Fórum - Zobrazit téma - uzemnění - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - uzemnění
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

uzemnění

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bara
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 20.4. 2008
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: pá květen 02, 2008 1:58 pm    Předmět: uzemnění Citovat

Hezký den,
ráda bych se zeptala, jak provádíte uzemnění, jak se co nejlépe "postavit na vlastní nohy"... Stačí po pravidelném reikování položit ruce na šlapky nohou (sendvič)? Pomáháte si i nějak jinak? Děkuji mockrát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: pá květen 02, 2008 3:26 pm    Předmět: Citovat

Uzemníš se tak, že reiki ošetření končíš přiložením rukou na chodidla, přitom dlaní zakryješ palec u nohy - to je důležité.

Pak to všechno necháš ještě doznít - chvilku si ještě poležíš nebo posedíš, než začněš s nějakou činností.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: ne květen 04, 2008 8:33 pm    Předmět: Citovat

Nebo meditace stromu, představíš si že jsi strom, pouštíš kořeny skrz nohy, až ucítíš teplo ze zemského jádra tak jsi uzeměná..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po květen 05, 2008 10:57 am    Předmět: x Citovat

Není špatné, už nic nepřidávat a položit čelo na zem, nechat doznít.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
muliska
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 7.2. 2008
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: po květen 05, 2008 8:41 pm    Předmět: Citovat

Taky můžeš k uzemnění pomocí představy stromu přidat vycentrování, kdy si po tom, co se uzemníš představíš, jak koruna stromu roste a roste, až se dotýká nebe a stává se součástí vesmíru - pak s každým nádechem do sebe vdechuješ bílou energii - je ochraná, léčivá, nabíjí se naše ochranné štíty a harmonizuje auru.Pak se jen nechá představa stromu vrátit zpět do původní velikosti a hurá zpět do reality. Laughing Nejlepší čas je ráno před odchodem do práce,školy,...atd.Hezký večer. muliska
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: čt květen 08, 2008 10:30 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Není špatné, už nic nepřidávat a položit čelo na zem, nechat doznít.

šamanka



To taky pomáhá k uzemnění? To jsem nevěděla, budu to muset vyzkoušet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: ne květen 11, 2008 12:37 pm    Předmět: Citovat

Každý má své způsoby jak se dostat z "jiných stavů vědomí" do běžného stavu, který je u každého samozřejmě naprosto individuální. Takže krom obecných doporučení, to je u každého jiné.

Já tady čerpán dost ze svých znalostí kungfu a tai ji. Takže je pro mě důležitý bod uvnitř těla (není to čakra, spíš vnitřní nádoba) asi tři prsty pod pupkem - dantien. Po Reiki na sobě si tam často na závěr složím ruce přes sebe a nechám chvíli působit, často intuitivně dávám druhou ruku na zátylek. Mě osobně to hodně vyrovnává při jakémkoliv nepříjemném stavu, tedy i při situaci, kdy se potřebuji řekněme "uzemnit".

Stejně důležité je pomalé!(velmi důležité) hluboké dýchání do tohoto místa. Což znamená prostě dýchání do břicha (nádech) a pomalý výdech. Nesmí se člověk k ničemu nutit a být daleko od svého přirozeného dýchání, ale prostě se pomalu vytrvale snažit to dýchání zpomalit a prohloubit. Když člověk dokáže "snížit svoje vědomí" do tohoto místa, ideální stav. Mě to zatím moc nejde. Důležité je aby vše bylo uvolněné.

Zmínila se tu i představa stromu. Jde rovnou o celý postoj stromu. Nohy dopředu na šířku ramen, mírně pokrčená kolena, tak aby umožňovala nenásilný vzpřímený postoj, ruce tvoří v úrovni hrudníku kruh nebo jsou složeny na tom bodu pod pupkem. Ideální spojení s dýcháním. dá se použít i jiný styl dechu, kdy se prostě nadechneme (není nutné přehnaně nafukovat břicho) a při výdechu stlačujeme dech dolů do bodu dantien, břicho se nám zpevní, nafoukne. Jde to dělat silově nebo naopak velmi pomalu s koncentrací, že ten dech pomalu klesá dolů.

No a ještě jedna věc mě pomáhá. Udělám si lehkou masáž všech končetin. Jemné klepání, stahování, tření. Maličko si zaskáču, zatřepu se bou, prostě aktivuju krevní oběh, pozornost stáhnu k tělu a začnu se věnovat jiným aktivitám, které zahrnují aspoň nějaký pohyb:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: po květen 12, 2008 9:12 pm    Předmět: Citovat

jo, uzemnění je teď taky něco co se učím dělat daleko důkladněji. Dýchání zkouším. Máš, Naryo- nebo někdo jiný prsím tě nějaké doporučení - myslím tím rytmus dechu, jakoby na doby, kde na nějaké doby je nádech, na nějaké zadržení dechu a podobně výdech?
Jinak mi hodně pomáhá cvičení Falun gong, jiné podobné neumím a tohle mi vyhovuje. Ale rytmus toho dechu mě vážně zajímá. Asi poradí ti kdo dělají jógu Wink Dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: pá červen 13, 2008 11:49 pm    Předmět: Citovat

Propojení se, prorůstání kořenů, fyzická aktivita - to zde již zaznělo.
Je možné také požádat matku zemi o uzemnění.
Hodně mi pomohl (co vím i více lidem) kámen - černý turmalín.
Současně se mi osvědčilo pro uzemnění přemýšlení. Mám nějakou vizi, něco jsem zažila na emocionální rovině, tak teď to projedu ještě mozkem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: ne červen 15, 2008 12:07 pm    Předmět: Citovat

vidíš, já černý turmalín zatím jen používala na odstranění bolesti zad. Tak budu objevovat jeho další vlastnosti.dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund