Fórum - Zobrazit téma - Léčení psychických potíží - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Léčení psychických potíží
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Léčení psychických potíží
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Moka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.3. 2008
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2008 9:41 pm    Předmět: Léčení psychických potíží Citovat

Ahoj,
ráda bych se zeptala, zda máte někdo zkušenost s tím, že jste pomáhali (či pomohli) někomu, kdo se potýká s problémy jako deprese, panické ataky, úzkostné poruchy. Pokud ano, na co se v jejich případě zaměřujete?
Díky a pěkný den Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: st duben 23, 2008 7:46 am    Předmět: Citovat

No na to jsem si nikdy netroufl. Zvlaste, kdyz podobnou diagnosu mel i nekdo z rodiny a treba se zasebevrazdil. Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: st duben 23, 2008 11:08 am    Předmět: Citovat

Zdravím, hned po zasvěcení do jedničky jsem naprosto skálopevně věřila, že pomocí reiki deprese odejde od mých milovaných jako jarní tání. Dnes s odstupem roků vidím, že psychická nemoc je strach se strachu z ..... Nebo silný nedostatek lásky. Je to hlubší. Doporučuji psychowalkman - při depresi velice účinný. Reiki je nádherné pohlazení a podpora. Ale pomáhá těm, kteří chtějí být zdraví! Jakmile tam není jejich naprosté a úplné rozhodnutí, reiki je jak vánek lásky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Moka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.3. 2008
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: st duben 23, 2008 2:03 pm    Předmět: Citovat

Děkuju, vnímám to podobně jako vy.
Přesto, ptala bych se moc zjednodušeně, kdyby mě zajímalo, s kterými chybně fungujícími dráhami nebo čakrami můžou být tyto poruchy spojeny?
Pak bych se ještě moc ráda zeptala, pokud někdo absolvuje zasvěcení za účelem uzdravení z podobné nemoci, může se mu denním reikováním ulevit?
Děkuju za vaše zkušené názory Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: st duben 23, 2008 7:49 pm    Předmět: Citovat

Pravidelně prováděné reiki na celé tělo regeneruje všechny dráhy energií.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: čt duben 24, 2008 8:53 am    Předmět: Kameny Citovat

Vcera jsem se ve sve nove knizce docetl. (Teda neni to moje knizka, jako ze bych ji napsal Laughing , je to od J.P. Kleperada: Skryta moc kamenu):
Citace:

Záhněda

Záhněda je drahokamová odrůda křemene hnědé barvy různých odstínů přecházejících až do kouřových tónů. Černá odrůda má název morion. Oba léčí především poruchy centrálního nervového systému, hlavně deprese.


A o neco dale jeste:
Citace:

Oba společně, záhněda i morion, pomáhají při léčení duševních poruch, které se týkají zvrácených projevů sexuality. V takových případech se doporučuje, aby pacient měl oba kameny stále při sobě. Totéž platí i pro lidi, kteří trpí sebevražednými sklony a závislostí na alkoholu a drogách."


A ještě jak se kameny čistí:
Citace:

Kameny, zvláště morion, čistíme důkladněji než jiné křemenné druhy, nejlépe po náročném použití celou noc a den, případně kombinujeme očistu v misce a pod tekoucí vodou, protože na sebe berou mnoho negativní energie. Nabíjíme je dostatečně dlouhou dobu na nepřímém slunci, položené na drůze křišťálu.


Tak třeba by se to dalo zkusit. Vice asi poradi Damao.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Moka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.3. 2008
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: čt duben 24, 2008 9:00 am    Předmět: Citovat

Wendys, Zbultrane, okenko,
srdečně Vám děkuju, jsem vděčná za vaše informace Smile . Panickou poruchou trpím sama a dosud mi reiki pomáhalo, jen po reikování druhého se mi vše náhle zhoršilo. Užívám bohužel i AD
Přeju Vám klidný den Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: čt duben 24, 2008 10:42 am    Předmět: Citovat

Hodně Tě cítím, děkuju za sdílení. Strach ze strachu - panika. Strach z toho, že to přijde, přitahuje jak mág to, že to přijde. Potom už je moc těžké cokoliv zpracovávat - proto doporučuji psychowalkman. Je tam vyzkoušený program lékaři - používají jej i psychologové a psychiatři - přesně na depresi. Objímá Míša.
Když jeden není v depresi, lze se podívat, kde vznikl ten strach ze strachu... Krásný den a držím palce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: čt duben 24, 2008 12:33 pm    Předmět: Citovat

Moka napsal:
Užívám bohužel i AD


Hele Moko, mozna je zbytecne psat "bohuzel". Chapu, ze to povazujes za nasilne pro osobnost i tebe, ale kdyz to zabira ... spis se uc trpelivosti. Porid si treba ty kameny a nauc se s nima pracovat, nosit je a cistit a po nejake dobe si promluv s lekarem a treba by se ty davky AD daly snizit. Drzim ti palce, jsi totiz na dobre ceste, protoze ses rozhodla s tim neco delat a vyvinula usili i ve vecech neprijemnych. Verim, ze Ti Panbuh pomuze Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: pá duben 25, 2008 12:15 pm    Předmět: Citovat

Ahoj moko,

mohl bych Ti nabídnout pomoc, pokud bys měla zájem, případně poskytnout odkaz na lidi, jimž důvěřuji.

Jedna z možností, jak s tím začít pracovat, je meditace - buddhistický přístup. Ve druhé polovině května bude mít na Cholíně víkendový retreat vynikající učitel Christoph Koeck z Vídně. Vycházím z toho, že kromě mnoha jiných vlivů, které mohou takové stavy způsobovat, je naše myšlení. Určitý vzorec myšlení, který nás k depresi dovádí. Vhodná meditační technika by Ti, dle mých zkušeností, nepochybně pomohla. AD by tento proces pravděpodobně ztěžovala, samozřejmě ale jejich omezení by bylo nutno konzultovat s lékařem.

Tuto cestu považuji za důležitou součást léčby, ať už se rozhodneš pro jakýkoliv jiný způsob pomoci, Tobě osobně však samozřejmě nemusí být blízká. Přesto věřím, že pomoci se dá. Pokud budeš chtít, tak se ozvi.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: pá duben 25, 2008 3:33 pm    Předmět: Citovat

Moka napsal:
dosud mi reiki pomáhalo, jen po reikování druhého se mi vše náhle zhoršilo


Tak to reiki druhým lidem nedávej. Je možný, že se tím přetěžuješ. Nabíráš tím do sebe nejspíš víc reiki, než jsi schopna zpracovat. Vytváří to v tobě nátlak - dostává se toho na povrch až příliš. Nespěchej ve svém vývoji.

Já pociťuji asi něco podobného, co ty (taky se mi vynořují strachy z podvědomí a jsou mnohem výraznější a asi i viditelnější než dřív). Někdy si říkám, že jsem do reiki vůbec neměla jít. Dávat reiki někomu dalšímu se mi vůbec nechce. Vyhýbám se tomu. Věnuji se výhradně sobě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
bobule
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 30.3. 2008
Příspěvky: 59

PříspěvekZaslal: pá duben 25, 2008 3:51 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
já jsem šla na Reiki, protože jsem měla pocit, že je to určitá duchovní cesta, což také je, ale nepočítala jsem s tím, že se musím také vyčistit a pochopit sama sebe, to pro mě byla novinka. Po prvním zasvěcení následovalo zhoršení mých psychických stavů, ale je to tím, že jsem je v sobě neměla dořešené, všechny ty strachy a deprese a tragédie co se mi staly a najednou se ty pocity zase začaly drát ven, nejdříve to bylo strašné, říkala jsem si, že to nedopadne asi dobře, ale najednou jsem začala chápat proč moje tělo volá o pomoc, proč mám na sobě pracovat a jak.
Také jsem měla pocit, že když léčím druhé není mi zrovna nejlépe a tak jsem toho nechala a vracela se k tomu vždy jen v dobré náladě a s pocitem, že to bude dobré.
Dnes už posílám i na dálku a nic mi to nedělá, asi jsem se musela trochu srovnat. Vše je jen o nás, o našich pocitech a vnímání dané situace.
Myslím si, že nejdříve musíme uzdravit sami sebe, abychom mohli pomáhat druhým.
Ahoj všem Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Moka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.3. 2008
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: pá duben 25, 2008 8:43 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,
ráda bych vám poděkovala za tak osobní přístup, za ten přísun energie... Very Happy .
Sunnyi, prosím, v čem konkrétněji spočívá ta možnost "vyladění", o které píšeš? Jsem (v tuhle chvíli asi bohužel Confused ) Moravák, takže do centra dění nemám zrovna blízko. Přesto mě tvůj návrh moc zaujal. Předem díky za více, těším se, že sem ještě napíšeš.
Nikdy by mě nenapadlo, co reiki dokáže... Troufám si říct, že mi při mé léčbě úzkostné poruchy pomáhá, a to oslabení po reikování druhého, o kterém jsem psala, jakoby něco vyneslo na povrch. Myslím, že to skvěle popisovala Wendys. Díky za tu zkušenost. Můj Mistr - Renča mi radila nezmatkovat a pracovat s tím, co leze ven, tak jsem pořád, všude, kde jsem se zrovna nacházela Very Happy pokládala ruce jako šílená, a - dnes se cítím skvěle. Něco spadlo, vylouplo se to, odešlo ze mně.
Třeba to byla zkušenost. Uvidíme, co přijde po ní.
Srdečně děkuju i Vám, moc jste mě posílili, víte to? Very Happy
Pěkný a klidý večer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: pá duben 25, 2008 10:46 pm    Předmět: Citovat

Ahoj moko,

podle toho, co píšeš, je docela možné, že se z toho dostaneš díky reiki i sama. Přesto Ti ještě napíši více v SZ.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: so duben 26, 2008 11:55 am    Předmět: Citovat

Sunnyi, prosím tě napíšeš mi taky o tom více na SZ? Mám totiž podobné problémy, co Moka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund