Fórum - Zobrazit téma - chyby na počátku? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - chyby na počátku?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

chyby na počátku?
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Moka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.3. 2008
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: ne duben 20, 2008 8:23 am    Předmět: chyby na počátku? Citovat

Ahoj,
ráda bych vás poprosila o názor či zkušenost.
Mám po jedničce zhruba čtvrt roku a dosud jsem harmonizovala jen sebe. Před pár dny jsem ale s velkou chutí zkusila pomoci své tchyni od vleklých bolestí zad, byla to má první zkušenost Smile . První den to bylo OK, hořely jsme obě dvě a tchyně se cítila lépe a mně to taky dělalo fajn. Druhý den jsem se do toho obula možná více, takže jsem se sama cítila jako pec, stékaly po mě čůrky potu a v závěru jsem cítila až slabost, takže jsem reikování musela nechat. Slabost poměrně brzy přešla, ale ve mně zůstala pochybnost. Energie evidentně proudila, tak co jsem jako začátečník mohla udělat špatně, že mi po ošetření druhého bylo chvíli nedobře?
Moc vám děkuji, pěkný den Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Akrij
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.1. 2005
Příspěvky: 165

PříspěvekZaslal: ne duben 20, 2008 8:46 pm    Předmět: chyby na počátku? Citovat

Ahoj Moko,

jestli to byla tvá první zkušenost na léčení na někom jiném, než sama na sobě (obzvlášť jestli ti na té osobě záleželo - u tchýně mě napadá, že pokud by to nefungovalo, tak bys to měla na talíři Very Happy ), tak budu psát i na základě vlastích zkušeností...

Mohlo to být způsobeno tím, že jsi chtěla pomoct za každou cenu a v těchto případech se může stát, že do toho vkládáš i svojí a ne pouze univerzální energii... Jestli to tak bylo, doporčuji prostě jen přiložit ruce, poprosit o universální energii Reiki a pak už jen "děj se vůle Boží" bez jakýchkoliv dalších vlastních emocí Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
BATHORY
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.8. 2007
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: po duben 21, 2008 9:54 am    Předmět: Citovat

Ahoj Moko,
Přesně tak, jak píše Akrij. Taky se mi to ze začátku stalo, když sem léčila syna, tak moc sem mu chtěla pomoct, až z toho bylo blbě mě! Tohle se stává, když do toho necháš zasahovat svoje city. Ať už chceš té osobě pomoci z důvodu že ti na ní moc záleží, nebo třeba u tchýně, možná si řekneš a prosíš u toho "jen ať jí to pomůže" a tak moc se snažíš, až si to právě třeba přetáhneš na sebe.
Když mě na tohle jedna paní upozornila, že to nesmím dělat, tak sem si říkala, jak mám vynechat city, když jde právě třeba o syna. Ale naučila sem se to. Musíš u toho na to jakoby nemyslet. Opravdu tak jak psal Akrij, jen přilož ruce a poprosit... Ale nemyslet na to celé léčení s tak velkou snahou pomoci. Myslím že tohle se stalo spoustě lidem Wink
Ahoj B.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Moka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.3. 2008
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: po duben 21, 2008 12:18 pm    Předmět: Citovat

Akrij a Bathory,
moc děkuju za odpověď a vysvětlení.
Je to přesně tak, jak píšete, usmyslela jsem si, že tchyni prostě musím pomoct. Ke konci ošetření mě polilo horko, rozbušilo se mi srdce a bylo zle. Trochu to cítím ještě dnes, třetí den, ale už je to odvar.
Mohu si teď pomoci tím, že se budu reikovat a harmonizovat? Za jak dlouho člověk může tu vyčerpanou energii nabrat zpět?
Vlastně jsem za tuto zkušenost vděčná, ale trochu váhám do budoucna, zda odhadnu tu hranici, kde plyne energie, které je třeba, a kde už CHCI zasahovat já... Sad .
Každopádně díky za vaše slova, jde vidět, jak jste zkušenější... Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
BATHORY
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.8. 2007
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: po duben 21, 2008 1:24 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Moko,
Tu hranici určitě poznáš, jen to chce čas. Snaž se mít na mysli, když budeš léčit, aby prostě šlo tolik energie kolik je potřeba a musíš věřit tomu, že stačí jen přiložit ty ruce. Jen popros ať proudí kolik má a víc to neřež.
Teď si určitě pomůžeš léčením, já sem to měla tak, že sem na sebe přetáhla od syna chřipku a asi 4 dny mi fakt bylo hodně zle, nevím jak dlouho to bude u tebe, záleží jestli ses u toho vysílila, nebo jestli sis něco od tchýně nepřetáhla. Pokus se teď vyčistit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Moka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.3. 2008
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: po duben 21, 2008 1:35 pm    Předmět: Citovat

Bathory,
moc ti děkuju Very Happy , také jsem zkoušela léčit i syna, tam to bylo kupodivu v pořádku Very Happy
Tvá odpověď mě navedla ještě na jednu otázku, omlouvám se, pokud bude znít jakkoli divně, ale tak, jak jsi popsala, si v případě neopatrnosti člověk od někoho může přenést jakoukoli nemoc? Tedy i třeba něčím neobvyklou, lehkou, ale i vážnější?
Moc děkuju Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
BATHORY
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.8. 2007
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: po duben 21, 2008 1:53 pm    Předmět: Citovat

Ta otázka vůbec není divná Very Happy
Ano, já sem si jistá že to tak je, že se dá opravdu přetáhnout jakákoliv nemoc. Možná že s tím někdo souhlasit nebude, ale já si myslím že to jde Exclamation Jak se říká: s opatrností nejdál dojdeš Very Happy
Hodně štěstí Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: po duben 21, 2008 2:20 pm    Předmět: Citovat

Moko, omlouvam se, jestli ti pisu neco ti zname, ale kdyby ne ....

Zapal si pri cisteni svicku, ta cisti prostor a po ukonceni leceni dej lecene vypit sklenici studene vody a ruce si ocisti nad svickou a pak jeste pod tekouci studenou vodou. Abys tak zrusila to propojeni mezi vami.

Ono nevkladat do toho leceni sve city je obtizne, kdyz ti na te osobe zalezi. To pak nedavas jen reiki, ktere si doplnis snadno ale i svoji zivotni energii. Nekdy to ucinis i prestoze si jsi vedoma moznych nasledku. Treba kdyz jsem osetroval svoji maminku.

Ale nic se nema prehnat. Nezapomen, ze kdyz se uplne vysajes a odrovnas, podruhe uz nebudes moci pomoci!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Moka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.3. 2008
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: po duben 21, 2008 2:32 pm    Předmět: Citovat

Díky, Bathory a Zbultrane.
Reiki je strašně fajn, ale to, co se dovídám, mě vlastně děsí, prosím neberte to jakkoli špatně. Zkoušela jsem pomalinku harmonizovat jen pár lidí, ale mám dojem, že nikdy se nedovedu tak úplně odpoutat od svého přání pomoci v každém případě... Crying or Very sad Samozřejmě uznávám, že je to snad začátečnický "zvyk", který možná časem odezní.
Zbultrane, díky za rady k očistě, jsem za ně moc ráda. Prosím, můžeš mi ještě trošku vysvětlit tvou poslední větu? Znamená to, že určité odčerpání energie mi může zůstat nadlouho? Či navěky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po duben 21, 2008 3:20 pm    Předmět: Citovat

Když člověk s Reiki začíná, často se příliš ztotožní s představou určitého výsledku svého působení, někdy se zase domnívá, že by měl prociťovat bolest s tím, na koho působí. Chybou také může být působení tam, kde o to nikdo nežádal.
Mari Hall nám kdysi vyprávěla, jak těsně po absolvování Reiki byla na nějakém semináři a místnost tam byla vyzdobena velkou agáve. Přednášející se neopatrně přiblížil k jednomu z listů a trna na konci listu ho bodl těsně vedle oka. Mari říkala, že měla pocit, že musí okamžitě zasáhnout a tak vyskočila a šla tomu člověku oko oreikovat. Byl prý z toho překvapený a taky rozladěný. Jemu sice oko nenateklo, ale Mari si pak otok na svém oku léčila 14 dní.
Časem se každý naučí udržovat si hranice.
K tomu přenosu nemocí bych řekl, že lze přenést cokoliv, čemu jsme ochotni věřit, že přenést jde. Při Reikování jsem působil i na lidi nemocné nakažlivými chorobami - prostě jsem si to nepřipouštěl, tak se nic nepřeneslo. Protože se přenáší vibrace nemoci, vždycky si představuju, jak Reiki převibrovávám vibrace pránické energie nemocného. Cítím se naplněn energií a řekl bych, že ztěží někdo nemocný může mít energie více než já. Jako když do vody hodíte kamínek - ten udělá kola a vedle třeba cihlu - kruhy na hladině převibrují i ty původní, které udělal kamínek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Akrij
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.1. 2005
Příspěvky: 165

PříspěvekZaslal: po duben 21, 2008 8:26 pm    Předmět: Citovat

Moko,

přitahujeme si to, čeho se bojíme... Rolling Eyes Takže jak psal Damao nepřipouštět si žádné obavy a strachy a všechno bude v pohodě Wink Požádej si ještě před přiložením rukou o ochranu Wink Já osobně si v takových situacích vybavuji francouzský kreslený seriál "Byl jednou jeden život" jak tam ty pozitivní protilátky vítězily nad nebezpečnými bakteriemi Very Happy Očištění, o kterém psal Zbultran by mělo následovat jako druh očisty po každém léčení, i sebe sama, natož někoho jiného Wink

Ještě bych zmínil, že se mi občas stává, že po přiložení rukou cítím tu samou bolest ve stejných místech na sobě. Dřív jsem z toho měl taky strach, jestli si to na sebe nepřenáším, ale pak jsem pochopil, že mi to pomáhá k identifikaci přesnějšího místa postižení. Když se pak na správné místo přesunu, tak tento pocit zmizí...

Nejdříve doplň svojí životní energii a až budeš opět v pohodě, tak bezstarostně a s radostí pokračuj dál Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2008 7:47 am    Předmět: Citovat

Moka napsal:
Prosím, můžeš mi ještě trošku vysvětlit tvou poslední větu? Znamená to, že určité odčerpání energie mi může zůstat nadlouho? Či navěky?


Moko, nechtel jsem te desit! To odcerpani energie urcite nebude trvale nebo na dlouho. Mne slo o motivaci k tomu, abys vse delala umirnene.

Naprosto chapu, ze nekdy clovek chce a take pomuze i kdyz si je vedom moznych nebezpeci, presto vsak musi alespon trochu myslet na sebe.

Nekdo tady napsal, uz je to davno, strasne peknou vec. Kdyz chces nekomu pomoci na ceste a on upadne na kolena, pomoz mu vstat a mozna ho kousek ved za ruku spravnym smerem; rozhodne ho ale nenaloz na zada a nenes tak dlouho, nez pod jeho tihou sama klesnes k zemi.

A jeste odkaz na jeden hezky citat, ktery se k tomu podle mne trochu hodi:
http://zbultran.wz.cz/index.php?det=19
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2008 10:49 am    Předmět: x Citovat

Může být víc ještě víc možností. Zvlášť u rodinných příslušníků, kdy podvědomě chceme "vzít část nemoci na sebe" aby tak netrpěli. Jak už jsme tu několikrát diskutovali, zvlášť u dětí je těžké tolerovat jejich životní cestu
a nesnažit se je zachraňovat i před nimi samotnými...
Pak taky pozor na využívání pod záminkou prosby o pomoc. Nemocný ožívá a my jsme čím dál utahanější. Když začne blikat kontrolka, je moc dobré se zamyslet o co tady běží a udělat závěry. Včetně vlastní dobré ochrany.

Nevím jestli tu zazněl názor na téma odmítnutí, ale podle mého názoru tuto možnost máme a je třeba ji i v takových případech umět použít.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2008 11:38 am    Předmět: Citovat

Moka napsal:
Bathory,
moc ti děkuju Very Happy , také jsem zkoušela léčit i syna, tam to bylo kupodivu v ....si v případě neopatrnosti člověk od někoho může přenést jakoukoli nemoc? Tedy i třeba něčím neobvyklou, lehkou, ale i vážnější?
Moc děkuju Smile

Myslím si, že toto jsou zbytečné obavy. Pomocí reiki nelze převzít chorobu. Toto se může stát lidovým léčitelům, kteří pracují ze svou energí a z těla nemocného negativní energie vytahují. Tito léčité si naopak reiki dělají aby byli ochránění. Pomocí reiki se energie dává a ne odebírá.
Otázkou je, když do toho dávám vlastní chtění a city. V tomhle případě nevím.
Roso
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
BATHORY
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.8. 2007
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2008 3:13 pm    Předmět: Citovat

Roso,
Nezlob se, ale nemůžu s tebou souhlasit. Vůbec to nejsou zbytečné obavy a to vím i z vlastní zkušenosti. A to používám při léčení pouze Reiki a nejsem žádný lidový léčitel. Nemoc na sebe můžeš natáhnout aniž by si do toho vložil svoji energii. Stačí chtít toho léčeného uzdravit jen o trochu víc než bys měl a nemoc máš nato tata. Je těžké do toho nevkládat city pokud jde o blízkou osobu, chce to jen čas naučit se to, ale než na to člověk přijde, tak jsou obavy na místě!!
Vím, že není dobré se toho bát aby sme si to nepřitáhly, ale taky není ideální se všeho až moc nebát. Všechno s určitým odstupem.

Asi se mnou nesouhlasíš a možná i spousta dalších, ale já sem přesvědčená že to tak je. Ale je to zase jenom můj názor Wink

Každý ať uváží po svém, každý se taky sám přesvědčí jak to kdo má.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund