Fórum - Zobrazit téma - Křesťanství a reiki - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Křesťanství a reiki
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Křesťanství a reiki
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: pá červenec 11, 2008 10:23 am    Předmět: Citovat

Zbultran: Ty jsi nějaké takové duchovní potkal?

Možná by nebylo od věci, když by nějaká dobrá duše spravující toto fórum celé tohle téma prostě smazala a byl by klid...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: pá červenec 11, 2008 11:01 am    Předmět: Citovat

Rendyy, věřím, že bys nejraději měla tuhle kapitolu už za sebou, ale asi tak rychle to nejde. Pořád bude ještě nějakou dobu něco, co ti to bude připomínat. Můžeš od toho utéct, ale tím by se nic nevyřešilo. Všechno chce svůj čas.

Jak je vidět, tak dost lidí má k tomu tématu pořád ještě co říct, což je zřejmé z toho, jak dlouho se téma drží živé. A i ti, kteří se nevyjadřují, určitě si díky diskuzi můžou na věc udělat názor. Myslím si, že teď se už ani tak nejedná o tvou osobu, ale o téma samé. Díky ti za něj.

Víš, poznala jsem osobně dva případy, kdy se dívka vymanila ze "zajetí" Jehovistů...možná tvůj případ není až tak dramatický, ale každopádně si jsou oba dost podobné. A jestli jsou kolem nás pořád skupiny lidí, kteří se dokáží takto chovat k druhým, připadá mi hloupé zavírat před tím oči. Samozřejmě si ten odchod musí každý ustát sám za sebe, ale je dobré vědět, že my můžeme přinejmenším podat pomocnou ruku, která je v tu chvíli velice potřebná. Ty jsi našla odvahu ke svěření se tady na RW. Ostatní zůstávají naprosto osamocení, protože se jejich dosavadní přátelé odvrátili a jiné nemají.... prostě - miluj bližního svého, ale jen pokud sdílí stejnou víru....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: pá červenec 11, 2008 11:33 am    Předmět: Citovat

Mamko, můj případ nebyl zas tak dramatický, ale zdraví mě to málem stálo. Trochu se bojím, že by si Mrazík mohl zavolat posily, když už tam u nich tohle story nějak zveřejňuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: pá červenec 11, 2008 12:04 pm    Předmět: Citovat

Dokuď budeš mít v sobě stín pochybností, budeš zranitelná.
Až budeš mít v sobě ve svém vztahu k církvi úplně jasno, dají ti pokoj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá červenec 11, 2008 3:51 pm    Předmět: Citovat

rendyy napsal:
Zbultran: Ty jsi nějaké takové duchovní potkal?

Možná by nebylo od věci, když by nějaká dobrá duše spravující toto fórum celé tohle téma prostě smazala a byl by klid...


Ano, Rendee, potkal jsem takove duchovni s kterymi se da rozumne mluvit a s kteryma je dokonce i sranda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: pá červenec 11, 2008 5:02 pm    Předmět: Citovat

Také znám nějaké duchovní, se kterými se dá normálně mluvit a je s nimi i sranda.... jsem si ale téměř jistá, že žádný by reiki neschválil jako dobrou věc. Ty už jsi někomu takovému říkal o svém zasvěcení a průběh rozhovoru byl hladký? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: so červenec 12, 2008 10:14 am    Předmět: Citovat

Rendee - o zasveceni primo jsem mu nerikal, ale vi ze lecim reiki.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: ne červenec 13, 2008 10:54 pm    Předmět: Citovat

Já to chápu asi takhle:
reiki - šakti jóga - práce se silovým aspektem Boha
Křesťanství - bhakti jóga - práce s láskyplným aspektem Boha
oboje je jóga - to jest spojení s Bohem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: po červenec 14, 2008 6:37 am    Předmět: Citovat

Zbultran: A co reiki z hlediska vaišnavismu... Tam proti tomu nikdo nic nemá?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: po červenec 14, 2008 9:43 am    Předmět: Citovat

Rendyy - z hlediska vaisnavismu s reiki nevidim problem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: po červenec 14, 2008 12:33 pm    Předmět: Citovat

Zbultran: Mno někdo by mohl říci, že bys měl spoléhat pouze na Krišnu... Ale kdo chce, asi si vždycky něco najde. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: po červenec 14, 2008 3:00 pm    Předmět: Citovat

Aha Rendyy, uz vim kam miris Smile.

Ja se spoleham na Krisnu, ale to spolehani je podle mne takove, ze udelas vlastnim usilim a schopnostma maximum a pak ten vysledek, tedy to jak to dopadne je na Panubohu (Krisnovi).

Vis pripomina mi to ten stary zidovsky vtip, jak se ten Zid porad modli aby vyhral v loterii az to uz ten Panbuh nemuze poslouchat a rekne mu shury: "Tak uz si ale konecne taky vsadej!".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st červenec 16, 2008 1:16 am    Předmět: Citovat

rendyy napsal:
Sice už jsem se nechtěla vyjadřovat, ale...

Damao, nejde mi do hlavy, jak Tvoje partnerka mohla být pokřtěná a ještě k tomu plánujete církevní sňatek....
....
Tvoje čerstvě pokřtěná budoucí manželka souhlasí s tím, co děláš i přes své vyznání víry? A ten, kdo jí křtil a kdo Vás bude oddávat, Tě zná a respektuje, co děláš?

V každé duchovní organizaci najdeš lidi, co jednají podle svého rozumu - a jinak to neumí, někdy podle svého strachu. Ti pak dávají na internet podobné věci, jako ty, na něž jsi mi poslala odkazy.
Najdeš tam i takové, co jednají podle svého srdce. Když šlověk po něčem touží, najde si nakonec ty, s nimiž si porozumí.
Tak jsme si našli faráře, který nás oba zná, ví, co děláme, protože dokonce několikrát na setkání Reiki, kde se hodně mluvilo nejen o Reiki, ale i o Kristu, byl. Zpívali jsme tam mantry, hebrejské, indiánské popěvky i písně církevní. Šlo to hezky dohromady.
Určitě nepředstavujeme standart jeho farníků, ale víš, pro něj jako pro nás jsou důležitější víra, láska, či alespoň laskavost, která se snoubí s tolerancí.
Vždycky je to hlavně o lidech.
Taky mám k Tobě otázku:
Proč je vyznání víry podle Tebe kontraverzní s Reiki?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: st červenec 16, 2008 6:43 am    Předmět: Citovat

Damao: Nějak jsem nečekala, že znáte takového faráře, jako popisuješ. Smile Já jsem se setkala pouze s tím přístupem z těch odkazů. A ta Tvoje otázka - mě bylo vysvětleno, že křesťanství je záležitost společenství, skupiny. Tak jsem zvolila raději jinou cestu, než abych mezi ně ty satany nosila, nebo abych v nich vzbuzovala pocit, že je se mnou něco v nepořádku a tudíž je třeba mi hodně pomoci, abych se od těch neblahých vlivů reiki, alternativní medicíny a dalších věcí osvobodila.
Jen stále nevím, jestli jít na to školení. Jsem dostatečně naivní na to, abych se domnívala, že ti lidé budou tolerantní, ale podobnou zkušenost bych si zopakovat nechtěla...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: st červenec 16, 2008 7:49 am    Předmět: Citovat

Ahojky
Četl jsem ty odkazy od Rendyy a přiznám se, že je mi z toho blivno. To byl můj první pocit. Ale každý má právo na svůj názor a tak mu ho neberu. Každý si z toho odnese to svoje.
Jenom jsem chtěl říct, že k nám na reiki večery chodí jeden křesťan. Je velmi věřící ale přesto má reiki a nemá s tím problém. Posouvá ho to dál stejně jako ostatní. Reiki není cíl. Je to jen cesta. Prostředek. Usnadnění. Urychlovač. Ale stejně jako reiki není samospásné tak ani vlastní křesťanství ani jiné náboženství. Záleží na každém jaký je člověk, jak žije a v co věří. Psal jsem o tom v jiném vlákně "Zivot podle Reiki".

Roso
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Další
Strana 11 z 14

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.23 sekund