Fórum - Zobrazit téma - Zvěrokruh - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Zvěrokruh
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Zvěrokruh
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: so červen 14, 2008 10:48 pm    Předmět: Zvěrokruh Citovat

OTÁZKA:
Jak dalece planety ovlivňují naše duchovní schopnosti? Jestli zrozenci některých znamení jsou na tom výrazně lépe a někteří výrazně hůře při stejně vynaloženém úsilí práce na sobě atp. Vím, že duchovní růst není o znameních. Ale nevím, jak bych otázku měla lépe formulovat.

O astrologii nevím nic a zajímalo by mě to. Zejména moje znamení, tj.RAK.

Děkuji Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: ne červen 15, 2008 5:38 pm    Předmět: Citovat

Evi, jeden to má tak, druhý jinak. Každý z nás je originál.
Občas se domníváme, že ti druzí to mají jednodušší nebo naopak horší, ve skutečnosti by nikdo s nikým neměnil, protože by musel směnit úplně všechno a každý máme v životě něco pocukrováno a jinde nasypáno popele či písku.
Za pomocí astrologie lze odhalit základní tendence ve způsobu jednání, myšlení, vyjadřování emocí, ba i co do fyzického vzhledu, ale rozhodně ne tak, že když víš, že jsi Račice, tak se hned z toho dá udělat nějaký závěr. Astrologie Tě může navést k porozumění a sebepoznání. Rozhodně ale ve hvcězdách nenajdeš všechno vypsané a nalinkované, protože u každé Tvé vlohy mohou nastat tři eventuality:
1) že o tom vůbec nevíš a celý život se s tím nesetkáš;
2) že o tom víš a využíváš to pouze pro sebe (nebo zneužíváš), jindy také si s tím nevíš rady;
3) že to užíváš vědomě pro prospěch svůj a také ostatních.
Koneckonců jsi mohla na setkání v Praze vidět, jak se také dá s astrologií krásně pracovat, když jste si tam prociťovali svoji Lunu, Venuši a Mertkura.
Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: po červen 16, 2008 10:05 am    Předmět: Citovat

No jo, ta otázka mě napadla proto, že někdy nám pocit, že jdu ,,dopředu "docela rychle. Ale pak najednou mám pocit, že místo dopředu jsem udělala 10 kroků dozadu. Bylo mi vysvětleno, že nikdy nejdu dozadu, ale třeba se zastavím, zůstanu delší dobu stát na jednom místě.
Uvědomila jsem si, že moc ráda něco svádím na druhé, když to nejde. Místo abych příčinu hledala v sobě. No tak teď to couvání jsem chtěla ,,hodit" na toho Raka Crying or Very sad .
Jenomže zase i Rak má takové vlastnosti, které můžu dobře uplatnit. Jenom se to naučit... Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mrtvybrouk
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: po červen 16, 2008 10:24 am    Předmět: Citovat

Prý čím více má člověk svá témata zpracovaná, tím je nezávislejší na astrologickém vlivu planet... Každopádně určitou logiku to má...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po červen 16, 2008 10:38 am    Předmět: Citovat

Evik napsal:
No jo, ta otázka mě napadla proto, že někdy nám pocit, že jdu ,,dopředu "docela rychle. Ale pak najednou mám pocit, že místo dopředu jsem udělala 10 kroků dozadu. Bylo mi vysvětleno, že nikdy nejdu dozadu, ale třeba se zastavím, zůstanu delší dobu stát na jednom místě.
Uvědomila jsem si, že moc ráda něco svádím na druhé, když to nejde. Místo abych příčinu hledala v sobě. No tak teď to couvání jsem chtěla ,,hodit" na toho Raka Crying or Very sad .
Jenomže zase i Rak má takové vlastnosti, které můžu dobře uplatnit. Jenom se to naučit... Wink .

To je správný postřeh - Rak když narazí na překážku, často začne couvat. Very Happy
"Tak kupředu, postupuj!" kárala račí matka své ráče. "Maminko, nemůžu, vždyť ty stojíš těsně za mnou!".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po červen 16, 2008 10:47 am    Předmět: Citovat

mrtvybrouk napsal:
Prý čím více má člověk svá témata zpracovaná, tím je nezávislejší na astrologickém vlivu planet... Každopádně určitou logiku to má...

Nezávislejší snad (pokud tu vůbec nějaká závislost předtím byla) v tom smyslu, že se pod vlivem transitujících planetárních vlivů nehroutíme, když přichází cyklické životní krize.
Ovšem témata a vlohy, které jsme si do života přinesli tak, jak to vyjadřuje náš nativní horoskop, se nezmění po celý náš život. Jenom jakobych je nahlíželi z různých stran.
Horoskop, planetární aspekty jako životní příležitosti každopádně nejsou něčím, co máme překonat, ale využít.
Je to stejné jako s našimi vlastnostmi. Můžeme se trápit tím, jak vypadáme, jak cítíme (např. jsme plačtiví, nebo máme potřebu se smát...) nebo jak myslíme (jak a co si pamatujeme, máme-li schopnosti abstrakce, vizualizace atp.). Můžeme se naučit správně využít toho, v čem vynikáme, nebo lépe řečeno, v čem jsme jedineční.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Hyter
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.3. 2008
Příspěvky: 198

PříspěvekZaslal: po červen 16, 2008 10:53 am    Předmět: Citovat

Citace:
o je správný postřeh - Rak když narazí na překážku, často začne couvat. Very Happy
"Tak kupředu, postupuj!" kárala račí matka své ráče. "Maminko, nemůžu, vždyť ty stojíš těsně za mnou!".

Very Happy Very Happy Very Happy
To je pekne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
whall
Nováček
Nováček


Registrace: 22.7. 2008
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: ne červenec 27, 2008 10:24 am    Předmět: Citovat

Ahoj Ahoj !
Já to vidím asi takhle-tedy to co se týká konkrétně znamení Raka.
Když pozoruješ raka v přírodě zjistíš,že to vlastně není až tak úplně zpátečník,chodí si totiž tak nějak cik-cak,klidně i do boku... No a u lidí ve znamení raka je to podobně,nejdřív si zmapují terén ve všech směrech a teprve potom pořádně vykročí,je v tom kus strategie... ačkoli jim trvá první krok déle,díky své vnímavosti a takřka dokonalé intuici bývají v cíli mnohdy dříve Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: ne červenec 27, 2008 4:04 pm    Předmět: Citovat

whall
Citace:
Raci......nejdřív zmapují terén ve všech směrech a teprve potom pořádně vykročí,je v tom kus strategie... ačkoli jim trvá první krok déle,díky své vnímavosti a takřka dokonalé intuici bývají v cíli mnohdy dříve

S tou dokonalou intiucí nejsou Raci jediní, nepodceňuj Štíra ani Rybu.
Všechna vodní znamení jsou nesmírně zranitelná, proto jsou opatrnější, uzavřenější a pro druhé špatně čitelná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
whall
Nováček
Nováček


Registrace: 22.7. 2008
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: ne červenec 27, 2008 6:16 pm    Předmět: Citovat

jéje.... vůbec jsem nechtěl,aby to tak vyznělo Shocked nepodceňuji žádné znamení zvěrokruhu,člověka ba ani bytost... bylo to jen k tématu... samozřejmě Ti musím dát za pravdu,vodní znamení jsou obvykle velmi velmi citlivá...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: ne červenec 27, 2008 6:33 pm    Předmět: Citovat

Voda je prvkem, který souvisí s emocemi, s jejich prožíváním a schopností vyjadřovat je. Vedle toho je tu druhá polarita: jakoby utajená síla, kterou - jakmile se "pohne" - nelze zastavit. Takže i s tím Rakem jsi měl docela pravdivý postřeh. Ostatně, Luna jako jediné "!světlo", jak se říká v astrologii, především odráží vyzařování Slunce. Je nám ale nejblíže a tak její pohyb kolem Země vytváří neobyčejnou sílu, která v pravidelné periodě hýbe vším, co na Zemi je.
Ovšem výkonnost, dosahování cílů, to je Beran a Mars. A tak bychom mohli pokračovat.
Rak má jednu charakteristickou vlastnost - když hledá sám sebe, musí vystoupit ze svého krunýře. Když chce růst, musí opustit starý krunýř, který už nestačí - a v té době je velmi snadno zranitelný. Takže - stálé dilema. Růst, nebo raději zůstat....?!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: ne červenec 27, 2008 9:53 pm    Předmět: Citovat

Velmi děkuji všem za příspěvky. Není pro mě vůbec lehké být Rakem.
Včera mi řekl na reikivíkendu jeden velmi senzibilní člověk, že mě vidí uprostřed cesty. Buď zůstanu stát, nebo půjdu rychle dopředu. Přesně co píše Damao. A jak píše Whall - terén mapuju všemi směry už dost dlouho. Hledám správnou cestu. Něco, co by mi sedělo, v čem bych se našla. Všechny příspěvky jsou pravdivé a pro mě i povzbuzující.

Dík Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: po červenec 28, 2008 3:47 pm    Předmět: Citovat

Eviku, zdravím Tě. Píšeš, není pro mě jednoduché být Rakem. Nebudu polemizovat s Tvým přesvědčením, je Tvoje. Ale napadlo mě: možná jsi v ascendentu, které úplně změní Tvůj pohled na vliv planet a Tvoji schopnost rozhodování se. Znáš svůj ascendent? Objímá M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po červenec 28, 2008 9:35 pm    Předmět: Citovat

To je rozhodně dobrá otázka, protože jak moudříme a získáváme zkušenosti, inklinujeme stále silněji projevovat se jako je sluneční znamení, v němž se nachází náš ascendet. Kdybys neměl svůj horoskop, pošli mi data (datum, hodinu a míto narození) a pošlu Ti na mail alespoň "koláč" - obrázek nativního horoskopu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Ameria
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.11. 2005
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: út červenec 29, 2008 7:00 pm    Předmět: Citovat

Já jsem račice s ascendentem ve vahách. Nevím sice, co si pod tím mám představit, ale je to tak. Charakteristiku vah vůbec neznám. Very Happy Některé charakteristiky raka na sobě pozoruji...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.11 sekund