Fórum - Zobrazit téma - Konopná mastička - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Konopná mastička
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Konopná mastička
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: čt červen 12, 2008 1:16 pm    Předmět: Citovat

no jo, dzarmi, extrémy to je moje Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Tazz
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.3. 2007
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: pá červen 13, 2008 8:13 am    Předmět: Citovat

Filio napsal:
hm.... Nechci vypadat jako nějáký dealer marijánky, ale proč používat stonky a listy a ne květy ? sám mám doma tuto mast a je vyborná!!! sám nemám potíže s kloubama, ale když si ji namažu na spánky tak se dostávám mnohem rychleji do stavů které si chci navodit, a jde to celkově lépe. Ale má to nevýhodu, entita toho konopí ruší!! Laughing Ale jsou docela hezký a je mi s nima dobře, avšak zde platí nepřehánět! Je dobré si jednou za měsíc zajít do sauny at se z těla vyloučí škodliviny.


Filio, například mezi budhisty platí zásada, že kdo rok užívá jakoukoliv drogu (míněno působení vedoucí ke změněnému vědomí), rok trvá, než se z jeho mozku drogy zase vyplaví. To znamená, když někdo deset let medituje a usiluje o svůj duchovní růst a druhý deset let užívá drogy (je jedno jestli jednou za měsíc nebo jednou za den), je mezi nimi propast dvaceti let duchovního vývoje. Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: pá červen 13, 2008 11:26 am    Předmět: Citovat

Nu,nepřijde mi,že by to tak fungovalo. Smile

Džarmi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st červenec 09, 2008 4:45 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, tak pro Šamanku a ostatní, kteří si také dělají průzkum:

Konopnou mast jsem aplikovala na otok rtů a hlavně nad horním rtem. Příčinou byla potravinová alergie, konkrétně na pistácie. Od ,,pacientky" jsem dostala SMS, že mast je výborná, kůže přestala šponovat a přišla úleva hned po první aplikaci. Před tím zkoušela jiné masti, ale bez výsledku.

Dnes na novinkách:Žena si dělala mastičky z konopí, soud jí potrestal za výrobu drog. ( 2 měsíce s roční podmínkou )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Hyter
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.3. 2008
Příspěvky: 198

PříspěvekZaslal: st červenec 09, 2008 7:40 pm    Předmět: Citovat

http://www.novinky.cz/clanek/144593-zena-si-delala-masticky-z-konopi-soud-ji-potrestal-za-vyrobu-drog.html
take k tematu.....dalsi pekny pripad ceske justice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
punkt
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 30.10. 2006
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: st červenec 09, 2008 8:48 pm    Předmět: Citovat

Taky k tématu - Zhulení křesťané: vědci objevili psychoaktivní účinky starověkého kadidla

pozn. redakce Osudu: Už chápete, proč chce stát mít pod kontrolou drogy (dnes byla odsouzena jedna občanka za pěstování konopí na léčebné účely)? Ano, hrozí, že byste si udělali kostel doma. A to přece nejde, to uznejte!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: čt červenec 10, 2008 1:48 pm    Předmět: Citovat

komentář k soudu s onou paní...to musela být fraška Twisted Evil

http://www.blisty.cz/2008/7/10/art41595.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: út červenec 22, 2008 12:59 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,
potřebovala bych si něco ujasnit. Když THC nehraje při výrobě mastičky žádnou roli, tak se mohou použít i samčí rostlinky ? A palice tam raději nedávat ?
Nedávala jsem na srazu pozor Embarassed .

Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: út červenec 22, 2008 11:13 pm    Předmět: Citovat

Hurá hurá hurá!!!!!Dnes se mi podařilo si svojí milovanou mast propašovat do Severního Irska.Vložila jsem ochranej symbol a mam ji tu.Jéjéjéjéjéjé

Eviku,nikdy jsem to hluboce nestudovala,ale THC tam nějakou roli hraje.To by jsme mohli mast vyrábět z technického konopí a byl by pokoj se všema soudama a zákonama.Technické konopí totiž neobsahuje skoro žádné THC.

Jinak samičí rostliny THC obsahují víc než samčí a do mastičky se dají použít obě dvě pohlaví.Dokonce jsem se setkala aj s hermafroditem.Nevěš hlavu co a jakou část rostliny použít a použij celou rostlinu od kořenů,přes stonky,listy,květy a semínka.Zdravě vyvážena usušená směs.

Jinak mast jde dál do světa a je více a více uživatelů.Další vyzkoušené užití je na zánět křečových žil.
Jsem moc potěšená,že mastička tak krásně slouží. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Papáček Džarmi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út červenec 22, 2008 11:27 pm    Předmět: Citovat

S mastičkou mám, Jarmilo (Džarmi) skutečně dobré zkušenosti - jen jak jsem studoval, co kde kdo napsal, tak obsah THC má prý přímou souvislost s účinností především u některých nejvážnějších chorob.
Srdečně zdravím do Irska Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: út červenec 22, 2008 11:50 pm    Předmět: Citovat

Tak tady pro vysvětlení výtažek ze stránek,které jsem sem již vkládala na začátku,můžete tam vyzískat více zajímavostí.

Jaké má mast účinky?

- protizánětlivé a hojivé (THC - aktivní složka konopí má výrazné antivirální účinky a jeho psychicky neaktivní prekursor kanabidiol (CNB) je nositelem antibiotických účinků). Že k léčivému půsbení je zapotřebí obou látek, které působí ve synergii, dokázala již v 50. letech dodnes mezinárodně citovaná práce československého vědeckého týmu prof. Kabelíka).

- analgetické (proti bolesti)

- uvolňující (uvolňuje svalové napětí, křeče)

- afrodisiakální (nedávno provedený vědecký výzkum dokázal zvýšení pohlavní touhy u krysích samiček, ale praxe ukázala, že takto působí i na člověka, a to u obou pohlaví)

Na co mast pomáhá?

- spáleniny – zchladit pod proudem studené vody a okamžitě natřít silnější vrstvou masti, po vstřebání znovu namazat

- všechny druhy oděrek, povrchních říznutí, zanícené póry (akné), boláky vzniklé ucpáním žláz za uchem (i u zvířat), zarostlé nehty, kuří oka, opary, některé plísně včetně bílé nehtové

- některé druhy lupénky a atopických ekzémů

- ekzém na loktech (kůže drsná jako struhadlo – neznám přesný název, ale je to celkem běžný problém)

- lehké artritické (do II. stupně) a revmatické bolesti, torticollis (což je, když ráno vstanete a nemůžete na jednu stranu otočit hlavou)

- bolesti zad - například velmi rychle odstraní bodavou bolest a ztuhlost svalů při tzv. "myším syndromu" (což je, když hodně dlouho sedíte u počítače a klikáte myší, až vám zatuhne šíje)

- záněty a otoky žil, bércové vředy, pohmožděniny jako natlučené koleno, výron a svalové bolesti

- menstruační bolesti (natřít a masírovat podbřišek, nejlépe osobou přitažlivého pohlaví)

- hemeroidy

- chronický zánět hrtanu (vhodné je mast aplikovat s Priessnitzovým obkladem)

- začínající rýma, nachlazení a bolest v krku (napomáhá k uvolňování hlenu - natřít nos a čelo, namasírovat krk a převázat šátkem); pomůže i při astmatických obtížích, protože uvolňuje dýchání

- migrény, bolesti hlavy (natřít čelo a spánky)

Pozor: Nenatírat na krvácející rány! Zhnisané rány nejprve pořádně vyčistit a nechat zaschnout!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st červenec 23, 2008 8:50 am    Předmět: Citovat

Džarmi, samozřejmě vložený odkaz jsem pročítala.
Pročítala jsem i celou diskuzi. A tam právě v odpovědi Filiovi říkáš, že léčivá je celá rostlina, že THC tam nehraje jedinou roli. Přišlo mi to divný, proto jsem se ptala.
Ještě nepoznám, jestli je rostlina samičí, nebo samčí. Řeším to proto, že mám pouze jednu rostlinu a nechci něco pokazit.

Ještě mi není jasný, proč se musí při výrobě použít sušená rostlina ? Když bych měla možnost z čerstvé, nebylo by to lepší? Hlavně pro mě by to bylo lepší. Akorát poměr by byl jiný a to bych musela zjistit.
Napadá mě, že sušená asi ani být nemusí, ale když jí dostáváš jako ,,odpad", tak si jí sušíš do zásoby, ne ?


Ahoj Džarmi a dík Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: st červenec 23, 2008 10:38 am    Předmět: Citovat

Eviku, mozna ta voda v masti by delela neplechu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: st červenec 23, 2008 2:56 pm    Předmět: Citovat

Áhoj Evi,
Filiovi jsem chtěla vysvětlit,že THC není to nejdůležitější a jediné postatné na výrobě masti,že krom toho tam jsou obsaženy jiné látky,které jsou léčivé.Prostě,že není nutné vyrobit nějaký dryják (extrasilnou mast).

Nikdy jsem se nesetkala se spotřebytelem ,který by rostlinku užíval v čerstvé formě,protože kouřit se dá jen usušená.Nu a myslím,že by to nemuselo vadit,voda by se odpařila.Mě vyhovuje sušená,protože si ji hezky nastříhám a nadrtím a dobře se mi s mastí pracuje při výrobě.Myslím,že sušená by nemusela pouštět tolik chlorofilu,tak jako čerstvá.
Neboj Eviku,nech kytičku dozrát a pak uvidíš.
Z poměru vazelíny a byliny si taky nedělej starosti,prostě ucítíš,že to co tam vložíš,tak stačí.Je to o zkušenosti a časem zjistíš,jak na to....

Přeji krásný den papáček Džarmi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zip
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2004
Příspěvky: 120

PříspěvekZaslal: ne červenec 27, 2008 8:08 am    Předmět: Citovat

Myslím že sušená být nemusí Eviku,když doma čarodějky vaři měsíčkovou mast tak ty květy jsou čerstvě natrhané a voda se stejně odpaří.
Už mám základ ze sušené a příště zkusím z čerstvého materiálu.
Díky za inspiraci Džarmi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 2 z 9

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund