Fórum - Zobrazit téma - RA SHEEBA egyptské reiki? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - RA SHEEBA egyptské reiki?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

RA SHEEBA egyptské reiki?
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Nové směry Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Linda
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 26.10. 2007
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: ne květen 04, 2008 10:10 am    Předmět: RA SHEEBA egyptské reiki? Citovat

Nejsem velkým zastáncem nových směrů reiki. Přestohle všechno mě zaujal název RA SHEEBA. Něco jsem si o ní přečetla na internetu. Je spojována s Egyptem. Starobylý Egypt ve mě probouzí jakýsi respekt.
Když vezmu egyptský kříž ANCH. Ten slouží jak k dodávání, tak i k ubírání životní energie. V přeneseném slova smyslu je to zbraň. Záleží jen na tom, kdo ji umí správně používat. Nejhorší je že tento kříž se v různých velikostech prodává skoro všude jako přívěsek na krk nebo jako prsten (mám dojem, že v časopise Spirit je zrovna nabízen) apodobně. Z doslechu vím, že právě ANCH nošený jako přívěsek na řetízku může nositeli vyvolat i srdeční kolaps. No to jen tak na okraj.

Co ta Ra sheeba má společného s reiki. Já mám dva stupně tradičního reiki. Na internetu píšou, že ra sheeba je přijatelná jenom pro mistry reiki.
Je tady někdo, kdo prošel zasvěcením do Ra sheeby?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: ne květen 04, 2008 1:02 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Lindo,
RaSheeba je hodně zajímavá, ale nijak zvlášť vyjímečná. Řekl bych, skoro jako každá jiná Very Happy .

Co se týče symbolů, jsou kolem toho různé mýty. "Anch energii bere a dává", což je prý "velká zbraň". Po pravdě - symbol kterým si člověk energii dává nebo bere má každý ve svých rukách, ať už vědomě, či nevědomě. K tomu žádný Anch nepotřebujem, možná jen jako metaforu.

Anch jsem si kdysi koupil, jako přívěšek. Na krku ho sice nenosím (ne proto že bych se bál záchvatu), ale pokaždé když jej vezmu do ruky, tak krásně hřeje, je to silný energetický zářič.

Pokud tě RaSheeba přitahuje, tak se o ní zajímej dál, egypt a jejich energie jsou velmi zajímavé, ale musí se s nimi dál pracovat, jinak je to k ničemu.

Jo a mistrem reiki nejsem a energii jsem pojal, takže žádné strachy. Spíš jde o to, že pokud na to člověk nemá, tak stejně k němu přijde minimum a postupně jak rozšiřuje svoje vědomí tak se dostává k dalším stupňům a úrovním, toho je člověk schopen sám, bez něčí asistence a pomoci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: ne květen 04, 2008 1:06 pm    Předmět: Citovat

prošla jsem zasvěcením do přbuzného systému - Sheeba Ra. Rozdíl? Vibrační a je jiná, silnější. Ale neznamená že lepší. Má jiné symboly a je postavená tak, aby ji zvládli vibračně silnější praktikanti. Nemyslím, že to nutně musí být mistr Reiki, ale obecně se předpokládá, že díky své práci na sobě a praktikováním Reiki došel Mistr Reiki k vyšším vibracím a tím pádem by měl práci s tímto systémem zvládnout v jeho všech možnostech. Jsou situace, kdy volím raději tento systém skombinovaný s UR než jen samotnou UR. Dám velice chabé porovnání. Někdy si zatopím v krbu, někdy normálním topením. Vždycky vím, prč co zvolím ale nemůžu říct, že je něco lepší a nebo horší. Vše je jen nějaké a záleží k jakému účelu je to využito, s jakým záměrem. To je moje zkušenost a vyhovuje mi. Stejně jako i práce s dalšími systémy. Volím je podle situace a tak, aby podle mne došlo k co nejefektivnějšímu zlepšení na všech úrovních. Proto se i těm, kteří praktikují "jen"UR doporučuje kombinovat tuto práci mj. i s prací s kameny, barvami, bylinami, esencemi, homeopatiky , orákuly apod.
Dokud nevyzkoušíme něco na své vlastní kůži, tj. nemáme osobní zkušenost, můžeme se jen domnívat ale nevíme. To co nám sdělí z našeho pohledu zkušenější lidé, je to zas jen jejich zkušenost nebo domněnka co nám sdělí ale ne naše.
Určitě každý dojde díky zákonu rezonance k různým směrům, jevům, lidem, zkušenostem, které jsou pro něho právě vtom okamžiku kdy se s nimi stkává vibračně shodné, něco pro něj mají. Pokud to k nim člověka nějak vnitřně táhne, měl by si o nich zjistit co nejvíce a popřípadě vyzkoušet. Možná právě jemu mohou na té jeho cestě za poznáním pomoci a posunout ho o kousek dál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Linda
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 26.10. 2007
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: út květen 06, 2008 4:40 pm    Předmět: Citovat

d ě k u j i

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: út květen 06, 2008 9:52 pm    Předmět: Citovat

Pepo: jj, svatá pravda Wink Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: út červen 03, 2008 6:48 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.
Sic poslední dobou s Ra Sheebou moc nepracuji, jednu chvíli jsem si myslel, že není lepší energie Surprised) A moc mě mrzelo, že není na trhu této energii přímo věnována kniha.
Jen co se týče jejího egyptského původu. Tak například Taisha Tauma na svých webových stránkách poukazuje na to, že Ra Sheebu spíše pociťuje jako energii s úplně jiné dimenze, nikoliv z Egypta. Své pochybnosti nad "egypčností" této energie zde na reikiwebíku zde vyjádřila Iveta Woodová.
Pokud bych měl začít od počátku, tak zasvěcení mi přišlo jako jedno z nejsilnějších, kterými jsem kdy prošel. Zasvěcoval mě Míla Bubník na dálku. Už asi hodinu zasvěcením jakoby mě v hrudi něco puklo a zalila mě neuvěřitelná lítost. Samotné zasvěcení probíhalo podobně. Celý zážitek byl podkreslen specifickou energií Lásky. Slovo Láska jakoby tuto energii nejlépe vyjadřovala. Byť je pravda, že Láska je jen jedna, na různých druzích reiki, nebo při modlitbách a meditacích, zažil jsem mnoho jejích odstínů.
Při kontaktní terapii mi přijde, jakoby tělo pod rukami JIHLO. Nevím jak lépe to vyjádřit.
Také mi přijde, že Ra Sheeba je jedna z energií u níž cítím probouzení "paranormálních sil". Nevím jak to popsat. Jakýsi zvláštní pocit telepatičnosti, světelnosti. Výrazný pocit vedení "shora" při práci s touto energií. Nejsem moc velký vizionář. Přesto když jsem začal držet makrobiotickou dietu a mé vnímání energií se ještě zesílilo, právě Ra Sheeba byla ta, která mi přinášela nejsilnější zážitky.
Co se týče symbolů v Ra Sheebě. Nepoužívám je. Jsou složité, často je zapomínám a je jich mnoho. V manuálu jsou popsané postupy, jak seance symboly otevírat a v jakém pořadí symboly na sebe vrstvit. Možná je má ignorace symbolů v Ra Sheebě způsobená tím, že jsem dostal manuály v angličtině a než jsem se dostal k jejich českému znění, pár let práce s Ra Sheebou jsem již měl a to bez nich.
Rozhodně Ra Sheeba jde cítit zcela jinak než Usui, Kundalini či Imara. Zpočátku jsem ani neměl pocit, že to je energie. Spíše se mi zdálo, že působí jen jakási neviditelná láska, pod kterou tělo taje. Postupem času, kdy jsem se věnoval pouze této energii, jakoby tělo se Ra Sheebou stávalo, bylo s ní zajedno, tehdy jsem začal více cítit i její tok, který se později stal nesmírným.
Byly dny kdy mi přišlo, že se její síla tak zvětšila, že jsem měl z ní již i obavy. Z její intenzity mně začínalo bolet celé tělo a celé doslova hořelo. Přiliv negací do mého podvědomí byl tak silný, že jsem ji načas opustil a začal se věnovat jemnějším energiím.
Ra Sheeba mi často přišla více jako cesta do hlubin nitra než léčba, proto jsem u této energie cítil takovou potřebu knihy. Týká se to však asi všech energií, stačí k nim mít zápal a nadšení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zdenkaabc
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 2.3. 2008
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: st červen 11, 2008 4:13 pm    Předmět: Citovat

Renata napsal:
prošla jsem zasvěcením do přbuzného systému - Sheeba Ra. Rozdíl? Vibrační a je jiná, silnější. Ale neznamená že lepší. Má jiné symboly a je postavená tak, aby ji zvládli vibračně silnější praktikanti.


Zatím jsem na internetu nenašla žádný kontakt nebo článek. A docela mne tento systém zajímá. Renato, mohla bys mi sdělit něco bližšího?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: st červen 11, 2008 4:27 pm    Předmět: Citovat

Nechci vám kazit iluzi o "Egyptském reiki" ale zkuste bádat po historii základního reiki, zlatého řetězce.... Very Happy Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: st červen 11, 2008 4:30 pm    Předmět: Citovat

Filio napsal:
Nechci vám kazit iluzi o "Egyptském reiki" ale zkuste bádat po historii základního reiki, zlatého řetězce.... Very Happy Embarassed


v takových situacích se vždycky ptám: "A k čemu je to dobrý?"

zdravím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zdenkaabc
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 2.3. 2008
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: st červen 11, 2008 4:37 pm    Předmět: Citovat

Do Ra Sheeby jsem byla zasvěcená před rokem. Ale ještě jsem neslyšela o Sheebe Ra. A jelikož jsem člověk zvídavý a zvědavý, tak se ptám.

A jinak dávám přednost praxi před historií
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: st červen 11, 2008 4:38 pm    Předmět: Citovat

zdenkaabc napsal:
Renata napsal:
prošla jsem zasvěcením do přbuzného systému - Sheeba Ra. Rozdíl? Vibrační a je jiná, silnější. Ale neznamená že lepší. Má jiné symboly a je postavená tak, aby ji zvládli vibračně silnější praktikanti.


Zatím jsem na internetu nenašla žádný kontakt nebo článek. A docela mne tento systém zajímá. Renato, mohla bys mi sdělit něco bližšího?


zadej si do Google "Ra Sheeba", zaškrtni "stránky pouze česky" - a najdeš mraky odkazů (i na "mistry").

To co popisuje Renata je "patent" jedné lokální mistrině, která si Ra Sheebu trochu předělala (a prohodila slova v názvu aby to odlišila), ale můj názor je, že je to jedno a to samé.

pepa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zdenkaabc
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 2.3. 2008
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: st červen 11, 2008 4:47 pm    Předmět: Citovat

Dík za návod a názor Laughing Laughing Laughing

Pravě mne zajímal rozdíl, jestli je v něčem jiném než v prohozených slovech...

a počkám si na vyjádření Renaty Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: st červen 11, 2008 7:56 pm    Předmět: Citovat

Wink je to hezká energie ale nemůžu posloužit s názorem, co je lepší, protže s Rasheebou nepracuju ale s Sheeba Ra. Zjistila jsem si co to je, poptala se i osobně a mailem, pozeptala se dvou mistrů a jelikož mi to přišlo dostpodobné, soudě podle toho co řekli mistři, nu tak jsem se rozhodla podle ceny. Nejsem zastánce, že výše ceny je zárukou i vyšší kvality. To na vysvětlenou. Pro tu mistr reiki jsem se rozhodla proto, že jsem u ní absolvovala vícero kurzíků a vždycky jsem měla pocit, že dostávám kvalitu, něco navíc a dost prostoru k vlastní tvořivosti. A hlavně, nikdy mi neříkala tohle je špatný a tohle nejlepší. Vysvětlila mi důvod proč to předělala, volbu jestli do toho jdu nebo ne nechala zcela na mně. Ale jsem si jistá že nepředělala kvalitu energie ale způsob práce s ní. Je hodně jednoduchý a dá se velice dobře kombinovat s UR. Jako ale každý další systém.
Pro upřesnění, stejně tak přepracovala a upravila některé postupy a tabulky týkající se SRT a přitom se s tím pracuje stejně. Není to jiná energie nebo někdo jiný, ale aby se neschovávala za cizí práci, tak si to pojmenovala po svém Léčení s vyšším Já -LSVJ. S podstatným cenovým rozdílem. Tady jsem měla možnost porovnat s lidmi kteří pracují s SRT a nemám pocit, že by to kvůli levnější ceně a trochu jinak upraveným tabulkám bylo jiné a nebo horší.
Asi z toho moc moudrá nebudeš. Pokud ale máš zájem, poptej se sama a udělej si obrázek. Abych nedělala reklamu, víc na SZ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: st červen 11, 2008 8:05 pm    Předmět: Citovat

no ono to vypadá nakonec všechno jinak, protože paní Javůrková tu Sheeba Ra přejmenovala zpátky na Ra Sheeba. Viz její webové stránky. Je to docela sranda Laughing .

více zde http://mujweb.cz/Zdravi/barareiki/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Mirek
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 5.8. 2002
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: st červen 11, 2008 8:11 pm    Předmět: Citovat

Krabe,
Báru znám hodně let a když si s něčím nejsem jistý, tak jde dotaz do Jihlavy. Byl jsem u ní na Reiki i na LSVJ a mám tu samou zkušenost co Renata.

Hezký večer
Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Nové směry Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 1 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.18 sekund