Fórum - Zobrazit téma - Reiki a strava (vegetariánství) - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reiki a strava (vegetariánství)
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reiki a strava (vegetariánství)

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dadla
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 14.6. 2009
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: ne červen 14, 2009 10:32 am    Předmět: Reiki a strava (vegetariánství) Citovat

Zajímalo by mě, jestli je podle vás důležité pro čistý průtok reiki energie také dbát na správnou životosprávu apod. Tedy jestli kromě čistoty myšlenek reikisty ovlivňuje efektivitu působení také "čistota" organismu.

P.S.Omlouvám se, jestli už o tom tady byla debata - když tak mě odkažte příslušným směrem, já se tam tématem prolouskám Smile
Díky* d.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: ne červen 14, 2009 10:34 pm    Předmět: Citovat

Strava má na myšlení i energie v těle výrazný vliv. Přechod na makrobiotiku pro mě znamenal větší senzitivitu k energiím, schopnost soustředit se (menší snění a tedy třeba uvědomění si: "há, teď se nereikuji, teď se nemodlím, ale myslím na nesmysly Smile ), cílevědomost.
Na druhou stranu reiki je reiki, ať se stravujeme jak chceme (hlavní česká propagátorka makrobiotiky J. Průchová toto netvrdí, ale já ano Smile ). Když je čisté tělo, lépe se vnímá a je větší klid a přehlednost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
dadla
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 14.6. 2009
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: po červen 15, 2009 6:42 am    Předmět: Citovat

Rozumím. Díky:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: po červen 15, 2009 9:40 am    Předmět: Strava Citovat

Ahoj, Dadlo.
Mé zjištění je, že ať jíš co jíš, Reiki funguje. Ani stravovací návyky na to nemají vliv. Je tu oblíbené slůvko ale, ... Vzhledem k tomu, že Reiki zasahuje do všech sfér, i zde jsem udělala výrazný pokrok. Začlala jsem si sama všímat co jím, kdy jím a jak jím. Zas tak dobrovolně jsem nezačala. Něco mi řeklo stop a na nic jsem neměla chuť. Dva dny jsem měla půst a po té, jediné co jsem mohla s chutí sníst, byl 1 tuňák se zeleninou - Rio Mare. Ještě jsem na každé jídlo použila Reiki. Zjistila jsem po několika dnech, že se cítím lépe. Pomalu jsem se skamarádila se zeleninou. Tyhle pokusy s jídlem Laughing dělám teprve asi 3 týdny a mohu potvrdit Psychedelicova slova.
Nejsem odborník na stravu, ale změny tu jsou ohromné. Ráda si něco o stravě zjistím, abych v tom mohla pokračovat - teď už dobrovolně.

S tímhle opravdu už konečně souhlasím.
Psychedelic napsal:
Strava má na myšlení i energie v těle výrazný vliv. Když je čisté tělo, lépe se vnímá a je větší klid a přehlednost

Ahoj Edy Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: po červen 15, 2009 10:56 am    Předmět: Vegetarianstvi a reiki Citovat

No ja sam nevim.

Reiki jsem zacal delat, kdyz uz jsem byl dlouho laktovegetarian.

Tedy nemam srovnani, to by byly jen nejake domenky. Myslim si ale, ze pro duchovni rust je vegetarianstvi prinosem ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Ziki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 29.4. 2008
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: út červen 16, 2009 9:26 am    Předmět: Citovat

Ahoj, u mě to přišlo po Reiki tak nějak samovolně.
Nejdřív jsem přestala jíst uzeniny, teď si vůbec neumím představit, že bych snědla párek, nebo kabanos....
Občas si dám klobásku, abych po pár soustech zjistila, že to jíst nejde...
(můj pes z toho má velkou radost...klobáska je pak jeho)
Pak mi nešlo jíst houskové knedlíky, bílé pečivo, vepřové maso...
Po 5 letech už jím jen kuřecí maso a ryby a hromady zeleniny. Občas si připadám jako králík....

Takže zdravá strava má určitě něco do sebe, jen bych tomu nechala volný průběh. Kdybych se na začátku rozhodla, že od teď budu vegetarián a tělo nebylo připravené, asi by mi to moc dobře neudělalo.
Wink Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út červen 16, 2009 10:59 am    Předmět: x Citovat

Přesně tak. Sama mám odzkoušen rozdíl mezi chci a musím.
Musím jíst tak a tak protože... se mi neosvědčilo. Bylo to moc násilné a tělo s tím nesouhlasilo. Navíc se ztratilo potěšení z jídla (takové to obyčejné, že můžu a mám co a ještě mám na talíři něco co mi chutná).

Čemu se hodně věnuju je výběr potravin. Ne že bych si mohla dovolit jen bio nebo si jezdila pro potravu do hor, ale v rámci svých omezených možností - zajít na rynek, nebrat moc trvalivé a přechemizované potraviny atd. Vařím dost jednoduše a myslím, že to jídlo stejně jde
ruku v ruce s celkovou změnou životního stylu.
Takové "bio" neboli čisté svědomí, to je radost.

Jinak pokud někdo chce skutečně rychle a bez problémů přejít
na vegetariánství, pak je jedna velmi rychlá a účinná metoda:
Zkoukněte film, který se tuším jmenuje "Animals Planet" (ochránci zvířat
vám ho rádi věnují) a můžu vám zaručit, že při pohledu na cokoliv
masitého se vám bude dělat špatně několik měsíců...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zip
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2004
Příspěvky: 120

PříspěvekZaslal: út červen 16, 2009 3:15 pm    Předmět: Citovat

Vegeterián ze mě asi nebude ale poslední dobou(rok dva) dost preferuji v jídelníčku zeleninu,uzeninu už vůbec,objevil jsem žitné celozrné těstoviny na kterých dost ujíždím,chleba už jen žitný,maso rybí hodně(jsem rybář),kuře,králík a stejně je mě pořádná porce.Ale ta porce je tak nějak veselejší Laughing .Právě si zkouším uvařit hrnek rýže natural a ta potvora se chová v tom hrnci jinak než normální bílá rýže.Jak tohle dopadne... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: út červen 16, 2009 5:16 pm    Předmět: Citovat

Já, takový masožravec, jsem vždy v skrytu duše obdivovala vegetariány, že je to baví, že vydrží, že ... Je mnoho důvodů, proč jsou vegetariáni. Nikdy jsem to neodsuzovala a ani snad nijak zvlášť neposuzovala. Spíš to byl pro mne veliký otazník. Zcela určitě vím, že toto téma u mne nikdy nebylo na pořadu dne. Pomalu však zjišťuji, že se jím stávám také. Tělo si samo řeklo a děje se to samo. Nejen že nemám chuť na maso, cítím i malou divnou nechuť. Když ji překonám a necítím se OK. Zažívání se to nějak nelíbí. Obzvláště cítím odpor k mastným a uzeným výrobkům. Nemrzí mne to. Věnuji, stejně jako Šamanka, pozornost i výběru potravin. Také v rozumné míře. Snížila jsem i množství jídla. Nemám v plánu hubnout, to je vedlejší efekt (pěkný efekt Laughing ubylo 10 kg), líbí se mi ten vnitřní pocit čistoty, vnímání. Mám z toho radost. Naslouchám tělu, ono si samo řekne. Je to naprosto nenásilné. K tomu zjišťuji, že odpadá problém "Co budu dnes a zítra jíst?" Ono se vždy něco lehkého, zdravého najde a pochutnám si také. Přestalo to být hlavní částí dne. Preferuji při přípravě jídla hravost, nápaditost a nenáročnost. O to více mi pak chutná. Vychutnám si sousto po soustu a soustředím se na jídlo. Nedělám u toho žádné jiné činnosti. Jen jím. Nevrhnu se na to jídlo už jako vlk, který hltá a nacpe se do foroty, ještě sleduje televizi a řeší problémy světa. Shocked
Ještě nemám vyřešen interval mezi jednotlivými jídli, ale i to snad jednou vyřeším. Jím jen 1 - 2 jídla denně. Nesnáším snídaně. Evil or Very Mad V poledne nemám hlad. Jím až v 16 hod. Jím tak už několik let a zatím mi to svým způsobem vyhovuje. Teď je mi opravdu fajn, čistě a lehce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út červen 16, 2009 11:21 pm    Předmět: Citovat

Prostě jsem se vegetariánem stal. Jestli to bylo vlivem Reiki nebo vlivem nějaké jógy či duchovní skupiny, kterou jsem v oné době, kdy jsem se k vegetariánství rozhodl, to fakt nedokážu posoudit. Asi to byl vliv toho všeho. Reiki pro mne vždy byla důležitá, ale neuvažoval jsem o tom rozumem, spíše mi prostě pojídání masa začalo vadit. Nebylo to napoprvé z nějakých etiských důvodů. ale necítil jsem z masa dobrou energii. Postupně převládla etika a pocity z vlastního těla.
Netroufal bych si tvrdit, že vegetariánství bylo zásadní změnou podporující moje duchovní prozření, ale rozhodně se dnes jako vegetarián cítím skvěle.
Mohu jen a jen doporučit. Jen se pro to nerozhodujte kvůli tomu či onomu, ale kvůli sobě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: st červen 17, 2009 12:27 am    Předmět: Citovat

Edy napsal:

Ještě nemám vyřešen interval mezi jednotlivými jídli, ale i to snad jednou vyřeším. Jím jen 1 - 2 jídla denně. Nesnáším snídaně. Evil or Very Mad V poledne nemám hlad. Jím až v 16 hod. Jím tak už několik let a zatím mi to svým způsobem vyhovuje. Teď je mi opravdu fajn, čistě a lehce.


Edy, jsem ráda, žes to sem napsala. Mám to poslední dobou velmi podobně a už jsem si začala myslet, že snad nejsem normální. Ale když já nejenom nemám hlad, ale já nemám ani chuť na jídlo. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: st červen 17, 2009 10:19 am    Předmět: Veget. Citovat

Můj manžel tak jí celý život - 1xdenně. Jeho tělo si tukové zásoby nedělá. Je také spokojený. Tak to takhle děláme spolu. Já to mám od dětství. Tenkrát jsem měla nedostatek jídla. Když bylo uvařeno, nechala jsem něco na talíři, nesměla jsem se zvednout, dokud to nesním. Pamatuji si i na výprask. Pak v dospělosti jídla bylo dost i výběr byl, ale nebyl čas, za to jídla bylo nadbytek. Jedla jsem proto jako vlk. I jsem se tak cítila. Nastal u mne takový divný chaos, kdy jíst, co jíst, kde jíst, kolik jíst. Byl to dlouho odkládaný problém, celé ty roky.
Stejně jako vlk Laughing jsem u jídla byla nedotknutelná a měla každý podvečer pocit plného (narvaného) bříška. Následovalo min.půl hodinová pauza na trávení. Pokud jsem já nebo někdo jiný do tohoto celého procesu zasáhl, měla jsem pocity ohrožení, vzteku, lítosti, nevím sama přesně jak to popsat. Následovala bolest břicha. V jídle jsem stále hodně vybíravá, ale dnes je takový výběr a možnosti.
Z větší části se "problém" vyřešil sám. Druhý den po semináři Reiki 3, nastala nechuť k jídlu. Navíc jsem ani nemluvila, jen jsem koukala do blba. Laughing Laughing Jako bych byla v šoku? Druhý den to samé. Třetí den sice také, ale jediné, na co jsem měla chuť, byl tuňák. Můj chápavý manžel se mnou jel schánět Rio mare se zeleninou do několik kilometrů vzdáleného města. Proběhali jsme všechny obchody a sehnali jsme to. Exclamation Když jsem si to večer vychutnávala, jedla jsem to pomalinku a s chutí, ne jako vlk. Byla jsem za to jídlo vděčná a cítila jsem vnitřní pokoru. Tak to šlo asi 3 dny, nevím přesně. Zkusila jsem pak jiné jídlo, Šopský salát - jo, to bylo OK. Poznávala a ještě poznávám, učím se, co mohu a co mi nedělá dobře. Občas se k tuňáku vrátím. Ale hlavní je u mne teď přístup k jídlu a skladba jídla. Vítám tuto změnu. Cítím se opravdu skvěle. Mám radost, že to jde samo a nemusím se do ničeho nutit. To, že zatím jím stále 1-2xdenně, jako problém nevidím.
Včera jsem experimentovala Laughing Laughing Laughing Tuňák v olivovém oleji (ten jsem vylila i tak je v tom mase), kukuřice a hrášek Bonduelle, rýže ještě vlažná. Lehké, barevné, rychlé a hlavě dobré. Přidala bych ještě čerstvou papriku, ta by tomu dodala. Také mi zachutnali těstovinové saláty (bez salámu či vajíček). A co manžel na to? Kouká, Laughing . Stejně nestolujeme spolu, tak jíme i každý něco jiného. Jíme sice ve stejnou hodinu, ale každý po svém. Popřejeme si dobrou chuť a jdeme jíst. Wink
S Láskou Edy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: čt červen 18, 2009 12:27 pm    Předmět: Pořad v ČT o vegetariánství Citovat

Pod pokličkou 17.6.2009 - Vegetariánská rodinka není žádná novinka

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/409236100091018-pod-poklickou/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund