Fórum - Zobrazit téma - Konopná mastička - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Konopná mastička
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Konopná mastička
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: so listopad 08, 2008 2:28 pm    Předmět: Citovat

Wooow Eviku,jsou nádherný!Úplně čučím.

Mooc krásný,jen tak dál.

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Houbik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.7. 2008
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: út listopad 25, 2008 8:57 pm    Předmět: Citovat

Ahojky mastičkáři
Nedávno jsem si koupil kokosový tuk, je krásně vstřebatelný a musím potvrdit, že ani nezapáchá, jako normální sádlo, řekl bych, že i méně mastí a lépe se vstřebává.
Prvně jsem zkoušel konopnou mastičku s třezalkou a vazelínou - recept od Džarmí. Ale stále mi to nepřijde ončo, vazelína je uměle vyrobená, pořád mastí, zrovna moc nevoní (ikdyž po výrobě už to není moc patrné) a né se vstřebat.
Takže jsem koupil na zkoušku 200g kokosáku. Opravdu příjemná vůně, vstřebatelnost. Ještě koupím jednu skleničku (bohužel 70kč/200g) a vyzkouším novou mastičku. Ale hlavně píšu proto, že bych rád udělal trojkombinaci třezalka-konopi-kostival (prostě v malém objemu umístit hodně léčivých látek, vzhledem 3,5 násobné ceně). Nebude to moc přeplácané ? Znám kombinaci konopí-kostival a prý moc dobré. Takže už do toho necpat třezalku? Ono také uvidím, zda již nebude kostival ze země nedobytný. Slyšel jsem, ze se má sbírat napodzim a na jaře? Nějak jsem zaspal dobu sklizně, takže asi bude vystaráno a udělám obvyklou kombinaci konopí-třezalka.
Je to asi dost obecná otázka, ale rád si poslechnu vaše názory.
Děkuji

Houbik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: út listopad 25, 2008 9:55 pm    Předmět: Citovat

Houbik napsal:
Ono také uvidím, zda již nebude kostival ze země nedobytný. Slyšel jsem, ze se má sbírat napodzim a na jaře? Nějak jsem zaspal dobu sklizně, takže asi bude vystaráno a udělám obvyklou kombinaci konopí-třezalka.


Mrkni se Houbíčku tady na to .
http://bylinky.atlasrostlin.cz/kostival-lekarsky
Ty jsi chtěl použít kořen? Píšou tady o listech a oddencích. Jinak já jsem dělala jednu šarži s třezalkou , jednu čistou a jednu s heřmánkem. No, asi bys tou trojkombinací nic nezkazil, ale zastávám názor, že v jednoduchosti je síla a to asi i ta léčivá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Houbik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.7. 2008
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: st listopad 26, 2008 10:37 am    Předmět: Citovat

Ahojky Evíku, aktivní to mastičkářko
Ano, chtěl jsem použít kořen kostivalu, zde je i využití kořene ...
http://www.sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani/lecive_rostliny/kostival.htm

Já si doma dával nastrouhaný kořen přímo na koleno, je to takové blemcavé, slizovité, ale fajnové. Obtočil jsem to na noc igelitem a ráno po vyspání to krásně prolezlo do nožky.

Pokud ještě seženu kořen, dal bych ho jen s konopím, sám o sobě má dost věcí podobných s třezalkou a když ne, pak jsou tu ještě účinky konopíčka

Díky za tvé doporučení

Houbik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Jarka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.7. 2008
Příspěvky: 122

PříspěvekZaslal: pá prosinec 05, 2008 9:31 am    Předmět: Citovat

...mám k dispozici skleničky se šroubovacím víčkem o objemu 55 ml. Jestli máte někdo zájem, můžu se podělit Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Houbik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.7. 2008
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: pá prosinec 05, 2008 10:19 am    Předmět: Citovat

Zdárčik Mastičkáři
Ták mi hodná maminka ještě stačila vyrýpnout kostivalový kořen, než zamrzla země.
Ještě čerstvý kostival jsem nastrouhal, prohřál v kokosovém tuku (konzistence klasického sádla) a rozmixoval. Je z toho taková krásná blemcačka. Teď ještě čekám (snad vydržím těch 10.dní), až kamarád přiveze konopíčko a šup ho tam. Teď už je kostival konzervovaný tukem, takže vydrží.
Musím opravdu opěvovat ten kokosový tuk, hihi. Navíc, jestli ho seženete levněji než já a v dobré kvalitě, pak myslím nemá chybu. Vezmu vzoreček na srazík, ještě bez přidaného konopí.
Zatím zdárek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Hyter
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.3. 2008
Příspěvky: 198

PříspěvekZaslal: pá prosinec 05, 2008 11:10 am    Předmět: Citovat

Pridavam zkusenost, mame nekolik verzi masticky, ciste konopi, kombinace s trezalkou. Dcera masticku pouziva na atop.ekzem a nejvice se ji zamlouva masticka z cisteho konopi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2008 4:25 pm    Předmět: Citovat

Přidávám další zkušenost:

Prý se velmi osvědčila při popáleninách v obličeji od sváření. Pánovi jsem poslala mast pouze z konopí, bez třezalky bez heřmánku a čehokoliv jiného.

Jinak se chystám vyrobit 1 šarži s mateřídouškou, kterou přidám pouze pro vůni.
Houbíku, díky za SZ a zveřejním tady odkaz na ten kokosák.
http://www.bionebio.cz/index.php?main_page=product_info&products_id=327

Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Houbik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.7. 2008
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: ne prosinec 14, 2008 9:43 pm    Předmět: Citovat

Jarka napsal:
...mám k dispozici skleničky se šroubovacím víčkem o objemu 55 ml. Jestli máte někdo zájem, můžu se podělit Wink


Ahojky Jájo, nedávno jsem sehnal krásné šroubovací skleničky s objemem 55ml, tak to možná budeme mít ty samé, ne? "Náhodou" jsem narazil v BIO prodejně na Babiččin ovocný čaj (přírodně dělaný ovocný koncentrát, který se přelije teplou vodou). Myslím, že by neměl být problém sehnat, stál 20kč (v Liberci) a hlavně, máš ještě krásnou skleničku na mastičku. Nu a mám ještě od mamky nějakých 15ks pouzder od kinofilmů, pár jich můžu vzít na Kalek, či pokud ještě stihnu zajet do Prahy. Obé přikládám jako obrázek a zapalovač pro měřítko

[/img]

Zatím zdárek, Houbik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Jarka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.7. 2008
Příspěvky: 122

PříspěvekZaslal: po prosinec 15, 2008 7:52 am    Předmět: Citovat

Jo, jo! Houbiku, přesně tyhle skleničky mám na mysli Wink
Schovává mi je jedna moc hodná mladá paní v jedné z restaurací v Kalku... Takže je mám víceméně zdarma - tedy většinu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Houbik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.7. 2008
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: po prosinec 15, 2008 8:53 am    Předmět: Citovat

Teď už chápu Jájo, proč je nabízíš, páč jsou naprosto skvělé
Taková akurátní velikost, ani malé, ani velké. Prostě dárkové balení, které nějaký čas vydrží.Teď se mi vybavuje, překrýt víčko kouskem čtvercové juty a převázat jutovým provázkem ... tradáá, dáreček je hotov
Já už to dávat do kinofilmů nebudu, byla to taková nouzovka. Ještě koupím pár skleniček, aby bylo na vánoční dárečky, nu a pokud bys mi jich mohla pár (cca 5ks?) rezervovat, budu rád

Houbík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Jarka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.7. 2008
Příspěvky: 122

PříspěvekZaslal: po prosinec 15, 2008 9:20 am    Předmět: Citovat

Jasně, že dám - já je mám "objednaný", takže teoreticky bude pravidelný přísun Wink
A určitě si na ten dobrý čajík zajdem - času bude dost, takže si tam i nějakou sám "vypiješ". Je fakt, že ho mají dražší, ale taky myslím, že to za to stojí Very Happy
Třeba taková bezinka - teď nevím s čím,ale bylo fakt doooooooost dobrý. A broskev s anýzem - taky... A meruňka se zázvorem... No prostě jsou to mooooooooc dobrý čajíky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
JANAA
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.9. 2008
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 1:53 pm    Předmět: Citovat

Dám tu na doporučení Evíka své zkušenosti s konopkou. Zatvrdlá, popraskaná, hrubá kůže na patách nohou, mazala jsem mastičkou jen levou nohu, a už po týdnu byl vidět velký rozdíl, levá pata byla hladší a měkčí.
Dcerce zabrala konopka po pár namazáních na věčně se loupající kůži na nose, což neodstranily nikdy žádné mastičky od kožní lékařky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 3:11 pm    Předmět: Citovat

Otázečka pro všechny pokustóny: má někdo zkušenosti s účinkem konopky na bolavý operovaný meniskus a pak normálně stařecky bolavá kolena? A nebo nějaký jiný tip?
Dík za odpovědi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
llisticka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 3.9. 2008
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 9:42 pm    Předmět: Citovat

přesně s tímhle zkušenosti nemám, ale jinak použiju konopnnou mast tam, kde ostatní selhaly Very Happy Většinou se účinek dostaví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 7 z 9

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund