Fórum - Zobrazit téma - Křesťanství a reiki - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Křesťanství a reiki
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Křesťanství a reiki
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 12, 13, 14  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: pá červen 27, 2008 10:46 am    Předmět: Citovat

Rendyy,
když víš, že bys mohla jít dál, ale nechceš, pak to znamená, že ani nemůžeš. Naše podvědomí je moudřejší než my.
Ono by se tomu človíčku určitě nic nestalo, jen bys ho třeba zklamala.
Ty bys ale překročení zákazu svého podvědomí, s největší pravděpodobností , nějakým způsobem pocítila.

Taky se mi občas stane, že očekávám "standardní" dobu ošetření, ale najednou ucítím "stop" a vím, že dál už ne. Zpočátku jsem tomu nevěnovala pozornost a šla dál, protože jsem chtěla dodržet naučené postupy ošetření. Bylo to většinou fiasko. Cítila jsem se po tom jako spráskaný pes. Dnes prostě řeknu, že končím, že pro toho člověka už dnes víc udělat nemohu. Někdy mi "naskočí" další inoformace pro něj, jindy prostě řeknu, ať přijde jindy....Je to hodně individuální.
Každopádně jsem takhle začala fungovat až po pár letech s reiki. Zpočátku jsem do lidí reiki "cpala" horem dolem, snažila se z nich páčit, jestli něco vnímají...zaměřila jsem se na jejich pocity a reakce a své jsem přehlížela. Když jsem začala pozorně vnímat obojí, výsledky se hodně zlepšily.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá červen 27, 2008 11:09 am    Předmět: x Citovat

Na "alternativní medicíně" je velmi, velmi těžké a nádherné to, že nikdy se nedá určit co se bude dít. Těžko se to lidem vysvětluje a dokonce i ti, kteří odkývou, jak chápou o čem je řeč, nemusí rozumět (několik čerstvých zkušeností).

Podám tabletku - je dáno jakou, jaké množství, co to může mít za vedlejší účinky a taky co to bude dělat (např. 5 x denně 2 tabletky, může vám být špatně od žaludku a sníží vám to tlak - to je jasný a srozumitelný). Jenže v našich oborech je všechno jinak. Třeba o homeopatii vládne všeobecná představa, že to je něco jako léčivo stejné jako tabletky, jen v neškodném provedení, tedy přesné dávkování s přesným postupem i tím co bude následovat. Velký omyl.
Stejně tak některé tradiční školy reiki mají na všechno přesné postupy, kolik minut, kam, atd. Osobně se hlásím spíš k intuici.

Myslím, že každý kdo se jakémukoliv léčení věnuje, časem dospěje
ke zkušenosti, proč nelze nic normovat a všechno je potřeba posuzovat individuálně. Také odvaha (protože alespoň ze začátku je k tomu potřeba: spasitelský syndrom a strach, abych nebyl za zlého, nafoukaného nebo málo duchovního a láskyplného, udělá svoje), někoho odmítnout když to necítím jako dobré, je podle mě známkou zkušenosti a jisté vyzrálosti. A těch důvodů může být hodně, je na každém jak to ustojí.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: pá červen 27, 2008 11:31 am    Předmět: Citovat

Jj, díky... Ještě mám čas, uvidím, jak se to bude vyvíjet a jaký z toho budu mít pocit.

Jinak jaký je rozdíl mezi tím, když někdo ošetřuje reiki, nebo třeba když dělá jenom masáž - myslím z hlediska přenosu různých možných negativních věcí? Stačí modlitba jako dostatečný ochranný prostředek před možným přetažením něčeho? I když, to už je asi zase otázka důvěry, že jo... I když u svého manžela jsem se taky pomodlila a pálely mě oči od alergie stejně, anebo mě ještě napadlo, že to mohla být nějaká moje skrytá alergie a takhle o sobě dávala vědět, ale to už se pouštím do fantazírování...

Mamko, jak se cítí zpráskaný pes?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá červen 27, 2008 11:53 am    Předmět: Citovat

Rendee - ja si myslim ze s reiki je to jasne, tam pracujes energeticky a s masazi to bude podobne, je to hodne nablizko, kntaktni a tak urcite, te ten maser muze ovlivnit stavem sve mysli a tak. Rozhodne bych se nenechal masirovat nekym, kdo je samy problem.

Naposledy upravil Zbultran dne pá červen 27, 2008 12:21 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: pá červen 27, 2008 11:55 am    Předmět: Citovat

rendyy, ja jsem myslela, ze iniciaci do reiki dostavame i ochranu proti "pretahovani negativnich veci". verim, ze kdyz tomu verim, tak to tak i funguje. a pokud me i tak neco potka, tak to nemam pretahnuty od nekoho, ale je to moje jakkoliv se to muze tvarit, ze jsem si to pretahla.... aspon si myslim Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: pá červen 27, 2008 12:09 pm    Předmět: Citovat

Very Happy Very Happy Very Happy
Rendy, tys to ještě nezažila? Sklopené uši, stažený ocas, v očích výraz ublížení o kterém nechápeme, proč přišlo, kombinované s pocitem viny - nevím kvůli čemu... je to záležitost psychická, ne modřiny po těle Laughing .

Já ti nevím, jak to s tím přetažením vlastně je. Dokud jsem na to myslela, dělala si ochrany, tak se mi to občas stalo. Je jedno, jestli se jedná o masáž, reikování nebo jen něčí přítomnost. Když jsem to přestala řešit a zabývat se tím, mám pokoj. Je taky pravda, že se celkově změnil můj přístup k lidem, takže to může být i tím. Nebo začal můj strážný anděl pracovat na 100% Very Happy .
Jen podotýkám, že klasickou modlitbu jsem ve svém repertoáru nikdy neměla, takže na formě nejspíš nezáleží. Tak nějak jsem si sama pro sebe došla k závěru, že vše záleží na síle a náplni myšlenky,na energii,kterou do ní vložím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: pá červen 27, 2008 12:22 pm    Předmět: Citovat

Mamka: Jo... tak přesně tohle cítím, když bych pro tu osobu měla udělat víc, než jen plout po povrchu.

Tady jde o to, že ta osoba mi je hodně podobná. Je mezi námi rozdíl 20 let a ona představuje to, co by se stalo, když bych se nechala vláčet okolnostma a zapomněla na sebe sama a to, co chci. A já jsem zase příklad toho, jak to vypadá, když člověk tu odvahu najde a jde si za tím. Proto kontakt s tím je pro mě taková obava, že by to se mnou tak nějak taky mohlo dopadnout... Zajímavé je, že když o tom napíšu, tak se ta obava ztrácí a už neřeším ani žádnou ochranu. Já pro ní vlastně můžu být příkladem i toho, že člověk může opravdu krůček po krůčku začít dělat to, co opravdu chce... A začátečníci se do složitých věcí nepouští, ostatně může požádat o pomoc někoho dalšího a o to tady jde, aby se odhodlala vyvinout další aktivitu.

Jupí, tak snad jsem na to přišla. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: pá červen 27, 2008 12:37 pm    Předmět: Citovat

Rendy, nechci pochlebovat, ale opravdu před tebou smekám. Těším se, že se někdy potkáme osobně.

Samozřejmě vždycky záleží na momentální situaci. Poslouchej hlavně svou intuici. V tomto konkrétním případě bych do větší hloubky šla jen v případě, že bych věděla naprosto přesně, že to udělat chci a byla si naprosto jistá sama sebou. To vlastně platí pořád, zvlaště když nemáš léčení a reiki jako živnost. Pak se asi musí občas ustoupit, slevit .....jíst je taky třeba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: pá červen 27, 2008 5:22 pm    Předmět: Citovat

Mamko, to nevím, před čím smekáš. I když já také velice často smekám, před působením Božího Ducha. Smile A určitě se někdy uvidíme, třeba na nějakém dalším srazu, Renátka bude mít určitě radost, že se tam objevíš. Smile

Třeba před chvílí jsem smekla hodně. Práce, kterou teď dělám, mě docela vyčerpává, když jsem jela dneska domů, tak jsem se těšila, že se vykašlu na všechny a všechno a půjdu spát. Jenže náš pes je dlouhosrstý a přes den dostal průjem. V první chvíli jsem se naštvala, pak jsem se uklidnila, pak jsem vše uklidila a tak mě to nabilo, že už spát rozhodně nepůjdu. Smile Vzhůru do další práce. To asi aby člověk se stejnou láskou uklízel hovínka, jako peče buchty... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 12:56 pm    Předmět: Citovat

Před chvilkou jsem dokončila první reiki terapii. Paní byla moc spokojená a já se cítím nádherně. Byl to úžasný meditativní stav, chvilkama jsem měla skoro slzy v očích, že konečně dělám něco, co mám opravdu ráda, co mi sedí. Dostala jsem za to 200 kč. Určitě se budu dál vzdělávat a snažit se v tomhle směru rozvíjet. Smile
Myslím, že to by mohlo být takové malé zakončení tohohle story, jak Rendy od útěku od křesťanských církví, k tomu, co chce doopravdy dělat, přišla. Smile Ještě jednou díky všem, co jste byli ochotni ty moje zmatky číst a všem, kdo jste mi pomohli. Opravdu ze srdíčka mnohokrát děkuju. Děkuju. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 10:58 pm    Předmět: Citovat

Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile

Gratuluju!!

Džarmi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 12:21 am    Předmět: Citovat

K tématu Reiki - křesťanství nyní chci napsat, jak to cítím.
Kdysi jsem si neuměl vůbec představit, že bych na takové téma vedl nějakou diskuzi, protože mi to připadalo naprosto neslučitelné.Později jsem díky studiu těch učení, které mi připadaly, že tvoří základy Reiki - Tao, buddhismus, hebrejská mystika a křesťanská mystika - úžasné propojení sedmi čaker se sedmi úrovněmi stromu sefirot a sedmi křesťasnkými svátostmi - našel cestu k pochopení křesťanství. Pravda, trochu jinak, než jak to má římsko-katolická církev, ale ne zas zásadně jinak. Rozhodující je - jak tomu dnes rozumím - vnímání Ježíše a jeho poselství, o tom jsem tu už psal.
V neděli byla pokřtěna moje drahá, já byl samozřejmě u ní a s ní. Mohu podat svědectví o tom, že křest a pravděpodobně každá ze sedmi křesťanských svátostí má velký význam pro osobní a duchovní růst každého z nás a že v zásadě pravděpodobně jen velmi stěží lze dovršit duchovní růst bez nalezení cesty k těmto svátostem a obřadům, které jsou s nimi spojeny, tak jak je uchovává katolická církev.
Takže to vidím asi tak, že jen my sami si tím, že si komplikujeme cestu k přijetí svátostí, ubližujeme. Svědčím o tom, že je možné najít tuto cestu bez zbytečných podmínek z naší strany, protože podmínky, které si klade církev, vzhledem k tomu, že mají své opodstatnění - nemůžeme ovlivnit, jen přijmout. Pochopil jsem (alespoň pro sebe), že tu bylo cosi jako obviňování církve hned z toho či onoho - prostě něco, co je nutno překonat odpuštěním.
A tak svědčím pro ty z vás, kdo svoji cestu zatím hledáte, že je možné najít v pokoře (ne ve shrbení a nebo v tom, že se dáte pokořit!!!) cestu, která otevírá úžasný, Světlem prozářený prostor o kterém možná (a já věřím, že to tak je) Ježíš mluvil jako o Jeho království.
Jsem moc rád, že mi bylo dáno tohle zažít. Připravujeme se nyní s mojí drahou na církevní sňatek. Připomínám si stále, že tak, jak já vidím učení Ježíše, je jen můj vlastní pohled a mohou (a jsou) jiní, kteří to vidí z jiného úhlu. Protože já hledám poučení, naslouchám jejich slovům, abych si pak udělal o všem svůj úsudek, abych si vytvořil svoji víru, která je důležitá pro mne, ne proto, abych se ji snažil vnutit druhým.
Takže - třeba vás to bude inspirovat a kdyby ne, tak nechejte tak, třeba stojíte na místě, odkud to, co já "vidím" vidět není. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 9:37 am    Předmět: Citovat

Milý Damao,
přeji ti ten zážitek s křestem. Zřejmě tento přístup a cestu potřebuješ.

Citace:
Takže - třeba vás to bude inspirovat a kdyby ne, tak nechejte tak, třeba stojíte na místě, odkud to, co já "vidím" vidět není.


Takže - nechávám tak a stojím na místě, odkud "vidím" něco jiného Very Happy .
(To jen pro rovnovážný stav Wink ).
Přeji krásné léto Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 10:51 am    Předmět: Citovat

Damao, cítím, že záříš, tak se u Tebe ráda přihřeju! Chystáš se na svatbu a vnímáš, že spojení v manželství není jen ano na radnici. Naše kamarádka se nyní vdávala ve Friscu, první obřad absolvovala u kmene Navajo - těším se, až bude vyprávět. Myslím, že také hledala hlubší propojení manželského svazku. Víš něco o indiánských pustupech?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 9:54 pm    Předmět: Citovat

Však víš, mamko, že my dva se setkáváme vždycky v pozici jako na houpačce. Vzpoměň na naše oblíbené téma peníze... a teď to křesťanství. Už se vážně těším, až si o tom pěkně popovídáme - hezky v klidu třeba u svíčky. Snad pro Tebe bude zajímavé i to, jaké pocity u toho měla Vlaďka.

Okenko, Míšo, myslím si, že každý rituál, který je založen na víře je mnohem silnější než obřad určený jen nějakými zákonnými normami a postupy (vždyť ty často schvalují lidé, kteří mají na mysli něco jiného, než kvalitu obřadu či rituálu). V tom je asi ten největší rozdíl - na jedené straně rituál - na druhé obřad či, při nejhorším, úřední akt.
O indiánských manželských rituálech mnoho nevím, takže budu rád za každou informaci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 12, 13, 14  Další
Strana 9 z 14

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund