Fórum - Zobrazit téma - Křesťanství a reiki - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Křesťanství a reiki
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Křesťanství a reiki
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2008 1:17 pm    Předmět: Citovat

"Sunyi, domnívám se, že to důležité je tu dnes a tady. Je jisté, že to, co bylo je příčinou dneška a co bude zítra a v bodoucnosti je následkem toho, co tu je právě teď.
Jsem přesvědčen, že naše mysl ztvárňuje svět, proto ji vědomě obracím k tomu, co je teď a co by mohlo být, jakmile jsme v souladu se svým životním příběhem. Ten, jakmile je vědomě přijat - můžeme žít pokud možno bez zbytečných strastí a bolestí (ty už nepotřebujeme, když vědomě svůj životní příběh přijali)."


Damao, v tom s Tebou souhlasím. Vždyť žít tady a teď je v podstatě celé Buddhovo učení. A netvrdím ani, že k pochopení života a duchovnímu probuzení je nezbytné zabývat se minulostí. Moje praxe prostě jen ukazuje, že to může být veliká pomoc. Žijeme v časoprostoru, kde se události chronologicky zaznamenávají, takže čas v naší dimenzi bytí má jistě svůj význam. Jestliže mě třeba kousne pes a já ještě po 20 letech z toho budu mít trauma a fóbii na psy, tak proč s tím něco neudělat, pokud mám tu možnost, třebas formou regresní terapie? A jestliže mi pomůže odblokovat něco, co má příčinu ještě v dávnější minulosti, tak proč to neudělat, mám-li k tomu příležitost? Až se od konceptů času, vzdálenosti a vzájemné oddělenosti osvobodíme, pak se jimi v našem životě nebudeme již muset zabývat.

Ono hodně záleží na tom, jakou cestou se člověk vydá. A často člověk potřebuje i pomoc zvenčí, aby se vůbec alespoň trochu zorientoval, nabral dech a dokázal vykročit samostatně.

"Stále se učíme skrze své chyby. Dokonce se učím rád. Dnes vím, že více se naučíme ze života než z disputací."

S tím také souhlasím. Proto se dnes již držím spíše stranou a nepouštím se zbůhdarma do diskusí, které patrně nikam nevedou. Chtěl jsem jen říct, že když jednáme s lidmi, kteří v nás mají důvěru, měli bychom být uvážliví. Je například nemálo lidí, kteří jsou na lécích kvůli diagnóze mentálních problémů nebo jsou dokonce v invalidním důchodu. A to jen proto, že věří svému psychiatrovi. Lékařské autoritě, kterou si přece nemohou dovolit zpochybňovat. Přitom by často stačilo docela málo, aby byli zdraví nebo svéprávní. A mnoho lidí takto důvěřuje různým léčitelům..., kteří jim mohou podsouvat problémy, které třeba vůbec nemají.

No, ale už tohle je docela dlouhá disputace sama o sobě, tak toho radši nechám.

Měj se krásně

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: pá listopad 21, 2008 4:27 pm    Předmět: Citovat

Ahoj. Smile Omlouvám se, že opět oživuji toto téma, které bych osobně ráda měla vyřešené a uzavřené, ale okolnosti se odvíjí trošičku jinak....

Hrála jsem si na velkou holku, která je mírumilovná a tolerantní a šla na rekvalifikační kurz pořádaný křesťanským společenstvím. Nicméně mám asi spoustu andělíčků strážníčků, protože jsem zatím neskončila v psychiatrické léčebně a skončit tam ani nechci. Z církve jsem totiž odešla a zjistila jsem, že jiná filozofie je mi mnohem bližší, takže mám o své cestě poměrně jasno. Nicméně...

Věděli jste, že přijde antikrist a pak konec světa? Mimo jiné se příchod antikrista projevuje prý tak, že vzrůstá zájem lidí o východní náboženství a new age praktiky (kam samozřejmě patří i reiki). Ostatní náboženství a i třeba léčitelské metody vznikly na žádost satana, aby odvedl lidi z pravé cesty. A při meditaci prý odumírá pravý mozkový lalok, takže těmito všemi cestičkami otevíráme cesty, abychom byli podrobeni vlivu démonů.

Podotýkám, že toto vše mají Biblí podložené, vlastní názory by si snad ani nedovolili prezentovat....

Zajímalo by mě, jak se s tímhle má člověk vyrovnat, aby se z něj nestala mandelinka bramborová..... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Brid
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 6.4. 2005
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: pá listopad 21, 2008 7:43 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, dovolím si reagovat na poslední příspěvek. První věc co mě napadla bylo jenom se zasmát říct si ,že to je fakt dost dobrý nesmysl Very Happy A pak už nad tím nepřemýšlet...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: so listopad 22, 2008 12:42 am    Předmět: Citovat

Ahoj Rendyy Smile

Měla bych taky jedno podobenství z Východu.

HLADOVÍ PTÁČCI
Jednou jsem se toulal po horách a narazil jsem na vyvřelé skály. Když jsem se posadil na nejvyšší skálu, abych si odpočinul a rozhlédl se po údolí, zpozoroval jsem ve větvích stromu hnízdo. Ptáčata v hnízdě hlasitě křičela. Potom jsem uviděl, jak se k nim vrací matka s potravou. Jakmile mláďata uslyšela zvuk jejích křídel a ucítila, že je nablízku, křičela hlasitěji a doširoka otevírala zobáčky. Když je však matka nakrmila a opět odlétla, mláďata byla zticha. Slezl jsem dolů, abych se podíval z větší blízkosti, a uviděl jsem, že ptáčatům, která se právě vylíhla, se ještě neotevřely oči. Přestože matku nemohla vidět, otevírala zobáčky a prosila o potravu, kdykoli se k nim matka přiblížila.
Tato maličká ptáčata neříkala: „Neotevřeme zobáčky, dokud jasně neuvidíme matku a také potravu, kterou nám nabízí. Třeba to vůbec není naše matka, ale nějaký nebezpečný nepřítel. A kdo ví, jestli je to, co nám dává, správné jídlo, nebo nějaký jed?" Kdyby takto uvažovala, nikdy by neodhalila pravdu. Než by zesílila natolik, aby dokázala otevřít oči, vyhladověla by k smrti. Ona však neměla žádné pochybnosti o přítomnosti a lásce matky, a proto po několika dnech otevřela oči a zaradovala se, když uviděla, že je s nimi. Den ode dne sílila a vyvíjela se do matčiny podoby a k jejímu obrazu a brzy byla schopna vzlétnout k nebesům.
My lidé si o sobě často myslíme, že jsme nejskvělejší živé bytosti, ale nemáme se čemu učit od obyčejných ptáků? Často pochybujeme o Boží jsoucnosti a jeho láskyplné podstatě.
Mistr však řekl: „Blahoslavení, kdo neviděli, a přece uvěřili."
Kdykoli otevíráme své srdce Bohu, přijímáme duchovní potravu a stále více rosteme do podoby Boží, dokud nedosáhneme duchovní zralosti. A jednou otevřeme své duchovní oči a spatříme Boží přítomnost; nalezneme nepopsatelnou a nekonečnou blaženost.

Co říkáš, Rendyy, opravdu kacířské východní učení, že?

Řiď se svým srdcem a vlastním úsudkem.
Vezmi si z toho dosavadního to nejlepší, co si vzít můžeš a vnes to do svého života dalšího. Nenech se strašit těmi, co se bojí o své rádoby bezpečné, ve skutečnosti pouze strachem strnulé "pozice".
Ať se Ti daří, k tomu ti držím palečky.
Smile
toora
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: so listopad 22, 2008 10:32 am    Předmět: Citovat

Děkuji, Tooro. Krásné a moudré...... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: so listopad 22, 2008 3:56 pm    Předmět: x Citovat

rendyy: ty mi taky připadáš jako ten ptáček: maličný, k smrti vyděšený ptáček, který se touží dostat za imaginární plot, za kterým doufá najít klid duše ve společnosti jiných tzv. věřících. Ten plot je kromě jiného nabitý zlobou, ohněm pekelným, ale ty se nechceš pořád poučit a snažíš se ten plot prorazit. Pokaždé si natlučeš a popálíš křídla, přesto to děláš pořád dokola a ten strach, kterého jsi plná, tímhle postupem jen utvrzuješ.

Táhne tě to ke křesťanství, ale ty si pořád tvrdohlavě vybíráš znovu a dokola takové odnože a společnosti, které drští ohněm a antikristem, potom z toho máš nové stihy.

Nevím, jakou filozofii si sis nakonec vybrala za svoji, ale určitě to nebude nic východního, protože tvoje svázanost s křesťanstvím (ať už je důvodem strach o spasení, strach z Boha, strach ze života, strach z...) je příliš silná.

Nechápu, proč si nevybereš některou jemnější odnož, u nás jich funguje hned několik, myslím těch normálních církví ne podivných sekt, kde bys mohla najít to, co hledáš: zklidnění, toleranci, vysvětlení tvých otázek a vlídné odpovědi.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Aika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 17.2. 2005
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: so listopad 22, 2008 6:33 pm    Předmět: Reiki - víra- bůh - cirkev Citovat

ahojky všem,
jsou tu krásné příspěvky a bohaté zkušenosti Smile

Já jsem svou víru našla až v okamžiku, kdy jsem na kurzu Vnitřního dítěte jako jediná nezvládla svou rodinnou Konstelaci - protože jsem se narodila vzdorovitá a svou matku jsem skutečně nedokázala ctít a milovat.
Až tehdá, když to tak moc a šíleně moc v srdíčku bolelo a já se začala ztrácet a mít dojem, že kdo já vůbec jsem za ****(dosaď si kdo chceš co chceš), tak se má mysl obrátila k nejvyššímu. Chápu Boží přítomnost, jeho bytí v každém z nás, ve všem, co je kolem nás. Nutno podotknout, že na mé cestě k pochopení byl i Damao, který v Konstelaci ztvárnil několikrát Boha a to, co číšilo z něj, se popsat slovy nedá. Tam jsem si uvědomila, že nám je přáno - a je-li správný čas - přijde, oč žádáme. I já jsem na to přišla. Na naší společné pouti k Vřesové studánce, o dva dny později, mi bylo dáno pochopit a já jsem pocítila pokoru. To bylo prvně v životě. Bylo to silné, čisté, láskyplné. A vím, že tam mne dovedl Bůh. Ta jeho síla a láska..
Mno... nahoru jsem šla doslova jako s křížem na zádech, zpátky jsem se vracela zvláštně odlehčená (nepleťte si chůzi tam do kopce, dolů z kopce... ta tíha byla v srdci) Smile). Věřím. Věřím v Pána. K církvi jsem zatím nedospěla. Ale s každým kouskem dne, kdy si uvědomuji, co ke mně přichází, jak a proč a jak se plní má přání, vím, že Pán Bůh je, že jsem toho všeho součástí. A že všechno má svůj čas i svůj smysl Smile

Toliko můj příběh... Smile A jak to souvisí s reiki? Inu tak, že každý z nás v něco věří. Každý z nás se jinak chápe své zodpovědnosti. A hlavně - každý jsme jiný - a pokud přijdeme na to, že pravda je beztak v nás - tak je to vítězství. O tom to je. Každý jsme úplně jiný. Přeji mnoho zdaru všem Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: so listopad 22, 2008 8:43 pm    Předmět: Citovat

Fíha, šamanko, možná bys neměla být toliko rázná ve vynášení posudků. Vůbec mě neznáš a to, co jsi mi napsala na mě působí jen jako jiná forma chování, se kterým se setkávám právě tam...

Za prvé, není to společenství, ale rekvalifikační kurz, na který jsem byla přihlášená už začátkem roku a to z toho důvodu, že 1) tato společnost patří mezi odborníky ve svém oboru a za 2) měla jsem a mám některá omezení, díky kterým mi bylo třeba hodně vyjít vstříc, zkoušela jsem to i jinde, ale nedočkala jsem se odezvy.

Takže to jsou moje důvody, šamanko. Když vynechám způsob víry, kterému věří a který nikterak nesoudím, protože mu nerozumím, snažím se ho tolerovat a snažím se odnést si odtamtud to, pro co jsem si tam přišla a to, co mám jaksi navíc, jim tam nechat; tak takoví lidé mají spoustu moc hezkých vlastností a někteří lidé tady na reikiwebíku by se od nich mohli leccos naučit, možná by se Ti nějaká lekce také hodila, co myslíš?

Ale v jednom máš asi trošku pravdu, právě se mi podařilo to, co jsem až zas tak nechtěla a nechala jsem se vtáhnout zase do nějakého "dramatu" formou téhle diskuze.... Právě se učím vytvářet si nový návyk, jmenuje se "neposuzuj - chápej", případně se můžeš také zapojit, když se Ti to bude zdát vhodné... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: po listopad 24, 2008 2:57 pm    Předmět: Citovat

Jé Rendyy, tak jsi se tu zase na chvilku vynořila Very Happy

Jsem rád, že ses tu mihla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zaneta
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 31.5. 2008
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: po listopad 24, 2008 7:40 pm    Předmět: Otázka křesťanství a reiki. Citovat

Čtu tady vaše články a musím se připojit. Otázka křesťanství a reiki. To je tedy dost zajímavé téma především v katolické církvi. Musím vás upozornit, že já sama jsem také vyznání katolického, avšak normám církvé katolické zřejmě neodpovídám z toho důvodu, že do kostela nechodím, nechodím do různých spolků a už vůbec nesouhlasím s jistými názory této církve, ne, oprava, názory lidí, kteří církev tvoří. Praktikuji už třištvrtě roku reiki a je to úžasné. Mnohem více jsem se sblížila s Bohem ve své trojjediné podstatě a hluboce mě to naplňuje.
Nedávno jsem poslouchala nahrávku jistého otce o zlém duchu z Křesťanské charismatické konference, která se konala letost v Brně. No celkem mě to usadilo do křesla. Nedokážu pochopit, jak někdo může říkat takové nesmysly. Když se zeptáte kněze, proč je léčení reiki od zlého ducha, nastolí dlouhou přednášku, avšak řeknete-li mu, jak jen to může říc, vždyť Boží syn Ježíš sám používal energii k léčení, dojdou jim slova a nakonec řeknou, že je to něco jiného. Nemyslím si že je to něco jiného, je to úplně totéž. Sám Bůh nám dal možnosti využití energie. To, že oni k tomu nebyli navedeni Bohem, neznamená, že je to špatné. Zdá se, že pokud by kněží praktikovali reiki, tak je to v pořádku, protože jen od nich vychází duch dobra!?! Jsem katolička a jí také zůstanu. Souhlasím s Bohem, vírou, ne s pravidly, které si církev utváří. Reiki si mě nenašla pro nic za nic a ti, co se obávají, že je toto výplod zlého ducha, nevěřte tomu. Je to hloupé a Bohu a jeho darům nedůstojné. Ž
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: po listopad 24, 2008 8:24 pm    Předmět: Citovat

Zaneto,jsou různí lidé a různí kněží.Ne všichni jsou tací jak je popisuješ že tě usadily.Ale ti druzí nejsou slyšet a nebo jim není dopřánu sluchu.
To je stejné i s reiki.Mohou ji používat všichni zasvěcení,ale všichni zasvěcení...
O mé víře nerozhoduje oficiální stanovisko,ale moje zkušenost a můj světový názor co je a není správné.Stále více se utvrzuji v názoru,že není
satan, není dobro a zlo.Je to jen naše rozdělení našich skutků.Je-li ale osud dán,tak je dána i zkušenost taková i onaká a pak to je jen zkušenost a né zlo od satana.To je nejhorší z mého pohledu na církvích,že náś straší a udržují v poslušnosti satanem a peklem.Někdo říká, že když se třeba domluví církevní konference a v poslední chvíli to přeruší nějaká událost ( zásah vyšší moci),tak to bylo dílo ďáblovo.Ale na poslední chvíli najdou náhradní prostory,tak to byl zásah Boží.Já jsi myslím,že v prvém případě to nebyl zásah satana ale zásah Boží,protože se to tam nemnělo konat.Je jedno,jestli by tam v tu chvíli spadl strop,nebo by se tam stalo jiné neštěstí a nebo by se tam nemohli na ničem domluvit třeba díky patogení zóně.Prostě to tam nemnělo být a Bůh to tak chtěl a je to tak správné.Vše je přece dáno od Boha.Tak kde je dílo satanovo.Já už jsem velký,už nevěřím na strašidla.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: út listopad 25, 2008 7:41 am    Předmět: Re: Otázka křesťanství a reiki. Citovat

Zaneto, ostatne Buh nas stvoril k obrazu Svemu. Laughing

zaneta napsal:

Když se zeptáte kněze, proč je léčení reiki od zlého ducha, nastolí dlouhou přednášku, avšak řeknete-li mu, jak jen to může říc, vždyť Boží syn Ježíš sám používal energii k léčení, dojdou jim slova a nakonec řeknou, že je to něco jiného. Nemyslím si že je to něco jiného, je to úplně totéž.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zaneta
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 31.5. 2008
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: út listopad 25, 2008 3:32 pm    Předmět: Křesťanství a reiki Citovat

Šamane, děkuji za odpověď, máš pravdu, ne všichni jsou takoví, jen mě prostě nebylo dáno, abych se s takovými kněžími potkala. Můj kmotr je kněz a díky němu jsem měla možnost setkat se i s mnoha dalšími. On sám pravda proti tomu nic nemá, naopak dal se před lety do rukou člověka kterého si nesmírně vážím a který i mě osobně několikrát zachránil život. Teď se dal do rukou nám dvěma s mamkou. Také věří, že reiki je dílem Boha, ale co ti ostatní? O nich jsem psala. Pravda, nemám právo soudit, ani to nedělám, vlastně je mi jich líto.

Ahoj Žaneta

Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zaneta
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 31.5. 2008
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: út listopad 25, 2008 3:33 pm    Předmět: Křesťanství a reiki Citovat

Zbultrane, tobě také díky za odpověď jak výstižné, ahoj Žaneta Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: čt listopad 27, 2008 11:01 am    Předmět: Citovat

Zbultrane, také Tě ráda vidím a moc zdravím Smile Tady vidíš, jak jsem Tě tehdy neposlechla, když jsme tu řešili účast na školení... Cool

Jinak když by tohle téma někoho zajímalo více, tak je jedna knížka, jmenuje se Bludné cesty ke zdraví. Je to taková zajímavá expedice do světa specifických názorů a v některých případech může působit i jako očkování, anebo může mít také úplně jiné účinky... Když jsem do ní nahlédla já, moc dobře mi z toho nebylo, ale podává takový náhled na to, o čem je tohle téma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Další
Strana 13 z 14

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.47 sekund