Fórum - Zobrazit téma - reiki ve škole - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - reiki ve škole
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

reiki ve škole
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bara
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 20.4. 2008
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: ne květen 04, 2008 10:01 pm    Předmět: reiki ve škole Citovat

Hezký den, mám takový možná hloupý dotaz... Myslíte, že je možné nějakým způsobem využít reiki ve škole?? Myslím vůči lidem - dětem, kolegům, pro zdar výuky, netuším, kam až mohu sáhnout, do jakých oblastí... Jsem učitelkou na základní škole. Moc vám děkuji za názory Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Linda
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 26.10. 2007
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: ne květen 04, 2008 10:34 pm    Předmět: Citovat

Možná (máš-li dvojku) bych si v tvém případě poslala reiki přes konto do situace pobytu ve škole s žádostí k univerzu, aby reiki prospělo všem zůčastněným. Nebo tak nějak podobně.

Já už jdu teď spát, tak dobrou noc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Silenec
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 22.9. 2003
Příspěvky: 101

PříspěvekZaslal: ne květen 04, 2008 11:48 pm    Předmět: Citovat

Když by mohlo dojít k průšvihovým situacím, tak posílám Reiki pro všechny (např. harmonizování místnosti za účelem, posílání energie do situace) "pro lepší mezilidské vstahy a lepší studijní výsledky" nejdřív jsem to používal, když jsem sám studoval před písemkama a při zkoušení a teď když učím to používám taky při písemkách a při zkoušení Smile Většinou to uvolní atmosféru a trošičku potlačí trému a i když se zkoušení/písemka nepovede, tak z toho mají všichni zúčastnění lepší pocit
Asi by stálo za to to používat pořád, ale jak se říká "lenost je taky dar od Boha"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po květen 05, 2008 9:46 am    Předmět: Re: reiki ve škole Citovat

Bara napsal:
Hezký den, mám takový možná hloupý dotaz... Myslíte, že je možné nějakým způsobem využít reiki ve škole?? Myslím vůči lidem - dětem, kolegům, pro zdar výuky, netuším, kam až mohu sáhnout, do jakých oblastí... Jsem učitelkou na základní škole. Moc vám děkuji za názory Smile

Samozřejmě, že dalo, můžeš například využít působení očima. Je to velmi silné a účinné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Bara
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 20.4. 2008
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: po květen 05, 2008 10:00 am    Předmět: Citovat

Děkuju vám všem. Damao, napojit se na reiki a tak komunikovat ve třídě? Nebo jak prosím vypadá působení očima? Díky mockrát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po květen 05, 2008 1:13 pm    Předmět: Citovat

Báro, působení očima vychází z japonské tradice a mělo by se podle mého úsudku vyučovat na prvním stupni Reiki - je to jedna z možností krom vkládání rukou či působení nohama. Fakt je, že už jsem se setkal s tím, že se o tom jen mluví a nevyzkouší se to, nebo se prostě na to zapomene.
Prostě se zaměříš očima na člověka, kterého chceš podpořit, ev. zklidnit a rozostříš zrak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Akrij
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.1. 2005
Příspěvky: 165

PříspěvekZaslal: po květen 05, 2008 6:45 pm    Předmět: Citovat

Báro, pro lepší mezilidské vztahy a lepší studijní výsledky jak tady zaznělo, tak určitě Wink

Chceš u dětí dosáhnout lepších výsledků v učení nebo jsou příliš hyperaktivní?

Z druhé strany pohledu studenta, když jsem se díky vlastní lenosti nepřipravil, tak tam by bylo všechno volání o pomoc marné. Ale třeba u maturity na kterou jsem hodně dřel a přesto jsem toho spoustu nestihl (ono taky dohnat za rok předchozí bohémský život je asi nemožné Rolling Eyes Embarassed Laughing tak tady mě velmi překvapilo, jak jsem si vytáhl otázky, které jsem se učil jako poslední či předposlední a tudíž jsem je měl aktuálně v hlavě
Shocked Very Happy

Na náhody nevěřím Cool

Damao,

zní to zajímavě, ale v praxi si to nedokážu moc představit takhle na někoho zírat rozostřeným zrakem.

Citace:
Prostě se zaměříš očima na člověka, kterého chceš podpořit, ev. zklidnit a rozostříš zrak.


Naposledy upravil Akrij dne po květen 05, 2008 8:57 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: po květen 05, 2008 8:09 pm    Předmět: Citovat

Damao, nekazí se náhodou zrak když rozzostřím ???
docela by mě to zajímalo.... Stačí pouze rozzostřit a vše proběhne "samo" ? Já většinou dělám to, že se na někoho podívám, představím si na něm ruce, a jakoby upadnu do velice lehkého transu, kdy se upřeně dívám na jeden bod, a koncentruji se na předání reiki, jde to uplně samo, žádný nátlak, chceš ? nechceš? Docela dobré.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po květen 05, 2008 9:04 pm    Předmět: Citovat

Hmm, tak k rozostření zraku - je to stejná technika, jako když se díváš na 3D obrázky. Nebo jako byste se dívali skrze toho člověka na něco, co je za ním. To se to fakt v kurzech Reiki tak málo učí? To je škoda, protože je to velmi účinné. Naprosto neinvazivní. Pomáhá to i při komunikaci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: po květen 05, 2008 11:16 pm    Předmět: Citovat

mě se víc osvědčilo foukání Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Silenec
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 22.9. 2003
Příspěvky: 101

PříspěvekZaslal: út květen 06, 2008 9:20 am    Předmět: Citovat

wow tak o této technice (působení očima) jsem ještě neslyšel, budu muset zkusit Smile díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Bara
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 20.4. 2008
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: út květen 06, 2008 9:43 am    Předmět: Citovat

velké díky vám všem.
Krabasi, prosím Tě, co znamená to foukání? Shocked Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: út květen 06, 2008 10:50 pm    Předmět: Citovat

to samé co popisuje Damao, ale působení není očima ale dechem.

Pro zajímavost - při zasvěcení do energetických systémů se pomocí dechu (foukáním) přenášejí symboly na zasvěcovaného. Je to účinější než přenos rukama.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
japi
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 3.4. 2008
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: st květen 07, 2008 9:10 am    Předmět: Citovat

Ze zkušenosti a hlavně praxe vím,že působit očima je jeden z nejúčinnějších prostředků komunikace s dětmi i dospělými.To jako pg.víš,asi by stálo za to vyzkoušet radu Damaa.Moje zkušenost z rozostřením zraku při reikování je ta,že cítím silnější působení.Tohle by se dalo možná použít,když zadáš samostatnou práci a máš prostor tímto způsobem působit.Já nejvíc využívám reiky jako pg.pro sebe,abych byla schopna zvládnout možné situace,kterých jak sama víš,je denně víc než dost.Taky se mi osvědčilo vyčistit si třídu reiky symboly,podle feng shui jsem si určila jaký prvek zastupují jednotliví žáci(kov,oheń...),najdeš v každé knize o feng shui.Vlastně se dozvíš v čem se cítí dobře a s čím zase bojují.Pomáhá mi to jak u předškolních dětí,tak u žáků na druhém stupni.A moje oblíbená činnost je práce s mandalama a vyčistit vztahy v rodině.Ale to chce semináře,které jsou na toto téma zaměřené,těch informací je moc,seminářů ještě víc,tak ti přeju dobrou volbu( teď myslím semináře) Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st květen 07, 2008 11:04 am    Předmět: Citovat

Foukání - to máš asi, Krabasi, na mysli Dračí dech, ne? Je dobré jej kombinovat s vkládáním dlaní.
Při zasvěcování nic nikomu nikam nefoukám a myslím že to funguje dobře i tak. Vím, že někteří mistři to tak dělají. Ono to ale asi máme každý jinak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund