Fórum - Zobrazit téma - Reconnection (Eric Pearl) - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reconnection (Eric Pearl)
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reconnection (Eric Pearl)
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 33, 34, 35  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Nové směry Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: st červen 25, 2008 8:42 am    Předmět: Citovat

šamanko já jsem taky realista. To že si tu energii lidé budou takhle předávat mě momenálně moc nezajímá. Ta doba by teprve měla nastat a rozhodně to není něco, na čem by stál můj další duchovní vývoj.

Pozornost věnuji jiným myšlenkám z té knihy. Ty které si můžu hned vyzkoušet.

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sun
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 28.3. 2008
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: čt červen 26, 2008 11:45 am    Předmět: Citovat

Těm, co mají tak trochu strach z této energie bych doporučila knížku Celestinské proroctví. Lidstvo se prostě posouvá trochu jiným směrem. Já vidím i ve svém okolí, že se plno lidí zajímá o reiki a jsou to lidi, kteří by něčemu podobnému před časem vůbec nevěřili.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: čt červen 26, 2008 12:32 pm    Předmět: Citovat

Sun, souhlasím s tebou. Je pravda, že čím dál víc lidí přiznává, že se alespoň sami pro sebe začínají zajímat o věci "mezi nebem a zemí".
A často mne překvapí, kteří lidé. Třeba podnikatel, kterého nezajímalo nic jiného než získat prachy za každou cenu, najednou ti důvěrně řekne, že se mu začínají dět divné věci...kluk, který působí dojmem, že ho nezajímá nic než hry na počítači, na tebe vybalí takový svůj vnitřní svět, že jen žasneš... mamina od plotny vnímá a zažívá věci, které se učí na různých kurzech a seminářích....
Často přemýšlím, jestli je to skutečně "posunem" ve vývoji lidstva nebo jen snadnou dostupitelností informací a rozmachem "duchovního byznysu". Je spousta mistrů přes různé energie, většina měla nějakého toho žáčka, všichni dohromady ošetřili spoustu lidí. A v každém, kdo nějakým způsobem ochutnal třeba reiki, zůstane tahle energi "zaháčknutá"
a přinejmenším o ní začne přemýšlet. A nejen o ní. Začne hledat na netu, číst knížky atd....
Faktem je, že se TO šíří slušným tempem....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Hyter
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.3. 2008
Příspěvky: 198

PříspěvekZaslal: čt červen 26, 2008 12:57 pm    Předmět: Citovat

Tohle je dano tretim tisiciletim jako vekem vodnare, kdy byl predpovezen posun lidstva k duchovnim otazkam.... Myslim ze se to zacina zlehka naplnovat.
Nedavno jsem o tomhle cetl nejaky prispevek, nejsem si jisty zda to bylo zde na RW ci nekde jinde...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: čt červen 26, 2008 6:57 pm    Předmět: Citovat

Tak třeba na příštím srazu RW budeme moci "chytit" reconnection od Krabase Smile přece jen to nějaký peníz stojí
http://www.prazskebrany.cz/cz/brany/brana-poznani/pearl-seminar-reconnective-healing

Knížku jsem si půjčila a jsem teprve na začátku. Už teď můžu říct, že mě zaujala, je hezky psaná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: čt červen 26, 2008 8:05 pm    Předmět: Citovat

ta kniha je psaná hodně lidsky.

A navíc je tam návod jak se spojit s touto energií.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: čt červen 26, 2008 8:36 pm    Předmět: Citovat

Dívala jsem se na YouTube a pan Pearl má opravdu dar vtipného projevu. Když dělá velkou show, tak mi to moc vlastní není, ale je tam s ním jeden studiový rozhovor a tam opravdu jiskří.

Také se těším, že někdy Krabase a toto světlo a informace potkám Surprised).
Je pravda, že při čtení a poslouchání o reconnection něco cítím Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: čt červen 26, 2008 11:33 pm    Předmět: Citovat

Nu vnímám ho podobně,je trošku srandovní.
Už se těším domů na knihu a taky mam pocit,že to funguje po shlídnutí ho na YouTube a poslechu,kde právě mluvějí o tom (v rádiu),že spousta lidí získala schopnost léčit po slyšení rozhovoru s ním.Ale nevím nu.Přečtu knihu,prozkoumám to a uvidí se.

Džarmi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
brahman
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 27.8. 2007
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: po červen 30, 2008 6:23 am    Předmět: Citovat

Eric má pravdu, je to "nakažlivé". Už jsem si knihu také koupil a přečetl, je fakt že je pěkně napsaná a dobře čtivá. Mám z ní takovej zvláštní pocit a řekl bych, že jsem už i při malém soustředění cítil tu energii o které tam píše. Musím to ještě prozkoumat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Claree
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 30.6. 2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 12:35 am    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
přesně tak, v podstatě nemá smysl o tom debatovat, dokud si dotyčná protisrana tu knihu nepřečte. Protože jsem přesvědčený že pak ten momentální oponent změní názor či pochopí to, co se tady těžkopádně snažím tlumočit.

Tu knihu řadím na naprostý vrchol současné nabídky knih o práci s energiemi.

A to jestli někdo po přečtení knihy půjde na kurz či ne, je věc individuálního pocitu a vývoje. Nic ničím není podmíněno. Každý máme svou vlastní cestu a vývoj. Někomu stačí slabý vánek, někdo potřebuje hned na úvod uragán Wink .


Tak pod tohle se můžu podepsat...
Myslím, že v podstatě není důležité JAK se k tomu či onomu dostanu, jen je to o tom, JAK jsem schopna to vnímat...někdo potřebuje RITUÁL a DUCHOVNO, aby byl schopen UVĚŘIT a vysledovat, že se fakt něco děje, někomu stačí knížka nebo i vnitřní pocit.
Kamarádka byla na Ericově semináři, když tu byl na Esoterice (veletrh), koupila si jeho knížku, dokonce si ji nechala podepsat, poslouchala ho, viděla a přesto s touto energií nepracuje (řekla bych, že nechce?!)...knížku mi půjčila, já ji přečetla jedním dechem, neměla jsem u toho žádné extra zvláštní pocity, jen když jsem se zamyslela, "sodovkovaly" mi ruce (takové to "chvěňobrnění", co znám z reiki)...a pak jsem ošetřovala kamarádku (tu, která erica viděla) a ona mi říká "ty děláš naprosto stejný pohyby rukama jako on"...a já ho fakt neviděla...krom fotky na zadním obalu knížky a pár fotek z Esoteriky...prostě tuhle "energii" najednou používám aniž bych o tom nějak přemýšlela, postupuju a vnímám to ještě i trochu CIVILNĚJI (berme jako opak duchovna) než Eric a jsem jí (i tak) naprosto FASCINOVANÁ...ale na kurz bych moc ráda...v podstatě jen sehnat peníze a čas a jedu HNED...jsem fakt zamilovaná...Wink
Jinak mám reiki II a najednou mi přijde "MÁLO"... Sad
Všem přeju hodně sil uvědomit si, co V SOBĚ máme síly... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 8:28 am    Předmět: Citovat

snažila jsem si to všechno tak nějak vysvětlit podle energetických zákonů, protže opravdu věřím, že tyhle pravidla fungují a podle nich celý vesmír.
Já mám nějaké vibrace a tím přitahuji v nějakém čase vše co je kompatibilní s těmi mými vibracemi. To co je vibračně nižší a není se mnou kampatibilní, frčí zas pryč, to co je vyšší, mě taky ošmrncne (viz třeba zasvěcení apod.)a protože se to někde shoduje s něčím co vyzařuju, no tak na chvilku mám dojem , že jsem jak Duracell, žárovka,...no víte jak to myslím. Pak se to začne zas pomalounku vracet na úroveň která odpovídá mým vibracím, proto ten pocit pro někoho jako zklamání "je po všem", což platí i po stavu po jakékoli terapii reiki, kinezky, SRT, apod kde se něco "čistí a harmonizuje". Pokud s tím něčím vibračně vyšším začnu okamžitě pracovat na plné kule, tak ten pokles není až tak hrozný a zas se to pomaloučku v mém čase a tempu dostává nahoru.
Ad Ericova kniha Recconection - ta kniha se dostane do rukou tomu, ke komu má přijít. Takže si myslím, že i tvoje kamarádka nad tím bude uvažovat, ale potřebovala ještě ¨"hmatatelný důkaz" že to funguje i z knihy a že to bude souviset i s její sebedůvěrou...Ale myslím, že háček se někde zaháknul Smile Ty, kteří pracují s Reiki a nebo nějak podobně a nebo mají v sobě něco, co se vibračně shoduje s tou knihou, tak se to u nich zákonitě projeví jako to svěĎobrnění apod Laughing , někdo to víc či míň zkouší taky, někdo musí na kurz,.....zas podle nátury.
Knížku jsem dočetla a fakt se mi líbí, takže když mám obas nějakou příležitost,zkouším s tím pracovat a je to nádhera....
Jediné co se mi nelíbilo, a co mně o to víc podnítilo s tím pracovat (ale co beru jako nutnou daň třeba agentury nebo někoho, kdo se rozhodl Erica zviditelnit světu a nabídnout mu honoráře z kterých jí pak vždy zůstane tučný kousek za nehty)- že v té knize jsou uvedeny informace, které nám mohou v počátcích facilitace reintegračního léčení na osobní úrovni, avšak samotné přečtení knihy z nás neudělá reintegračního praktika a nezískáme tím oprávnění Recconection vyučovat atd atd. K tomu abychom se stali úspěšnými praktiky nebo učiteli, je potřeba zúčastnit se Ericova kurzu. To je dle mého dovětek toho, kdo tomu dal zastřešení.
Tož tady jsem si řekla, že když pan doktor bez učení této metody zkoušením přišel na hodně fíglů (stejně tak i reiki prektikanti přijdou na to co není v knihách napsáno, na zjednodušení, na to kdy to nefunguje apod), proč by na to nepřišli i další a nemohli to úspěšně zapojit do své terapie, budou li cítit že to funguje a pomůže. A ten kdo je přesvědčen, že mu stačí pro začátek práce využívat energii Rec. tak jak ji cítí v rukách (odpovídajícně jeho vibracím) -koneckonců kniha píše že to funguje a ono to fakt funguje- tak proč se omezovat. Stejně jako ani Reiki, tak ani Rec. není osobní energie, je to energie z vnějšku. Cítím ji odpovídajícně mé vibrační úrovni. Stále ještě si myslím, že vlastně všechny ty energie, o kterých tu bývá řeč, ty "objevené" a vylepšené, jsou jen další a další odstíny té univerzální. Pan Usui se naladil na to co nazval Reiki, vše a všichni se vyvíjejí, no tak i jejich vibrace mění kvality a tím pádem na sebe přitáhli dlaší odstíny univezální energie a její další možnosti. Stejně tak řadím i Recconection. Na zázraky nevěřím, z fyziky jsem měla sice 3, ale tohle je zatím jediný způsob, jak si všechno vysvětlit aby mi to dávalo nějaký ucelený pohled.

Jediné na co musejí všichni brát ohled - stejně jako u praktikování reiki a tady i při práci s valstní energií - je zodpovědnost.Nehrát si na všeuměla a machra, co má patent na všeléčbu. Jo, s tím mohou mít někteří potíže...

Ještě rozumím, že ten kdo pana Erica zaštítil, si brání svoje zisky, takže jako u jiných - chceš - li legálně vyvěsit na štít domu "léčím metodou Recconection" a tuhle metodu učit, musíš mít na to platné osvědčení.
Je to jako u jiných metod - i kineziologie, koncept Tři v jednom, je zaštítěná agenturou, která si hlídá každý kurz, protože mu z něj jdou tučné zisky.

Takže můj závěr, ten kdo už má zkušenosti s praktikováním reiki, je obeznámen s čakrovým systémem, má povědomí o anatomii těla, orgánech, meridiánech a duchovních zákonech tak nemusí mít vůbec pocit, že přijde o něco, když kurz nenavštíví, že bude umět méně. Nebo lépe napsáno - že bude mít menší tok enerige nebo méně kvalitní. To je blbost. Eric všude píše, že to není on, kdo léčí, ale ta energie a potvrzuje to, co známe - vše si řídí příjemce. Aktivace rukou je podle mne jen jakýsi rituál, jako zasvěcení, který dá pocit, že ruce táhnou silněji (a ony táhnou, protože ve skupině kde je plno dalších podobně naladěných lidí se energie násobí). Pokud bude po čase absolvent praktikovat léčení sám, domnívám se, že intenzita nebude stejná jako na kurzu. Stejně tak jako když se sejde skupina praktikantů Reiki, jejich energie a působení se násobí, lépe se medituje, lépe jsou vizualizace a jakákoli jiná energetická práce než když je člověk sám. Zkrátka jde to lehčeji a rychleji, pocity jsou intenzivnější. Z toho podle mne také vycházejí i skupinová energtická cvičení jako je Tai chi, falun gong a další - prožitek a pocity když se cvičí ve skupině jsou silnější než když cvičí člověk sám.

Tož vzhůru do šamanění Wink Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Claree
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 30.6. 2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 9:02 am    Předmět: Citovat

Tak to cítím PŘESNĚ jako ty, Renato Smile Hezky jsi to popsala... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 10:18 am    Předmět: Citovat

Tolik jste mě naladili, že si jdu taky koupit knihu... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sun
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 28.3. 2008
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 11:52 am    Předmět: Citovat

Úplně souhlasím s Renatou. Já seminář od Pearla nemám a energii používám. Řekla bych, že čím častěji, tím je to silnější. Stejnou zkušenost má i on, když psal, že měl třeba po týdnu pocit, že pokročil někam dál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 12:22 pm    Předmět: Citovat

Zajímavé Renato ale napíšu jedno dlouhé ale, které neznamená potvrzení nebo popření něčeho.

Je tady jedna věc.
Je pravda a fakt, že po přečtení knihy můžeme cítit léčivou energii a můžeme si s ní hrát. Otázka je kolem toho osobního reconnection. Osobní reconnection je rituál, procedura, kdy praktikant naladí okruhy člověka na okruhy vesmíru a naší planety. Viděl jsem ten manuál podle kterého se to dělá jen z dálky a musím říct, že je to opravdu pár listů a že se to nedá naučit přes den. Není to tak jednoduché jako rituál při zasvěcení do Reiki.

Otázkou tedy je, do jaké míry jsme schopni po přečtení knihy s tou energií pracovat, do jaké míry nám provedení rituálu reconnection pomůže být v intenzivnějším styku s léčivou energií. Jde mi o to, že tohle nedokážeme posoudit. Já jsem personal reconnection prodělal a nejsem schopen to nějak posoudit. Jestli je to intenzivnější, rychlejší nebo tak. Všechno je proces a nějak se to vyvíjí. Znám jeden proud řeky ale již nemůžu posoudit ten druhý, páč v něm již nejsem.

Je také dobrý brát v potaz fakt, že bez procedury personal reconnection nemůžete jít na kurzy k Ericovi, takže to nějakým způsobem důležitý být musí.

Tady totiž zaměňujete dva pojmy - reconnection a léčivá energie. To co cítíte mezi rukama po přečtení knihy není reconnection. Reconnection je proces kdy jste znovu napojeni na léčivou sílu pomocí toho zmíněného rituálu. A za ten se platí oněch 333 dolarů. Ale ani pak nemůžete používat název reconnection. To bychom museli na kurz Erica Pearla který je rozdělen do tří stupňů a celkem to vyjde asi na těch třicet-čtyřicet tisíc Kč.

Určitě by bylo zajímavé, kdyby tu mezi námi byl člověk, který to všechno absolvoval a mohl by říct, jaké jsou rozdíly, jaké poznatky si člověk z kurzu odnese, zdali je to opravdu důležité či nikoliv. Bez toho absolvování jinak člověk nejni schopen tohle posoudit a můžeme jen hádat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Nové směry Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 33, 34, 35  Další
Strana 4 z 35

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund