Fórum - Zobrazit téma - Délka života vs. náš životni úkol - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Délka života vs. náš životni úkol
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Délka života vs. náš životni úkol

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: so červen 07, 2008 5:08 pm    Předmět: Délka života vs. náš životni úkol Citovat

Medituju si při vešení prádla a napadla mě otázka, jak to vlastně je s délkou života a naší úkolem?

Pokud přijmu předpoklad, že tu mám nějaký úkol(y) a určitý čas na jeho(jejich) vyřešení, znamená to, že když se cíle doberu rychleji, než je můj čas, umřu dřív než pokud bych to řešila s odbočkama? Nebo ten nespotřebovaný čas využívám jako příjemné pauzy?
Anebo mám vždycky víc úkolů, než se mi může podařit splnit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: so červen 07, 2008 5:17 pm    Předmět: x Citovat

Taky už jsem nad tím přemýšlela (zvlášť když mě napadl naivní nápad, jak se mi podařilo nějaký "úkol" splnit, no po pravdě, někdy jsem byla později znovu vyvedena z omylu, záludnou zakuklenou verzí téhož).
Ale možná, že kromě těch velkých základních je tolik menších nebo si můžeme přibrat něco navíc z dalšího levelu, takže opravdu není důvod se nudit a povalovat na vavřínech...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: so červen 07, 2008 5:34 pm    Předmět: Citovat

Jsem přesvědčen - zatím jsem se nesetkal s opakem - že nemáme nějaký úkol ve smyslu někam jít, něčeho dosáhnout nebo tak. Jde spíše o učení se jak překonávat sklony k nějaké slabině - k pýše, k sobeckosti, ke strachům a úzkostem. V tomto smyslu nikdy není náš úkol zcela splněn, protože je nespočet možností, které si můžeme zažít - když přestaneme např. mít strach, že zůstaneme opuštěni, můžeme mít strach o zdraví, o to, zda se uživíme, o děti, o majetek a co já vím co ještě.
Pokud jde o délku života, zdá se mi, že nejblíže k pravdě mají Indové, kteří tvrdí, že délka života je dána každému v počzu nádechů a výdechů v kombinaci s počtem úderů srdce.
Pak nastíněný problém je v trochu jiném světle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zdenkaabc
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 2.3. 2008
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: st červen 11, 2008 3:54 pm    Předmět: Citovat

Četla jsem a i se k tomuto názoru přikláním, že člověk má v životě několik období, kdy může odejít. Má již vše v tomto životě odžité, ale může se rozhodnout, že si odžije ještě část z další inkarnace. Proč v dalším životě ztrácet čas - plenky, jesle, školka, škola....atd. když tady mám dospělé tělo a mohu toho ještě spoustu vyřešit a odžít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: st červen 11, 2008 4:21 pm    Předmět: Citovat

No smart, já život beru jako stavení domu(je to velice jednoduché, až prostoduché, ale pro naší věc to stačí), řeknu to takhle, třeba tvým ukolem je na onom pomyslném domě postavit 3 patra, nestihneš to za 76 let svého života? Nevadí, máš kopu dalších životů a bude ti na to vyhrazen prostor. Avšak jsou lidé, duchovní bojovníci, kteří to 3 patro třeba dostaví v polovině svého života a další patra co postaví, jsou pouze k jejich užitku.


Bojovníky se nazýváme a bojovníci jsme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
miwa
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 8.7. 2005
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: čt červen 12, 2008 12:09 am    Předmět: Citovat

Ahoj.Já to cítím takto.Když jdeme na svět, tak je nám dáno tak 50% co se máme naučit a zbytek je ponechán naší samostatné vůli.O těch procentech se můžeme dohadovat, klidně 20% a 80%. Důležité je, že tím není dáno jak dlouho tady budem žít. To znamená, že na 50% se dožiju 80 let.Ale já něco zažiju a jsem tady 105 let a nebo něco odmítnu přijmout a pochopit a zemřu na nemoc ve 40 letech. Mám se naučit přijímat třeba pokoru,a že při tom díky tomu, že se mi do cesty připlete nějaký mistr, tak já se rozhodnu ho následovat ač to nebylo v karmně a tím se začnu duchovně vyvíjet a čistit a klidně si přidám pár let, abych se stačil něco naučit. A nebo horší varianta. Mám takový strach o svý třeba děti, že ani nemůžu umřít a nebo oni mne tak majetnicky milují, že mne nepustí a jsem tady déle klidně o pár desítek let.
Z vlastní zkušenosti. Když jsme se učili regresivní terapii, tak jsme se to učili sami navzájem, jeden na druhým. Ten můj protějšek se mnou nemohl hnout, tak přivolal mistrovou.Je to při plným vědomí, tak proto to vím. A ona mne přivedla z minulosti do budoucnosti do okamžiku, kdy se to vyřešilo. Prošel jsem snad stovky svých životů, než jsem přijal Boha. Tak v tomto životě ani v těch dalších se to ještě nemnělo stát. A já už jsem věřící, v tomto životě jsem se s ním setkal, tak bych vlastně mněl umřít.A ejhle, neumřel jsem, ba co víc, od té doby se neustále něco učím a jdu dál.Někdy dopředu, možná i zpátky ale nestojím na místě. Proto si dovolím tvrdit, co jsem zhora napsal.
Říká se, a je to i můj názor, že karma není daná.Tu si vytváříme okamžikem svého zrození a teprve naši smrtí bude dopsána.Navíc Bůh nám dal svobodnou vůli až tak daleko, že ho můžeme odmítnout a on neprotestuje.Jen trpělivě čeká, jako každý dobrý rodič, na nás, až ho přijmeme zpátky.Tak proč by nám něco nařizoval.Karmu.
Taky ještě před narozením se domlouváme s kým to prožijeme a koho co budeme učit a komu pomáhat ( to je těch 50% to jsou naše sliby a závazky). S každým, s kým se míjíme, tak nás ovlivnuje.A kdo nám kříží cestu je náš karmický partner.Ale jen na nás záleží, jestli ty sliby vezmeme za své a nebo se rozhodneme pomáhat někomu jinému.Jen já rozhoduji o tom, jak dlouho budu žít.Když budu říkat, že všichni předkové umřeli v 70 letech a já taky tak umřu, tak se to stane.To je síla podvědomí. A nebo budeš jako já a uvěříš, že přežiješ všechny minimálně o 100 let a budeš pro to všechno dělat, duševní a fyzický rozvoj těla a ducha. Pak i to se může stát.Dost. je dalších tisíce věcí, co to ovlivnuje( i vesmír).Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.11 sekund