Fórum - Zobrazit téma - vhodná afirmace - nesnadná volba, přešlapuji na místě - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - vhodná afirmace - nesnadná volba, přešlapuji na místě
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

vhodná afirmace - nesnadná volba, přešlapuji na místě
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Linda
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 26.10. 2007
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: út květen 06, 2008 7:41 pm    Předmět: vhodná afirmace - nesnadná volba, přešlapuji na místě Citovat

Co se týče psychického léčení - dvojku mám už druhý rok a za tu dobu, jsem nevydržela ani u jedné afirmace tak, aby to přineslo nějaké hmatatelné výsledky.
Nedávno v televizi dávali film "Schůzka s ďáblem". To bylo o jednom chlápkovi, který potkal ďáblici, a ta mu nabídla splnění 7 přání. On si vždycky něco přál v domnění, že je to to pravé, co on chce. To přání, jak ho formuloval, mu ale přineslo vždycky něco jiného, než vlastně chtěl.
Přesně takový pocit mám já z psychického léčení pomocí afirmací. Zadám si afirmaci a po pár dnech používání zjistím, že není správná - najdu na ní mouchy. Něco si zformuluji, a po třetím, čtvrtém působení zjistím, že to není ono a následně to trochu pozměnín nebo začnu úplně s jinou afirmací, takhle to u mně probíhá. Pak se nemám čemu divit, že jsem se nikam nedostala.
Aby to bylo účinné, musí se dle mého mistra, psychické léčení s jednou afirmací provést nejméně 10 krát. Jenomže to se mě bohužel zatím nepovedlo.
Dostala jsem do rukou nástroj k tomu, jak přestat být pouze hračkou vnějších sil přítomnosti a břemen ze svého minulého života a stát se mistrem svého života (jak říká Walter Lubeck ve své knížce "cesta srdce"), a takhle na tom jsem. Mám na sebe vztek a trápí mě pocit, že se nemůžu odpíchnout z místa a že jenom hrabu pod sebe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
muliska
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 7.2. 2008
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: út květen 06, 2008 8:40 pm    Předmět: Citovat

U Tebe je to asi nedůvěra v sama sebe.... Question Taky mně není jasné, proč hledáš na afirmaci chyby.Už její tvoření je práce s nesmírně velkou energetickou sílou. A i ta podmínka opakovat 10x....? Moje zkušenosti - opakování afirmace 3x - je si myslím dostačující. Zkus změnit počet opakování - možná máš problém udržet při afirmaci pozornost žádaným směrem. Až si budeš jistější, udržíš soustředění, zkus počet navýšit.Možná přijdeš na to, že je to zbytečné... Hodně krásných myšlenek. muliska
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: út květen 06, 2008 8:45 pm    Předmět: Citovat

tomu procesu já říkám ujasnění si toho, co vlastně skutečně chci. Práce s afirmací mi kolikrát spíš pomáhá zjistit, co vlastně chci na rozdíl od toho, co si myslím že mám chtít.
Mě se kolikrát taky nepodaří hned přesně formulovat větu tak, aby byla nejsilnější a nejvýstižnější. Když chvilku nad tím bádám nebo si jí v duchu říkám, tak se její forma piluje do lepší účinější podoby.

je spousta rad, jak správně tvořit afirmace. V knížkách, na forech a tak.

A hlavně trpělivost, to je velmi důležitá věc.

A jestlipak víš, kdo pronesl tuto velmi moudrou větu?: "Jsme tím, co děláme stále znovu a znovu. Dokonalost pak není činem, ale zvykem."

páá
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st květen 07, 2008 10:55 am    Předmět: x Citovat

Možná máš o afirmacích moc velké iluze. Práce na sobě není něco, co 10x odříkám a můj život se změní na ráj na zemi, zmizí zlozvyky, zlepší se vztahy, všechno bude podle představ a přání. Takhle to nefunguje, je to mnohem těžší a složitější.
Navíc nikdy nevychytáš aby formulka byla zcela dokonalá, tak zkus od menších požadavků a doplň to třeba meditacema na téma v čem je problém v tom, co tě trápí a tam pak napři energii.
Ale svoje očekávání supervýsledků bych přece jen mírnila.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st květen 07, 2008 11:02 am    Předmět: Citovat

Užívání afirmací má svá úskalí. Je to jako s tou ďáblovou mošnou v pohádce Anděl Páně.... Very Happy Very Happy Very Happy
Myslím, že rozumné je vytvořit si vizi toho, co chceš dosáhnout - pozor! ne představu! vize je jakýsi nový životní směr, může obsahovat cíl, ale ten by měl být určen obecněji.
Ale zpět k afirmacím - už podle názvu lze dovodit, že fungují, pokud jsou 100% pravdivé. To znamená, že si upevňuješ (afirmuješ) ten stav, který jsi již dosáhla. Myslím, že právě v tomto se dělá nejvíce chyb.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Petule
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2008
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: st květen 07, 2008 10:14 pm    Předmět: Citovat

Dobrý večer,
trošku jsem pochytila o co asi jde, ale můžete mi prosím vysvětlit, co přesně je afirmace? Proč se dělá?
Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Linda
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 26.10. 2007
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: st květen 07, 2008 10:34 pm    Předmět: Citovat

muliska
Citace:
U Tebe je to asi nedůvěra v sama sebe....


to si odhadla dobře, v tomhle problém mám. Taky je to u mě nedůvěra v běh, plynutí života. Mívám potřebu všechno mít pod kontrolou, aby to nedopadlo blbě, abych se neztrapnila. Pociťuju to jako zadržování energie.

Krabas
Citace:
tomu procesu já říkám ujasnění si toho, co vlastně skutečně chci. Práce s afirmací mi kolikrát spíš pomáhá zjistit, co vlastně chci na rozdíl od toho, co si myslím že mám chtít

Vlastně to přeskakování z afirmace na afirmaci, to je o prioritách - uvažování o tom, co je momentálně pro mě důležitější.

samanka
Citace:
Možná máš o afirmacích moc velké iluze. Práce na sobě není něco, co 10x odříkám a můj život se změní na ráj na zemi, zmizí zlozvyky, zlepší se vztahy, všechno bude podle představ a přání. Takhle to nefunguje, je to mnohem těžší a složitější


Vnímám to tak, že když si kupříkladu potřebuji zlepšít zdraví, získat vitalitu, zvolím si afirmaci "vitalita", ale namísto očekávané rostoucí vitality najednou začnu objevovat věci, které v mém případě vitalitu potlačují. Postupně bych pak měla začít odstraňovat ty příčiny potlačování vitality. Takhle to nějak cítím.
To je důvodem toho, že mám pocit, že se nikam nemůžu pohnout. Lidi (s reiki dvojkou od jednoho samého mistra zasvěcených), co jsem se jich na to ptala tvrděj jak je to snadný a úžasný měnit sebe afirmacemi (psychickým ošetřením). Nejspíš mi lhali nebo tomu i sami uvěřili, že to jde snadno. Proto jsem se trápila, že ostatním to jde a mě ne. Ono, kdyby to tak snadno šlo, tak by nikdo z nás neměl žádné problémy, protože by si je tímto postupem jednoduše odstranil z cesty. Když se na tohle téma kdokoliv koukne do knih, na internetu, tak zjistí, že je to všude podáváno jako jednouchá věc přesně jak jsi to samanko nazvala ty "10 x odříkám a budu to mít". Je to vlastně klam.

Damao
Citace:
Ale zpět k afirmacím - už podle názvu lze dovodit, že fungují, pokud jsou 100% pravdivé. To znamená, že si upevňuješ (afirmuješ) ten stav, který jsi již dosáhla

Beru na vědomí.
k tomu chci ještě říct, že v jedné knize, co jsem poslední dobou četla, je pojednáváno o odporu vůči tvrzení, pokud se spustí odpor - to přece není pravda, tak je ta práce v niveč. Proto se tam mluví o jednoslovných afirmacích: láska, zdraví, štěstí ... proti tomu nemůže naše podvědomí přece nic namítat.

Díky vám všem za názory, osvětlilo mi to moji situaci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt květen 08, 2008 9:05 am    Předmět: Citovat

Ano, přesně tak to používám. Nemám to sice ze žádné knížky, ale když si to člověk procítí, tak základem je nalezení souladu s každou sebemenší částečkou svého těla. Někdy jsou jednoslovné afirmace nejúžasnějším nástrojem. Mám už i zkušenost s tím, jak taková vhodně volená slovíčka, která v představě krev roznáší ke každé buňce těla, zachránila život.
Ukazuje se, že pravdivost je skutečně úhelným kamenem, proto stojí za to dát si práci s nalezením správné formulace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: čt květen 08, 2008 12:56 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Ano, přesně tak to používám. Nemám to sice ze žádné knížky, ale když si to člověk procítí, tak základem je nalezení souladu s každou sebemenší částečkou svého těla. Někdy jsou jednoslovné afirmace nejúžasnějším nástrojem. Mám už i zkušenost s tím, jak taková vhodně volená slovíčka, která v představě krev roznáší ke každé buňce těla, zachránila život.
Ukazuje se, že pravdivost je skutečně úhelným kamenem, proto stojí za to dát si práci s nalezením správné formulace.


já to rozvedu. Dokonce je to podmínka, cítit předmět tý afirmace, jinak to totiž nefunguje. Tudíž pokud si řeknu "zdraví" nebo "já jsem zářivě zdravý", tak se tak musím i cítit, v tu chvíli kdy si to řeknu nebo na to pomyslím. Pokud se cítím špatně a říkám si "jsem v pohodě", tak nejenom že se to nestane ale dokonce budu naštvanej, že to nefunguje a bude mě ta afirmace naopak frustrovat.
Afirmace mají pomáhat dostat se tam, kam chceme, do určitýho stavu, změnit naše postoje, víru směrem od toho vsugerovanýho okolím k tomu, co doopravdy pro sebe a ostatní chci. Proto nestačí si to říct desetkrát, ale aspoň tisíckrát. pak se to dostane hlouběji.

Ale jak naznačila šamanka, pokud se práce s afirmací dělá tak, jak píšu, tak se to stává meditací. Řekneš si něco co chceš a snažíš se ten stav procítit, pocítit účinek, prožít to. To je klíč k úspěchu.

S každou myšlenkou musí jít nějaká emoce, aby se realizovala. Emoce je svým účinkem živou vodou pro spící semínko slova.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt květen 08, 2008 5:10 pm    Předmět: x Citovat

Linda: přesně tak. Znám spoustu lidí, viděla a slyšela jsem o moře metodách jak se bleskově zbavit všech bloků a traumat, ale kolik z těch lidí, kteří je praktikují nebo se jimi nechali léčit jsou skutečně za vodou?
Kolik je skutečně šťastných, spokojených, zdravých a harmonických lidiček? I každý z těch kdo sem chodí má svoje trable.
Srovnávat se s druhými je velká past. Každý jde svým tempem a je jiný.
Jim báječně fungují afirmace, tobě nevyhovují, protože jim stejně nedůvěřuješ (nejsi nikdy spokojená s jejich formulací), zkoušej dál něco jiného, co ti bude vyhovovat.
Afirmace bez energie a přesvědčení je jen odříkávání frází. Navíc nikde není psáno jak a za jak dlouho zafunguje. Změna v textu už je jiná afirmace.
Zkus být víc trpělivá. Změny v životě i sám v sobě nepřijdou hned.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jafik
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 16.10. 2007
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: pá květen 09, 2008 5:48 pm    Předmět: Citovat

Z dlouhodobější perspektivy (cca měsíců) se mi osvědčily jednoduché afirmace typu: „jsem stále šťastnější a šťastnější“, kde nevzniká rozpor..……také jsem se naučil neřešit dlouhodobé problémy, když „nejsem ve své kůži“, raději si počkám na chvíli, kdy mi je fajn a mohu celou afirmaci prožít, procítit. Na druhé straně se mi stává, že zaregistruji „nějakou myšlenku“ a v duchu si třeba řeknu:“ to je fajn“, cíleně nedodávám vědomě žádnou další energii a přece po čase se v té situaci octnu …okamžitě si na tu myšlenku vzpomenu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Samolibek
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 12.8. 2008
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 1:26 am    Předmět: A F I R M U J E M E Citovat

SHRNUTÍ:

- KRÁTKÁ SLOVNÍ SPOJENÍ - bez sloves
(Jen tematicky navodit oblast, na níž chci energ. pracovat)

- PROŽÍT
(emocionálně nakrmit)

jakmile se mi daří soustředit se na dané téma tak dobře, že jasně cítím, že emoc. krmení je vydatné, čili že jsem momentálně úspěšný a afirmace tudíž může zvolna začít fungovat, začne se mi do představ samovolně vkrádat nějaký ošklivý, obrácený obraz. Neustále mě hlodají pochyby i o tom, zda jsem vůbec zvolil správné slovo, obraz, téma.
Jakmile mi to jde dobře, začne to být podezřelé a už ! tu mám negaci. To pak žádnou afirmaci nikdy "nenakrmím"... To by mi vysvětlovalo, proč se už několik let nemohu hnout z místa a nebo jdu z louže pod okap. Abych se začal nějak hrabat ven, musím dokázat zaplašit ty negativismy - v tom mi může pomoci zase afirmace, ale jakmile se mi začne dařit ji živě, opravdově procítit ...
Kudy z toho ven?
(svépomocí - na léčitele se obracet nemohu)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Samolibek
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 12.8. 2008
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 1:37 am    Předmět: Citovat

JAFIK: jednoduché afirmace typu: „jsem stále šťastnější a šťastnější“, kde nevzniká rozpor..……

NENÍ ROZPOR?
Nemohu být sťastnější než šťastný. Dál za "šťastný" už nic není. Štěstí je dokonalá harmonie. Nemůže být stále větší a větší harmonie. V mé snaze vytvořit si nějakou vizi tady okamžitě nastane zmatek. Jako bych si nechtěl sám sobě dovoli opustit problém. Já ale , SAKRAMENTE, už vážně chci opustit svůj problém...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jafik
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 16.10. 2007
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 6:26 am    Předmět: Citovat

Samolíbku: dle mého názoru pokud se vnitřně nebudu cítit šťastný a budu si dávat afirmaci jsem šťastný, okamžitě tu je rozpor mezi „skutečným“ stavem a afirmací. Pokud nejsem tedy šťastný podle svých představ a použiji afirmaci jsem stále šťastnější a šťastnější, nevzniká rozpor a také si nestanovuji meze „konečného“ štěstí alespoň takhle to cítím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 8:10 am    Předmět: x Citovat

Jen dvě otázky: proč se nutit používat metodu, které nevěřím a která je založená na tom, že co vytvořím tomu věřím?
Proč používat všeobecné, nicneříkající fráze typu: jsem šťastný a ještě šťastnější až budu naprosto nejšťastnejší. Co to je být šťastný? Jak to vypadá, co to obnáší v praxi, jak vypadá takové štěstí v každodenním životě?
Když už afirmace, tak jednoduše formulované, jedna srozumitelná konkrétní věta, která je pro člověka přijatelná. např. Mám dostatek peněz na svoje potřeby, Zasloužím si dostatek finančních prostředků pro svůj život, Dostávám od života všechno co potřebuji a mám všeho dostatek, nebo cokoliv jiného potřebuješ. Ale máš pravdu, má to zádrhel. Afirmace je krásná a může ti pomoci, nejdůležitější je to, co je za tvým problémem ve skutečnosti: potřeba změnit postoj k materiálním hodnotám, pocit, že si dostatek nezasloužím, atd. Zajímavé je tvoje stálé ujišťování, jak si nemůžeš dovolit léčitele. Tato věta může mít spoustu zajímavých skutečných vysvětlení, myslím tím pozadí.

Jakmile si už vybereš větu, kterou na afirmaci použiješ, už nad ní nedumej. Nikdy nemůžeš vychytat všechny možnosti a za druhé, pokud tomu co říkáš stejně nevěříš, nedáš tomu ani energii ani nemá smysl cosi omýlat, život ti to neobrátí k lepšímu. Jo a nejde jen o afirmaci, ale o to, jak změníš svůj život ty sám. A jde to. Ne bez trpělivosti.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund