Fórum - Zobrazit téma - vhodná afirmace - nesnadná volba, přešlapuji na místě - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - vhodná afirmace - nesnadná volba, přešlapuji na místě
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

vhodná afirmace - nesnadná volba, přešlapuji na místě
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Samolibek
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 12.8. 2008
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 1:15 pm    Předmět: Citovat

Abych dokázal změnit sebe a tedy svůj život, kvůli tomu se snažím např. afirmovat.
Ale ok - třeba ho ve skutečnosti změnit nechci, možná mi strašně vyhovuje, když si mohu stěžovat, připadat si ublíženě. Nic nového pod sluncem.
Jenže co to je "ve skutečnosti"?
Má skutečnost je to, že nežiju tak jak bych chtěl. Kdybych s tím byl spokojen, nic bych neměnil.
Asi dnes končím a jdu si dělat reiki.
A věřím- nevěřím ? řeknu vám, lidi, když se poctivě zamyslím, tak tomu slovu vlastně nerozumím. Věřit, že autobus dojede včas, neznamená, že dojede. Naopak - tím, že tomu mohutně věřím, se upínám na budoucnost místo teď a tady a už zadělávám na to, aby to dopadlo ještě hůř.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 5:04 pm    Předmět: Citovat

Samolibek napsal:
Abych dokázal změnit sebe a tedy svůj život, kvůli tomu se snažím např. afirmovat.
Ale ok - třeba ho ve skutečnosti změnit nechci, možná mi strašně vyhovuje, když si mohu stěžovat, připadat si ublíženě. Nic nového pod sluncem.
Jenže co to je "ve skutečnosti"?

Protože se to nechceš dozvědět od někoho jiného, nezávislého, tak si holt musíš odpověď na tuto otázku najít sám Confused

Má skutečnost je to, že nežiju tak jak bych chtěl. Kdybych s tím byl spokojen, nic bych neměnil.
Asi dnes končím a jdu si dělat reiki.
A věřím- nevěřím ? řeknu vám, lidi, když se poctivě zamyslím, tak tomu slovu vlastně nerozumím. Věřit, že autobus dojede včas, neznamená, že dojede. Naopak - tím, že tomu mohutně věřím, se upínám na budoucnost místo teď a tady a už zadělávám na to, aby to dopadlo ještě hůř.


Když budeš na všem pořád hledat mouchy a předem ve všem vidět co všechno to může zhatit, hnípat se v tom, tak ti nebude fungovat vůbec nic. Věřit, že autobus dojede včas, je prostě věřit, že dojede včas. Tečka.

šamanka
PS: jedna větička se mi vpašovala do bílého textu, rošťačka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mruze
Nováček
Nováček


Registrace: 22.10. 2008
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt listopad 20, 2008 4:40 pm    Předmět: Citovat

ahojky,mě afirmace fungují skvěle,myslím ,že je hodně důležité sepsat ji správně bez jakýchkoli záporů,pak jen stačí ji zopakovat 3krát, v meditativním uvolnění.Když ji 3krát zopakuji,"pouštím" ji a nechávám ji,at se naplní v souladu s mým životním plánem. To,co se stane je mnohem lepší,než co jsem chtěla Very Happy .hezký den
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá listopad 21, 2008 12:26 am    Předmět: Citovat

Samolibek napsal:
Abych dokázal změnit sebe a tedy svůj život, kvůli tomu se snažím např. afirmovat.

Afirmovat co?
To je to, o co tu běží. Můžeš upevnit to, co jsi dobře započal. Nelze upevnit (afirmovat) něco, čeho jsi nedosáhl. Tím afirmuješ pouze stav, ve kterém jsi.
Není důležité, kolikrát afirmaci opakuješ. Důležité je, jak je opravdová. Jak opravdově ji cítíš.
To, co nakonec přinese kýženou změnu, zlepšení, harmonizaci, není jedna myšlenka, ale stav vědomí, životní naladění - pocit, že se začalo dařit.
V tuto chvíli může teprve afirmace správně působit.
Dokud tomu tak není, je účinnější modlitba - nepředstíraný pocit vnitřní pokory.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: pá listopad 21, 2008 10:09 am    Předmět: Citovat

Nejlepší prosba či modlitba je vyjadření vďěčnosti. Vyjádření vděčnosti, že to po čem toužím se už stalo a já za to už jenom děkuji. Důležité je to PROCÍTIT, nejenom to dokola mentorovat. Když toto udělám správně, tak mnou projede pocit neskutečného štěští a vděčnosti. Pocit, že je to naprosto úžasné, že se mně splnilo něco neskutečného, nezřídka mně do očí vyhrknou i slzy štěstí.
Pracovat s myšlenkama i když si to opakuji 10x je málo. Je potřeba k tomu přidat svoje pocity, pozitivní emoce, vyjádřit to celým svým životním postojem. Pak se vše v realitě bude projevovat mnohem rychleji.

Ježiš neprosil o vyléčení nemohoucího. On děkoval, že se tak stalo, protože o tom ani na okamžik nepochyboval.

Roso
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: pá listopad 21, 2008 2:39 pm    Předmět: AHOJ SAMOLIBKU Citovat

Samolibek napsal:

Má skutečnost je to, že nežiju tak jak bych chtěl. Kdybych s tím byl spokojen, nic bych neměnil.


A tak bys krněl a jen míjel, utrácel tzv. „dobrou karmu“.
Potom bys zase jen víc trpěl a o to nalehavěji hledal cestu z labyrintu.

A když už jsme u toho…tak afirmace jsou jen takové berličky, ale nejsou řešením.
Je to takový měkký polštářek, který zakryje bolavou ránu, může na chvíli posloužit k jakémusi „zastavení krvácení“, ale pak je stejně třeba jít hlouběji a ránu pořádně vyčistit.

Když už nás něco v určitém období tíží, a opravdu to chceme změnit, pak jsem spíš pro tu vroucí modlitbu, jak se zmínil Damao.
A ten náš vnitřní „stav“, když za něco orodujeme, je právě tím rozhodujícím.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: so listopad 22, 2008 1:50 pm    Předmět: x Citovat

souhlasím s Damaem a toorou - nejdřív něco pro ten výsledný stav udělat, skutečně věřit, že se to podaří (protože už jsem pro to vynaložil nějakou námahu) a pak to upevnit afirmací. Čekat, že afirmace zařídí všechno co chci a čemu ani sám nevěřím je marnost.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Draka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 6.10. 2008
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: ne listopad 23, 2008 3:20 pm    Předmět: Citovat

Afirmace jsem používala tak nějak odjakživa, samozřejmě jsem neměla ani tušení, že nějaké afirmace existují, spíše jsem se měla za nepolepšitelného optimistu. Moje víra v dobré konce asi hodně věcí "zařídila", že budu mít zdravé dítě, to mi vyšlo hnedle čtyřikrát, takže to musí fungovat Laughing Že to dobře dopadne....dopň si cokoliv... Já o tom prostě nepochybuju.
Ale znám i lidičky, kteří myslí úplně obráceně, že to bude velký půšvih a on je, že je všude plno podvodníků a opravdu na ně naráží na každém rohu, přitahují si k sobě to čeho se obávají.
Teď se mi stala zvláštní věc, téma afirmace na mě vykukuje odevšad, chtěla jsem si zformulovat některá svá přáníčka, ovšem nevěda jak a kamarádka mi zčista jasna půjčila krásnou knížku Tajemství od Rhondy Byrne, která mi hodně pomáhá. Určitě je tu někde zmíněná a já jí doporučuju všem, kteří si nevědí rady. Je to zvláštní náhoda, že mi vtiskla do ruky právě tuto knížku, pro mě je to další důkaz toho, že věci fungují tak jak mají, prostě jsem ten optimista Smile
Druhá věc je, že se štěstí má jít naproti, když si přeji zdraví, tak kromě afirmace a víry ještě přidám reiki, horskou tůru, bylinkový čaj a je mi krásně.
Třeba jsou moje přání prostě jen reálná, a proto se mi vyplní. Pravda toužila jsem neskromně po roubence v horách, hrozně moc, představovala jsem si, jak večer s dětmi sedíme u obrovského stolu, hrajeme karty a ráno vyrážíme na tůru. V duchu jsem jí procházela a těšila se z každé maličkosti, která v ní bude. Byl to bláhový sen, na mnoho let, stal se skutečností před třemi lety a já jsem plná vděčnosti a radosti. Very Happy
Dnes už si dávám sakra veliký pozor, co si přeji, ono se to totiž opravdu splní Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund