stresu a bylo to zpátky. Vůle to omezit pak musela zapracovat sama a docela to zvládla. Ale je fakt, že tytyty udělali i doktoři....

Ono je asi fuk, na čem jsme závislí, protože to je únikové chování, které má příčinu úplně jinde.....někdo je závislý na cigaretách, jiný na alkoholu, hracích automatech....Utíká k nim od strostí všedního dne, stresu, napětí ve vztazích, zkrátka se mu s tím nechce nic dělat, ale potřebuje nějak vypnout....Jiný to dělá fitkem, posilovnou, prací, sexem, čokoládou, jídlem, nákupy,čímkoli....Je na tom taky závislý....aby si na chvilku odskočil od problémů a "odfrknul" od toho co je nepříjemné a co řešit nechce nebo neumí. Určitě každý si najde jednu dvě závislosti....minimálně....Zbavíme se jich, až nás začnou obtěžovat.A na to musí nazrát doba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Danina
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 9.8. 2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: út srpen 19, 2008 10:58 pm    Předmět: Kouření Citovat

Jsem tu nová,ale tady ty příspěvky mě moc zaujali,
jsem kuřačka chtěla bych přestat podvědomí mi to
nedovoluje našla jsem od vás všech hodně rad tak
to začnu zkoušet jestli něco zabere jsem moc ráda
že jsem našla tyto stránky a zaregistrvala se zatím se
vtom plácám,ale diskuzní forum je moc zajímavé
všechny zdravím Danina Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st srpen 20, 2008 9:40 am    Předmět: Citovat

Ahojky Danino,

nevidím jediný důvod, proč bys to nedokázala. První krůček jsi udělala, přemýšlíš o tom... Tak teď udělej ten druhý. Ujasni si, jestli to opravdu chceš.
Nechci Tě přesvědčovat, to nemá smysl. To musíš Ty sama. Ale je to osvobozující pocit. Věř mi. Wink .

Jestli můžeš, napiš mi jak dlouho a kolik denně kouříš. Klidně do SZ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: čt prosinec 18, 2008 8:06 pm    Předmět: Citovat

Zdravím kuřáky !

Blíží se doba novoročních předsevzetí, tak mám jednu radu.Pokud vás napadne myšlenka na to, že od Nového roku přestanete kouřit, nedělejte to . Je to největší blbost, kterou můžete udělat ! Nemá cenu přestávat kvůli datu v kalendáři, ale kvůli sobě. Pokud opravdu víte, že chcete přestat, nezáleží na tom, jestli je prvního nebo posledního. Jestli opravdu chcete, tak to dokážete kdykoliv. Držím vám palce !

A ještě jedna ,,technická " . Denní dávku vitamínu C spolehlivě odčerpají čtyři cigarety. Možná by stálo za úvahu doplnit tento deficit. Nikdy neberte vitamíny na prázdný žaludek.

ahoj


Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lylka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 31.3. 2005
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: čt prosinec 18, 2008 9:57 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Frantisku, ja jsem taky nekdy kourila.. nebyla jsem aktivni kurak, ale prece Laughing

Prestavala jsem X- krat, ale pokazde jsem potkala nekoho, kdo mi tu cigaretu nabidl... Pak jsem otehotnela, rekla jsem si, OK, nebudu kourit, ale porad me to lakalo, az jednou asi ve 2. mesici jsem sla rano nakoupit (kdo zna ranni nevolnosti, vi o cem mluvim) a v obchode prosel kolem mne pan, ktery prave dokouril. Rychlosti blesku jsem vyletela ven a nikdy vic se v dane prodejne neukazala Smile Jelikoz jsem si ji "oznackovala". A od te doby kdyz citim kour si na to vzpomenu a nezapalim si, pokazde je ve mne vyvolan dany pocit. A myslim, ze to takhle i zustane. Manzel taky kouril , denne, a od te doby (byl se mnou a videl to) kouri jenom obcas - kdyz jde s kamaradama ven, jinak ne, vi, ze bych to citila, bylo by mi spatne a musel by spat na balkone Laughing

Lidi, kteri to zkouseli silou vule znam hodne, ale kouri porad... Manzel mi radi, at si zapalis cigaretu pri necem, co ti hodne vadi (az tak, ze ti bude blbe) a pokazde si na to vzpomen, kdyz si budes chtit zapalit... pry to zabira Very Happy Lylka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund