Fórum - Zobrazit téma - Začátečníci? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Začátečníci?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Začátečníci?
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zdenkaabc
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 2.3. 2008
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: čt červen 12, 2008 10:36 am    Předmět: Začátečníci? Citovat

Stávalo se mi, hlavně v začátcích, když jsem se někde mezi duchovně zaměřenými lidmi zmínila, že mám reiki, tak několikrát se mi dostalo takové shovívavé odpovědi...no jo, to jsou duchovní začátky, to já už jsem někde dál.....Nyní se většinou kontaktuji s lidmi podobného zaměření, nebo s lidmi, kterým duchovno pro změnu nic neříká, takže tyto "shovívavé" odpovědi už neslýchám.

Přesto by mne docela zajímal Váš názor....jsme opravdu jen duchovní začátečníci????

Osobně si to nemyslím.... Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ziki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 29.4. 2008
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: čt červen 12, 2008 1:08 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, už nějakou dobu sleduji tenhle reikiwebík, moc se mi líbí, je tu hodně témat na přemýšlení, (s něčím se ztotožňuji, s něčím ne)stále jsem neměla potřebu se zapojit do debaty. Až dnes k tomu jestli reikisti jsou "nějací začátečníci" . Každý jsme jiný a každý jinde na své cestě. A vždycky se najde někdo chytřejší a dál než já a to je dobře, stále se mám co učit. A mě baví objevovat nové obzory. Mám Reiki 1,2,3, Shamballu 1,2,3, používám oboje a jdu si svou cestou.... a mám z toho radost, protože je to moc fajn.
Život přece nejsou závody, kdo doběhne dřív.... Jestli si někdo myslí, že reiki se zabývají jen začátečníci, promlouvá za něj jen jeho ego. Každý ho máme a záleží na nás, jak moc ho necháme mluvit nám do života.
A vůbec.... ať si říkají co chtějí, Reiki je moc moc příjemná energie.... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: čt červen 12, 2008 2:27 pm    Předmět: Citovat

Lidé někdy dokážou být převelice vtipný.Já bych na ně asi koukala jako jelen,kdyby mi tohle řekli. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: čt červen 12, 2008 2:31 pm    Předmět: Re: Začátečníci? Citovat

zdenkaabc napsal:

Přesto by mne docela zajímal Váš názor....jsme opravdu jen duchovní začátečníci????



Ja si myslim, ze zacatecnici jsme, ale nevadi mi to. Lepsi je zacit a byt na zacatku, nez nedelat vubec nic.

Cetl jsem ted na to jeden citat:
Citace:
Lepší je zapálit jednu malinkatou svíčku než nadávat na tmu.


Toto je volna parafraze a ani nevim autora, nicmene to bylo v tomto duchu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: čt červen 12, 2008 3:04 pm    Předmět: Citovat

...a pokud je reikista zacatecnik, co dela ten vice pokrocily???

Kdyz sbiram plody, ktere najdu na zemi, tak je jedno, jestli zvednu driv hrusku anebo jabko, ne? Hlavne, abych citila a vychutnala jeho chut...

Zatim mi neprijde, ze cim vic zasveceni budu mit, tim dale budu.
Mam "jen" R1, nevidim andely ani certy a nechybi mi ani to ani vetsi sila, ci jak to napsat. Porad mam o cem dumat. Vsude se opakuje, ze dulezitejsi je cesta nez cil, takze takovehle pomerovani snad ani nedava smysl. Osobne si vazim a uzivam sve cesty a neresim jak jsem daleko.

"Vlak by měl jet tak pomalu, aby motýli mohli otevřenými okny svobodně létat dovnitř a zase ven, jak praví klasik."

Ale mozna je to prave moje slepota zacatecnika a ja nevidim, co vidi jini, osvicenejsi....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: čt červen 12, 2008 7:41 pm    Předmět: Re: Začátečníci? Citovat

zdenkaabc napsal:
Stávalo se mi, hlavně v začátcích, když jsem se někde mezi duchovně zaměřenými lidmi zmínila, že mám reiki, tak několikrát se mi dostalo takové shovívavé odpovědi...no jo, to jsou duchovní začátky, to já už jsem někde dál.....Nyní se většinou kontaktuji s lidmi podobného zaměření, nebo s lidmi, kterým duchovno pro změnu nic neříká, takže tyto "shovívavé" odpovědi už neslýchám.

Přesto by mne docela zajímal Váš názor....jsme opravdu jen duchovní začátečníci????

Osobně si to nemyslím.... Razz


ačkoliv to nikomu necpu a ani bych to takhle přesně neformuloval, tak něco obdobného si myslím také
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: čt červen 12, 2008 7:44 pm    Předmět: Re: Začátečníci? Citovat

Zbultran napsal:
zdenkaabc napsal:

Přesto by mne docela zajímal Váš názor....jsme opravdu jen duchovní začátečníci????



Ja si myslim, ze zacatecnici jsme, ale nevadi mi to. Lepsi je zacit a byt na zacatku, nez nedelat vubec nic.



to jsi řekl naprosto krásně a výstižně Zbultrane.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: čt červen 12, 2008 8:14 pm    Předmět: Citovat

Mohli by jste mi prosím vysvětlit,co dělají ti pokročilejší a jaké je jejich porozumění života??Myslela jsem si,že nezáleží na tom,čemu se člověk věnuje,ale jaký je a to se nedá zhodnotit dle toho,jestli pracuje s reiki a nebo čímkoliv jiným.
Setkala jsem se s člověkem,který měl neuvěřitelné schopnosti,ale využíval je k tomu,aby okrádal lidi.
Nu,něčemu nerozumím.

Džarmi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá červen 13, 2008 3:01 am    Předmět: Citovat

Vždycky jsem to cítil tak, že jsme všichni stejně daleko - jen někteří si toho už všimli, jiní ještě ne. Všichni jsme stejně začátečníky, nebo pokročilými - jen pozornost máme možná každý na trochu něčem jiném. Pokud se někdo cítí pokročilejší oproti mě, či ostatním, nechť mi promine, nemusím znát všechno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá červen 13, 2008 11:11 am    Předmět: x Citovat

Myslím, že každý jsme trochu někde jinde. Prostě nejsme všichni
úplně stejní, stejně jako všichni stejně nevypadáme a nežijeme
stejný život. Ostatně by to byla nuda.
Často s překvapením pozoruju, jak se lidi, co na sobě upřimně pracují, zajímavě vyvíjí a někam posunují.

Ale kde jsme? Jaké je měřítko duchovnosti? Jaká je jednotka duchovna?
Kdo to může posoudit?
To fakt nevím.

A jak se pozná pokročilý reikista? Jednoduše - podle praxe a zkušeností. Záměrně nepíšu podle stupně zasvěcení a absolovaných dalších variant práce s energií, protože v tom to není. Potkala jsem dost lidí, kteří měli kde co a bylo jim to k ničemu.
Možná taky jedním z darů pokročilosti je větší pokora k životu a zdraví (je mi jasné, že při tomto slově pár lidem naskočila kopřivka), jakési sžití nebo splynutí s reiki. Popsala bych to jako plavání - nejdřív je nutné se naučit techniku, člověk se plácá na povrchu, vystrkuje hlavu,protože se bojí ponořit, soustředí se na pohyb. Čím déle plave tím se cítí víc s vodou v souladu, pak ponoří hlavu, potopí se, užívá si ji.
To je přirozený vývoj, ovšem ten nikdy nekončí, takže nikdo není nejpokročilejší, žádná jednotka pokročilosti není, každý si jde svým osobním tempem. Rychlost se může měnit každým okamžikem, můžeme se vracet a objevovat nové kvality i v něčem zdánlivě začátečnickém.
Zrovna teď znovu zkoumám taje prvního symbolu něco mě k němu táhne.
Někdy se nám zdá, jak přešlapujeme na místě, jindy koukáme kam jsme poskočili...
Osobně pozoruju - čím déle pracuju s reiki (a dalšími informacemi), tak mě to víc a víc táhne k jakémusi "uvnitřnění".

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: pá červen 13, 2008 1:18 pm    Předmět: Citovat

Mám takový dojem, že člověk nemusí nutně pracovat s reki a zabývat se duchovnem, protože to prostě žije a neřeší to, dělá to samozřejmě. Je pro něho samozřejmé že přijímá věci jak jdou a podle možnosti řaší co může. Dokáže věřit že třeba bude líp. Nedělá si zbytečné výčitky svědomí, protože nemá potřebu lhát, krást, vymlouvat se. Dokáže potěšit a pomoci když někdo požádá. Atd. Mnohdy žije jednoduchým životem a třeba se ani moc nemodlí. Nevím. Nejde mi posoudit, kdo jak je dál nebo blíž, výš, nebo níž. Jsme prostě Někde a podle toho, jak dovedem žít v souladu s vesmírnými zákony, tak máme sami možnost posoudit, jestli jdeme momentálně dolů nebo nahoru. ALe zas, , většinou je potřeba jít nejdřív dolů, aby jeden postřehl jak to vypadá když jde nahoru. Věděl, že tam opravdu chce jít. A jak to vypadá z pohledu Celku? Možná ten, kdo vypadá realtivně zkušeně, se v měřítku Celku ocitne někde spíš na začátku. A někdo kdo vypadá jako "duchovní diletant" je hodně daleko. Každý si doplňujeme svoje znalosti a schopnosti v tom co nám ještě chybí, co jsme neprošli, nezvládli. A žijeme život a situace, které nás vedou k tomu, abychom to mohli odfajfkovat jako "Splněno". Každopádně asi nejlepším znakem toho, že něco umíme je naučit se najít odpověď v sobě. Bez potřeby mít potvrzení od okolí. Takže se asi hodně připojím k názoru Šamanky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: pá červen 13, 2008 2:49 pm    Předmět: Citovat

Hmmm děkuju za vaše slova,vnímám to podobně.

Cool

Džarmi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: pá červen 13, 2008 5:06 pm    Předmět: Re: Začátečníci? Citovat

zdenkaabc napsal:
Přesto by mne docela zajímal Váš názor....jsme opravdu jen duchovní začátečníci????


Hm, a co když ten, kdo řekne o někom, že je duchovní začátečník, tak logicky je on duchovní konečník?

(Já vím, starý vtípek, ale řekla bych že je někdy dost pravdivý...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zdenkaabc
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 2.3. 2008
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2008 9:42 pm    Předmět: Citovat

Ćím víc vím, tím mám větší pokoru před tím, co nevím.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2008 9:55 pm    Předmět: Citovat

No vidíš, to je na začátek hodně dobré poznání. Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.11 sekund