Fórum - Zobrazit téma - Reiki 2 st. pokročilé techniky - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reiki 2 st. pokročilé techniky
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reiki 2 st. pokročilé techniky
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
malina
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 29.3. 2008
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: ne duben 20, 2008 2:54 pm    Předmět: Reiki 2 st. pokročilé techniky Citovat

Ahoj všem, vzhledem k tomu, že jsem na tomhle webíku dostala uspokojivé odpovědi, za které všem děkuji.
Ráda bych toho využila a požádala vás pokud máte někdo zkušenost Wink, zda jsou pokročilé techniky silnější nebo v něčem lepší, popř. jiné?
Pěkný den Razz M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
vlasta
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 14.3. 2004
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: ne duben 20, 2008 4:36 pm    Předmět: pokročilé techniky a jejich účinnost Citovat

Ahoj Malino,
Poslouchej srdce, nech se vést intuicí/Reiki/. Reiki jsou třeba jako dveře otevřené do vesmíru/ kořeny velikého košatého stromu, pramen veletoku, nebo cokoliv jiného si kdokoliv dosadí/. Jdi svoji cestou. Důvěřuj Reiki, používej Reiki a nech se Reiki vést. Přeji sluníčko nejen na duši. Vlasta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po duben 21, 2008 7:08 am    Předmět: x Citovat

Podle mého názoru jde spíš o to, že se rozšíří možnosti využití, pokud s tím člověk pracuje, tak přichází další rozvoj sebe sama.
A každé působení je jiné, žádná šablona neexistuje.
Stopka může být ať máš techniky jakékoliv. Pokud posloucháš intuici
a nechceš jít přes ni...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
japi
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 3.4. 2008
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2008 9:18 am    Předmět: Citovat

Moc pěkně to napsala šamanka.Mám vlastní zkušenost,že každý pracuje podle svých možností.Měla jsem učitelku a ta mě téměř zastrašovala to ještě nemůžeš,musíš přesně tak a tak...!? Idea Vyslechla jsem ji,ale moje intuice byla silnější a já poslouchala ji respektovala.A taky jsem potkala nového,skvělého učitele,který mě naučil důvěřovat si,nemusí být vždy pravda "co je psáno,to je dáno ".Když mě intuice vede,využívám svoje schopnosti,někdy víc ,někdy míň.To vše funguje ještě intenzivněji,pokud se věnuji uspořádat si svoje,vnitřní.Po absolvování semináře Vnitřní dítě a Školičky intuice pracuji s reiki tvořivě,moc se mi to líbí,prostě si to užívám.Ctím řád a věřím v pokoru. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2008 10:38 am    Předmět: x Citovat

Všechno chce svůj čas a vývoj. Taky se nebát zeptat, myslím, že to je pro obě strany ohromně užitečné, včetně toho jak formulovat svoje pocity ve slovech nebo porozumět tomu, co ten druhý říká. Nikdo nemůže říct, že už ví všechno a nemá se co učit.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krystal
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 20.7. 2007
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2008 1:45 pm    Předmět: Citovat

V čem jsou lepší pokročilé techniky?
Snad v tom že nabízí více možností. Máš víc nástrojů s kterých si můžeš vybrat, vycítit který je vhodnější. Síla jednoho symbolu nemusí dělat dobře všem. Někteří lidé jsou citlivější. Já osobně používám nejčastěji ty klasické ČKR,ŠHK,HSŽSN, ale občas i ty s karuna ki a další. Čím máš víc nástrojů tím dokážeš lépe odstranit některé problémy.

Když jdu opravit zásuvku a mám jen obyčejný šroubovák tak mi to trvá déle než kdybych si vzal kufr s celým vybavením. Asi tak nějak by se dalo odpovědět.

Jinak souhlasím s ostatními udělat to tak jak nejlépe dovedeš. Podle toho co cítíš. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2008 4:19 pm    Předmět: Citovat

vNímám to tak, že každá další technika rozmnožuje schopnosti, které máme, ale rozhodně to neznamená, že musíme nejprve ovládat sto dalších. Někdy jednoduchý a účinný postup, třebaže vyžaduje trpělivost a větší soustředění, přinese více užitku než superúčinná technika.
Znalost více technik nevylučuje intuitivní použití toho, co cítíš, že je nejlepší. Znáš-li jich méně, nejsi horším terapeutem, jen snad máš k dispozici méně nástrojů. Zastávám názor, že člověk by měl umět co nejvíce, ale hon za množstvím bývá občas vykoupen nižší kvalitou zvládnutí toho, co máme.
Celkově bych ale konstatoval, že nazývat některé techniky Reiki pokročilejší a jiné nepokročilé, to je dost odvážný posudek. Výsledek by měl být hlavním měřítkem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2008 5:06 pm    Předmět: Citovat

Damao, stavím se za tvůj názor, jen bych asi dala pozor na ten výsledek. Ten je vždycky takový jaký má být, jaký si jej příjemce dovolí, nezávlisle na použité technice. Když se použije třeba silnější nástroj, tak může dojít k dost komplikovnému průběhu sezení - záchvat, bolesti hlavy, , dost prudké uvolnění traumat a stejně tak prudké reakce. Ale výsledek nezáleží na nás. Wink To by nebla Reiki
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
malina
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 29.3. 2008
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2008 5:32 pm    Předmět: Reiki 2 st. pokročilé techniky Citovat

Ahoj všem, moc Vám děkuji za vaše názory.

Já se snažím zkoušet všechny metody, které znám, tak i "pokročilé techniky" 2.st reiki.
Pravda je, že reakce jsou i bouřlivější, ale mám pocit, že symboly jsou silnější a tím (dle mého názoru) i dřív pomáhají. Jen je na zvážení, kdy jaké symboly použít. (jak jsem byla poučena a z toho také vycházím, že ublížit nemohu), protože člověk si vezme pouze tolik energie co sám "unese ".

Pěkný den všem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2008 7:27 pm    Předmět: Citovat

Renata napsal:
Damao, stavím se za tvůj názor, jen bych asi dala pozor na ten výsledek. Ten je vždycky takový jaký má být, jaký si jej příjemce dovolí, nezávlisle na použité technice. Když se použije třeba silnější nástroj, tak může dojít k dost komplikovnému průběhu sezení - záchvat, bolesti hlavy, , dost prudké uvolnění traumat a stejně tak prudké reakce. Ale výsledek nezáleží na nás. Wink To by nebla Reiki

Renato, nemám na mysli výsledek terapeuta, ale výsledek usilování klienta. Jestli se někdy něco někoému povede, tak vždy jen tomu, kdo se sám uzdravuje. Terapeut, jak to chápu, je JEN průvodcem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2008 8:36 pm    Předmět: Citovat

hihi, stejně si myslím, že to jak dopadne i u rozhodnutí klienta není o kvalitě nebo síle metody ale vnitřní a opravdové motivaci klienta ke změně. A ten, pokud se měnit nechce, nepomůže ani svěcená voda. Metoda za nikoho nic neudělá. Když se u tvého klienta nic nepohne kupředu, protože on nechce, je to o tvé špatné metodě nebo práci? No to snad neee.To bys přebíral zodpovědnost
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá květen 23, 2008 4:15 am    Předmět: Citovat

Dobrý terapeut vhodnou metodou může motivovat lépe.... nabo?
Když se v terapii objevují motivy, kterým klient nedůvěřuje, nebo nerozumí, je to na škodu věci, myslím si. Proto někdy jednoduchá a srozumitelná technika, pokud ji má terapeut zažitou, prospěje více.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: pá květen 23, 2008 11:42 am    Předmět: Citovat

no, myslet si můžeme co chceme, protože někteří lidé potřebují mít pocit, že dostali něco extra,exotického, slinějšího, jiní zas mají rádi jednoduchost. Je to jako když si objednáváš v restauraci. Někdo jede podle kapsy a zároveň kouká do výběru - třeba zúženého ale vybere si podle chuti. Někdo si vybere bezmasou specialitu, jiný zas nějaké masíčko a nejlíp krvavý biftek, někdo těstoviny.Co člověk to volba. pak je ještě sorta lidí, který nezajímá jídlo ale jeho cena a vybírají ze zásady to nejdražší. Vcelku je jedno kdo a co si vybírá, číšníkovi to může být jedno, ten to donese, popřípadě doporučí. Důležité je, že zákazník se nají, je spokojený ( a nebo taky ne-s tím se takymusí počítat) a přijde (nebo nepřijde) znovu, popřípadě dá echo známým. Stejné je to s metodami. To, že z pohledu terapeuta je některá metoda jednoduchá a účinná a jiná ne, je jedna věc, druhá jak ji přijímá klient. Někde stačí i pouhý rozhovor, navedení na pocity, uvědomění si souvislostí a cvak cvak, je zaděláno na vědomou změnu. Někdo potřebuje delší čas a speciální postupy, korekce, protože při běžném rozhovoru to jeho "kontrolní systém" zkrátka nepustí k nadhledu. Někde je potřeba zaměstnat emoce, vizuální vjemy, prožitky, aby se odpoutala pozornost nějakými zajímavými efekty a ke slovu se zas dostala pravá mozková hemisféra se svým nadhledem.Někomu jsou příjemné doteky a přikládání rukou a mlčení, nebo jen sem tam slovo, někdo se musí vyžvanit, vytančit, vybít, jiný zas potřebuje zrovna trochu jiného postupu. Jelikož jsme každý jiný, tak to prostě je. Stejně jako u jídla, nikdo mne neopravňuje k tomu, abych tvrdila že nejjednodušší jídlo je to nejlepší. Možná pro mne. Ale druhý má jiné chutě, jiný žaludek, stravovací návyky, nárokyna úpravu, rozlišení chutí. Když už se chci najíst, tak ne že něco do sebe navalím a utiším žaludek ať neřeve hlady. U metodoto podle mně neznamená, že to či ono je méně vhodné, nevhodné, méně účinné. Účinné je všechno, co někoho dovede k vědomé změně. A´t třeba jen pořádná přesdžka nebo použití metody.Nerozlišuju tedy - to píšu za sebe a je to moje stanovisko - špatnou nebo dobrou metodu, ale pro toho někoho vyhovující nebo nevyhovující, případně méně nebo více vyhovující. To je celé.A to se dá zjistit nejen svalovým testem, ale i pendlem, kdo s tím pracuje. Nebo citem. Vyzkoušela jsem si různé metody - myslím tím že jsem je absolvovala a nemůžu říct, že některá byla lepší a některá horší. Všechny mi pomohly, každá jinak a všechny v tu správnou dobu. Ani jedna není podřadná. Dokonce i ten výprask od táty byl tehdy nejvhodnější možná metoda, protaže jsem věděla že jsem něco zásadního vědomě porušila, zašla jsem dost daleko a dodnes si to pamatuju. Bez jediného pocitu křivdy. Taky něco docvaklo. Smile
Ale je fakt, že taky umím říct klientovi hned při počátečním rozhovoru " Já vám nebudu umět pomoci, zkuste to či ono (konečně mám dost širokou tabulku různých metod), obraťte se na... hledejte." Můžu vám pomoci maximálně s tím či oním - berte - neberte. Vysvětlím většinou proč. ALe nemám problém se vyrovnat s tím, že tomu člověku holt nepomůžu. Neumím všechno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
bobule
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 30.3. 2008
Příspěvky: 59

PříspěvekZaslal: pá květen 23, 2008 9:37 pm    Předmět: Citovat

Ahoj všem,
tedy milá Renato, když jsem si přečetla tvůj "jídelní lístek" musím konstatovat, že když bych měla problém, na jakékoli bázi, asi bych před tvými metodami utekla.
Nezlob se ,ale to co jsi tu napsala mi trochu nahání husí kůži.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: so květen 24, 2008 4:22 am    Předmět: Citovat

To já bych zase Renatin zákusek zkusila.
Mňam

Džarmi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund