Fórum - Zobrazit téma - Naše myšlení působí na veškeré tvorstvo - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Naše myšlení působí na veškeré tvorstvo
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Naše myšlení působí na veškeré tvorstvo

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: čt květen 29, 2008 8:02 pm    Předmět: Naše myšlení působí na veškeré tvorstvo Citovat

Cituji z jedné ezoterické knihy:"Ačkoliv to nespíš nepozorujeme, všechno, co si myslíme a cítíme o sobě a ostatních lidech, přímo působí na veškeré tvorstvo.
Protože energie následuje myšlenku, stanou se následky našich myšlenek a našeho jednání dříve nebo později naši realitou"


Přemýšlím o tom, a pak si říkám, co s tím, pokud neumím ovládat mysl.
Klade to na nás zodpovědnost, což mě tíží.
Víc než dřív mi poslední dobou běhaj hlavou myšlenky, které zrovna nechci realizovat - protože by to byla katastrofa. Nebo možná né víc než dřív, ale více si uvědomuji - všímám si toho, co mi běhá v hlavě.

Například chystám se do situace, kde si nemůžu dovolit se ztrapnit, a následně se mi v mysli odvýjí jako film ta nejhorší situace, ve které se chovám tak, jak nechci. Tak si tam pošlu asi 15 minut reiki. Výsledkem je to, že se ze začátku trémy nevyhnu, ta tedy po chvíli zmizí.
(ale přesto se tam objeví - a to je výsledek mého myšlení). Nebo je 15 minutové reiki do situace málo?

Jaké máte zkušenosti se hmotněním výplodů své mysli. Pozorujete něco podobného?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: čt květen 29, 2008 11:34 pm    Předmět: Citovat

důležité jsou převládající myšlenky, to co dominuje v mysli se reprezentuje venku. A důležitá je víra. Proto je dobré nezkoumat jen myšlenky co nám lítají hlavou, ale hlavně to, v co věříme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2008 8:57 am    Předmět: Citovat

Tohle téma považuji za velice významné a díky za ně! Chci k tomu napsat na úvod jenom několik svých postřehů a zkušeností.
1. Nemůžeme za své myšlenky. Nemůžeme se za ně cítit provinile, ať jsou jakékoliv. Je to stejné, jako bychom se cítili provinile za to, že venku prší.
Myšlenky jsou prvky našeho mentálního "pole", které jsme z 80% zdědili po svých předcích. Nepochybně souvisí s tím, proč jsme se narodili do téhle rodiny, jsou samozřejmě součástí ega, ale prostě přichází a odchází a nás se na povolení k průchodu myslí neptají.
2. Co můžeme ovlivnit a na čem záleží jsou naše postoje k životu. Jejich součástí je to, zda máme sklon zabývat se především myšlenkami krásnými, o životě, o lásce, kráse, pravdě, nebo myšlenkami nepěknými z opačné polarity. Ja na to krásné podobenství:

Jednou večer starý Indián vyprávěl svému vnukovi o bitvě, která se odehrává uvnitř lidí:
"Můj synu, je to boj mezi dvěma vlky uvnitř nás všech.
Jeden je zlo: je to hněv, závist, žárlivost, smutek, chtivost, arogantnost, sebelítost, pocit viny, zášť, pocit méněcennosti, lež, falešná pýcha, pocit převahy a sobectví.
Druhý je dobro: je to radost, mír, láska, naděje, vyrovnanost, pokora, laskavost, shovívavost, schopnost vcítit se, velkorysost, pravda, soucit a víra."
Vnuk o tom chvíli přemýšlel a pak se zeptal dědečka: "Který z vlků vyhrává?"
Starý Indián odpověděl prostě: "Ten, kterého krmíš."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 886

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2008 9:34 am    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
důležité jsou převládající myšlenky, to co dominuje v mysli se reprezentuje venku. ...


A nejenom to Pepo. Máme spoustu věcí uložených v podvědomí, o kterých skoro ani nevíme.

Pak nějaká situace, která přijde, třeba jak píše Wendy, má stejný vzorec, nebo podobný, jako ten, který je uložený v podvědomí. A pak najednou začneme reagovat na tu situaci nějakým způsobem, a někdy se divíme, proč tak na tuto situaci takto reagujeme a někdy víme, že bude zase následovat to samé, co vždycky a někdy se nestačíme ani divit... Laughing

Jsme nastavení totiž na přežití. A tak jakákoli situace podobná té nějaké, kdysi zažité, která měla patřičný podobný emocionální náboj s myšlenkou, nám způsobí, že se nám naše vědomí zúží a začne najednou za nás jednat podvědomí. To se snaží nás tímto způsobem zachránit. Přežít. Když už o nic jiného nejde, tak abych alespoň přežil. V každém okamžiku – tak fungujeme. Tak abychom přežili pro nás tím nejoptimálnějším způsobem.

A tak třeba podle Wendy - máme z určité situace trému a nejraději bychom utekli. Té situace se bojím a čeho se bojím, to ještě více přitahuju a zvětšuju. Vlastně jsme tu na té naší krásné planetě Zemi, abychom se učili. Učíme se tu z negací, ne z pozitivních věcí. To, že nás někdo miluje, je hezké a bereme to jako samozřejmost, ale když nás někdo nemá rád, a nedej bože nenávidí, to se do toho opřeme a s vervou vracíme všechny tyto negativní věci, to nás štve, zlobí, a někdy i s*re. Ty pozitivní věci bereme jako samozřejmost, ale tady toto, ne to s námi nikdo přece dělat nebude!!!! Počkej, já ti ukážu...

Pokud máme nějaké energie (Reiki, Shamballa a jiné), tak ty nám toto všechno pomůžou urychlit. Vyhodí nám to docela rychle nahoru z podvědomí a tak najednou po zasvěceních dostáváme podobné nevyřešené situace, které jsme už kdysi měli, anebo situace, kterým jsme se celkem "úspěšně" až do teď vyhybali. Razz

Máme zkušenosti, že jen samotné energie a posílání energie do situací nezpůsobí zázraky. Jsou samozřejmě věci, říkám tomu prkotiny, které už nepotřebujeme, a protože se blíží na této planetě dualismus ke svému konci, jsou nám některé věci odpuštěny. A to jsou právě tyto větší nebo menší prkotiny. To, co jsme si přinesli z minulých životů jako nevyřešené úkoly, tu musíme vědomě prožít, pochopit anebo přijmout, a to za nás nikdo a ani žádné energie neudělají. Jen mi sami...

A pozitivní myšlení, jak píše Damao, je dobré, ale pokud si nevyřešíme to, co je v nás hluboko uložené, pak tyto pozitivní myšlenky udržíme jen do té doby, než nás někdo nebo nějaká situace rozhodí. Pak najednou ztrácíme pozitivnost a vylezou vzorce/šablony z našeho vnitra a jedeme zase podle nich... A jak jsme byli předtím tak úžasně pozitivní! Hihihhi

Když nás tato situace přestane ovládat, vrátíme se zase zpět do "pozitivna" a plácáme se zase po zádech, jak jsme úžasní a pozitivní. Cool

Tyto podvědomé vzorce se dají odstranit velice jednoduše, víme jak na to. Pokud si odstraníme to, co nám vadí, pak teprve můžeme žít šťastný a spokojený život v současném okamžiku - tady a teď.

Absolvovali jsme hodně různých kurzů a technik a zkoušeli, jaké mají účinky, jestli jsme se změnili, jestli přišla úleva, nebo poznání, které dovedeme využít pro praktický život a zjistili jsme, že nejdůležitější ze všech technik je, poznat sám sebe.

Vypadá to jako fráze, každý řekne – ale já se přece dobře znám. Jenže máme nejen vědomou složku osobnosti, ale třeba i podvědomí. To si pamatuje všechno to, co bychom rádi zapomněli, nebo to, na co už během života nemyslíme, občas si ale vzpomeneme

Na toto téma děláme po celé republice a i na Slovensku přednášky a semináře a v brzké době otevřeme školu jogy, která bude mít meditace statické, dynamické, různá mentální cvičení, spolu s teorii a praxí. Je to joga Nového věku.. Viz naše nové stránky:
www.shamballa1024.com


Naposledy upravil Lightworker dne pá květen 30, 2008 9:51 am, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2008 9:41 am    Předmět: Citovat

Ahoj Wendys,

tak ja ti reknu jak to delaji Hare Krisnove. U nich plati poucka, ze mysl je dobry sluzebnik, ale spatny pan. Ovladnout myslenky je velmi tezke a tak na to je metoda - zamestnat mysl necim jinym necim pozitivnim. To praktikujeme treba zpivanim manter a zamestananim mysli ve sluzbe Panubohu. A tak pak mohu pomahat lidem (to je taky sluzba Bohu), varit pro Krisnu jidlo, delat nejaky obrad, cist knizku, a mnoho dalsich veci ....

Treba by se neco z toho dalo pouzit i pro tebe Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2008 10:57 am    Předmět: Citovat

Zbultrane, to je dobrá "medicína". Také ji používám - zpěv manter, modlitby, meditace, soustředění se na to, co dělám. Přidal bych ještě techniku "střelné modlitby" - podle Míly Tomášové. Jde o předem připravenou krátkou modlitbičku, kterou lze "vyhnat" z hlavy obtížnou myšlenku, kterou tam prostě mít nechceme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2008 11:29 am    Předmět: Citovat

Lightworker napsal:
Krabas napsal:
důležité jsou převládající myšlenky, to co dominuje v mysli se reprezentuje venku. ...


A nejenom to Pepo. Máme spoustu věcí uložených v podvědomí, o kterých skoro ani nevíme.



Přesně to jsem měl na mysli, akorát jsem momentálně neměl náladu se rozepisovat, díky Mílo Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2008 12:19 pm    Předmět: Citovat

Ahojenky, krásné téma, dle p. Freitaga jsem si nastavila na mobilu čas, ve který mě upozornil ve stejnou dobu každý den a já si 5 minut píšu své myšlenky. Takto jsem činila cca 14 dní a nestačila jsem se divit. Hodně se mi osvědčilo , poněvadž jsem se naučila mé myšlenky vnímat, ale pomalu přejít na jiné myšlenky v okamžiku, kdy tyto nejsou funkční nebo chcete-li pozitivní. Doporučuji vyzkoušet. Míša.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 886

PříspěvekZaslal: po červen 02, 2008 3:34 pm    Předmět: Citovat

Ano Pepo, dokážu si to představit nemít náladu se rozepisovat. Taky to někdy mám Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Scarabeus
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 6.6. 2008
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: ne červen 08, 2008 10:38 pm    Předmět: mysl... Citovat

Ahoj všem.

Krabas: Ano, myslím že máš úplnou pravdu.
Nejdůležitější jsou myšlenky. Myslím si a vždy to budu prezentovat, že reiki a i jiné věci, by bylo k ničemu kdyby na to člověk nemyslel a nevěřil by tomu.

Jsem zastáncem té teorie že nejdůležitější v tvorbě čehokoli je myšlenka na to to stvořit. Že myšlenka ja samotný zrod všeho dění a všech věcí kolem nás a víra v to je šťávou a motorem tomu zrodu.

Jsem zastáncem toho že cokoli v co věříš a v co doufáš je skutečné a nebo že to můžeš stvořit. Důležitá je víra v to co doufáš a že reiki či jiné praktiky jako je astrální cestování a další nejsou schopny existovat bez víry. Pokud tomu člověk nevěří, je to pro něj tabu a neexistuje to pro něj. Pokud se najde nějaký člověk který zkusí reiki terapii z donucení a je k tomu skeptický a nevěří tomu, jemu reiki nepomůže, protože člověk nedovolí jím prostoupit potřebnou energii.

Zkráceně si myslím že nejdůležitější věcí na celém světě je myšlenka a její sestra víra.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po červen 09, 2008 11:06 am    Předmět: x Citovat

Nemůžu souhlasit: dobré a kvalitní metody fungují nezávisle na tom, jestli jim věříš nebo ne.
Pochopitelně člověk, který jim důvěřuje a je ochoten pro to něco udělat bude mít lepší výsledky, ale v důsledku něčeho jiného než jenom víra.
Pak je ve hře úspěšnosti léčení otázka načasování a vhodnosti metody právě pro toho kterého člověka a jeho problém, atd.
U zvířete nebo rostliny taky těžko budeš řešit, jestli tvým praktikám bude věřit a přesto to fičí jedna radost (pokud máš svolení z vyšších míst).
Tohle určitě může potvrdit každý, kdo začínal s praxí ve své rodině plné skeptiků k jakýmkoliv alternativním metodám.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Scarabeus
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 6.6. 2008
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: po červen 09, 2008 10:01 pm    Předmět: Citovat

No jo, ja jsem zapomnel na zvirata a rostliny. Smile
Mas pravdu, smekam, nikdy jsem o tom takhle nepremyslel. Bral jsem to jako vec danou prave proto ze se tak pravi v tibetskem uceni napr. tumo.
Mimochodem , to je zajimavy ,,sport" ovladani technyky telesne teploty a vyuzivaní lidskeho vnitrniho zesilovace. Je to velmi zajimavy ukaz o pravidlech a nepravidlech. Nebo ovladani zvuku k presouvaní kamennych kvadru. Taky astralni cestovani vzniklo tibetany.
Pokud mate nekdo zkusenosti s astralnim cestovanim, napiste o nich. Velmi me to zajima. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Scarabeus
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 6.6. 2008
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2008 7:35 pm    Předmět: eh, chyba Citovat

Eh, omlouvam se za chybu. Embarassed technycke=technicke Embarassed
Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.32 sekund