Fórum - Zobrazit téma - Jiřinka - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Jiřinka
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Jiřinka
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
miwa
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 8.7. 2005
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: čt červen 26, 2008 12:36 am    Předmět: Citovat

Ahoj okénko.Možná bychom nemněli zapomínat na starou šamanskou pravdu.Vše je živé, příroda, zvířata, rostliny i kameny. Neplatí že Bůh stvořil tuto zemi, přírodu atd, ale vše je živé a ve všem živém je Bůh. Bůh nestvořil přirodu, to vše je Bůh. Krásná květina i zlomená větev je jen součást jednoho velikého Boha. Není to fatalismus, ale i to trpící dítě je Bůh. Ale to nevylučuje možnost, že zrovna on to zařídil, aby my jsme byli ti, kdo mu pomůžou. Ale často nemůžeme pomoci, dokud bojujeme.Teprve v okamžiku odevzdání, souznění s láskou a důvěrou v Boha, když přijmeme jeho lásku s řekneme opravdově z hlouby srdce staň se vůle tvá, pak můžeme vyléčit celý vesmír, má li se tak stát.Víš to není odevzdání ale opravdový boj, který vychází z absolutní jistoty, že ať udělám cokoliv je vše správné.A takovou víru, jistotu nemuže nic zlomit.Poznali to lidé, kteří se sobecky modlily za uzdravení dítěte a nebyli vyslyšeni.Oni se modlily za sebe, za svou představu, že děti nemají umírat malé, že co si tu oni bez něj počnou,a tisíce důvodů.Oni bojovali proti řádu věcí, snažili se řád věcí zmněnit podle svého nejlepšího vědomí, ale teprve ve chvíli, kdy přestali bojovat s Bohem a začali mů důvěřovat, že vše co činí dobře činí, pak zázračně byli vyslyšeni.Ano, oni byli vyslyšeni, né to trpící dítě.To utrpení dítěte bylo třeba zrovna k vůli nim.Jeho nemoc je mněla přivést k poznání a důvěru v Boha.Vždy když něco takovýho vidíme, mněli bychom se ptát.Proč mne to ovlivňuje, jak to na mne působí, co mi to dělá.Není náhoda, že zrovna já jsem na určytým místě v určitý čas.Ta nemoc je tam kvůli všem, kdo jde okolo.A teprve až já se vyznám v sobě a vyléčím se, můžu skutečně pomoci.Co je mi platné vyléčit dítě, když já nic nepochopím a ono bude marodit více a více dokud mne něco nanaučí a teprve pak jeho nemoc zmizí, už jí nebude potřeba.Už budu já vyléčen.Pomáhat není tak jednoduché.Kdy je v tom ego a kdy je to skutečně nezištné.Chápeš mne okénko, jak a v jakých souvislostech to vidím já.Proto kocovinu neléčit.Pouze říká svýmu nositeli, dobytku nechlastéj.Rakovina taky říká, děláš něco špatně.Třeba mu říká nekuř a ty ho budeš léčit a on klidně kouří dál.Tak musí zemřít aby to pochopil.To je řád věcí a já jako šaman se ten řád učím poslouchat a dodržovat.Nikdy se nepodivíme, když přijde jeho doba a on umře.Prostě už byl starý.Ale proč se divíme, když umře mladý člověk.Přišla jeho doba, to je řád věcí. A vím o čem píšu.Taky jsem se dlouho ptal, proč zrovna malé děti.Dnes už chápu.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt červen 26, 2008 11:22 am    Předmět: x Citovat

okénko: Mám pocit, že ty ses prostě rozhodla a chceš a chceš a chceš, nějak si to zdůvodníš (je to OK) a na nás se zlobíš, protože nechceme přistoupit na tvoji hru.
Promiň, ale jsou věci se kterými někteří z nás nesouzní.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: čt červen 26, 2008 1:30 pm    Předmět: Citovat

Šamanko, za mě je to čisté, poděkovala jsem těm, kteří se přidali, toť celé. Jestli je pro kohokoliv důležité vysvětlovat, proč se nepřidá, i tak je to v pořádku. Jen jsem si povzdechla, že ta energie se mohla poslat Jiřince. Nepřidáš-li se, v pořádku. Cítíš-li tam pro Tebe vynucující energii, prostě ji nevnímej. Hezký den, Míša.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: pá červen 27, 2008 9:51 am    Předmět: Citovat

Šaman:

"Jinak Jiřinka to mněla zažít a proto ji vyfotili.Přejme jí to, je to její učení a né naše.Není přece náhoda, že někdo je zrovna na nějakým místě v nějakou dobu, nemyslíte, tak to neřešte."

Někdo se topí. Jdeme kolem. "Pomóóóć!!!" "Máš to zažít. Není přece náhoda, že se teď topíš. Už na základce ti určitě říkali, že nemáš skákat uřícený do vody! Já to za tebe řešit nebudu. Čau!"

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: pá červen 27, 2008 10:05 am    Předmět: Citovat

Sunnyi,
teď jsi mi trochu nahrál na jiné téma... a to "nepleťme se do něčeho, co si měl někdo zažít".
Mne totiž pokaždé napadá, jestli to je skutečně jen příběh toho, kdo se topí. Co když on jen hraje roli v mé hře? Co když já si mám zažít rozhodnutí, zda být lhostejný či se stát tím, kdo soucítí, podá pomocnou ruku, zaujme postoj, nadefinuje své místo? Co když já tu jsem proto, že jsem kdysi dávno vzal na sebe tenhle úkol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: pá červen 27, 2008 10:22 am    Předmět: Citovat

Sunnyi,
teď jsi mi trochu nahrál na jiné téma... a to "nepleťme se do něčeho, co si měl někdo zažít".
Mne totiž pokaždé napadá, jestli to je skutečně jen příběh toho, kdo se topí. Co když on jen hraje roli v mé hře? Co když já si mám zažít rozhodnutí, zda být lhostejný či se stát tím, kdo soucítí, podá pomocnou ruku, zaujme postoj, nadefinuje své místo? Co když já tu jsem proto, že jsem kdysi dávno vzal na sebe tenhle úkol?

Mně šlo mamko hlavně o empatii. Prostě nehodnotit, proč se tomu člověku děje to, co se mu děje. Ale učinit to, co cítím, že mám učinit. Ale určitě, to co říkáš mě taky napadlo. Taky to tak vnímám.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: so červen 28, 2008 4:16 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:

Promiň, ale jsou věci se kterými někteří z nás nesouzní.

šamanka


tak tak ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dhanyavad
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 14.5. 2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: čt červenec 17, 2008 1:39 pm    Předmět: Pro me se to nevylucuje Citovat

"Mně šlo mamko hlavně o empatii. Prostě nehodnotit, proč se tomu člověku děje to, co se mu děje. Ale učinit to, co cítím, že mám učinit. Ale určitě, to co říkáš mě taky napadlo. Taky to tak vnímám."

Myslim, ze se to navzajem nevylucuje - chapu-li proc se co komu deje, muzu mu prece i tak empaticky pomoct....pro me tohle neni hop anebo trop
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
LEORA
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 10.7. 2008
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: čt červenec 31, 2008 7:16 pm    Předmět: Citovat

Ahoj všem.

Okénko,
mám dotaz. A vzala jsi v úvahu, zda náhodou nechtěla sama Jiřinka vyfotit v evině rouše, protože oblečená již tolik média nezajímá Question

Já ty, tu fotku neviděla, ani mě to nezajímá, ale zaslechla jsem docela dobrý náhled, proč se tak strašně rozčílila.
Z důvodu, že za to nedostala peníze.....na což by měla právo, ale v naší dravé době, kdy i ona svou dravostí tomu přispěla , bohužel to vyšlo, či spíše u ní nevyšlo jak asi chtěla.

Kdyby opravdu potřebovala duchovní pomoc, a cítila by to tak, vím, že by to pro ni nebyl problém. Protože jistě využívá tuto terapii v nouzi.

Ale taky respektuji Tvou pomoc jí, a výzvu k ostatním, protože to bylo Tvé rozhodnutí.
Kdo se přidal, či nepřidal, je každého ...jeho volba
To je výsada svobodného člověka.
To, že bych se nepřipojila, je zase mé rozhodnutí. Leora
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: pá srpen 01, 2008 9:43 am    Předmět: Citovat

Leoro,

je to zvláštní. Jaké reakce vyvolává pí Bohdalová. Poprosím-li o svoji maminku, abyste jí poslali, cítí se špatně psychicky (příklad), nebudeme vůbec zkoumat, jaký je to člověk. Prostě - pošle ten, kdo to tak cítí, nepošle ten, kdo to cítí tak.
V této prosbě o poslání reiki -je mi jasné, že mnoho členů z naší ´´´party´´ se nepřipojí´´ - to je v pořádku. Jen nechápu, proč ta potřeba to zdůvodňovat. Nebudu se Tě ptát, do jaké míry jsou jakýmkoli způsobem ověřené informace o té dámě, které píšeš.

Měla jsem chuť Jiřinku podpořit, věřím své intuici a ne informacím jedna paní povídala. Ty jí nepošleš a vůbec nic se nestane, co mě mrzí, když vnímám pod řádky zlobu. Tím vlastně umocňuje tato výzva přesně energie, které jsem vnímala jako zbytečné.
Hezký víkend, Míša.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá srpen 01, 2008 10:08 am    Předmět: Citovat

Miso, ja ze te odpovedi Leory zadnou zlobu necitim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: pá srpen 01, 2008 10:10 am    Předmět: Citovat

Zbultrane, já také ne.

Psala jsem, mrzí mě, když cítím pod řádky zlobu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá srpen 01, 2008 10:18 am    Předmět: Citovat

Tak sorry, spatne jsem te pochopil Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: pá srpen 01, 2008 10:35 am    Předmět: Citovat

Zamyšlení okenka

Prociťovala jsem si, jak vnímá okenko Jiřinku. Vzpomínám si na její večerníčky- černobílé - hlavně Křemílka a Vochomůrku. Můj syn měl kazety s jejím namluvením pohádek a moc se mu v dětství líbily. Ještě Svěrákovo písničky, Dádu , Semafor. Já jsem tehdy vnímala ´´dospělácky´´ Dádu jako posledního člověka, který může dětem vyprávět pohádky. Potom jsem se vcítila do děcka a ono prostě sdílelo radost s Dádou. Dáda má děti ráda.

Zpět k Jiřince.Vnímám ji jako paní herečku Vinohradského divadla a následně báječnou srandistku.

Proč možná ve společnosti vyvolalo takovou zlobu a zatracení vyfocení bulvárem? Naše dítě v nás se cítí zaskočené, páč v dětství jsme jí měli spojenou s čistotou pohádek. To bulvár ví, to je ta reakce, kterou potřebuje. A taky ji vyvolal.

Díky za čas, M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: pá srpen 01, 2008 1:30 pm    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Zbultrane, já také ne.

Psala jsem, mrzí mě, když cítím pod řádky zlobu.


okénko okénko, ty pořád něco cítíš Wink a ono je to přitom ..... nic Very Happy

jak se vede, si mi nenapsala odpověď na poslední meilík, moc práce?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.29 sekund