Fórum - Zobrazit téma - Výtvarné umění,které mě v poslední době oslovilo - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Výtvarné umění,které mě v poslední době oslovilo
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Výtvarné umění,které mě v poslední době oslovilo
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Knihovna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2008 12:17 am    Předmět: Výtvarné umění,které mě v poslední době oslovilo Citovat

Všechny vás tu zdravím,
objevila jsem krásné webové stránky výtvarníka Alexe Greye a tak mě to uchvátilo,že mě napadlo se s vámi o tu krásu podělit a vytvořit místo,kam můžeme vkládat svoje dojmy s výtvarného umění a odkazy,kde by jsme mohli nějaké to výtvarné umění zhlédnout.

Tak přeji pěknou podívanou Džarmi

http://www.alexgrey.com/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
punkt
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 30.10. 2006
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: po červen 09, 2008 4:06 pm    Předmět: Citovat

www.jirinemec.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: po červen 09, 2008 7:01 pm    Předmět: Citovat

Hmmm moc příjemné obrázky,jen občas na mě trošku nuda,ale mooc hezké. Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
punkt
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 30.10. 2006
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: po červen 09, 2008 8:02 pm    Předmět: Citovat

A tady jsem našel pěkné odkazy na dva moje oblíbence:

Petr Nikl

František Skála
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: ne červen 15, 2008 9:07 pm    Předmět: Citovat

Hmmm nedivím se,že to jsou tvoji oblíbenci.Šikulové.Jsem hrdá na Čechy výtvarníky. Cool Cool Cool

Tady je další českej mladej šikovnej malíř.

http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendid=306057599&MyToken=7d7c5a64-6959-406d-a189-a4a737a56bc4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Hyter
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.3. 2008
Příspěvky: 198

PříspěvekZaslal: po červen 16, 2008 10:50 am    Předmět: Citovat

Ahoj Dzarmi. Ten Alex Grey je zajimavy. Ale doma bych si ho nepovesil.....citim z z tech obrazu neklid, znepokojeni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: út červen 24, 2008 9:37 pm    Předmět: Citovat



Tak tohle jsem vytvořila já a název to nenosí,je to destičková batika pomalovaná olejovým pastelem a akvarelem.60 na 60 cm asi.


Naposledy upravil Dzarmi dne st červen 25, 2008 3:06 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: út červen 24, 2008 9:43 pm    Předmět: Citovat



A tohle namaloval Vláďa 23 let

a to je vše co vím


Naposledy upravil Dzarmi dne st červen 25, 2008 3:08 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: st červen 25, 2008 7:14 am    Předmět: Citovat

Dzarmi, proc k tem obrazkum nejsou nejake popisky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: st červen 25, 2008 2:57 pm    Předmět: Citovat

Jako autor,jméno a tak?
Asi proto,že nevím kompletní info a vložila jsem to tam hlavně na pokochání.
Ale to částečné mohu doplnit. Smile

Džarmi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: st červen 25, 2008 3:19 pm    Předmět: Citovat

Dzarmi, moc hezké, fakt že jo Smile ....jak se prosím dělá destičková batika? Klasiku znám, spirálovou taky, sypanou též ale co to je destičková? Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: st červen 25, 2008 6:31 pm    Předmět: Citovat

Tak to máme dvě dřevěné (možno i jiný materiál)
destičky stejného tvaru,dejme tomu obdélníky.Látku k batikování složíme třeba jako harmoniku,kterou vložíme mezi ty dvě destičky,aby na sobě tvarově seděli a svážeme je k sobě kusem provázku,aby nám do látky sevřené mezi destičkami nevnikla barvící lázeň.Je dobré látku velikostně po složení mít trochu větší,než je velikost destiček,protože venkovní část je vlastně obarvená.Nu a pak barvíme jak jsme zvyklí a když potom destičky odendáme a harmoniku z látky rozevřeme,tak nám na ní vznikne něco jako plot,protože nám tam zůstala schovaná část jako bývá pod provázkem u batiky provázkové.
Dají se vytvořit krásné ornamenty na ubrusy a na oblečení.Dobrá zkouška jak asi destičková batika bude vypadat je poskládat si různě papír (stejně jak by jsme složili třeba látku na ubrus)a vystřihnout do něj tvar destičky a po rozvinutí nám to přibližně ukáže výsledek následné batiky.
Vložím později názorný příklad destičkové batiky-harmonika.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: st červen 25, 2008 10:10 pm    Předmět: Citovat

Dzarmi -aLe jak koukám na tu mandalu, tak to budeš mít určitě ještě dál prokombinované. To mi neříkej - vlastně nepiš, že tohle jde zvládnout dvěma destičkami a nic jiného :wink:Zkoumala jsem to jak jsem mohla, jestli ot je domalované, dokreslené konturami, nebo to je koláž? Na netu jsem koukala na odkazy, opravdu všude to vidíš jako plot nebo čtverečky.....Nojo, šťourám, ale protože mám kombinované techniky ráda (umělec nejsem ale s dětmi s nimi ráda pracuju, protože z toho vyleze vždycky neco zvláštního a hezkýho a jeden nemusí být zrovna majstr), tak z tebe takhle tahám rozumy... Wink

A jinak dík, k batice - zrovna dneska jsem měli ve školce odpolední tvořivé dílny pro zájemce z řad rodičů a dětí a to batiku. Děti si nejdřív obarvovaly svoje trička textilními barvami podle šablon a fantazie, starší pak s rodiči zkoušely batikovat trika buď spirálovou technikou nebo si je jen zauzlovali a už to frčelo. Protože jsme objevili fajn techniku, kde není taková spotřeba barvy- rozdělají se v menších sklenicích po marmoškách, pracuje se s injekčními stříkačkami (samozřejmě bez injekcí), zagumičkovává se potřebný tvar, pak se to dá do mikroténového sáčku a na plech do vyhřáté trouby na 200 stupňů, to celé se pak peče asi 10 minut, pak se to z těch spečených sáčků vyndá(látka poškozená není) a šup s tím do octové lázně...To jsem tedy rozepsala pro ty, kdo by chtěl letí šatník rychle a nenáročně obzvláštnit. Výsledek byl super...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: st červen 25, 2008 10:59 pm    Předmět: Citovat

Jop,zavařovaná batika,ve vašem případě zapékaná (efekt je velmi podobný) je nádherná.
Jinak jak výše u svého obrázku píšu,tak batika je pomalovaná olejovým pastelem a akvarelem.V podstatě na to můžeš použít cokoliv,co ten textil zachytí.Akrylový barvy,barvy na textil,tempera....nebo odbarvovat třeba savem.
Vše to je o experimentování.
Moc je hezké,že batika ti poskytne velmi zajímavý podklad a pak už záleží na tvé fantazii jak obraz dotvoříš.Každej je krásnej originál.

Džarmi Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: čt červen 26, 2008 7:22 am    Předmět: Citovat

Je mel jsem napsat, ze ten prvni obrazek (kriz od tebe) se mi libi mnohem vic nez ten druhy jeste pred tim, nez jsem se dozvedel, ze je od tebe Dzarmi Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Knihovna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 1 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund