Fórum - Zobrazit téma - ADHD - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - ADHD
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

ADHD
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
plamen
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 11.4. 2008
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2008 10:13 pm    Předmět: ADHD Citovat

Prosím o pomoc a sdělení zkušeností s ADHD.11-ti letý syn má velké problémy-nepozornost,nesoustředěnost,přelétavé zájmy,problematické chování-agrese,vzteklost.Měl by brát léky z psychiatrie,ale nemáme s nimi dobrou zkušenost.Zkoušíme Reiki,kinezku,Bachovky,homeo,SRT..Ale s minimálním úspěchem.Akorát to stojí velký peníze.Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st duben 23, 2008 7:08 am    Předmět: x Citovat

A to všechno naráz? Např. u homeopatie je potřeba delšího času a trpělivosti.
Taky hodně záleží na rodině, někdy je potřeba léčit více členů naráz - hlavně matku...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Silenec
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 22.9. 2003
Příspěvky: 101

PříspěvekZaslal: st duben 23, 2008 1:37 pm    Předmět: Citovat

Zdravím o ADHD vs. Reiki nevím nic (žádná zkušenost a to ani zprostředkovaná), ale našel jsem toto je to obecně o ADHD a je tam i několik rad co s tím: ADHD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: st duben 23, 2008 1:52 pm    Předmět: Citovat

hyperaktivita, dysgrafie, jiné dysfunkce - velice doporučuji psychowalkman. Propojuje pravou a levou, zvyšuje schopnost koncentrace, uklidnění, vyjasnění. (Nejsem dealerem... Surprised)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: st duben 23, 2008 7:58 pm    Předmět: Citovat

určitě bych to nevzdávala, i kinezka a SRT chce svůj čas. Co doplnění minerálů a vitamínů - to děláte? Béčka, Hořčík,...., nechat si zjistit, jakou schopnost vstřebávání syn má. Jestli jste v kinezce dělali nějaké korekce na úpravu meridiánu tenkého střeva, který souvisí mj. s rovnováhou - jak psychickou tak i fyzicky , tak i se schopností vstřebat s užitekm minerály a vitamíny. U nerovnováhy na meridiánu tenkého střeva se může stát, že některé viamíny a minerály můžeš baštit ve velkém, ale tělo si z toho neumí vzít užitek. I to se dá kinezkou odstranit. U kinezky bych doporučila aby kineziolog pracoval pomocí strukturální neurologie, kde se pracuje s dostatečným množstvím meridiánových bodů, jsou tam i speciální korekce na odblok jednotlivých meridiánů. nepopírám, jsou náročné a nepříjemné ale z praxe mohu potvrdit že velice účinné. Také je dobré zařadit nějaká cvičení z edu kineziologie na propojení mozkových hemisfér, koordinaci pohybů, které nejen že učí hemisféry velice jednoduchým způsobem navzájem se přepínat, ale taky stabilitě, lepší zrakové orientaci na papíře, rozšíření spektra vidění a propojení koordinace ruka - oko apod. Uričitě by nebylo od věci pomocí kineziologického testu zjistit snášenlivost některých potravin. Může se stát, že do toho přijde i špatná snášenlivost lepku nebo je syn citlivý na nějaké látky. Určitě bych se vyhýbala uměle barveným potravinám, nejhorší je pro děti s ADHD žluté barvivo - teĎ fakt nevím jak se to Éčko jmenuje. Ale v mozku u takového dítěte spustí reakci, že se jeden diví. A dítě za to nemůže. Například děti s autismem mají velice velké pokroky v léčbě právě díky změně stravy-bezlepková a bez kaseinu, tzv GFCF ,co jsem měla možnost přečíst si na netu, ty výsledky jsou přímo super.viz http://www.gfcf.unas.cz/home.html
Existuje hodně her, přístupů pro tyto děti, je potřeba zařazovat pauzy a je to paradox, tyhle děti vůbec neumí relaxovat, uvolnit tělo. Celé je pak napnuté, chybí mu fáze odpočinku. Tkže po chvilkách zařazovat odpočinek, naučit se na několik sekund zpevnit všechny svaly a pak uvolnit. Chce to citlivý přístup.
Možná by nebylo taky od věci nechat si udělat EAV, jestli nejsou nějaké toxiny v mozku, kde pak dělají neplechu. Pak jedině detox třeba pomocí Jonáše....
Ale jak jsem napsala, je to cesta na dlouho trať.
Možná Damao by mohl poradit jaké má v tomto ohledu zkušenosti z RK. VždyŤ všechno souvisí se vším.
V případě zájmu zašlu materiály - cvičení nebo některé infošky co mám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: čt duben 24, 2008 11:53 am    Předmět: Citovat

Měl bych tip na biofeedback. Moje známá to absolvovala se svým dítětem a pomohlo mu to.
http://www.eegbiofeedback.cz/cesky/cesky.php?menu=1#cojee

Roso
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt duben 24, 2008 4:34 pm    Předmět: x Citovat

Roso: no nazdar - docela to připomíná metodu elektrošoků.
Co to s tím dítětem udělalo?

Chybí tu informace, jak dlouho se dítě jakou metodou léčí, co vlastně absolovalo a s jakým efektem. Nic nepomohlo je dost všeobecná informace.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt duben 24, 2008 7:01 pm    Předmět: Citovat

Řekl bych, že by se hlavně měla zklidnit matka toho chlapce. Co se ostatně děje v partnerském vztahu jeho rodičů? Jestli tam není vše v pořádku, je těžko nejít nějakou skutečně účinnou terapii u dítěte samotného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: pá duben 25, 2008 8:39 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Roso: no nazdar - docela to připomíná metodu elektrošoků. Co to s tím dítětem udělalo?

Chybí tu informace, jak dlouho se dítě jakou metodou léčí, co vlastně absolovalo a s jakým efektem. Nic nepomohlo je dost všeobecná informace.
šamanka

příznám, že jsem to nějak hloubkově nestudoval. Jenom mám na to doporučení. Nejsou to žádné eletrošoky. Co vím, tak ten kluk co na to chodil, tak pomocí myšlenak ovládal počítač, nějakou hru či co. Jde o stimulací mozku ale vlastními myšlenkami, ne šoky z venku.

O bio-feedbacku se také hovoří i ve filmu Tajemství. Kdy byla vzata metoda vizualizace z programu Apollo a byla použita v olympijském programu jako vizuální pohybový nácvik. Když připojí atlety na bio-feedback a nechají je přehrát závod v mysli, zapojí se ty samé svaly v tom stejném pořadí jako kdyba běželi skutečně na dráze.
Roso
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá duben 25, 2008 11:22 am    Předmět: x Citovat

Čili takové programování? A budeš hodný a budeš hodný a budeš hodný.
Jsi klidný, jsi klidný. No nevím. Vždycky to ve mě vyvolá spíš vzpomínku
na závěr filmu "Přelet nad kukaččím hnízdem".

šamanka

PS: Souhlas s Damaem, nelítat z metody do metody, ale nechat ji nejdřív
působit a pak vyvozovat závěry.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: pá duben 25, 2008 11:35 am    Předmět: Citovat

šamanko,
To si pleteš s něčím jiným. Třeba právě s psychowalkmanem.
Bio-feedback je o tom, že máš mozek připojený k počítači a VLASTÍMA myšlenkama ten počítač ovládáš. Mají tam nějaké hry, takže děcka to baví. Jde o to, že se tím uvolňují blokády v mozku a děcka se učí lépe ovládat svoje myšlenky a koncentraci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: pá duben 25, 2008 3:59 pm    Předmět: Citovat

Roso, máš pravdu, tenhle EEG biofeedback je vlastně trénink mozku. Je spočítáno koli zhruba hodin je třeba absolvovat na odstranění různých potíží. Já o tomhle vím hlavně ve spojení s odstraňováním LMD. Nejsou to žádné elektrošoky. AKorát je škoda, že to je dost drahá záležitost. nevím jak teĎ , u LMD to pojišťovny neproplácely ale u určitých zdrvotních obtíží něco ano. Sezení na biofeedbacku jsem neabsolvovala, tak nemám porovnání, ale je fakt, že mi na kinezku chodili lidi s dětmi, které na tyhle sezení chodily a zas moc velký efekt nebyl vidět. U kinezky se to propojuje s odstraněním traumatu - psychické zátěže a u LMD to je vždy "potvrzená pochybnost o sobě samém". Po odbloku je ale třeba cvičit pravidelně vybrané cviyk z edukineziologie na trénink mozku, resp. propojování obou hemisfér a koordinaci pohybů.
Možná hodně by taky pověděla kresba toho kluka na volné téma nebo jeho ridiny- jeho výběr barev, co, koho kam a jak nakreslí. TeĎ jsem byla na báječném semináři paní PeaDr. marie Mškové, která se zabývá právě diagnsotikou z dětské kresby. Odkazy a kontakty jsou na www.grafolozky.cz . Co jsem měla možnost vyslechnout a vidět, určitě stojí za pokus.
Souhlasím s Damaem v tom, že v kontextu s prací s klučinou by bylo dobré zařadit i nějakou metodu na práci na celé rodině. Protože děti přicházejí na svět většinou jako zrcadla problémů, stresů, strachů svých rodičů. Vychází mi to na kinezce, když se propojí alespoň práce dítě a zároveň matka, je to šupec a určitě to pročistí dost velké trauma v rodině. Na tohle by byly fakt dobré asi i ty RK, ať už skupinové nebo individuální. Nikdy se netýká problém jen jedince, ale celé rodiny. Protože jedinec jako člen rodiny je s každým nějak propojen a tím se nějak navzájem všichni ovlivňují. Pokud tam je disharmonie, neladí to v celé rodině. U někoho víc, u někoho jen zlehka. Konečně, i zákon vibrací říká, že vibračně k sobě přitahujeme vibračně shodné lidi a události. Problém chlapce s ADHD je jen tedy část problému a odpověĎ se najde mj. i v rodině. Přesto si taky myslím, že spojit práci na psychice s alespoň zjištěním případných alergií na určité potraviny , nebo vytestovat procento jejich snášenliosti by bylo žádoucí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: pá duben 25, 2008 10:07 pm    Předmět: Citovat

Silenec napsal:
Zdravím o ADHD vs. Reiki nevím nic (žádná zkušenost a to ani zprostředkovaná), ale našel jsem toto je to obecně o ADHD a je tam i několik rad co s tím: ADHD








Co vím o reiki, je kompatibilní se vším, nebo jsem se s ničím, s čím se hádala nesetkal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
plamen
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 11.4. 2008
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: so duben 26, 2008 9:48 am    Předmět: Citovat

Aho,díky za nápady,ještě si je znova v klidu prostuduji.Těžko mohu přesně rozepsat,co,kdy a jak,Synovi bude 12,pomoc hledáme od 3 let a už si to přesně nepamatuji.Většinou to skončilo na tom,že si dotyčná osoba už nevěděla rady.Souhlasím s tím,že záleží na rodině.Otec si syna už 2 roky nebere,přestal pro něj existovat.Můj nynější muž mé 2 syny z předchozího manželství nepřijal,vadí mu,už to dlouho řešíme,vypadá to na rozchod a z toho mám samozřejmě obavy.Je možné,že pak se syn zklidní?Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: so duben 26, 2008 10:32 am    Předmět: Citovat

Confused Jo, Plamínku, těžko říct. Ale vždycky se k sobě přitahujou vibračně shodný lidi. Mně třeba při čtení tvého posledního příspěvku napadla nit - téma Láska a potřeba se držet někoho o kom si myslím, že mi může lásku dát, může mě mít rád. Tvůj ex manžel se ztratil, syn ztratil tím pádem něnkoho, kdo v jeho životě zastupuje msíto určité stability, jistoty. Jako dítě potřebuju mít kolem sebe lidi, kteří mi tento pocit poskytují než jsem schopná se posavit na svoje vlstní nohy a uvědomit si svoj sílu a to, že jejich oporu a ochranu už nepotřebuju (v naší společnosti se to moc nenosí, ale indiáni a přírodní kmeny měli vždycky ritály, kde po nějaké zkoušce byl jedinec celým poelčenstvím uznán jako dospělý a plnohodnotný jedinec, který sice překročil dětství ale získal tím všechny práva dospělého. Věděl na čem je a věděli to všichni okolo a tak ho taky respektovali). Takže když vrátím k tvému synovi, ztratil tím kkus někoho, o kom byl přesvědčen že ho má rád nebo ho má mít rád. Ty jako máma, i když se budeš snažit sebelíp a sebevíc, tu druhou mužskou stránku nemůžeš nahradit. TeĎ máš u sebe chlapa, který není schopen přijmout tvoje děti. Je to vlstně zrcadlo. I on potřebuje mít jistotu, že ty patříš jen jemu, musí se tě držet, "cizí děti" mu připomínají bývalou konkurenci a hmatatelný důkaz toho, že holt nebyl první a ten jediný. Takhles i to můžeš rozebrat na všechny okolo sebe včetně sebe samé. Pořád hledáme někoho, kdo nás bude mít rád, hledáme ve vnějšku. Ale nějak zapomínáme, že v prvé řadě musíme umět mít rádi sami sebe takoví jací jsme. Což nám dělá velké potíže. Mám s tím taky problémy, hodně jsem an tom pracovala a hodně pracuju. Ale odmítání sebe samého, negativní postoj vůči sobě, sebetrestání, nechuť nahlédnout do svého nitra ale hodně hluboko, strach že něco může být jinak než si myslím, někde i nenávist vůči sobě,...to je jen malý výčet toho, co musíme zpracovat a pochopit, abychm se mohli pohnout kupředu. Jak vně, tak uvnitř a naopak. Už jen to naše odbíhání do práce, ale i ezotriky, orientace na druhé lidi, snaha pomáhat má mnohdy stejnou podstatu jako lidi, kteří utíkají k drogám a alkoholu, přejídání apod. Princip je ten, že utíkáme od sebe samého ven, abychom něco nemuseli řešit na sobě. Možná mi někdo namítne, že na sobě maká o sto šest a že tedy se tohle jeho netýká. makáme na sobě všichni jak umíme a jak nám to naše momentální vidění a chápání světa dovoluje. Ale ten, kdo se potýká s jakýmkoli problémem třeba jako Plamen, nebo nějaký jiný týkající se vztahů, závislostí a pod., zkrátka všeho co nás nějak nepříjemně zasahuje z vnějšku, má informaci o tom, co on někde neumí, nezvládá a a kde je třeba hledat zakopaného psa, ale je to třeba dělat úplně jinak než doposud. Mnohdy je třeba vyzkoušet všechno možné.
Takové vorce chování jako teď řešíš ty, Plamínku, tak řešili někde tvoji předkové, možná se podívej na vztahy v rodině u maminky, jejích sorozenců, táty a jeho sourozenců, u jejich vzájemném vztahu, jakse k sobě chovali, proč se brali, u prarodičů a v jejich rodině, jak spolu žili babička s dědou, proč sebrali, jestli z lásky nebo z rozumu, mnohdy jsou i v těchto starších generacích ženy, které měly děti s někým u koho sloužili a le který si je nevzal, nechtěl, jensi užil a odešel ze života. Takže těm dětem a rodině chybí někdo, kdo zastupuje roli otcea partnera. A pak to v rodě jede jako dráha, další generace tento deficit jen kopírují.....Mnohdy narazíš na náhlá úmrtí dětí, nebo někoho blízkého, ať díky nemoci nebo válce nebo jiné příčiny. Někdy je to někdo kdo byl adoptovaný v té rodině, někdy kdo byl rodinou z nějakého důvodu zavrhnut, odmítnut, někdes se ztratil ve světě a nikdo neví co a kde....V tomhle určitě mohou hodně pomci RK. Pomůžou hodně, ale zas, je to jen kus řešení. Reiki ti pak může pomoci ještě efektivněji zpracovávat to, co už nějak chápeš. Ulehčení tělu stravu nebo bylinkami, homeopatií nebo nějakým cvičením mu můžedodat ještě víc síly k obnovení toho, co nefungovalo nebo fungovalo špatně. Terapie, tkeré pomohou odkrtýt a pochopit popřené a zakopané emoce k danému problému a s ním související, tak vylezou ven a přestanou blokovat taky veškeré uzdravení. Ale všechno lze dělat ne najednou - jak by se nám jevilo nejlepší- ale podle naší schopnsoti jednotilvé věci chápat, přijmout a zpracovávat. To, co způsobovalo blokace několik generací holt chvilku potrvá vyrovnat. I ta cesta za zlepšením je pro nás velice přínosná, mnohdy víc než samotný cíl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund