Fórum - Zobrazit téma - Bércové vředy - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Bércové vředy
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Bércové vředy
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2008 8:47 am    Předmět: Bércové vředy Citovat

Ahoj,

mě by zajímala psychosomatická příčina této nemoci. Jestli tedy existuje...ale předpokládám, že ano.

Děkuji za odpověď
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2008 9:43 am    Předmět: Citovat

Jednou z hlavních příčin vývinu bércových vředů se z medicinského hlediska vidí nedostatečné prokrvení nohou, zvláště okolo kotníků a nad nimi. Pokožka dolních končetin je pak velmi slabá a pro vytvoření měkkého vředu pak stačí škrábanec nebo kousnutí hmyzem.
Psychosomaticky nohy odpovídají našim životním postojům. Pokožka je něčím, co odděluje naše "já" a chrání je. V konkrétním případě bych se tedy zajímal, jak byly formovány životní postoje nemocného, do jaké míry dnes odpovídají životním zkušenostem a co brání tomu člověka v tom, aby byl pružnější pokud jde o své "postavení v životě", kdy se díky starým životním postojům událostmi dnešního světa "jeduje".
Lze předpokládat, že se jedná o člověka, který si některé ze životních postojů vytvořil v minulosti, lpí na nich a není ochoten, nebo z nějakého důvodu schopen je pružněji měnit s tím, jak se mění doba. Protože narůstá rozpor mezi představami o životě, z nichž jeho životní postoje vychází a tím, co se ve skutečnosti kolem něj děje, je člověk zranitelnější a zranitelnější právě v oblasti dolních končetin a každé zranění vytváří pocity nejistoty až úzkosti, které se pak projeví jako mokvající vřed.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2008 11:58 am    Předmět: Citovat

Tak to byla vyčerpávající odpověď. A jelikož člověka, kterého se to týká znám dost dobře, pasuje i ta psychosomatická příčina.
Já ale nevím, jak tu příčinu odstraňovat. Jestli stačí, aby si jí ten člověk připustil, uvědomil, nebo aby své postoje začal měnit....i když vzhledem k zajetým kolejím by to asi nedokázal. Nebo jak já té osobě mohu pomoci ?
,,Otevřenou nohu " prý má něco přes rok . Její lékař, starý praktik onemocněl, musela vyhledat jiného a od té doby se to zhoršuje.( Jak je vidět, i změna doktora se projevila ve zhoršení toho onemocnění - ten původní jí ladil i po psychické stránce ).
No a nakonec by se opatrně mohla aplikovat konopná mast, ne ?

děkuji za odpovědˇ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2008 1:00 pm    Předmět: Citovat

Evi, je velmi těžké někomu, kdo má za to, že své životní postoje měnit prostě nemůže - z jakýchkoliv důvodů - že to je možné. Udělat, aby uvěřil
Jsou nemoci, které jsou provázeny syndromem "nevyléčitelného" - jak o tom otevřela vlákno šamanka. Když někdo nechce žít, nmá proč, nemůžeš mu dodat ten elán, který mu chybí. Je to na dlouhodobou práci s psychikou, nebo na jednoduchou otázku: Chceš to změnit?
Jak jinak přimět krev, aby proudila jak má a kůži, aby byla pevná a chránila? Ksyžý psychika toho člověka je "proti".
Pokud jde o léčbu, tak ta mastička od Džarmi, by mohla být skvělá, Také bylinky - přikládání (např. listy černého bezu) nebo v určitých stadiích koupele (dubová kůra). To už až podle toho, jak to vypadá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2008 4:54 pm    Předmět: x Citovat

Damao: ano, dostala se mi jedna velmi moudrá rada, která koresponduje s tím co jsi napsal: lidé na konci života, pokud už mají jen chuť hezky dožít ten zbytek, touží jen zmírnit svoje bolesti a problémy a ne řešit nějaké změny, rozebírat a řešit minulost, otevírat staré, bolestivé rány
- tak bychom to měli respektovat a pomoci tak jak nejlíp umíme v tom v čem pomoci chtějí, ale nesnažit se cpát je kam nechtějí.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2008 11:32 pm    Předmět: Citovat

Nechat lidem jejich právo na život i na umírání, pokud se tak rozhodnou, to je výrazem velké nepodmiňované lásky a také síly k pokoře.
Jestliže se někdo rozhodne rezignovat na život, má k tomu své důvody.
Neznamená to, že nemůžeme dělat nic. Nejen zmírňovat bolesti, to určitě na prvním místě, ale také tím, že s takovým člověkem budeme jednat vždy s úctou, která mu náleží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st červen 11, 2008 7:00 am    Předmět: Citovat

Já jsem asi špatně pochopila tu příčinu.
Ono se totiž nejedná o žádnou stařenku na sklonku života, ale o ženskou asi rok před důchodem, která je plná elánu ( Lev ), která svojí vitalitou předčí o mnoho let mladší a o své nemoci nemluví. Až teď má dost velké bolesti, které jí nenechají ani spát, tak o tom mluvíme. Elánu má dost.

No a ta příčina. Životní postoje, neochota je měnit.....zajeté koleje. Dám příklad: nechuť učit se něco nového ( např. na počítači ), internet - nepotřebuje, mobil - nepotřebuje, vzít si půjčku - nevzala by si jí, je dříč a číst knížky je ztráta času, kdo nevstává ve 4 hodiny - je línej atp.
Tak to si myslím, že jsou ty její životní postoje, které by možná ráda vnutila i ostatním. Ale fakt nevím, jestli jsem to nepochopila jinak.

Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: st červen 11, 2008 7:55 am    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Dám příklad: nechuť učit se něco nového ( např. na počítači ), internet - nepotřebuje, mobil - nepotřebuje, vzít si půjčku - nevzala by si jí, je dříč a číst knížky je ztráta času, kdo nevstává ve 4 hodiny - je línej atp.
Tak to si myslím, že jsou ty její životní postoje, které by možná ráda vnutila i ostatním. Ale fakt nevím, jestli jsem to nepochopila jinak.

Dík


Eviku, to zase nejsou az tak strasne postoje Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st červen 11, 2008 8:26 am    Předmět: Citovat

No právě proto píšu, že jsem to možná špatně pochopila. Nevím, jaký jiný postoje se má na mysli. Jinak to je vcelku pozitivně laděný člověk, který má dobré názory. To je jasný, že s některými se neztotožňuju, nebo s nějakou její vlastností. Ale nesoudím. Každý má své dobré a špatné vlastnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st červen 11, 2008 10:41 am    Předmět: x Citovat

Evik: já reagovala spíš na část toho co psal Damao, než na tvoji kolegyni.

Sice jsi nepsala kolik jí je, ale stáří - zatuhlost, rezignace na život nemusí mít s věkem nic společného. Znám ze pár takových lidí, kteří žijí stylem důchodců: léta na pracáku, to a ono nemůžou, všechno je problém - zvlášť když se od nich vyžaduje práce nebo nějaká námaha.
A při tom to jsou normálně inteligentní lidi, žádné kriminální živly, alkoholici ani houmlesáci.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st červen 11, 2008 11:52 am    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Já jsem asi špatně pochopila tu příčinu.
Ono se totiž nejedná o žádnou stařenku na sklonku života, ale o ženskou asi rok před důchodem, která je plná elánu ( Lev ), která svojí vitalitou předčí o mnoho let mladší a o své nemoci nemluví. Až teď má dost velké bolesti, které jí nenechají ani spát, tak o tom mluvíme. Elánu má dost.

No a ta příčina. Životní postoje, neochota je měnit.....zajeté koleje. Dám příklad: nechuť učit se něco nového ( např. na počítači ), internet - nepotřebuje, mobil - nepotřebuje, vzít si půjčku - nevzala by si jí, je dříč a číst knížky je ztráta času, kdo nevstává ve 4 hodiny - je línej atp.
Tak to si myslím, že jsou ty její životní postoje, které by možná ráda vnutila i ostatním. Ale fakt nevím, jestli jsem to nepochopila jinak.

Dík

Ono je to tak, že pro Lvy je těžké přiznat si, že něco nedělají správně, ba nejlépe, jak to jde. Možná, že to napětí, které se potom promítne do bércových vředů vzniká z pocitum, že něco nedokáže dělat nejlíp.
Pokud se jí vředy dělají kolem kotníků = pýcha, pokud blíže kolenům = malá pokora.
Možná, že postačí, když jí řekneš, že ona jako Lev přece dokáže všechno, co chce. Pokud to tak ovšem cítíš, že to u ní tak je. "Toho bohdá nebude, aby Lev ze života utíkal!"
Z toho, co píšeš, pak vyplývá, že má sklony k sebetrestání a moc jí nejde "mít se ráda." Nezakopala se náhodou právě do těchto pozic?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st červen 11, 2008 12:05 pm    Předmět: Citovat

Šamanka:

Ahááá, tak to je myšleno....rezignace na život.

Řeknu ti, že přesně takového kluka znám. Ve svých 24 letech je myšlenkově ve stádiu, kdy má život za sebou. V žádné jeho větě kterou vyslovil nebylo nic pozitivního, na nic se netěšil, z ničeho se neradoval. Jednou mě vytočil těmi svými názory k nepříčetnosti Very Happy . Jenomže pak jsem pochopila, že ten problém byl můj, tak jsem se mu pak omluvila Laughing . Ale zase...jeho dětství nestálo za nic, otčím na něj nebyl hodný, prý prodělal i šikanu ve škole. Možná to všechno způsobilo tu šílenou zatrpklost.

No a s tou kolegyní tedy nevím.

Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st červen 11, 2008 1:34 pm    Předmět: Citovat

Damao,

tak teď mi kostičky zapadají do mozaiky. To je přesně ono.PŘESNĚ !!!
10 let LEV pracoval s VÁHOU. 10 let měl LEV převahu ve všem a VÁHA ho v tom utvrzovala. Před dvěma lety jsem k nim přibyla já RAK. VÁHA s RAKEM se spojila, LEV přestal mít pocit své neomylnosti a dokonalosti.(Jsem nejlepší).
Před rokem LVU začaly ty problémy s bércovými vředy.
VÁHA se v posledním měsíci vyrovnala se svými vleklými rodinnými problémy a RAK před půl rokem začal pracovat sám na sobě a získal chybějící sebedůvěru atd. LVU se onemocnění zhoršuje.

Teda když to po sobě čtu, tak to je hrozný, ale myslíš, že to má něco do sebe?

Akorát sebetrestání tam nepasuje a nemít se ráda...to už vůbec. To byl kdysi MÚJ RAČÍ veliký problém Very Happy .

Děkuju a ahoj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st červen 11, 2008 3:29 pm    Předmět: Citovat

No, je to vystiženo.
To sebetrestání má u Lvů zvláštní podobu, není tak přímočaré. Cítím ho tam. V hloubi duše. Raději nic než "jen" toto (tady nezvládnutý Lev přepadá do Vodnáře - pro ně je buď toto, bud po mém, nebo radši nic...!
Když se podíváš pod první a druhou a možná třetí oponu, najdeš to tam, tak to cítím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: pá červen 13, 2008 5:05 pm    Předmět: Citovat

Damao:To sebetrestání u Lvů má zvláštní podobu, není tak přímočaré.
---------------------------------------------------------------------------------------

No, trvalo mi to, než jsem to její sebetrestání dešifrovala, ale asi to mám.Raději padne, než by přiznala svojí slabinu. Raději zemře, než by přijala něčí pomoc. Přijmutím pomoci by připustila nějakou svojí nedokonalost.
Příklad:
Měla v noci silné bolesti v noze a vůbec se bolestí nevyspala. Na mojí otázku, proč nezůstala tedy doma, byla odpověď, že zrovna dnes je hodně práce.

Překládám to do jejího Lvího jazyka:
Mě- LVU, ani velká fyzická bolest nezabrání tomu, abych vám RAKU a VÁHO nepřipoměla, že beze mě byste to nezvládly.

Tak to si myslím, že by mohlo být to sebetrestání.

Děkuju za podnět k přemýšlení Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund