Fórum - Zobrazit téma - Zajímavý článek - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Zajímavý článek
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Zajímavý článek

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
t-alva
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 21.11. 2006
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: so prosinec 02, 2006 9:16 pm    Předmět: Zajímavý článek Citovat

Ahoj všichni.
Na stánce
Kód:
  http://positive.energy.sblog.cz/reiki/
sem našel zajímavý článek o reiki. Obzvláště mě zaujala část s názvem Reiki a věda aneb co se děje při terapii . Co si o tom myslíte?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: ne prosinec 03, 2006 4:33 pm    Předmět: Citovat

ahoj. myslím, že ten článek jen "vědecky" mluví o podstatě reiki. tj. predávání energie pro všeobecné blaho. tj. jak přijímajícího, tak dávajícího, ale tak i všem ostatním. vše ve vesmíru je energie. vše je v pohybu, pulsuje a tedy vytváří frekvence. reiki umožňuje využívat co největší sílu této energie, která je všude kolem nás. dávající je "pouhým" kanálem této proudící energie. takže bylo by naopak zvláštní, kdyby něco podobného neuměli změřit. ale děje se daleko víc, než jen to, že "proudí" energie, dochází k vylaďování, duševním uvolněním, otevření se. a to je velmi důležité, protože to umožňuje této energii dostat se do každé buňky v těle a tak ho obohacovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
t-alva
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 21.11. 2006
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: ne prosinec 03, 2006 7:23 pm    Předmět: Citovat

jc napsal:
ahoj. myslím, že ten článek jen "vědecky" mluví o podstatě reiki. tj. predávání energie pro všeobecné blaho. tj. jak přijímajícího, tak dávajícího, ale tak i všem ostatním. vše ve vesmíru je energie. vše je v pohybu, pulsuje a tedy vytváří frekvence. reiki umožňuje využívat co největší sílu této energie, která je všude kolem nás. dávající je "pouhým" kanálem této proudící energie. takže bylo by naopak zvláštní, kdyby něco podobného neuměli změřit. ale děje se daleko víc, než jen to, že "proudí" energie, dochází k vylaďování, duševním uvolněním, otevření se. a to je velmi důležité, protože to umožňuje této energii dostat se do každé buňky v těle a tak ho obohacovat.


Jasně, ale líbí se mi, že je to tam celkem pěkně vysvětlené. Ono v dnešní přetechnizované době si málokdo umí představit něco, na co si nemůže sáhnout, popř. změřit... Pak si spoustu lidí může myslet, že Reiki je podvod. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
hexa
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 24.12. 2006
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: út leden 23, 2007 10:21 pm    Předmět: článok Citovat

Ahoj t-alva,
prečítala som si ten článok a môj dojem - keby každý vedel o reiki aspoň to, čo je v ňom Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ann
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: út leden 23, 2007 11:07 pm    Předmět: Citovat

Ahojky Wink

Článku - Reiki a věda - jsem moc ráda, pokusím se v nejbližší době najít nějaké odborné články. To jsem zvědavá jestli něco najdu Very Happy

Vzhledem k tomu, že jsem obklopena téměř většinově lidmi technicko -prakticko - vědecko podloženého charakteru a já neoplývám moc přesvědčovacími technikami - teda ne, že bych snad chtěla někoho přesvědčovat, to ne, ale alespoň si dokázat ustát svůj názor Embarassed v tak silných uspořádáních tohoto typu lidí - tak mi to dává milou naději na pevný pilíř a pokrok v naši společnosti Wink

Děkuju t-alvo za www adresu, hned si ten odstaveček vytisknu Idea Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: út leden 23, 2007 11:08 pm    Předmět: Citovat

t-alva napsal:
jc napsal:
ahoj. myslím, že ten článek jen "vědecky" mluví o podstatě reiki. tj. predávání energie pro všeobecné blaho. tj. jak přijímajícího, tak dávajícího, ale tak i všem ostatním. vše ve vesmíru je energie. vše je v pohybu, pulsuje a tedy vytváří frekvence. reiki umožňuje využívat co největší sílu této energie, která je všude kolem nás. dávající je "pouhým" kanálem této proudící energie. takže bylo by naopak zvláštní, kdyby něco podobného neuměli změřit. ale děje se daleko víc, než jen to, že "proudí" energie, dochází k vylaďování, duševním uvolněním, otevření se. a to je velmi důležité, protože to umožňuje této energii dostat se do každé buňky v těle a tak ho obohacovat.


Jasně, ale líbí se mi, že je to tam celkem pěkně vysvětlené. Ono v dnešní přetechnizované době si málokdo umí představit něco, na co si nemůže sáhnout, popř. změřit... Pak si spoustu lidí může myslet, že Reiki je podvod. Confused


a reiki není podvod???? Very Happy Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ann
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: út leden 23, 2007 11:19 pm    Předmět: Citovat

Pro - zeta -

Vtipálek Very Happy Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: út leden 23, 2007 11:21 pm    Předmět: Citovat

Bylo zajímavé jak profesor na psychologii těžko nezvládal enneagram, přisuzoval tomu nějakej mystickej systém založenej na víře, chyběli mu vědecké důkazy a podložené výsledky práce. To že to pomáhá lidem je zde vedlejší. Důležité byly jen vědecké důkazy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: út leden 23, 2007 11:22 pm    Předmět: Citovat

Ann napsal:
Pro - zeta -

Vtipálek Very Happy Wink


Ne vážně, jak víš že něco jako reiki existuje?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ann
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: út leden 23, 2007 11:36 pm    Předmět: Citovat

Já doufala, že mi to řekneš ty.... Wink

No cítila jsem to, tak snad sobě mohu důvěřovat.. a pojmenovat si to koneckonců mohu taky podle sebe, tak proč ne třeba Rolling Eyes ... třeba Rolling Eyes Rolling Eyes ... reiki Very Happy Šikovný název, takový neobvyklý, že?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: st leden 24, 2007 10:58 am    Předmět: Citovat

Mílo, čtu Tvé nové heslo dne: Nikdy se nevrátí pohádka mládí... Very Happy
Mám výhodu, málo si pamatuju, takže možná se mi vrací a já to nevím. Very Happy Very Happy Very Happy

Okenko - heslo dne: fffšechno je jinak!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st leden 24, 2007 11:16 am    Předmět: Co to? Citovat

Okenko t-alva je též Míla?
Wink Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: st leden 24, 2007 11:23 am    Předmět: Citovat

Tooooro, díky,

já to popletla, viděla jsem obrázek hlavičky, kterou používá Lajtpracovník - Míla. Díky Ti, vidím, že vytvářím organizovaný chaos. Very Happy Very Happy Very Happy M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út leden 30, 2007 2:41 pm    Předmět: Citovat

Po přečtení článků na uvedené adrese mi přišlo líto vynaloženého úsilí toho, kdo ty stránky vytvořil. Vždyť je v nich takové množství pověr a omylů...!
Pokud jde speciálně o článek "Reiki a věda, co se děje při terapii", mám pocit, že se tu spojuje několik témat dohromady a ne zrovna šťastným způsobem. Pravda, někdo mi může namítnout, že všechno souvisí se vším - s tím ovšem nezbývá než souhlasit.
Rozmotat všechny ty uzle, spletené autory nebo autorem článku by si vyžádalo další čas a tak si myslím, že jej užitečněji investujete, když si na toto téma procítíte velmi zajímavý americký (?) film KVANTOVÁ FYZIKA, kde k těmto tématům promlouvají přímo vědci.
Film koluje mezi lidmi - určitě se setkáte přinejmenším s původní anglickou verzí, ta ale vyžaduje znalost odborné angličtiny.

VAROVÁNÍ:
1) budete si možná připadat, jako dítě, kterému spadly hračky do kanálu
2) nenajdete hotové odpovědi, ale spíše podněty k dalším otázkám
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: st leden 31, 2007 2:40 pm    Předmět: Citovat

Hm, to je zajímavé. Kouknul jsem zase jednou na RW a on je tu Damao a film, který jsem zrovna minulou neděli dostal k otitulkování. Poprvé jsem ho viděl před necelými dvěma týdny. Kolem 22. hodiny jsme si k němu sedli, že se jen chvíli podívám, o čem to je a nakonec jsem šel spát až o půl čtvrté ráno. Opravdu to stojí za to. Verze s českými titulky bude hotová, předpokládám, do konce února (ještě zápasím s programem). Kdyby měl někdo zájem, rád poskytnu odkaz na člověka, který tuto práci sponzoruje.
Pěkný den všem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund