Fórum - Zobrazit téma - tloustnutí - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - tloustnutí
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

tloustnutí
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: ne červen 15, 2008 10:54 pm    Předmět: tloustnutí Citovat

Od zasvěcení do R1 jsem docela přibrala. Není to tragédie ale už to je celkem vidět.
Může to být i souběhem více věcí v mém životě a netroufám si tvrdit, že to má souvislost s R1.
Zajímalo by mě, jestli někdo máte podobnou zkušenost?
Na čem bych mohla pracovat, aby se to zastavilo nebo ještě lépe obrátilo?
(Samozřejmě vyváženou stravu a pohyb považuji za základní nástroj)
Má nadváha souvislost s nějakou čakrou?
Jaké jsou psychosomatické příčiny nadváhy?
Myslela jsem si, že člověk přibírá, když má prázdný život a tak si ho naplňuje jídlem. To ale teď rozhodně není můj případ.
Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po červen 16, 2008 12:26 am    Předmět: Citovat

Kdepak, důvodů proto, aby lidé přibírali je více:
1) potřeba vytvořit si zásobu energie pro budounost - naše tělo reaguje s předstihem - aniž ještě víme, co se bude dít - na situace, které ohrožují nebo mění naši výživu (u žen např. v těhotenství);
2) aby tělo mělo dostatečný "krunýř" jakmile se blíží životní krize - až budeme padat, abychom padali do měkkého;
3) když jsou ve vzduchu změny podstatné pro náš život, zejména pokud jde o témata týkající se 1. čakry (přežití, domov, uplatnění) - snažíme se být těžcí, abychom měli větší stabilitu;
4) jsme-li konzervativní, tak vždy před obdobím změn, jako bychom chtěli tíhou svého těla vývoj zbrzdit, eventuálně zastavit.
Tak to jsou 4 základní důvody. Možná se v tom někde najdeš. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: po červen 16, 2008 6:35 am    Předmět: Citovat

díky Damao, našla jsem se dokonce vícekrát Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: po červen 16, 2008 9:10 am    Předmět: Citovat

Fakt si myslim, ze se zasvecenim do reiki to nema co delat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Ziki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 29.4. 2008
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: po červen 16, 2008 9:25 am    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
Fakt si myslim, ze se zasvecenim do reiki to nema co delat.


Já myslím, že má. Po 1 jsem přibrala 5 kg (a to jsem člověk, co může sníst slona a nepřibere), ale během 1/2 roku se to zase upravilo. I když je fakt ten, že jsem se v té době dost uklidnila, přestala mít nervíky, tak to asi bylo jedno s druhým.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: po červen 16, 2008 9:30 am    Předmět: Citovat

No, ja jsem to sem nechtel psat, ale s vekem se proste pribira, protoze jsme zvykli na nejaky kaloricky a mnozstevni prijem a vydej (aktivita) se nam snizuje ... a pak uz je to snadna rovnice.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po červen 16, 2008 10:58 am    Předmět: Citovat

Zbultrane, s věkem přibírají především ti, kteří přestanou mít rádi změny ve svém životě. Nechuť uskutečňovat změny s postupujícím věkem vede k tomu, že tělo se snaží vyhovět naší snaze "život zabrzdit" tím, že stanem těžšími.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po červen 16, 2008 11:09 am    Předmět: Citovat

Ještě k tématu dodán zkušenost týkající se stravování:
To, že někteří lidé přiberou po jednom rohlíku s kouskem sýra 0,5 kg a jiní můžou sníst celou velkou pizzu, dát si navrch medovník a jaště zmrzlinu se šlehačkou a nepřiberou ani hmotnost jídla, které snědli, se dnes dává do souvislosti s trávením, s pH trávicích šťáv. Něco na tom bude, protože jsem si sám u sebe povšimnul, že začínám nabírat jakmile si nedávám pozor na kyselost stravy. Samozřejmě - je tu nádherně vidět psychosomatika toho všeho - jakmile prostě začneme "kysnout" - kyneme. Very Happy
Co udělat proto, abychom zakyselený trávicí trakt odkyselili:
- nejíst ohřívané potraviny (ani konzervované či mražené)
- jíst méně těstovin a knedlíků - spíše brambory
- dát přednost kořenové zelenině
- omezit příjem kyselého ovoce (např. jablka!) - lepší jsou v tomto případě hrušky
a tak dále - mohli bychom pokračovat. Nejdůležitější je bod první - bohužel dnes jíme v podstatě především ohřívaná jídla a to nám škodí - ostatně všem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: po červen 16, 2008 12:30 pm    Předmět: Citovat

Ahojenky, možná se zasmějete, ostatně jako já v té roli. Hrála jsem na konstelacích i Jídlo. Opravdu - jídlo. Z vývoje jsem se v rámci rodiny přilépla tu na jednoho, tu na druhého. Sama o sobě jsem spokojené jídlo.
Naprosto vyplynulo, že je to zástavný problém. Zobrazujeme v něm stejně jako například v nemoci nějaký strach. Zajímavé - mimochodem, já jsem se jako Jídlo cítila báječně!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
grasshopper
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 22.1. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: po červen 16, 2008 1:23 pm    Předmět: Citovat

Patřím taky k těm co můžou sníst "půlku prasete" a nepřiberou ani deko. Co je ale zajímavé, vždy jsem měl dost rychlý metabolismus a také často hlad. Po zasvěcení do reiki 1 se mi zdá, že se metabolismus spomalil a také už nemívám tak velký hlad. Výsledkem je, že jím méně a hmotnost mi zůstala stejná (asi 75 kg při 186 cm). To před zasvěcením stačilo jen trochu omezit porce jídla a hmotnost šla rychle dolů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: st červen 18, 2008 7:51 pm    Předmět: Citovat

smart
Citace:
Od zasvěcení do R1 jsem docela přibrala. Není to tragédie ale už to je celkem vidět.
Může to být i souběhem více věcí v mém životě a netroufám si tvrdit, že to má souvislost s R1.


Po zasvěcení může dojít k většímu odpoutání se od země "můžeš se vznášet jakoby v oblacích", proto přibereš na váze - ta kila navíc jsou nutná k tomu, aby tě uzemnila.

Já jsem po zasvěcení do dvojky taky ztloustla o čtyři kila a trvalo mi tři čtvrtě roku než jsem se jich zbavila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: st červen 18, 2008 8:08 pm    Předmět: Citovat

no já řeším právě čtyři kila Laughing

stává se mi, že moje jídlo občas neuvěřitelně dobře chutná, jakoby mělo něco navíc... a to i v naší závodce. prostě ostatní něco zdlábnou a já mám pocit, že jím něco výjimečně dobrého. nemá to žádný vliv na to, že bych si přidala, ba naopak stačí méně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: čt červen 19, 2008 10:03 am    Předmět: Citovat

Wink nevím, kolik vám je dámy let, já přibrala těch svejch 5 postupně v posledních 4 letech. Dřív jsem taky mohla spořádat vagón jídla a nic se nedělo. No, teĎ už to tak nefunguje Laughing Dokud kmitám v práci tak něco jde dolů -tedˇuž něco hooodně málo a jakmile přepnu na režim "dovolená", tak jen to, že mám čistou hlavu a nemusím vstávat podle budíka mi zas podpoří faldíky.. .Když jsem ale před 12 lety do Reiki šla, tak moje Mistr Reiki vše říkala, že i přibrání kil může být proto, aby se rochu člověk uzemnil. Docela tomu věřím, protože je hodně fakt dobrých léčitelů, kteří zas mluví sprostě, kouří jednu za druhou a pijou jak duhy. To je zas jejich uzemnění Smile

Co se týče tloustnutí všeobecně tak tam jako příčina (u žen)může být i nenávist vůči svému vlastnímu tělu (mnohdy u žen to souvisí s tím, že třeba jejich maminka byla boubelka a jim to vadilo, nechtěly za žádnou cenu vypadat jak ona), nebo si postaví z tuku jakoby ochranný val proti problémům s okolím a s narůstajícím stresem přibývají kila. A sebetrestají se tím, že plení lednici a pak mají z toho pocit viny.

Pokud patříte nebo se alespoň přibližujete střednímu věku, tak to podpořím slovy 1.miss Československa Ivany Christové - že ženě ve středním věku patří a sluší typické bříško a faldíky. A že by je měla nosit s hrdostí a grácií Wink Wink To neplatí o obezitě ale o těch pár kilech navíc. Wink Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: čt červen 19, 2008 11:21 am    Předmět: Citovat

Renato, dekuji za nazor, souhlasim

...... stala se mi takova pekna vec, ze jakmile zacala vahu resit, prisla za mnou necekane kolegyne a rekla mi, ze ze me vyzaruje neco pekneho a to je mnohem dulezitejsi nez aby clovek byl podle modnich casopisu. Rekla to tak spontanne a hezky, ze jsem to rozdejchavala pul dne Laughing Laughing Laughing .

nicmene se chci ve svem tele citit dobre a chci, aby me nelimitovalo v beznych aktivitach. Takze brisko a faldiky ano ale s mirou.
Lepsi se uzemnovat sportem nez nadvahou.... jenom si obcas nevim rady co s navaly lenosti Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: čt červen 19, 2008 12:36 pm    Předmět: Citovat

Laughing tak to je všude stejný Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund