Fórum - Zobrazit téma - Paní Jana Remerová - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Paní Jana Remerová
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Paní Jana Remerová
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
grasshopper
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 22.1. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: út duben 29, 2008 8:09 am    Předmět: Paní Jana Remerová Citovat

Znáte někdo paní Janu Remerovou z Brna, máte s ní zkušenosti a jaké? Jde mi o to jaká je terapeutka, zda umí pomoct člověku, který má nějaký (psychický) problém apod. Byli jste u ní někdo a s jakým výsledkem? Díky za odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
grasshopper
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 22.1. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2008 11:14 am    Předmět: Citovat

Nikdo nic, no co se dá dělat. Tak zkusím obecnější dotaz. Znáte někdo nebo máte zkušenosti s tímto spolkem, kurzy, semináři atd.? Zúčastnil se někdo těchto aktivit a pokud ano, jak jste s tím byli spokojeni?

http://www.vedomisrdce.cz/
http://www.ernestina.cz/p/prehled-temat.php
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: so květen 17, 2008 1:08 pm    Předmět: Citovat

nedalo mi to a podívala jsem se na rozhovor s tou paní Ernestinou. myslím, že tenhle odkaz je velice fajn.
http://www.rozhlas.cz/default/default/rnp-player.html?id=00684134&br=32&s=

Neznám tu společnost ani tu paní, nicméně na mně působí dojmem že ví co přednáší.
Taky si myslím, že tenhle odkaz svým způsobem patří ještě do sekce Metoda , léčení, osobnost, kterou otevřela Šamanka.

Takže, jestli tě to tam táhne osondovat to, asi nejlepší je osobní zkušenost - vždyť pořádají setkání a semináře. Každý jsem jiný, máme jiné nároky , jiné cesty a jedině to, že se osobně zúčastníme, poznáme, jestli se na chvilku nebo delší čas stane součástí té naší cesty nebo že to není to, co hledáme. A tohle ti nikdo nemůže jiný než ty sám sobě dát. Můžeme ti říkat názory, ale jsou to zas jen naše osobní zkušenosti ale nemusí zdaleka vystihnout realitu. Mě osobně tyhle stránky nevadí, naopak, kdyby to bylo blíž, asi bych se zajela mrknou, jak to vypadá v reálu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
hexa
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 24.12. 2006
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: ne květen 18, 2008 8:08 am    Předmět: Citovat

Renáta, ďakujem Ti za link - zaujalo ma to Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po květen 19, 2008 11:17 am    Předmět: x Citovat

Renata: a v čem ta metoda spočívá? O čem to je, moc jsem to z těch stránek nepochopila...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: po květen 19, 2008 12:38 pm    Předmět: Citovat

Šamanko, jestli jsi ten můj příspěvek četla pozorně, tak tam píšu
Citace:
Neznám tu společnost ani tu paní, nicméně na mně působí dojmem že ví co přednáší.

takže je to snad jasné Wink A že ti s toho odkazu není jasné o co jde? Vždyť přece všechny alternativní metody pracují na tom, aby hlavně na uvědomění si potlačených pocitů a emocí ,vzpomínání si, pomohly najít spojovací nit k těm různým vzpomínkám a člověk si udělal nadhled. Na něco jsou přímo "patentované" metody, někdo umí vést dobře rozhovor - ví na co se ptát a kam vést pozornost člověka. A každý máme volbu zda to nebo něco jiného absolvovat a nebo ne, pokud cítíme že to potřebujeme a že sami toho nadhledu nejsme schopni.. A v té rozhlasové ukázce bylo řečeno celkem dost. Takže pokud něco chceš vědět podrobnějšího, zeptej se té paní Ernestýny, kontakty tam na svých stránkách uvedeny má. Já její tiskový mluvčí nejsem, jen jsem podotkla, že mne to zaujalo. V ničem jiném ti dát informace nemohu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po květen 19, 2008 3:02 pm    Předmět: x Citovat

Aha, stránky na tebe dělají dojem.
No právě na mě dělají divný dojem - o všem a o ničem, tak jsem se ptala tebe. Nemám je potřebu kontaktovat.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: po květen 19, 2008 5:03 pm    Předmět: Citovat

Wink a o tom to je, každý máme nárok na svůj názor Smile

Ale ještě bych chtěla napsat, když už se tady bavíme o něčem, o čem nikdo nemá osobní zkušenost.Mimochodem, když se podívám na stránky mnoha "certifikovaných " metod, jejich facilitátoři, terapeuti kteří je provádějí píší na svých stránkách také většinou jen všeobecné a obecně známé informace. Udají navíc místo a cenu a ber - neber. Svoje Know - how ti tam nikdo nenapíše. Z pochopitlených důvodů. Možná víc napíší , pokud vydají knížky nebo pořádají odborné semináře či přednášky. ALe co přednést "odborného" do rozhlasového vysílání, které poslouchá dost široká vrstva obyvatel, která mnohdy nemá ani základní povědomí o pojmech "čakra", pod aurou si představují něco nadpřirozeného až svatého,předem dostaneš upozornění, že "opatrně s výrazem -minulé životy, duše, Duch, "aby nebyly problémy s šéfredaktorem....A ono do 25 minut shrnout všechno a ještě vlastně když celou besedu vede moderátor- co bys řekal víc ty? Já teda ne. Pro ty, které to zajímá jsou semináře a akce uvedené na webových stránkách. To prosím neber jako že se chci bít za paní Ernestýnu. Prostě to jen konstatuju to na co jsem se na základě linků podívala. Protože sama jen kroutím hlavou,když někdo řekne o setkáních které pořádáme tam u nás - aniž by se na ně podíval nebo si zavolal - že kdoví co je to za spolek prdlejch lidí, že to na něj dělá divnej dojem. Jo, jestli se přijdeš podívat a uděláš zkušenost, máš právo říct - "nevyhovuje mi to, na můj vkus jsou prdlý". A na plakátky taky nelepím žádné podrobnosti - jen seznam přednášek a přednášejících. Kdo to zná, ví o co jde a kdo ne, má možnost zavolat, podívat se. Teď už to neřeším, ale dřív mě to docela mrzelo a i štvalo.
Tímhle příspěvkem se mj.chci zastat těch, kteří se o něco snaží, něco nabízejí a dělají to s čistým úmyslem. Nevnucují se, nabízejí a volbu nechávají na nás. Je jednoduché něco zkritizovat, těžší něco sám připravit a dělat - myslím tím pro druhé. Nikdy se nezavděčíš všem. Pokud s tím člověk počítá, je zklamán.
Na všem, Šamanko najdeme nějaké "ale", nějaké vešky, drobnosti.....Jde o to, zda-li my bychom to uměli udělat lépe jak ten, kdo je autorem námi kritizovaného nebo -dobře, aby to nebylo tak tvrdé- posuzovaného díla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
gzam
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 16.5. 2007
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: út květen 20, 2008 6:58 am    Předmět: Citovat

Grasshopper-klub Vědomí srdce se schází v pondělky ,vBrně ,v klubu Altego(nikdy jsem na něm nebyl).Zkus se podívat na www.altego.cz a proklikat se na klub a aktuální program.V Praze se to údajně schází taky,kde, to nevím.S Janou Remmerovou jsem nějaký čas spolupracoval a myslím ,že pracuje citlivě.Vím,že pořádá Duchovní dílny jednou za měsíc(v květnu už byly).Zkus ji zkontaktovat a udělat si o ní obrázek sám,třeba na těch dílnách.Ernestýnu Velechovskou osobně neznám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dhanyavad
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 14.5. 2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út květen 20, 2008 1:03 pm    Předmět: Ahoj Citovat

Znam Janu Remerovou i Ernestinu, ja osobne muzu jen doporucit. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2008 9:14 am    Předmět: Citovat

Ernestýnu Velechovskou taky neznám osobně, ale znám lidi, kteří u ní byli a všichni ji velice chválí. Jejími semináři prošlo údajně již cca 6000 lidí. Má i velice mírné ceny, takže k ní chodí i studenti.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2008 2:29 pm    Předmět: Citovat

Ahoj všici,
poslechla jsem si rozhlasový odkaz vložený Renatou výše a moc se mi to líbilo.Myslím,že bych určitě ráda zašla k této paní na seminář.
Jak sama říka,dostanete návod,ale pracovat už musíte sami.
Myslím,že její návody by mohly být velice moudré a inspirativní.

Džarmi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lomikamen
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 4.8. 2008
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2008 5:34 pm    Předmět: Znám a mám ráda Citovat

Ahoj všichni, znám ji a mám ráda. Spolu aktivně procházíme ty místečka našeho života, které potřebují očistu. Známe svoje potřeby kde co ubrat a kde zase přidat a tak už o sobě víme své. Jana pracuje kvalitními technikami a její srdíčko je čisté.Má velkou houževnatost a vážím si na ni to, že Vás z problému prostě nepustí, dokud jej nevyřešíte. To je podle mne velké plus průvodce, který se vyzná ve fíglech bloků, které přiznejme si to, nechtějí být vyrušeny tak snadno. Klepejte a bude Vám otevřeno. Toto heslo platí i na bloky.S Janou se dobře klepe.No a jinak, no jasně že pracovat budete hlavně Vy. Seberte sebou - odvahu,cíl, trpělivost, radost z cesty k sobě samému,pokoru a rozhodnutí.Nu a pokud je toho na Vás moc a některé tyto vlastnosti nemáte tak vyvinuté, dojděte si je odbloknout.S láskou Váš Lomikámen
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
grasshopper
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 22.1. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: so srpen 29, 2009 5:02 pm    Předmět: Citovat

Vzhledem k převaze pozitivních ohlasů jsem tuto paní navštívil a můžu zcela bez zaujetí říct, že slabšího terapeuta (dá-li se to tak nazvat) jsem zatím nezažil. Váhal jsem zda tam vůbec chodit, protože tato paní se též angažuje ve FamilyG, což je skrytá pyramida a tahání peněz z lidí. To mi k člověku, který by měl pomáhat lidem vůbec nesedí.

Sezení trvalo asi 3 hodiny a paní se stále jen vyptávala a vyptávala, hlavně na mé pocity z nějakých životních situací. Na mou odpověď často odvětila, že to ale není pocit, že to už je emoce... takže jsme notnou dávku času bloudili v tom co to vlastně je a není pocit a snažil jsem se pochopit na co se vlastně ptá a odpovědět tak, aby byla spokojená.

Nečekal jsem, že sezení bude trvat tak dlouho, tak jsem se po necelých třech hodinách ozval, že by stálo za to to nějak rozumně zakončit, protože bych rád stihl vlak domů. Tak to paní tedy nějak zakončila a dokonce mi i cosi praktického poradila, protože do té doby se stále jen ptala a něco si psala... Jinak, že by cena byla přijatelná i pro studenty, jak tu někdo psal, to potvrdit taky nemůžu.

Někdy si říkám zda vůbec mají tyto sezení a metody jako SRT, EFT a jiné vůbec nějaký prokazatelný účinek a nebo se jedná o nějakou formu sugesce. Myslím tím to, že třeba má terapeut silné charisma a vytvoří v člověku pozitivní myšlenky a pocity, které ovšem po pár dnech vymizí. Protože moje zkušenosti jsou takové, že pár dní nebo jen jeden den se cítím lépe po takových sezeních a pak je zase vše při starém. Na to ale nemusím chodit na nějaké speciální sezení za tisíce korun. To když se setkám s nejlepšími přáteli nebo se vyskytnu v dobré společnosti, pozitivní nálada se dostaví také.

Takže z paní Remerové jsem zklamaný a už bych žádný kurz ani nic podobného organizovaného lidmi kolem E. Velechovské nenavštívil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: so srpen 29, 2009 6:09 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, nevím co řešíš, ale zaujaly mě tyto dva odstavce:

grasshopper napsal:
... takže jsme notnou dávku času bloudili v tom co to vlastně je a není pocit a snažil jsem se pochopit na co se vlastně ptá a odpovědět tak, aby byla spokojená.


Takže nakonec jsi dělal terapeuta Ty jí ? Wink .

Citace:
Na to ale nemusím chodit na nějaké speciální sezení za tisíce korun. To když se setkám s nejlepšími přáteli nebo se vyskytnu v dobré společnosti, pozitivní nálada se dostaví také.


To je možná ta zkušenost, kterou jsi měl udělat. Pořád hledáme něco a máme to nadosah. Proč si neudělat radost sami pro sebe a každý den ? Proč se neobklopovat dobrými přáteli, nekoupit si něco, po čem toužíme, neudělat někomu radost jen tak...jenom že chceme. Komunikujeme s celým světem a sami mezi sebou to nedokážeme. Co vyšleme, to se k nám vrátí. Když se na někoho usměješ, tak Ti ten úsměv vrátí ....
Vždyť tím odstavečkem jsi si na to odpověděl sám .

Můj milý učitel mi říká :

,,My máme žít na zemi a využívat k tomu sil nebes. To je to, co se máme naučit. Pak je život krásný. "

Hodně štěstí Ti přeju.
Eva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund