Fórum - Zobrazit téma - Křesťanství a reiki - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Křesťanství a reiki
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Křesťanství a reiki
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st červenec 16, 2008 11:21 am    Předmět: Citovat

rendyy napsal:

Jen stále nevím, jestli jít na to školení. Jsem dostatečně naivní na to, abych se domnívala, že ti lidé budou tolerantní, ale podobnou zkušenost bych si zopakovat nechtěla...

Víš, mám z Tvých příspěvků pocit, že si vytváříš představu, že všichni křesťané jsou takoví sektáři - jako mají jiní lidé přesvědčení,k že všichni muslimové jsou teroristi nebo Rómové zase zloději. Přitom to tak zřejmě není. Životní zkušenost a později studium aplikované psychologie (teoreticky z knih, prakticky z terapií) mě dovedly k přesvědčení, že na začátku takových "programů" není nějaká zkušenost, že to je něco, co jsme si do zrození přinesli a jen pak sbíráme argumenty, abychom sami sebe přesvědčili, že ten názor, co si neseme, je správný. Ostatní už je jen naše ochota měnit se a víra, že svoje přesvědčení můžeme změnit, jakmile se pro to rozhodneme.
Myslím, že když se rozhodneš změnit svoje přesvědčení, že křesťané Tě s Tvými osobními vlastnostmi nebudou přijímat, setkáš se mnoha zajímavými a laskavými lidmi. Možná i na tom školení.
Druhý postřeh - jestliže se cítíš tak slabá, že setkání s někým, kdo má jiné životní názory a zkušenosti může někomu ublížit, nesvědčí to o pevnosti Tvého životního postoje k Reiki nebo alternativní medicíně.
Jedna z farnic toho zmíněného faráře byla například u Sai Báby. Zažila si tam spoustu duchovních zážitků a má jeho obraz na význačném místě v domě, kam také pan farář dochází. Nevadí to. Proč by mělo?
Kdykoliv potkám někoho, kdo naruší moji jistotu pokud jde o správnost životních názorů, vítám to jako příležitost k retrospekci a k případné změně nebo upevnění toho, čemu věřím. Ani ty odkazy, co jsi sem na reikiwebík dala, na tom nic nezměnily.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: st červenec 16, 2008 12:18 pm    Předmět: Citovat

Damao: Nemám představu o všech křesťanech, že jsou sektáři... Bohužel ti "nesektářští" jsou obviňováni z toho, že nejsou opravdovými křesťany, protože když by byli, chovali by se a mysleli jinak. Znám spoustu fajn křesťanů, ale tahle zkušenost pro mě byla velice silná, tak silná, že momentálně nemám zájem o jakékoliv křesťanské aktivity, ani setkání. Vnitřní zábrany k tomu školení jsou opodstatněné, vychází ze zkušeností ostatních (těch nesektářských) křesťanů, bohužel ale zase zprostředkovaně stylem "jedna paní povídala".
Slabá se cítím, proto tam asi nepůjdu. Když někdo před Tebe jako argument postaví ne svoje životní zkušenosti nebo nastudované moudrosti, ale Bibli, tak víš, že před ním můžeš říkat nebo si myslet cokoliv, ale je Ti to k ničemu. Možná se Ti lidé snaží žít svoji víru natolik upřímně, že si neuvědomují okolnosti... Ale tím končím, nechci se o těhlech věcech bavit, nedělá mi to dobře. Byla to zkušenost velice cenná, pomohla mi si uvědomit, co bych v životě chtěla a co ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st červenec 16, 2008 12:52 pm    Předmět: Citovat

Tak to mě moc mrzí, pokud jsem se dotkl bolavých míst.

Obecně platí jedno: není to tak, jak jsme si donedávna mysleli, že NEJPRVE je nějaká životní zkušenost a PODLE NÍ se formují naše životní postoje a názory. Byť se může zdát, že to odporuje "zdravému rozumu" - NEJDŘÍVE je tu nějaký nás životní postoj nebo názor, který jsme zdědili geneticky a my si POTOM k němu hledáme důkazy formou "zkušeností".
Minulý týden jsem si to několikrát ověřil v praxi na terapeutickém semináři pro vnitřní dítě. Je to překvapivé, když to člověk vidí, jak to funguje, protože to docela obrací naruby naše dřívější schemata, jimž jsme se učili a jimž mnohdy ještě stále věříme.
To je v obecnosti pár řádků za mě na uzavření tohoto tématu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: st červenec 16, 2008 1:00 pm    Předmět: Citovat

rendyy napsal:

Slabá se cítím, proto tam asi nepůjdu.


No to jsem ti chtel zrovna poradit Laughing , ale cekal jsem zda na to neprijdes sama.

Cas obrousi hrany a bolesti a pak to treba pujde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: st červenec 16, 2008 1:05 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:


Obecně platí jedno: není to tak, jak jsme si donedávna mysleli, že NEJPRVE je nějaká životní zkušenost a PODLE NÍ se formují naše životní postoje a názory. Byť se může zdát, že to odporuje "zdravému rozumu" - NEJDŘÍVE je tu nějaký nás životní postoj nebo názor, který jsme zdědili geneticky a my si POTOM k němu hledáme důkazy formou "zkušeností".


Hmm, to se mi Damao silne nezda.

Ale nase nazory se asi lisi tim, ze vy krestane nepovazujete dusi za prvotni a telo jen za docasne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: st červenec 16, 2008 6:30 pm    Předmět: Citovat

Zbultran: Děkuji Ti. Někdy to člověk potřebuje slyšet i od druhého, když se zdá, že si stojí na vedení. Smile

Tímto pro sebe končím téma "Křesťanství a reiki & Rendy" jedním krásným citátem:

"Otevřete svá Srdce. Probuďte se k lásce, soucitu. Až toto uskutečníte, spadnou z Vás veškerá náboženská označení a stanete se skutečnými lidmi."

Amen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st červenec 16, 2008 9:28 pm    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
Damao napsal:


Obecně platí jedno: není to tak, jak jsme si donedávna mysleli, že NEJPRVE je nějaká životní zkušenost a PODLE NÍ se formují naše životní postoje a názory. Byť se může zdát, že to odporuje "zdravému rozumu" - NEJDŘÍVE je tu nějaký nás životní postoj nebo názor, který jsme zdědili geneticky a my si POTOM k němu hledáme důkazy formou "zkušeností".


Hmm, to se mi Damao silne nezda.

Ale nase nazory se asi lisi tim, ze vy krestane nepovazujete dusi za prvotni a telo jen za docasne.

Zbultrane, nevím jak to myslíš, protože geneticky dědíme i to fyzické i to duchovní. Když si přečteš, co jsem napsal pozorněji, zjistíš, že oponuji původně materialistickému pojetí psychiky, která údajně měla vznikat až na základě našich zkušeností ze života (tedy směrem od materie k psyché, zatím co dnes se ví, že to je naopak, že nejdřívge je tu nějaký životní postoj a ten pak generuje životní zkušenosti - jinými slovy střety s materiálním světem (jde samozřejmě o máju).
Pokud jde o to zařazení - jsem křesťan, ale dokážu být také zajedno s muslimem v jeho vyznání, že vše, co nás obklopuje, je Bůh neboli arabsky Allah a zrovinka stejně si rozumím s buddhistou a jak jsi sám viděl mám respekt i k svátostem jiných náboženství (Mahá mantra).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: čt červenec 17, 2008 7:42 am    Předmět: Citovat

Damao - vzdycky jsem premyslel, co je na tobe takoveho nejakeho, co mi nejak nesedi a vlastne nikdy nevim co. Ted si zacinam myslet, ze to trosku zacinam chapat. Je to postoj, ze ty vis vsechno a nebo ze jsi zastancem neceho, co uznava kazdy. Typicka veta: "zatím co dnes se ví".

Chapu to tak, ze v lecitelske praxi je mnohem vyhodnejsi, mluvit s lidmi autoritativne, protoze to mnohem vice funguje. Vetsina lidi chce jasnou odpoved a ne se moc namahat a pak mu i to leceni LEPE ZABERE. A nehledej v tom, co ted pisu, nejake jinotaje nebo ironii.

Ta zminka o krestanske tvoji vire, take nebyla myslena nejak jako, ze krestane nic nevi (tezko se to vyjadruje), ale spise jako to, ze kazdy ve sve vire mame urcita omezeni. V krestanstvi, jak jsem to pochopil, a to mi to vysvetlovalo nezavisle mnoho ruznych druhu krestanu, je telo silne spjato s dusi a tvori s ni tak rikajic jednotu. Az bude Soud a Jezis bude krisit sve stoupence, nedostanou libovolne nejake telo, ale to svoje, v kterem zili.

Naproti tomu, v me vire, je prvotni duse a, trochu primitivne receno, ta meni tela jako obnosene kabaty, kdyz uz ji prestanou vyhovovat. Takze mohu mit telo, lidske, zvireci, hrubohmotne (to mam ted) nebo jemnohmotne (to kdybych byl nejaky andel nebo duch) a kdybych se z toho kolobehu zrozeni a smrti nekdy vymotel, mel bych telo duchovni, nepodlehajici vlivum hmotne prirody. Navic verime v existenci mnoha svetu a mnoha ruznych vesmiru, ktere neustale vznikaji a zanikaji, a ta duse, duchovni jiskra, putuje nejen na teto planete a nejen v tomto vesmiru, ale je omezena jen zakony jez ustanovil Pan.

Proto si myslim, ze geny, jsou zalezitost materialni a nesou informace spojene s telem a neni tedy zadna jistota, ze v dalsim zrozeni prejdu do tela nejakeho sveho potomka. Je to sice mozne, ale ne vubec jiste.

Rendyy - chapu, ze toto je pro tebe bolestne tema, ale jak vidis, kolik tu je prispevovatelu, stalo se to tematem velke spousty lidi. Je to asi tim, ze s krestanstvim se musel chte nechte tady potkat kazdy z nas na rozdil treba od Damaem zmineneho islamu. V teto a podobnych diskusich si muze clovek tribit a popr. poopravovat sve nazory a kdyz citi potrebu se vyjadrit a kdyz ho to boli, tak to mozna potrebuje cist a nekdy se vyjadrit a tak. Howgh. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt červenec 17, 2008 8:17 am    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
Damao - vzdycky jsem premyslel, co je na tobe takoveho nejakeho, co mi nejak nesedi a vlastne nikdy nevim co. Ted si zacinam myslet, ze to trosku zacinam chapat. Je to postoj, ze ty vis vsechno a nebo ze jsi zastancem neceho, co uznava kazdy. Typicka veta: "zatím co dnes se ví".

Je to tak, mě to na sebe někdy s..re taky, že to tak mám. Asi je to něco z dětství, že se takhle vyjadřuji. Díky za zrcadlo.
Pokud jde o duši, myslím, že by stálo za to na toto téma vytvořit nové vlákno.
Stěhování duší, metempsychóza, je ovšem "doma" také v buddhismu a dalších náboženstvích. Dnes vidím tuto otázku tak, že vše, co v daný okamžik existuje má svoji podobu fyzickou, emoční, psychickou a karmickou. Duši vidím jako princip, který - mimo jiné - zajišťuje kontinuitu společné existence. Pokud jde o to, co se děje s duší před a po zrození, to je otázka výkladu různých náboženských systémů. Každý z těchto systémů vytváří jednu možnou realitu existence.
Vnitřně si nekladu nárok na neomylnost, jakkoliv tak někdy působím. Tož, třeba se polepším, když Pánbůh dá. Surprised)))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: čt červenec 17, 2008 8:20 am    Předmět: Citovat

Damao napsal:

Pokud jde o to zařazení - jsem křesťan, ale dokážu být také zajedno s muslimem v jeho vyznání, že vše, co nás obklopuje, je Bůh neboli arabsky Allah a zrovinka stejně si rozumím s buddhistou a jak jsi sám viděl mám respekt i k svátostem jiných náboženství (Mahá mantra).


To co píše a cítí Damano je naprosto skvělé a kdyby se takhle chovali všichni přes křesťany, muslimy, budhisty atd. tak by nebylo náboženských válek. Pochopili by totiž, že ve všech náboženstvích se mluví o tom stejném, jenom postupem času si každé náboženství vytvořilo svoje vlastní pravidla a dogmata, kterých se drží a tím se oddělují od celku. Oddělit se od celku znamená nemít rád ostatní. Ale copak můžu mít rád jenom část lidí a jiné ne? Je to jako bych řekl, že mám rád oceán. Pak mám rád všechny vlny v tomto oceánu. nemohu říct, že tuhkle vlnu a tam tu nemám rád. Oceán je stejně jako lidstvo celek a buď ho mám nebo nemám rád. Pak mám rád každou jednotlivou vlnu, každého jednotlivého člověka. Kde končí jedna vlna a začíná druhá? .....

Souhlasím s tebou Damou

Roso
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dhanyavad
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 14.5. 2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: st červenec 23, 2008 7:30 am    Předmět: Pro Rendyy Citovat

Ahoj,

nevim, jak tak ctu tvoje prispevky, mam pocit, ze jsi proste prijala neci definici toho, o cem je krestatnstvi - a ta nepasuje s tvoji definici toho, o cem je reiki...
A mam pocit, ze se hodne soustredis na fakticke rozpory, misto abys hledala podobnosti, spojeni...znam lidi, kterym se nevylucuje krestanstvi a minule zivoty....protoze ono se to opravdu nevylucuje...ano, vylucuje se to s interpretacemi nekterych lidi ( v tomto pripade i "oficialnich zastupcu" - nebo spis tech, kteri se za ne prohlasuji..)

Pro me je totiz i zasadni rozdil mezi tim, co je to byt krestanem }clovekem vericim v Krista) a byt katolikem, respektive clenem jine cirkve...

Myslim, ze kazdy clovek si sam v sobe musi najit to, co pro nej dane tema, vec znamena..ale potom si uvedomit, ze u kazdeho to muze byt jinak, a taky "dobre" - pak je mozne na tom stavet toleranci
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Mrazik
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 31.5. 2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: ne srpen 03, 2008 8:38 pm    Předmět: Citovat

Ahojky, v katolické církvi se věří, že k Bohu vedou všechna světová náboženství, a tedy, že Ježíš nebude k věčnému životu povolávat jen své stoupence, ale každého, kdo hledal lásku, dobro a spravedlnost a snažil se žít v souladu se svým svědomím.
Viz třeba Matoušovo evang. 25. kapitola:
Citace:
Tehdy řekne král těm, po pravici: 'Pojďte, požehnaní mého Otce, ujměte se království, které je vám připraveno od založení světa. Neboť jsem hladověl, a dali jste mi jíst, žíznil jsem, a dali jste mi pít, byl jsem na cestách, a ujali jste se mne, byl jsem nahý, a oblékli jste mě, byl jsem nemocen, a navštívili jste mě, byl jsem ve vězení, a přišli jste za mnou.' Tu mu ti spravedliví odpovědí: 'Pane, kdy jsme tě viděli hladového, a nasytili jsme tě, nebo žíznivého, a dali jsme ti pít? Kdy jsme tě viděli jako pocestného, a ujali jsme se tě, nebo nahého, a oblékli jsme tě? Kdy jsme tě viděli nemocného nebo ve vězení, a přišli jsme za tebou? Král odpoví a řekne jim: 'Amen, pravím vám, cokoliv jste učinili jednomu z těchto mých nepatrných bratří, mně jste učinili.'


Nebo třeba úryvek z Janova evangelia, 5. kapitoly:
Citace:
Amen, amen, pravím vám, přichází hodina, ano, už je tu, kdy mrtví uslyší hlas Božího Syna, a kteří uslyší, budou žít. Neboť jako Otec má život sám v sobě, tak dal i Synovi, aby měl život sám v sobě. A dal mu moc konat soud, poněvadž je Syn člověka. Nedivte se tomu, neboť přichází hodina, kdy všichni v hrobech uslyší jeho hlas a vyjdou: ti, kdo činili dobré, vstanou k životu, a ti, kdo činili zlé, vstanou k odsouzení.


K otázce spásy, jak ji vidí katolická církev, také moc doporučuji článek "Ateista před posledním soudem" z www.vira.cz, který je zde: http://otazky.vira.cz/otazka/Ateista-pred-poslednim-soudem.html

Ještě poslení úryvek, z listu Jakubova 1. kapitoly:
Citace:
Na Božím soudu není milosrdenství pro toho, kdo neprokázal milosrdenství. Ale milosrdenství vítězí nad soudem.


Myslím si, že prvky z různých náboženství by se spolu mísit neměly, byť spolu mohou mít určitou korespondenci - např. dosažení 7mé čakry u hinduistického jogína patrně asi v křesťanství odpovídá sestoupení Ducha Svatého na člověka a zároveň je to asi totéž, co dokončení procesu individuace podle Jungovské hlubinné psychologie (tedy podle vědy).

Ale jestliže např. učení o reinkarnaci "poevropštíme" (když ho začneme chápat ve stylu New Age), tak pak věříme, že když teď něco nezvládneme, tak to není zase tak zlé, neboť reinkarnací dostaneme "novou šanci". Jenže tím jsme mimo původní chápání, neboť ve vých. náboženství je znovu se inkarnovat nežádoucí, je to spíše trest, neboť cílem duše není se inkarnovat, ale spočinout v Brahman.

Jestliže např. do křesťanství zavedeme reinkarnaci, pak ztrácí smysl Kristova oběť - nač by byla, když svou karmu si mohu odčinit tak, že se znovu inkarnuji. Křesťanství ale přináší "novou zvěst", nové pochopení Boha (než jak ho chápou dřívější náboženství), a to takové, že člověk, aby se zbavil své karmy (ať už té vrozené - dědičného hříchu anebo té individuální - svých konkr. hříchů), tak se nemusí znova narodit (a ani to nejde, protože v křesť. se člověk chápe jako jednota těla a duše), ale může to zvládnout za jeden život, a to tak, že se přizná ke Kristu, který přišel právě proto, aby z člověka sňal jeho hříchy (jeho karmu), aniž by se k tomu člověk dostal sám svou spravedlností.

Hodně se k tomu vyjadřuje ve svých listech apoštol Pavel, že totiž náš návrat k Bohu není z naší spravedlnosti, tedy, že bychom už byli bez viny (bez karmy), ale jedině z Boží milosrdné lásky k nám:

Z listu Titovi, 2. kapitola:
Citace:
Ale ukázala se dobrota a láska našeho Spasitele Boha: On nás zachránil ne pro spravedlivé skutky, které my jsme konali, nýbrž ze svého slitování; zachránil nás obmytím, jímž jsme se znovu zrodili k novému životu skrze Ducha svatého. Bohatě na nás vylil svého Ducha skrze Ježíše Krista, našeho Spasitele, abychom ospravedlněni jeho milostí měli podíl na věčném životě, k němuž se upíná naše naděje.


Z listu Galatským, 2. kapitola:
Citace:
Jestliže chci znovu stavět, co jsem dříve zbořil, usvědčuji sám sebe jako viníka před zákonem. Já však, odsouzen zákonem, jsem mrtev pro zákon, abych živ byl pro Boha. Jsem ukřižován spolu s Kristem, nežiji už já, ale žije ve mne Kristus. A život, který zde nyní žiji, žiji ve víře v Syna Božího, který si mne zamiloval a vydal sebe samého za mne. Nepohrdám Boží milostí: Kdybychom mohli dosáhnout spravedlnosti skrze zákon, byla by Kristova smrt zbytečná.


Jak říká ten článek z www.vira.cz, tak člověk může Kristovu oběť, že byla i za něj konkrétně, přijmout i po smrti, v moment svého posledního soudu, a to tehdy, když se v životě snažil činit dobré, a tím se nevědomky Kristu připodobňoval. Ale v katolictví se také věří, že to nemusí být hned, ale že duše může po smrti zůstat ve stavu, kdy sice není zavržena, ale trpí (a trpí v čase) a bez modliteb a lásky jiných (žijících) lidí se k té Kristově oběti nedokáže připojit, protože za svého života nekonala skutky lásky tak, jak mohla, a tak ani na Kristovu lásku nedokáže tak snadno odpovědět (tomu stavu se říká očistec).

Ještě bych sem nakonec rád překopíroval jednu básničku, kterou nám posílala jedna holka z našeho křesť. společenství a která hezky vyjadřuje postoje jednotl. náboženství:

Citace:
Postoj křesťanství k ostatním náboženstvím velice pěkně básnickým způsobem shrnuje teolog Shafique Keshavjee:

Se všemi našimi bratry a sestrami křesťany vyznáváme,
že Jediný Bůh je Otec,
který je nad každým a nade vším,
Syn, který je blízký každému a všemu,
a Duch svatý, který je v každém a ve všem.
Vyznáváme, že třikrát svatý Bůh je Tajemství nekonečnosti a blízkosti,
Společenství a Sdílení, Něžnosti a Spravedlnosti.

Spolu s našimi bratry a sestrami judaisty vyznáváme,
že Bůh je Stvořitel vesmíru, a že je Svatý.
A na rozdíl od nich vyznáváme,
že se Stvořitel stal tvorem,
a že Svatý se vtělil.

Spolu s našimi bratry a sestrami muslimy vyznáváme,
že Bůh je Všemohoucí, Dokonalý a Nesmrtelný.
A na rozdíl od nich vyznáváme,
že Všemohoucí přijal zranitelnost, Dokonalý nesl naše nedokonalosti
a Nesmrtelný skrze Ježíšovu smrt a vzkříšení přetvořil naši smrtelnost.

Spolu s našimi bratry a sestrami hinduisty vyznáváme,
že Bůh je nepopsatelná Jedinost.
A na rozdíl od nich vyznáváme,
že jeho Jedinost je mnohočetná,
a že mnohotvárný svět se v této Jedinosti nerozplývá.

Spolu s našimi bratry a sestrami buddhisty vyznáváme,
že Poslední skutečnost je nevyjádřitelná.
A na rozdíl od nich vyznáváme,
že Nevyjádřitelný se vyjádřil ne jako neosobní velké Prázdno,
ale jako Osobnost, která se úplně vydala.

Také se všemi východními náboženstvími vyznáváme,
že Bůh je Ticho a Vanutí dechu.
Spolu s judaismem a islámem vyznáváme,
že Bůh je Slovo.
A na rozdíl ode všech vyznáváme,
že Bůh je zároveň Ticho i Slovo i Dech:
Otec a Syn a Duch Svatý,
že Pramen ticha se stal Slovem,
Slovo se stalo tělem
a skrze Dech Slova se může každé tělo stát oživeným slovem
ke chvále Boha.

Spolu s našimi bratry a sestrami, lidmi dobré vůle,
kteří nevyznávají žádné náboženství, vyznáváme,
že práva muže a ženy jsou nezcizitelná.
A na rozdíl od nich vyznáváme,
že člověk je Božím obrazem.

Spolu s apoštolem Pavlem a všemi křesťany všech dob vyznáváme
božství, vtělení, smrt, vzkříšení a povýšení
Ježíše, Božího Syna, Mesiáše,
který přišel a znovu přijde.
Citace:
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: ne srpen 03, 2008 11:32 pm    Předmět: Citovat

Zbultrane,

vnímám to prakticky stejně jako Ty.

Damao:

"Pokud jde o to, co se děje s duší před a po zrození, to je otázka výkladu různých náboženských systémů. Každý z těchto systémů vytváří jednu možnou realitu existence."

Řekl bych, že nejde pouze o výklad různých náboženských systémů. Soustavně se ignoruje skutečnost, že někteří osvícení lidé nám již podali svědectví o tom, co je po smrti. A mnozí další lidé, kteří dokáží vnímat jiné dimenze bytí, o tom podávají svědectví také. Já sám znám takových lidí několik.

Potíž je v tom, že jejich hlasy jsou ignorovány těmi, kdo tyto schopnosti nemají. Jistě, zdravé pochybnosti a ověřování si jsou na místě. Jestliže však přistupujeme ke zkušenostem druhých se shovívavým úsměvem a říkáme, že to jsou bludy a halucinace, pak zavíráme oči před cenným poznáním a samolibě si rochníme ve své vlastní nevědomosti.

Pravda je, že často se skutečnost s bludy, vlastními projekcemi, světonázorem atd. u takto vnímavých lidí prolínají. A mnozí svých schopností používají nezodpovědně, někdy i manipulativně. Je ale škoda vylévat s vodou z vaničky i dítě, jak se říká.

Je také zajímavé, že se s takovou samolibou arogancí vůči poznatků druhých chovají i lidé, kteří praktikují například astrologii, alternativní terapie a jiné věci, neuznávané establishmentem. Sami na establishment pohlížejí jako na nevědomý, omezený, přitom se podobným způsobem stavějí k věcem, kterým nerozumí oni sami.

A je to podle mne velká škoda. Nemyslím si, že by člověk, který je soudný, bral vážně třeba takový klub Sisyfos (snad mám dobře i/y), vedený narcistickým astrofyzikem Jiřím Grygarem. Jejich letošní předání zlatého bludného kamene manželům Patakyovým za jejich úžasnou práci v oblasti reflexní terapie a rozvíjení duchovního povědomí lidí, lze těžko označit jinak než za idiotské a trapné.

Jestliže se však podobným způsobem chová člověk, který má bohaté zkušenosti i výsledky v oblasti alternativních terapií a léčení vůči lidem, jejichž poznatkům a metodám práce nerozumí, pak je to opravdu smutné.
Jeho slovo má velkou váhu a měl by tudíž přistupovat zodpovědněji k tomu, k čemu a jakým způsobem se vyjadřuje. Auru neomylnosti tu podle mne nelze ospravedlnit, protože v tomto případě může napáchat dost škody, v tom lepším případě jen někoho odradit.

Osobně se mi potvrzuje, že stvoření velice přesně popisuje buddhistické Kolo samsáry (s osmi loukotěmi). Dalším vynikajícím schématem existence je kabalistický Strom života, jehož obrazným vyjádřením jsou tarotové karty. Existují samozřejmě i jiné systémy a koncepty, které zatím potřebujeme k tomu, abychom se dokázali v tomto světě orientovat.
S těmito dvěma mám ale hluboké zkušenosti, které mi jejich platnost a význam potvrzují, proto se o nich zmiňuji, pro ty z vás, kdo mají podobný, zkušenostmi podložený, světonázor a dokáží toto přijmout.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: ne srpen 03, 2008 11:57 pm    Předmět: Citovat

Sunyi, domnívám se, že to důležité je tu dnes a tady. Je jisté, že to, co bylo je příčinou dneška a co bude zítra a v bodoucnosti je následkem toho, co tu je právě teď.
Jsem přesvědčen, že naše mysl ztvárňuje svět, proto ji vědomě obracím k tomu, co je teď a co by mohlo být, jakmile jsme v souladu se svým životním příběhem. Ten, jakmile je vědomě přijat - můžeme žít pokud možno bez zbytečných strastí a bolestí (ty už nepotřebujeme, když vědomě svůj životní příběh přijali).
Stále se učíme skrze své chyby. Dokonce se učím rád. Dnes vím, že více se naučíme ze života než z disputací.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2008 7:02 am    Předmět: Citovat

Ahoj Mrazíku,

moji křesťanští přátelé, kteří mě zasvětili do satanových triků, se mě kdysi na něco ptali a já jim nedokázala odpovědět, tak se Tě na to zeptám. Jak je možné, že se člověk nazývá křesťanem a používá bibli, když není schopen tu bibli a vše, co se v ní píše, akceptovat a přijímat?
Jak může mít katolická církev otevřený postoj vůči jiným náboženstvím, když v bibli se jasně píše, že: nikdo nepřichází k Otci, než skrze mě... a já jsem ta jediná cesta, pravda i život. Potom je uznání jiných náboženství naprostým popřením těchto Ježíšových výroků.
Podle nich kdo věří tomu, že křesťanství nemá monopol na jediného pravého Boha, věří blbostem a měl by si své názory opravit, protože v bibli je to jinak. A tak všeobecně nikdo, kdo nemá místo mozku bibli, se nemůže nazývat křesťanem. Myšlenky, domněnky a názory jsou prý od lidí, to, co říká bible, je prý od Boha. A bible prý mluví jasně...
***
Další věc je reinkarnace. I když člověk věří v reinkarnaci, rozhodně ho to nenutí odkládat věci na příští životy. To je to samé, jako když křesťan věří, že je spasený a proto už se nemusí snažit a usne na vavřínech - i takoví jistě jsou. Tuhle frázi slýchávám od duchovních často, křesťané ji mají nejspíš univerzálně naučenou, ale realita je trochu jiná. Vše asi záleží na upřímnosti a touze člověka, nemůžeš z toho dělat všeobecné měřítko.
A smysl Ježíšovi oběti se reinkarnací též nepopírá. Můj názor je ten, že Ježíš tuto otázku moc nezdůrazňoval možná proto, že to nepokládal za důležité. Nejdůležitější je to, co je teď, realita tohoto života a to je možná to podstatné, co nám mohl chtít sdělit. Smysl Ježíšovi oběti může být převážně v tom, že člověku dá možnost nového života se vším souvisejícím... Ani já neřeším význam spásy nebo toho, co mě čeká po smrti. To, že bych měla jít po smrti do nebe, pro mě rozhodně není to, na čem moje víra stojí.

Mimo jiné, jak je možné, že spousta lidí si, ať už samovolně, nebo při regresní terapii, vzpomíná na své minulé životy, kdy žili křesťanským životem? Jaktože jsou opět zde na zemi a ne někde ve věčném nebi? Smile
***
A ještě jedna věc... Co když apoštolové byli mimo jiné především také lidé, nebyli dokonalí... Co když to, co učili, mohlo mít své slabiny podle stupně jejich vývoje? Co když se sem tam do toho, za čím si stáli a co dnes lidé uznávají, mohlo přimíchat něco z toho, co sami nezpracovali, nebo nebyli schopni pochopit?

K tomu ještě to, co učili, odpovídalo době tak před 2tis lety. Lidé byli úplně jiní, na úplně jiné úrovni, tak proč by se měl člověk za každou cenu snažit stylizovat do něčeho, co bylo aktuální tehdy? Určitě se ale člověk může inspirovat a otevřít se tomu, co je mezi řádky, o tom žádné pochyby...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Další
Strana 12 z 14

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund