Fórum - Zobrazit téma - RA SHEEBA egyptské reiki? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - RA SHEEBA egyptské reiki?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

RA SHEEBA egyptské reiki?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Nové směry Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: st duben 08, 2009 10:05 am    Předmět: Citovat

Také jsem chtěl sem něco napsat, ale poté jsem si uvědomil, že o Ra Sheebě jsem semka psal již před rokem - úplně na začátku tohoto vlákna. Mé prožívání Ra Sheeby se od té doby nijak nezměnilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 12:57 am    Předmět: Citovat

Tady jsem našla něco málo na toto téma. Snad to pomůže.
http://zivotni-energie.cz/ra-sheeba-zasveceni-boha-ra-a-bohyne-isis.html
Hned v úvodu je věta : "její popis je nemožný, musí se prostě prožít. "
Rolling Eyes Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 9:40 am    Předmět: Citovat

Edy napsal:

Hned v úvodu je věta : "její popis je nemožný, musí se prostě prožít. "
Rolling Eyes Wink


Byla bych vděčnější za větu :

Její popis je nemožný,ale pokusím se vám Ra sheebu alespoň přiblížit svými slovy.


Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 10:42 am    Předmět: x Citovat

Laughing Laughing Laughing Dzarmi ty jsi mě pobavila, připomínáš mi diskuzi o rec: snažíš se pořád dokola dostat konkrétní odpověď a co dostaneš? Zase snůšku všeobecných teorií.
Jooo tak to někdy chodí a je třeba se s tím smířit. Nebo se dostaneš nakonec taky do kategorie - věčný rýpal a nedůvěřivec, bacha na to!
Laughing Laughing Laughing

šamanka
PS: čest a chvála Mirkově snaze!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 11:07 am    Předmět: Citovat

Hehe,také jsem si vzpomněla na diskuzi o rec. a též jsem si říkala,kdy se najde někdo,kdo mi řekne ať už dám pokoj.
Asi tu chci informaci,kterou málokdo pokládá za důležitou.
Nebo spíše Ra sheeba není tak prožitá jako reiki.Snad si počkám,až tu bude na scéně trochu déle a najde se někdo,kdo bude vědět co za druh energie to je a nebo........a nebo to hold vyzkouším sama a po pár letech praktikování a možná desíti se dostanu k tomu,na co se tu ptám.
Náš jazyk je svým způsobem omezený,ale stále dosti květnatý,aby jsme dokázali popsat energii se kterou pracujeme.
Věta,že Ra sheeba je velice mocná část dostupné univerzální léčící energie,mi nějak nic neříká.Nerozumím tomu.Samozřejmě vysvětlení Ra a Sheeba,jsou to pro mne všechno abstraktní slova.

Mírovi děkuju za snahu mi odpovědět mé zvídavé otázky.
Very Happy

Je tu někdo,kdo obdržel zasvěcení do této energie kontaktně?Ne na dálku?

Které ze zasvěcení by jste spíše doporučili?


S pozdravem Džarmí Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Kwisatz_Haderach
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 12:35 pm    Předmět: Citovat

Tak kdybychom zas na druhou stranu byli všichni zasvěceni do Ra-Sheeby a někdo se ptal na Usui Reiki, jak myslíš, že by to dopadlo? Smile

Je to energie, třeba jiná, ale stále je to energie, kterou cítíme námi proudit. Největší skok byl pro nás od "nezasvěcení" k zasvěcení do Usui. Seznámení s dalšími energiemi pro nás může být velká změna, ale troufám si říct, že už to nikdy nebude tak velký skok, jako po prvním zasvěcení, ať už ta první energie byla jakákoliv.

Co bys ty sama, Džarmí, řekla o Usui Reiki, co by se nedalo přečíst kdekoliv jinde?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 886

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 2:23 pm    Předmět: Citovat

Myslím si, že o této energii je napsáno na netu to, co je podstatné u této energie. Pro každého bude mít tato a i jiné energie, zase jen specifický zážitek z této energie a projeví se mu jen to, co mu v té době chybí nebo co si řeší. Pokud někdo v ní cítí, že mu srovnala lásku, pak v tom člověku ta láska předtím srovnaná nebyla a proto ji tak i cítí. Za nějaký čas, při práci s každou energií, se v člověku vyrovná ten nedostatek a ta energie se mu začne jevit zase trochu jinak. Jak postupuje čištění toho člověka, tak postupuje i vnímání té které energie.

Shrnul bych to takto: Každá energie je nepřenositelná na druhé, tedy prožívání té energie jakýmkoliv člověkem. To, co cítí jeden, necítí třeba druhý, protože má jiné prožívání života, než ostatní a tudíš i jiné vjemy. Nejsme ani v normálním životě přes kopírák a tady byste chtěli, aby někdo, kdo tuto energii zažil, ji popsal tak, aby snad byla vnímáním pro všechny stejná. To hned tak nebude a ani nefunguje. Až se člověk vyčistí a zharmonizuje s touto energií, uvidíte, že bude mít podobné vlastnosti, jak jsou popsány na skoro všech popiskách Ra Sheeby. Nejlepší bude pro všechny ty, kteří se ptají na tuto, pro ně novou energii, aby se zbavili strachu z toho, že se toho bojí, že třeba nic nebudou cítit, nebo že se bojí něčeho nového... atd.

Pokud máme bloky v našich energetických tělech, pak se tyto bloky nejdříve musí odstranit/vyčistit. Nakonec to děláte i při Reiki. A každý jakoukoli energii cítí jen zase podle svého cítění a podle toho, co má v sobě na řešení. A to je nepřenosné...

Tak si Ra Sheebu vyzkoušejte na vlastní kůži a pak se můžete o tom bavit a uvidíte, že každý ji bude cítit jinak. Když sem někdo napíše, že je to takto, tak mu zase jen budete věřit do té míry, do které toho dotyčného znáte. Ale až se necháte zasvětit, pak uvidíte, že je to u vás jinak... A to je nepřenosné, protože jste to zažili vy sami.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 3:59 pm    Předmět: Citovat

Přemýšlel jsem nad tou subjektivitou prožívání a individuálností zážiků. Popis měnivých zážitků má pramalou hodnotu, navíc u každého jsou jiné. A vše ostatní je zase společné s ostatními reiki - je to Světlo, Láska, Vědomí.
Nevím co má být řečeno - co zde nebylo odpovězeno? Co schází? Ra Sheeba je Ra Sheeba.
Na druhou stranu určitě přichází otázka - když to nejdůležitější je společné, proč zkoušet další? Sám nevím.
Možná některým lidem, kteří mají jen Usuiho reiki pomůže si to otočit. Kdyby měli jen Ra Sheebu. Mělo by cenu se nechat zasvětit do Usuiho reiki? Možná ne. Možná ale ano - Usuiho reiki je přeci tak krásná.... I když málokdo dokáže dost přesvědčivě popslat proč Usuiho. Proč bych měl být zasvěcen do Usuiho, když už mám Ra Sheebu? Kdo mě přesvědčí? No!? To je výzva! Tak se snažte! .. Tak proč tedy Usuiho? Je láskyplnější? Myslím, že ne. Je silnější? Myslím, že ne. Je světelnější? Myslím, že ne. Tak proč tedy? Mám snad dát na slova jako, že je prostě Usuiho reiki krásná? Možná, možná ano. Vždyť je prostě krásná.
Krása je jiná. Energie jsou jinak krásné, jinak prožívané. Ale jak to verbalizovat? Tak rád bych. Když budu mluvit co nyní prožívám, budu příliš subjektivní - bude to jen pomíjivý zážitek. Momentálně mám pocit, že v celé mistnosti je Světlo, že je celá místnost jím vylitá. Připadám si jako v nějaké jeskyni naplněné Světlem. Chvilkama mám pocit, že i při zavřených očích vidím mé tělo, zvnitřku jak v něm teče Světlo. U toho cítím zvláštní mimořádný pocit, nevím jak bych ho popsal, není to přímo rozšířené vědomí jako na modlitbě či meditaci - není to Pozorovatel ve své neměnnosti a základu, je to ještě v projevu a přesto to dělá již pocit šíře a čistoty, která se do oné světelnosti všude okolo vmíchává. Vím, že kdybych se dnes více modlil, zítra bude Ra Sheeba hlubší, bude pravděpodobně pocit jakéhosi kosmického pozorovatele či ducha, sklánícího se nad tělem. A Usuiho reiki? Ano ta je nyní také tak krásná. Jakoby jemností tančila, rozveselovala mě a a vnášela zvláštní pocit rozšířenosti - jiné než na Ra Sheebě. Jiné - ale jak to pospsat. Nevím. Je to jiné. Jiný pocit rozšířenosti, ale .... ano. Rozšířenost je také velmi silná u Shambally 1024. U ní odchází onen pocit tělenosti ve prospěch duševní, ale není to ještě Duch - ne to ne a není to ani stejné jako Shamballa 3110. Tam je to jiné, tam cítím pocit, který bych nelépe přirovnal k LSD, ale není to ono, protože k LSD bych stejně tak nevíce přirovnal když se v kuse modlím a modlitba a Sha 3110 je odlišné. Ale oboje bych přirovnal k LSD. Všude je rozšířené Vědomí, ale u modlitby je více Vědomé, méně v projevu a ano - u Shambally cítím méně Lásky, stejně jako cítím méně Lásky u Boží Pečeti, kde cítím jen inteligenci, čistotou a mám pocit, jakobych pil z čisté studánky. Ale onu čistotu cítím i u Sedmi paprsků lásky - ale je to jiná čistota. A přesto - slovo proto je jedno. Stejně jako jakýsi pocit vědomé rozříenosti cítím u Amary a je to jiné než Shamballa 3110 snad d to jde více do těla a méně to stabilizuje - ale ano, oboje bych nazval je to jaksi "vědomé". Ale vědomé je i Usuiho - alespoň o tom jsem psal již výše. Ale to jsem se ještě nezmínil o Egyptském cartouchi. Láska až se zalykám. Někdy mi připadá, že se má čtvrtá čakra změnila ve slunce, které mě doslova rozpouští svojí láskou. Je to šíře a Láska. Snad bych to přirovnal k Velmistrovi Isis Sechim. Láska a šíře, ale ne. Oboje bych ohodnotil takto. Ale oboje je zcela jiné. Oboje je očistné a oboje je Láska a Šíře. Ale oboje je zcela jiné. Napadlo mě, že o Lásce jsem hodně také slyšel ohledně Seichim reiki - ale - ne, s Egyptským Cartouchem se to nedá ani srovnat. Ale ano - oboje bych nazval - láskyplným. To jistě. Ale je to jiné. Jiný odstín Lásky. V obouch je Světlo. Snad v Sechim cítím víc Světla a v Egypstkém Cartouchi více Lásky. Vím, ale jak tento popis je ošementý, neboť často čím více Lásky cítím, tím vidím více Světla. A co třeba Elemental reiki? Rovněž tam je šíře, ale ne taková jako u Shambally, je to zvláštně inteligentní, je to strašně zajímavé, ale jak to popsat - tu zajímavost a fascinaci, která člověka naplňuje při této energii, vůbvec nevím. A Imara - ta krásná silná energie. Inteligence, to je to slovo, které mě u ní napadá. Inteligence a Světlo. Ale necítím tam takovou čistotu jako u Boží Pečeťi a přesto - mám pocit, že Imara je čistá a posvátna jako máloco. A co třeba Tree reiki - ano, to je nádhera. Když někdy jdu a nechám sebou jen Tree reiki proudit, mám pocit jakobych chodil ve Světle. A přesto, se Sechim bych to nesrovnával. Oboje je jiné a přesto - oboje bych ohodnotil hlavně jediným přívlastkem - Světelné. A co Karuna? Ona energie srdečnosti a soucitu, která je se je úplně jiná než Sedm paprsků lásky? Oboje je o lásce. Ale - ano je to jiné. Snad Karuna je jemnější, ale to není to co vyjadřuje tu rozdílnost - to by byla jen míra. Ne, je to jiné. Jak? Nevím. Snad bych Sedm paprsků lásky víc přirovnal k Amaře a Karunu k Usuimu. Ale rozhodně není Sedm paprsků lásky jako Amara - to určitě ne. A to bych málem zapomněl na Kundalini reiki... no, má cenu to psát- už dávno ne. Jen jsem chtěl ukázat že je deset slov pro tisíc energií. A pak - popiš rozdíly!
Někdy slyším - jaké s tím máš výsledky? Proč to tedy děláš? Amaru dělám pro Amaru a Shamballu pro Shamballu. Miluji pro Lásku.
Nejraději bych to smazal, protože si myslím, že to co jsem napsal je celkem blábol, ale třeba to víc znázorní to, že chtít po druhých popsat energie a poté si stěžovat na jejich nesdílnost, je prostě nesmysl.


Naposledy upravil Psychedelic dne čt duben 09, 2009 4:40 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 4:38 pm    Předmět: Citovat

"Nejraději bych to smazal, protože si myslím, že to co jsem napsal je celkem blábol..."

Děkuji, krásně jsi to napsal. Pro mě to není blábol.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 4:50 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
"Nejraději bych to smazal, protože si myslím, že to co jsem napsal je celkem blábol..."

Děkuji, krásně jsi to napsal. Pro mě to není blábol.

Mirek


Díky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 9:05 pm    Předmět: Citovat

Kwisatz_Haderach napsal:
Tak kdybychom zas na druhou stranu byli všichni zasvěceni do Ra-Sheeby a někdo se ptal na Usui Reiki, jak myslíš, že by to dopadlo? Smile


Myslím,že podobně,ale co myslíš,že jsem podotkla výše?Konkrétně totok :Nebo spíše Ra sheeba není tak prožitá jako reiki.


Kwisatz_Haderach napsal:
Co bys ty sama, Džarmí, řekla o Usui Reiki, co by se nedalo přečíst kdekoliv jinde?


Najdeš tu stovky stránek ,které nekopírují jedna druhou jako o Ra sheebě.Lidé jsou po dlouhé zkušenosti schopni popsat svými slovy jak vnímají reiki a co do života přinese.Myslíš tedy,že protože se tu ptám na něco nového o Ra sheebě,abych uspokojila svou zvídavost,měla bych i vědět něco nového o reiki ?A nebo.......?

Džarmi Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 9:15 pm    Předmět: Citovat

Lightworker napsal:
Nejlepší bude pro všechny ty, kteří se ptají na tuto, pro ně novou energii, aby se zbavili strachu z toho, že se toho bojí, že třeba nic nebudou cítit, nebo že se bojí něčeho nového... atd.


Mílo a na to jsi přišel prosím tebe jak?Znamená pro tebe zvídavost to samé co strach?Mam již malinkou zkušenost s Ra sheebou a přišla mi převelice zajímavá,proto mě udivilo jedno a to samé všude na internetu.
Mílo,nemam strach,mam v plánu se seznámit s Ra sheebou blíže a je něco zvláštního a plné strachu na tom,že se ráda o ní něco dozvím?Pověz mi raději prosím,myslím,že by jsi mohl,zda li by jsi mi doporučil kontaktní zasvěcení a nebo stačí dálkové,dá se potřebné info dostudovat z manuálů?


Lightworker napsal:
Tak si Ra Sheebu vyzkoušejte na vlastní kůži a pak se můžete o tom bavit a uvidíte, že každý ji bude cítit jinak. Když sem někdo napíše, že je to takto, tak mu zase jen budete věřit do té míry, do které toho dotyčného znáte. Ale až se necháte zasvětit, pak uvidíte, že je to u vás jinak... A to je nepřenosné, protože jste to zažili vy sami.


Jojo,asi na to dojde a jednou si o tom společně popovídáme.Ráda sdílím. Cool

Díky moc Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 9:37 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
A to bych málem zapomněl na Kundalini reiki... no, má cenu to psát- už dávno ne. Jen jsem chtěl ukázat že je deset slov pro tisíc energií. A pak - popiš rozdíly!

Stačilo by mi srovnání třeba klasické reiki a Ra sheeby a nebo jen bližší vysvětlení co znamená věta,že Ra sheeba je velice mocná část dostupné univerzální léčící energie.O svém prožitku dálkového zasvěcení jsi tu už hezky a přínosně mluvil.Pro mne fajne kousek informace,díky za to.

Psychedelic napsal:

Nejraději bych to smazal, protože si myslím, že to co jsem napsal je celkem blábol, ale třeba to víc znázorní to, že chtít po druhých popsat energie a poté si stěžovat na jejich nesdílnost, je prostě nesmysl.

Nu svým způsobem ti rozumím Psychedelicu.To že zrovna ty je vnímáš a popisuješ pomocí několika slov pro tebe při popisu energií zásadních,protože je tak opravdu prožíváš, stále neznemožňuje to,aby tu vzniklo něco šťavnatějšího pouze k té,na kterou se ptám.Myslím,že právě ty jsi toho velice dobře schopný a už jsi to tu dříve dokázal.
Nestěžuju si,jen konstatuji a myslím,že není nic nesmyslného se vás ptát na vaší zkušenost,když vím,že jí máte.
Nemyslím to nijak zle,nic tu nikomu nechci vyčítat a už vůbec tu nechci rozvířit nějakou nemilou diskuzi o ničem.Jen mě zajímá Ra sheeba zkušenost vašimi slovy .Dokonce pokládám i konkrétní otázky,které by nemusely být tak složité a nebude snad ani zavádějící na ně odpovědět.
Táké ti děkuji za snahu mi pomoci se dobrat k něčemu více.

Páček Džarmí Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 11:52 pm    Předmět: Citovat

Tak tu jsem našla už takové osobitější stránky o Ra sheebě.
Překvapila mě jen cena za víkendový seminář a to 11 000 kč.

http://www.volny.cz/reiki/rasheeba.htm

http://www.klub-kam.cz/shamballa.htm

http://mazel.mysteria.cz/cl78-ra-sheeba---dalsi-informace.htm

Páček
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Kwisatz_Haderach
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: pá duben 10, 2009 12:19 am    Předmět: Citovat

Dzarmi napsal:

http://www.volny.cz/reiki/rasheeba.htm

Tak Karel Putz je jeden z lidí, co měli všechny ty nové energie jako jeden z prvních v republice, proto těch 11 000. Původně tam měl 20 tisíc dokonce Smile. Ono většinou to bývá tak, že starý gardy jsou dražší jak ti novější mistři...

Ono pokud chceš u té Ra-Sheeby kontaktní seminář, mohu Ti doporučit Hanu Homolkovou, ta ale také není nejlevnější. Mohu Ti ale zaručit velice dobrý "servis", paní Homolková bere všechny semináře velice poctivě a každému se věnuje dostatečně. Budeš tam jen Ty a pozornosti Ti bude věnováno až až. Záleží na tom, kolik jsi do toho ochotna dát...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Nové směry Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 6 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund