Fórum - Zobrazit téma - Bolest zubů - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Bolest zubů
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Bolest zubů
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: po červen 02, 2008 4:05 am    Předmět: Bolest zubů Citovat

Ahoj všici,
můžete mi prosím poradit,jak ošetřit bolavé zuby pomocí reiki (technik druhého stupně)?
Je dobré zjistit energetické spojení s vnitřnostmi a soustředit se na jejich ošetření?Přímé působení na zuby mi nepomáhá,spíš mam pocit,že bolest zesiluje.Možná mam pocit zesílení bolesti,protože se na zuby koncentruji?
Zjistila jsem si,že zuby,které mě bolí jsou propojeny se žaludkem,poslední dobou se trochu hlásil,ale teď nepociťuji,že by s ním bylo něco v nepořádku.
Oba zuby jsou zaplombovaný a jeden až na nervy a je citlivější a občas pobolívá.Jenže teď je mi to opravdu nepříjemný...... Crying or Very sad
Co si myslíte o amalgamových plombách?Může i toto být příčina oslabení energie zubu a třeba i žaludku?
Ještě jsem zapomněla dodat,že začnou silně bolet až na noc.

Děkuji za odpovědi a rady Džarmi Confused


Naposledy upravil Dzarmi dne po červen 02, 2008 4:09 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: po červen 02, 2008 4:07 am    Předmět: Citovat

Tady jsou pro zajímavost energetické dráhy zubů


Energetické dráhy zubů jsou propojeny podle mé teorie na levé i pravé straně se stejnými orgány, zuby se počítají od středu ke kraji.
Horní zuby:
1. Ledviny, žlázy, slepé střevo
2. Ledviny, močový měchýř, mízní uzliny
3. Játra, žlučník,, páteř
4. Dýchací ústrojí, páteř, mozek, žlázy
5. Dýchací ústrojí, páteř, žlázy, klouby
6. Slezina, slinivka břišní, žaludek
7. Tlusté střevo, hltan, jícen, slezina
8. Tlusté střevo, tenké střevo, srdce

Spodní zuby:
1. Ledviny, močový měchýř, žlázy
2. Ledviny, močový měchýř, žlázy
3. Slezina, nadledviny, slinivka břišní
4. Játra, žlučník, slinivka břišní, páteř
5. Žaludek, dvanácterník, tlusté střevo
6. Dýchací ústrojí, brzlík, mozek, tlusté střevo
7. Tlusté střevo, klouby, páteř
8 Slezina, krevní oběh, srdce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po červen 02, 2008 7:30 am    Předmět: x Citovat

Budu trochu méně duchovní a více praktická.
Není třeba od věci raději zajít k zubaři. Taky šalvěj nebo heřmánek není špatný, podle toho co se děje.
Ale to jsi asi nechtěla slyšet, už nechávám prostor ezoterice.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: po červen 02, 2008 8:18 am    Předmět: Citovat

Vlastne uz to napsala Samanka. Obcas je dobre zajit k zubari.

Nekdy pomuze rozkousat hřebíček (to koření), ale to je jen odstanovani nasledku a na chvili. Kaz muze byt i pod plombou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po červen 02, 2008 11:41 am    Předmět: Citovat

Problémy se zuby - kazy, záněty dásní - souvisí podle mých ověřených zkušeností s aktivujícími se tématy našeho života. Každý zub má krom vazby na meridiány, jak popsala Džarmi, také svoji působnost v našich životních tématech. Koho zajímají podrobnosti, nechť si přečte přehled na této adrese: http://www.webspirit.cz/index.php5?page=library&library=25&show=library
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: po červen 02, 2008 2:20 pm    Předmět: Citovat

Ahoj

zubaře se nebojím a určitě k němu zajdu,pokud to nepřestane.Jde o to,že přes den se to uklidní a na noc začne.Jeden z nich je vrtanej hodně do hloubky,až na nervy a zubařka mi řekla,že může občas pobolívat,proto to tak nehrotím a hned neběžím k zubaři.(Jo u zubaře mi vadí umrtvovací injekce,člověk se pak zbytek dne cítí jak s ochrnutou hlavou,ble).
Používám tinkturu z propolis a hřebíčku,občas zabere a občas ne.

Děkuju za odkaz Damao,pročtu si to se zájmem.Napadlo mě,jestli to nemůže být ozvěna mého dění v životě.

A jak teda působit s reiki?Přímo na zub mi to nepomohlo. Confused
A co si myslíte o plombách??

Papaa a děkuju Džarmi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: po červen 02, 2008 2:34 pm    Předmět: Citovat

Se zubama mam velke (ne-esotericke) zkusenosti Very Happy

Nez se mi otocil zivot naruby, prisla jsem behem 2 mesicu o 5 zubu (!!). Kdyz se zpetne podivam, tak se k tomu schylovalo nekolik let. Celou dobu sel stav mych zubu a osobni cesta za ruku a pak do toho praskly oba dva najednou. Zuby ven a ja o schod vys Very Happy .

Ja radim zubare, ten zbytek se ukaze Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po červen 02, 2008 2:38 pm    Předmět: x Citovat

Ještě k těm citlivým zubům, přece jen koukat na to co jíme (podráždění, hmmm takový ananas...) a častější, důkladnější čištění. Tím nemyslím, že by si normální člověk zuby nečistil, ale po dráždivějším jídle může dojít k dost protivnému zlobení.
Jsou to sice neezoterické, leč praxí osvědčené zkušenosti.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: po červen 02, 2008 4:54 pm    Předmět: Citovat

jo, pro mne aktuální téma- jsem od zubaře a spravený zub se dostává k sobě. Mad takže homeopatika přes Reiki frčí ostošest....Nevím jestli je dneska podle lunárního klalendáře ještě beran, ale jestli jo, no tak žádná sláva termín na spravování zubů- jenže termín si jeden nevybere když je objednací doba půl rok Confused Takže arnica montana, mercurius solub. a belladonna to jistí..... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: pá duben 03, 2009 1:26 am    Předmět: zuby Citovat

Jůůůů, tak to je zajímavé téma!!!

Po zasvěcení do "jedničky" mě tak příííííšerně bolely zuby!!! Musela jsem k zubařce a našla tam 3!!! kazy a to i přesto, že zubaře moc nezanedbávám.

Koukala jsem na ten Damaův odkaz...........zajímavé.

Nemám založené obě pětky nahoře. Prostě mlíčňáky v puse byly a pak už nic..... A od cca 28 let do cca 34 jsem měla mezeru mezi horníma jedničkama. Ta jak se sama objevila, tak taky sama zmizela......... Shocked Shocked Shocked Chmmchmmchmm - koukám na ty souvislosti....



Jinak mám zuby od přírody docela rovný i bez rovnátek. Na rozdíl od mých ratolestí, ty je měli oba jak "noty na buben" Laughing Ale rovnátka to vyspravily. Tak teď už z jejich zubů moc nevyčtu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
JANAA
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.9. 2008
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: pá duben 03, 2009 5:35 am    Předmět: Citovat

Zkus mačkat bříška prstů u nehtů ruky, už jsem zapoměla, který zub který nehet, zkus všechny prsty. A napadají mě mudry - jóga prstů. Vím co to je bolest zubů, soucítím s tebou. Když to člověka budí v noci...To častější čištění zubů vidím taky jako fajn, ale to donutí člověka samo, když zuby bolely, čistila jsem si zuby snad 6 x denně, člověk pak udělá cokoli. Taky bych zkusila pastu na citlivé zuby. Pokud by jsi chtěla zkusit mudry, našla jsem obrázky, písni mi mail do zprávičky a naskenuju. J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 156

PříspěvekZaslal: pá duben 03, 2009 7:44 am    Předmět: Citovat

Kdyby si chtěl někdo - i zpětně, aby uchlácholil svědomí Smile - čistit zuby víc jak třikrát denně - bacha na to. Zpětně se ten kaz už nevyšmrdlá a akorát se tak můžou rozdrásat a rozdráždit dásně, což je zadělávka na mnohem větší problémy.
Ideální je důkladné vyčištění večer za použití mezizubních kartáčků a na závěr třeba s proplachem ústní vodou. K dodržení ideálního času pro samotné "kartáčkování" se dají sehnat malé tříminutové přesýpačky, to ale jen pro začátek, pak se postup a doba čištění zautomatizuje. No a ráno pročistit spíš jen pro vonný dech.
A k té ústní vodě - podle lidí pracujících v oboru to není nic jiného, než jakoby ředěná zubní pasta. Takže pokud není po ruce, stačí po vyčištění zubů si dát do pusy trochu pasty a buď se slinami, nebo vodou propláchnout stejně jako při použití ústní vody.

...když už se tu bavíme i zcela neezotericky Wink, jsou to známé věci, ale proč je nepřipomenout.

Jinak ty souvislosti jak meridiánové, tak i co se týče přímých vztahů zub-orgán, jsou zajímavé. Jen aby se pak z toho nestala tak trochu paranoia, kdyby to někdo bral natvrdo vážně a ne jen jako pomůcku a nápovědu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: pá duben 03, 2009 1:36 pm    Předmět: Citovat

Téma orgánových souvislostí už tu zaznělo.

Já jen dodám že bolení zubů, asi bych ho popsala jako píchavé, může být od podrážděné dásně. Mě se to stane tak jednou do roka, šupajdím k zubařovi aby mi řekl, že je to podrážděné, dáseň mi vyčistí nějakou desinfekcí a je klid. Sama už si to hlídám, mám takový malinký kulatý kartářek a občas si ta místa pořádně promasíruju a prodrbu. Prostě péče o sebe:) Taková servisní údržba a čas jen a jen pro sebe, starám se o své tělo, aby mi v něm bylo příjemně.

Každopádně dobrá první pomoc je rozkousat hřebíček a ty kousky si nechat tak 15 minut v místě bolesti. Krom toho, že žebříček čistí, tak hlavně působí i dobře analgeticky.

Amalgámových blomb mám sama hromadu, jak mi nedávno řekla nová zubařka, jsem obětí trendu, kdy se i na malá podezřelá místa radši pleskla plomba. Nevím jak moc mě to zatěžuje, za ta léta se mi určitě nějaké olovo do těla vstřebalo, ale je otázkou jestli z výfukových plynů, potravy sem si nepobrala ještě víc. Když tělo dostane dost příležitostí k očistě, ono se toho zbaví.

K tomu jak vážně brát souvislosti... já bych se svými plombami, kazy, 3mi vytrženými zuby, neprořezanými 8čkami (prostě neni místo), šikmými špičáky(už urovnáno drátky), musela být už buď mrtvá, nebo před kolapsem, nebo trvalý rezident Černovického parčíku (léčebna v Brně). To mám tak v kýbli psychiku, rodinu a nebo prostě jen malou pusu a celkově drobnou konstituci?Smile Kde hledat problém, kde už je a kde neni a kde si ho sami tvoříme?

K ošetřování. Určitě má smysl si intuitivně projít celé tělo (dlaněma kousek nad svým tělem zkoumáš kde je jaká reakce), kde ucítíš potřebu Reiki to místo ošetřit. Se zuby bych ošetřovala obě čelisti, nezaměřovala se přímo na zub. Pozornost samozřejmě hraje roli, takže prožívání vůbec nemusí být o vlivu Reiki, zkus přitom pozornost koncentrovat spíše na dlaně,mohlo by to být lepší. Jinak na bolesti zubů velmi dobře fungujou hypnotické a autosugestivní postupy, prostě si tam člověk vytvoří necitlivé místo, hypnóza je v zubařině hojně užívaná a velmi dobře funguje.

Tak se opečuj a ať to brzo přejde.
M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
kamo
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 156

PříspěvekZaslal: pá duben 03, 2009 1:45 pm    Předmět: Citovat

Citace:
hypnóza je v zubařině hojně užívaná a velmi dobře funguje.


To mě zajímá, protože mám se zubařinou okrajově co do činění (nejsem zubař) už poměrně dost dlouho a tento fakt mi zatím nějak uniká.
Dalo by se to rozvést, nebo konkretizovat?
Díky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: pá duben 03, 2009 2:04 pm    Předmět: Citovat

Zkouším dohledat nějaký článek, ale zatím nic extra.

Obecně jsou dva postupy. Když se člověk bojí samotné prohlídky nebo zákroků, které jsou nepříjemné ovšem ne bolestivé. Tak se toho člověka snažíš dostat do relaxovaného stavu (příjemně těžké, uvolněné ruce, nohy tělo), pomáháš mu aby se uvolnil a nabízíš mu sugesci znecitlivění pusy (každý můj dotek bude jako vzdálené lehké dotknutí) často je dobré to nacvičit na ruce, pomůžeš člověku s představou necitlivosti ruky, jak kdyby byla v rukavici, ten pocit pak přeneseš například dotekem a vhodnou sugescí i na ústa. Ten princip je tam o odvedení pozornosti a zaměstnání vědomé mysli.

Druhou věcí je přímé znecitlivění při trhání nebo zákroku chirurgickém. Tady závisí na zkušenosti lékaře, citlivosti klienta - každý se můžeme naučit pracovat v tranzovním stavu, jen někomu to jde rychleji a někomu hůře. Princip je ale hodně podobný, prostě se zapracuje sugestivně na naprostém znecitlivění úst, odvedení pozornosti, možno i člověka uvést do hlubokého stavu relaxace při ponechaných otevřených ústech. Vyžaduje to ale čas a přípravu.

Nejsem zubař, takřže pokud nedohledáme nějaký článek od zubaře, asi se nějaký konkrétní postup nedovíme. Každopádně ta příprava je nadýl a když víme, že zubařů je málo...tak si s tebou bude ochotný hrát tak leda soukromník za peníze navíc, pojištovny to určitě neproplácejí.

Zkus hledat na podobná témata:
Blížkovská, Jaroslava - Svoboda, Mojmír.
Hypnosugestivní ataraxie v běžné stomatologické praxi

Každopádně něco k tématu bych asi dohledala i doma v literatuře, ale jsem o víkendu pryč, takže nejdříve v neděli
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund