Fórum - Zobrazit téma - Alergie-příčina ? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Alergie-příčina ?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Alergie-příčina ?
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: čt červen 19, 2008 9:32 pm    Předmět: Alergie-příčina ? Citovat

Maminka přišla do kontaktu s jedovatou kytkou, kterou mám záhoně několik let a ona na své zahradě také.( Nikdy se u ní ani u mě žádná alergie neprojevila).
Otekl jí obličej, tváře, uši a hlavně oči. Ty už neotevřela.Popisovala pálení, oči úplně vyschlé. Byla úplně dezorientovaná, nebyla schopná dojít ani do postele. Posadila jsem jí a podložila nohy, aby měla pohodlí, ale byla jako v křeči.
Mám čerstvě po R1, tak mě napadlo dát jí Reiki. Pustila jsem klidnou hudbu a chtěla jsem, aby se uvolnila. Aby se odprostila od myšlenek. Ale říkala, že nemůže, že to nejde. Den před tím totiž zemřel náhle soused, kterého známe od dětství. Navíc se staral o svojí starou maminku.

Když jsem nad ní stála, dávala Reiki a viděla ten její bolestný výraz, došlo mi, že příčinou toho oslepnutí je, že nechce vidět co se stalo. Že nechce vidět a slyšet ten pohřeb a žal té jeho maminky.Soused a můj brácha byli stejně staří.Promítlo se jí to. Reikovala jsem několik pozic na hlavě, ramena( břímě ) a srdeční čakru, celkem asi 45 minut. Ulevilo se jí, spustily se jí samovolně slzy, které nějak potlačovala.
Během 3 dnů, kdy jsem o ní pečovala, zkusila jsem jí říct, jak odchod té duše vnímám já. Žádná nervy drásající slova, ale uklidňující. V tom smyslu jsem napsala kondolenci i té paní. Až si to přečte a pochopí, pak tedy ta duše bude moct pokojně odejít.
Myslím, že moje maminka už to zvládne. Otok pomalu zmizel, kůže se loupe, ale na tu jsem dala konopnou mast od Džarmi.
Myslíš si Damao, že tu příčinu jsem odhalila?
Děkuju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá červen 20, 2008 7:44 am    Předmět: Citovat

Eviku - pomohla jsi!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: pá červen 20, 2008 10:14 am    Předmět: Citovat

Zbultrane,

teď jsem si něco uvědomila. Pamatuješ, jak po mém prvním putování s tebou jsem nemohla dojít ? Jak jsem to vzdala pro velkou bolest v kyčlích? A kyčle ( jak už mi bylo vysvětleno ) souvisí se vztahem k rodičům.
Nikdy jsem neuměla nějak moc dát najevo své city, jako bych se za ně styděla. Ale o tom už jsme také někde mluvili. Možná to, co se stalo, přispělo i k tomu, že jsem měla příležitost té mámě něco sdělit. Po ošetření Reiki jsem jí pohladila a políbila na čelo.
Potom se možná uvolnily ty její slzy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá červen 20, 2008 10:51 am    Předmět: Citovat

Eviku - je to kraasneee.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út červen 24, 2008 12:29 am    Předmět: Re: Alergie-příčina ? Citovat

Evik napsal:

Myslíš si Damao, že tu příčinu jsem odhalila?
Děkuju.

Jsem o tom přesvědčen. Jsi skvělá!!!!
Alergie je důsledkem převodu strachu v mentální program - funguje to jako u podmíněných reflexů, ba snad ještě lépe, stačí totiž o látce, která je alergenem, jenom promluvit, nebo na ni myslet - a výsledek se okamžitě projeví.
Řekl bych, že u Tvé maminky šlo o strach ze smrti. Už jsem se setkal s podobnými případy prostě nemohoucnosti, či naprostého ochromení, když se klienti setkali se smrtí někoho v blízkém okolí. Něco jako emoční neschopnost přijmout smrt jako součást života - jen to slovo "neschopnost" se mi tady nelíbí, protože ti lidé s tím v podstatě jakoby nebyli schopní v daném okamžiku cokoliv dělat. Jako by byli paralyzováni.
Na toto téma Američani natočili skvělý film - Fontána se jmenuje.
Evi, jsi opravdu dobrá - "smekám" před tím, co jsi zvládla. Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: čt červen 26, 2008 1:13 pm    Předmět: Re: Alergie-příčina ? Citovat

Citace:
Alergie je důsledkem převodu strachu v mentální program - funguje to jako u podmíněných reflexů, ba snad ještě lépe, stačí totiž o látce, která je alergenem, jenom promluvit, nebo na ni myslet - a výsledek se okamžitě projeví.


Ještě jeden případ - jako důkaz, že to je opravdu tak:

Kolegyně trpí alergií na potraviny, které už má celkem zmapované. Nyní přišla s bolestivým otokem rtů a oblasti horního rtu.
Na mojí otázku co snědla, odpověděla :
,,Tři pistácie . A to jsem ještě minulý týden říkala své lékařce, že mi ta alergie dala dlouho pokoj ".( Začala mluvit o alergii, aniž by se jí na to doktorka ptala - podmíněný reflex ).

,,Ty máš z něčeho strach ?"

,,Ne, akorát se bojím, aby nepřišel syn o práci, když je jako brigádník a musel zůstat týden doma."( Převod strachu v mentální program ).

Obě věci dohromady tedy sloužily jako spouštěcí mechanizmus pro vznik otoku. Přitom pistácie ve svém seznamu alergenů neměla. Strach o synovu práci byl značný - syn je problémový.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Brid
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 6.4. 2005
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: čt červen 26, 2008 7:12 pm    Předmět: Citovat

A jak je to s alergiemi na pyl? Jsem alergická na pyl trav asi od svých 6 let, takže nevím jestli mám strach vždy dva měsíce v roce nebo jsem se něčeho bála v těch 6 letech a od té doby mi to zůstalo... Pokud si např. v lednu vzpomenu na pyl nespouští se mi automaticky alergická reakce...jen se mi nezdá ten reflex jak jste zmiňovali, ale samozřejmě je spousta lidí, kteří ječí když se řekne slovo myš... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: čt červen 26, 2008 7:34 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,

nabourala jsi moje pracně vytvořený teorie Very Happy Very Happy Very Happy . Musíš počkat na Damaa, nebo někoho zkušeného, já se teprve učím Wink .
Jinak jsem o alergiích četla ještě v Prosbách o pomoc. Tak se také podívej. Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá červen 27, 2008 9:01 pm    Předmět: Citovat

Brid napsal:
A jak je to s alergiemi na pyl? Jsem alergická na pyl trav asi od svých 6 let, takže nevím jestli mám strach vždy dva měsíce v roce nebo jsem se něčeho bála v těch 6 letech a od té doby mi to zůstalo... Pokud si např. v lednu vzpomenu na pyl nespouští se mi automaticky alergická reakce...jen se mi nezdá ten reflex jak jste zmiňovali, ale samozřejmě je spousta lidí, kteří ječí když se řekne slovo myš... Wink

Rozklíčovat alergie je docela dobrodružství, protože i zde můžeme hledat pouze podobenství. Pyl je významný svojí úlohou při oplodnění - může tedy jít o reakci na mužský element ve vztahu k sexualitě, může jít o strach, který ani není původně Tvůj, např. měl jsem případ, kdy po těžkém porodu a nešetrném jednání muže se žena bála nechtěného otěhotnění - strach se projevil jako alergická reakce dcery i vnučky v dalších generacích.
Pyl může souviset se strachem z agrese, ze znečistění atp.
Pak dotyčný(á) reaguje na podněty, jejichž je pyl zástupným činitelem.
Znáš přesně, kdy alergie vznikla, pokus se tedy najít čeho se podobenství "pyl" reálně týkal třeba u své maminky (čeho se bála, než Ti bylo 6 let). Chtělo by to terapeutický rozhovor, ne takovéhle střílení od boku. Ale něco mi říká, že by to mohlo vyjít i takto.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá červen 27, 2008 9:16 pm    Předmět: x Citovat

Damao: díky, tohle je pro mě hodně nový, zajímavý pohled na téma alergie.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Brid
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 6.4. 2005
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: pá červen 27, 2008 11:07 pm    Předmět: Citovat

Damao, myslím, že se bála, aby ji otec neopustil (mimochodem on je také alergik). V té době se rozhodl, že zůstane s náma, ale loni se stejně rozvedli... Takže za tím by mohlo být trochu tohohle a možná trochu strach z agrese... A co s tím?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: so červen 28, 2008 10:07 am    Předmět: Citovat

Podle toho, co píšeš, jde zřejmě o určitý rodový vzor. Může se projevovat třeba tak, že ženy se ocitají v roli opuštěné, s pocitem bezmoci a tady je ten strach z agrese. Jak se tento vzor promítá do Tvého života? To je důležitá otázka, kterou se můžeš pokusit postupně zodpovědět, protože na konci bude zjištění, čeho se buď zřejmě, nebo ve skrytu duše bojíš.
Ten strach má pravděpodobně někde hluboko v pozadí stejné téma, projevy navenek mohou být různé. Jakmile najdeš, co je podobné, co vytváří v Tvé psychice strach podobného typu, máš vyhráno, protože pak už se můžeš zabývat bezprostředně jen tímto strachem a transfomovat jej.
Je to práce s intuicí. Mimochodem - v Kroměříži budu na podzim dělat školu intuice, takže kdyby ses chtěla naučit "jak na to" - dej mi vědět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Brid
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 6.4. 2005
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: so červen 28, 2008 7:32 pm    Předmět: Citovat

Evíku a kde konkrétně?... Dívala jsem se, ale pravda ne příliš pečlivě.
P.S. rozhodně jsem neměla v úmyslu bortit tvé teorie - jsi dobrá Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: ne červen 29, 2008 4:49 pm    Předmět: Citovat

Brid, je to v ,,Prosbách o pomoc " asi 16. téma (zhruba uprostřed) a vkládala ho Daniela. To ti usnadní hledání. Původní otázka se týká alergií na kvetoucí stromy - tedy rozmnožování, sex - jak jsem se dočetla. Ale samozřejmě se diskuze rozvíjela.
To víš, chytám se každé nitky a jsem ráda, že mi to zapadne do nějakého vzorce Very Happy . Jinak můžu říct, že to je úplně detektivní pátrání.

Zapoměla jsem říct, že mé kolegyni jsem na otok ,,naordinovala" konopnou mastičku, a dostala tuto SMS:
Mast je vynikající, vůbec mě to nešponuje, nemá to chybu Very Happy . ( Před ní si aplikovala několik jiných mastí )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Brid
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 6.4. 2005
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: ne červen 29, 2008 9:05 pm    Předmět: Citovat

Eviku, díky, jsem opravdu slepá Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.20 sekund