Fórum - Zobrazit téma - sen, nad kterým kroutím hlavou - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - sen, nad kterým kroutím hlavou
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

sen, nad kterým kroutím hlavou

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bara
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 20.4. 2008
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: pá červen 06, 2008 8:39 pm    Předmět: sen, nad kterým kroutím hlavou Citovat

Přátelé,
prosím promiňte, jestli téma, které vzpomenu, bude indiskrétní nebo nevhodné. Moc ráda bych se Vás zeptala na názor na motiv, kterýse mi snad obden objevuje ve snu od doby, kdy jsem absolvovala zasvěcení do reiki I, asi přes čtvrt roku. Je mi to samotné velmi trapné, ale ve snu hledám záchod... Sad Objevuju ho různě zařízený, v příšerném stavu, i lepší, pěkný. A ve snu také... ehm... záchod používám... Je to tak časté téma v mém spánku, že mě napadlo se pídit po tom, co asi znamená. Promiňte mi tu otevřenost, ale může vylučování ve snu znamenat vlivem pravidelného reikování třeba proces jakési neustálé detoxikace v přeneseném slova smyslu? Nebo symbol toho, jak moc je člověk "zanesený"?
Jsem Vám moc vděčna za případnou odpověď Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá červen 06, 2008 10:45 pm    Předmět: Citovat

MŮŽE to znamenat očistu. Co skutečně to znamená Ti řeknou Tvé pocity při tom hledání a nalézání. Co je jejich podstatou? Strach, že to nestihneš? Nepohodlí? To, co si najdeě, to bude to hlavní, co Ti takový sen sděluje. Docela možná ani o vylučování nejde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: so červen 07, 2008 1:02 pm    Předmět: Citovat

napadlo mně taky - jen tak jestli v sobě nenosíš něco, co potřebuje už hodně aktuálně ven, něco, co spoustu let kontroluješ aby nebylo poznáno, viděno, slyšeno, vnímáno....a že to nějak narostlo a holt to už nejde unést. Co to je? Kde to "složit" abys nevypadala jako trapka? Abysi okolí neťukalo načelo, nesmálo se, nevyřadilo tě, aby nepoznalo že potřebuješ na "velkou"....

Malé děti se se počůravají a pokakávají - i když dávno odrostli věku plínek, když je něco trápí ale mají pocit, že o tom nemůžou mluvit, že by je nikdo neposlouchal, že by se jim vysmáli, mávli by nad tím rukou, zesměšnili by je, vynadali jim, nařezali,možná mají strach ale nikoho dospělého nezajímá jaký:Vždyť přece kam se jeho "problémy" hrabou za těmi problémy dospěláků......Celý den se kontrolujou, kontrolujou, stáhnou se někam do koutku, možná i mlčí a jsou hodné a klidné, nenápadné,.....Jen když se jim naplní bříško tím, co museli spolknout díky svému přesvědčení, tak svěrače povolí a je to venku......Nepříjemné ale zatím to neumí řešit jinak. Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: so červen 07, 2008 4:14 pm    Předmět: Citovat

Bara: Jednou jsem dostala odkaz na tyhle stránky, je tam snář sebepoznání, velice zajímavý, medo.cz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: so červen 07, 2008 6:35 pm    Předmět: Citovat

Rendyy, dík za fakt zajímavý odkaz, prolistovala jsem si ten snář a taky i další přiloženou "eletronickou knihu" Tajemství řádu nevědomí. Je to na delší studium, nakoukla jsem na archetypy....Mezi těmi, které jsem si pročetla patřil i Alchymista. Vytahuju z něj kvůli úspoře místa jen tohle :
Citace:
Mnoho pošetilců se snaží nalézt a poté oživit Golema, netuší však, že každý člověk má uvnitř sebe Golema. Stačí jen obrátit pozornost do vlastního nitra a pod tlakem soustředění a vůle povstane ničivá složka nižší pudové přirozenosti člověka - Golem v celé své hrůznosti.

Před časem jsem přečetla knížku Červený lev právě o alchymii a vlastně o duchovním pádu a růstu jednoho člověka. Některé události z nedávna a práce na jejich zpracování mi tyhle řádky připomněly.
Jen jsem od tématu "sny" odskočila kvůli reakci na odkaz Rendyy. Ještě jednou dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: ne červen 08, 2008 12:26 am    Předmět: x Citovat

Na to, co znamená tvůj sen můžeš přijít jen ty sama. Chce to zamyslet se, jaké pocity máš, jak píše přede mnou Damao - tedy strach? z čeho? proč? Pokládat si otázky týkající se popisu reálií snu, pocitů atd.
Můžeš si psát na papír nebo požádat někoho o pomoc. Druhá osoba
funguje jen jako tazatel, nic neposuzuje, nic neřeší, ani by ti neměla nic podsouvat. Může z toho vzejít zajímavé poznání.
Navíc jeden symbol znamená pro každého něco jiného, vyvolává jiné pocity a jen ty můžeš dešifrovat co jsi v tom snu prožívala.
Podle toho, co jsi popisovala, máš materiálu na přemýšlení dost.
Je to zajímavé dobrodružství. Jen klasické univerzální snáře bych brala hodně s rezervou.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: ne červen 08, 2008 12:39 am    Předmět: Citovat

Mrkni na ty stránky Šamanko, je to postavený na rozborech vlastních snů, díle Junga a dalších. Rozhodně to není jako pouťovej snář. Pro lidi, který psychologii a pod. studovali hlouběji třeba na VŠ je to možná stará vesta, no, já ten případ nejsem, tak si to ráda prostuduju. Protože takhle vysvětlený a rozkreslený systém archetypů jsem do ruky nedostala. Nějaký malý přehled mám, tohle je opravdu moc dobře zpracovaný odkaz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: ne červen 08, 2008 1:08 am    Předmět: x Citovat

Renata: myslela jsem tím, že vyšlo a vycházi kvantum různých snářů typu: slovo = význam. Ale při jejich výkladu je potřeba mnohem víc.
Když vezmeš jen tento jednoduchý význam, moc se nedozvíš.
Příklad: most - když začneš koumat z jakého je materiálu, jsou v něm mezery, je bezpečný, kam vede, znám tu krajinu, bojím se přes něj přejít, jsem sám nebo jde někdo se mnou, jakou roli hrají moji společníci, co k nim a s nimi cítím a mnoho dalších upřesňujících otázek, které se ovšem týkají jen a jen toho mého vlastního snu a mých vlastních pocitů z něho, pak se otvírají velké možnosti. Knihy co uvádíš můžou jistě hodně pomoct.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: ne červen 08, 2008 10:48 am    Předmět: Citovat

na pouťový snáře moc nejsem, ale měla jsem kliku na jeden, kde bylo rozebráno i podvědomí, takbyly uvedeny příklady, kdy tělo pomocí snu a snových symbolů hlásil nějakou nerovnováhu a hlásil nástup nemoci. Což sedělo. nějakou dobu jsem to podle té knížky zkoušela zapisovat, ale nakonec jsem toho nechala. Bylo to určitě zajímavé, ale při troše zapnuté intuici se všechny ty zprávy daly odhadnout i bez toho sledování a zapisování (ono mě to tedy taky za chvilku přestalo bavit). Důležité sny zatím dokážu rozkódovat intuitivně (to se nechlubím ale konstatuju) a jediné co mi vždycky dělalo špatně byly sny, kdy přede mnou přišly moje děti o život a já nemohla pomoci. Souvislosti se strachem ze smrti a se strachem o děti není snad třeba zdůrazňovat. Bylo to taky jedno z témat práce na sobě. Už se mi hodně dlouho nic takového nezdálo, tak snad hurá Wink Většinou mám dojem, že se mi nezdá nic, protože spím jak dřevo. ALe když se mi něco zdá, má to pro mne info a většinou dostanu odpověĎ na něco co řeším. Nejraději mám, když se mi zdají totální ale totální blázniviny, kde o nic kromě legrace a radosti nejde. To je ale málokdy...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: ne červen 08, 2008 1:12 pm    Předmět: x Citovat

Renata: no právě, asi největší háček a zádrhel je nenechat se zmást příběhem snu, ale to co symbolizuje. Nemám žádné psychologické vzdělání, ale hodně mě tohle téma zajímá. Výborná pomůcka, kterou jsem zažila, je sen si přehrát jako divadlo. Dítě - nevinnost, hravost, rozlet, uvolnění... Kde ji člověk v sobě dusí?
Dlouho jsem nechápala, když jsem četla rozbory snů, jak je možné, že sen je o koze a výklad zdánlivě o voze. Ráda bych jednou uměla sny dobře luštit. Podle mého takový sen může hodně vypovědět o skutečném problému o kterém se člověk před námi stydí mluvit nebo ho neumí vyjádřit. Taková dobrá pomůcka, jako Damaovi kameny.



Bara: v noci mě napadlo k tvému snu pár věci. Jedna z variant.

Vylučování a záchod: co symbolizují? Kromě fyzické úrovně taky psychické vylučování ve smyslu vyjadřování názorů, vypouštění páry, emocí. Příklad:

1. Vidíš místnůstku s patřičným vybavením. Je tam čisto, uklizeno, voní, jsou tam dveře, jdeš a v klidu uděláš svoji potřebu.
Možnost: Koho nebo co to připomíná? Je někdo v rodině nebo kamarádka, u které se můžeš v klidu a bezpečí vypovídat? Nemusíš se bát, že co jí svěříš pošle dál (zavřené dveře), cítíš se u ní v bezpečí (čistota, klid, všechno v pořádku), vyslechne tě, nemusíš se před ní stydět a svoje pocity sdělovat (vykonání potřeby, vyprázdnění). Můžeš dát najevo i pocity, které nejsou příjemné, nadávat, zlobit se, postěžovat si (za dveřmi tě nikdo nevidí, vyprázdnit i nevalný a nevoňavý obsah)?

2. Záchod nevalného vzhledu, nejsou tam dveře, je tam špína, máš odpor tam jít, obavu, že můžeš chytit nějakou nemoc atd.
Možnost: Je něco, situace, kde se cítíš podobně?
Můžeš ve škole, práci volně vyjádřit svůj názor, nebojíš se toho? Třeba právě proto abys najednou nebyla vidět, nechceš vybočovat (nejsou tam dveře, všichni na tebe můžou koukat), necítíš se mezi těmi lidmi dobře (nevalný vzhled záchodku), nechce se ti tam ani moc chodit nebo tě to tam nebaví (chce se ti na záchod, ale jeho vzhled tě odrazuje, je ti nepříjemný). Máš obavu, že když se projevíš, zvláště když budeš proti něčemu protestovat, tak se objeví negativní dopad na tvoji kariéru, studium, plat, zasedne si na tebe šéf (strach z následných nemocí při použití nechutného WC).

Tohle je jen malý příklad variant ze dvou pólů, variací na danné téma může být hodně, chce si to udělat čas a v klidu nechat sny na sebe působit. Někdy se tvrdí, že často první myšlenky, které se objeví, jsou ty nejtrefnější.
V každém případě - jestliže se sen často opakuje, žádá si pozornost.
Ale detoxikace, její fyzická stránka, ve hře asi nebude.

Ještě mě k snu napadá, že situace ve snu je podobná, ale vždy
vypadá záchůdek jinak, někdy svoji potřebu vykonáš, jindy ji pravděpodobně potlačíš, takže vlastně se nejedná o problém s komunikací a projevením s jedním člověkem, ale jde o různé situace, kde se promítá stejná záležitost v různých variantách.

Třeba ti moje úvaha k něčemu bude. A za žádné téma se není třeba stydět nebo červenat. Prostě, přiznejme si otevřeně: musíme tam všichni.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Bara
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 20.4. 2008
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: po červen 09, 2008 11:52 am    Předmět: Citovat

moc Vám děkuju, jste úžasní Very Happy .
Každá Vaše informace je zajímavá, navíc u Renaty mě zamrazilo úplně, protože jsem přišla na to, že se skutečně bojím-stydím za určitou záležitost, a nemám s kým o ní hovořit... Opravdu je to v tom snu tak, že (s prominutím
... Smile ) nemám, kam bych "to" odložila, protože se před všemi nějak obávám a děsím, co by na to řekli. Věřím, že i toto zjištění mi pomůže. Moc si Vašich reakcí vážím
Všem pěkný den Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund