Fórum - Zobrazit téma - Zbláznil se? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Zbláznil se?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Zbláznil se?

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bobule
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 30.3. 2008
Příspěvky: 59

PříspěvekZaslal: so duben 19, 2008 6:48 pm    Předmět: Zbláznil se? Citovat

Ahoj,
tak jsem byla minulou sobotu na dvojce a celý týden jsem si mapovala pocity...stále však musím přemýšlet na člověkem, který tam byl.
Měl názor, že po dvojce se mu otevřeli nevídané světy a začal používat daleko silnější energii a že dokonce touto energií je, tedy vlastníkem, ale všichni si jí můžeme od něho brát. Rolling Eyes
Proč si udělal tedy trojku mi neprozradil Laughing , ale myslím si, že je to nesmysl.
Byl svým bludem tak pohlcen, že jsem jen kulila oči.
Samozřejmě je přesvědčen o tom, že ho pochopí jen stejně vyvolení.
Když jsem se ho ptala na duchovní otázky, mával jen rukama a říkal, že to není potřeba, že pravý důvod léčení je jinde, přijde totiž konec světa a Reikisti budou potřeba jako záchranáři. Shocked
Chápu, že je trochu zmatený, ale doufám, že se to normálně po zasvěcení nestává.
Nebo jste někdo slyšel, že se po zasvěcení někdo takhle pomátl?
Musím však podotknout, že dotyčný opravdu vyniká v léčení druhých a je velmi vyhledáváný léčitel.
To co zde o něm píši mi zdělil jen mezi čtyřma očima jak se říká, možná si myslí, že jsem také vyvolená Laughing Laughing Laughing
Tak to se mám na co těšit.
Mějte se krásně Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: so duben 19, 2008 11:40 pm    Předmět: Citovat

To víš, duchovní ego je někdy těžké zvládnout. Asi zkoušel, jestli se "chytíš". Takových je i bez zasvěcení!
Všechno, co jsem se naučil za léta praxe svědčí o tom, že rychlé cesty nevedou přímo k cíli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
bobule
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 30.3. 2008
Příspěvky: 59

PříspěvekZaslal: ne duben 20, 2008 9:21 am    Předmět: Citovat

Damao napsal:
To víš, duchovní ego je někdy těžké zvládnout. Asi zkoušel, jestli se "chytíš". Takových je i bez zasvěcení!
Všechno, co jsem se naučil za léta praxe svědčí o tom, že rychlé cesty nevedou přímo k cíli.


Díky Damao.
Zase to ego.....vypadá to, že zvládnout duchovní ego je možná těžší než to "normální" Smile . V okamžiku, kdy získáme určité schopnosti, či se posouváme dál a pociťujeme něco vyjímečného, čeká na nás docela zajímavé překvapení, a to jak se vyrovnat s duchovním egem.
Přijde mi, že duchovní ego je daleko záludnější a dostat se ze spárů jeho nadutosti a překroucených představ je pro člověka bez pokory téměř nemožné.
Ale jak to, že člověk bez dostatečné pokory získal takové schopnosti.....už vím, nejspíše jí měl, ale právě nebyla dostatečná a on ztratil svoji cestu a vlastně asi na chvíli i sám sebe. Sad
Je mi ho líto, ale tuto cestu si vybral sám, tak jako my ty svoje.
Ještě jednou díky Damao
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: ne duben 20, 2008 11:18 pm    Předmět: Citovat

Duchovní ego je lépe maskované, proto ten, koho ovládá jej někdy ani nepostřehne.
A získat nějaké schopnosti (sidhi)? Není to tak těžké jako skutečně duchovně růst.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: po duben 21, 2008 2:05 pm    Předmět: Citovat

Mam takovy pocit, ze ty schopnosti - sidhi, jsou jen dalsi takova zkouska, jestli muzeme jit dal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
bobule
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 30.3. 2008
Příspěvky: 59

PříspěvekZaslal: po duben 21, 2008 8:58 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Duchovní ego je lépe maskované, proto ten, koho ovládá jej někdy ani nepostřehne.
A získat nějaké schopnosti (sidhi)? Není to tak těžké jako skutečně duchovně růst.


Myslím si, že duchovní růst jde v ruku v ruce se schopnostmi jako je jasnovidectví, léčitelství...pro mě je otázka proč...proč doprovází tyto schopnosti při duchovním zdokonalování, ale přesto jen někoho... když je daný člověk na hluboké duchovní úrovni a těmito schopnosti nedisponuje a pak je další, který je jimi obdařen a záměrně je nevyužívá, protože ho to v jeho duchovním rozvoji zpomaluje, proč ho to zpomaluje, jak na to přišel?
Není pomoc bližnímu, také duchovní růst? Už jsme tu tuším o tom psali.
Možná je to proto, že každý má tu svou cestu. Ale jak se rozhodneme, že ta naše je ta správná, protože nám to poradí intuice? Ale, já mám někdy pocit, že intuice si vybírá ty snažší cesty. Prostě ty, které nám vyhovují, nebo nestojí moc práce a zarytě nás přesvědčuje naše vlastní já o svojí pravdě.
Myslím si že duchovní růst je i o trvdé práci k sobě samému, okolí....ke všem. Je to i o odříkání toho krásného co se nám tak líbí, protože tudy cesta nevede?
Ze svého života vím, že věci a situace, do kterých se mi nechtělo nebo mě i bolely mě poučily nejvíce...i tady byla intuice?
Já se v tom normálně plácám Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po duben 21, 2008 11:15 pm    Předmět: Citovat

Milá Bobule, ta představa, že duchovní růst a množství schopností (sidhi) jdou ruku v ruce je tím, co na duchovní cestu přivádí mnoho hledajících. Prvním důležitým úkolem je, aby si sami zjistili jak je to doopravdy.
Very Happy Very Happy Very Happy
Stejně tak, když se člověk učí plavat, tak na prvním místě je cíl udržet se na vodě nějakou dobu.
Když jsme se učili jezdit na kole, tak hlavním cílem bylo nespadnout ani na jednu ani na druhou stranu.
Otázka:
Je pro duchovní či osobní růst důležité vidět auru, umět nějaký magický kousek, nebo chodit po vodě?
Další otázka:
Je poselství Ježíše Krista v tom, jaké konal zázraky a že stal z mrtvých, nebo je pro nás významným duchovním symbolem pro své učení lásky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
bobule
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 30.3. 2008
Příspěvky: 59

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2008 4:59 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Milá Bobule, ta představa, že duchovní růst a množství schopností (sidhi) jdou ruku v ruce je tím, co na duchovní cestu přivádí mnoho hledajících. Prvním důležitým úkolem je, aby si sami zjistili jak je to doopravdy.
Very Happy Very Happy Very Happy
Stejně tak, když se člověk učí plavat, tak na prvním místě je cíl udržet se na vodě nějakou dobu.
Když jsme se učili jezdit na kole, tak hlavním cílem bylo nespadnout ani na jednu ani na druhou stranu.
Otázka:
Je pro duchovní či osobní růst důležité vidět auru, umět nějaký magický kousek, nebo chodit po vodě?
Další otázka:
Je poselství Ježíše Krista v tom, jaké konal zázraky a že stal z mrtvých, nebo je pro nás významným duchovním symbolem pro své učení lásky?


Vždyť je to v podstatě tak jednoduché, že já vždy vše vidím tak složitě. Smile
Potom už chápu spoustu svých známých Embarassed, já stále ve všem hledám duchovní cestu,oni mi nerozuměli a já nerozuměla jim, přesto, že jsme šli společně. Jen jsme každý trochu jinde, jinak daleko. No, úplně se stydím...když si teď vzpomenu na nějaké své výroky.
Moc jsi mi pomohl Damao, děkuji.
Pro mě je samozřejmě v poselství Krista hluboká duchovní symbolika, ale křesťané to chápou jinak. Pro ně jsou důležité i jeho zázraky a vstání z mrtvých...proč je to tak?
Protože jsou na své duchovní cestě na určitém vývoji a potřebují tyto věci chápat pohromadě, nebo a to je asi pravděpodobnější, chápou něco víc než chápu já Smile ?
A nejvíc nechápu, že když jsem byla malá chápala jsem svět více než teď. Mám pocit, že mu vůbec nerozumím a že jako malá jsem věděla o duchovnu víc než teď.
Hledám co už ve mě jednou bylo....
A uplně nejvíc mě mrzí milý Damao, že se nedostanu na "seminář intuice", protože mi onemocněla moje holčička Sad , tak doufám, že příště mi to vyjde Crying or Very sad
Mějte se krásně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt duben 24, 2008 7:07 pm    Předmět: Citovat

Určitě to někdy vyjde.
A těm křesťanům se nediv. Stačí si projít příspěvky na Reikiwebu... Takový rozdíl to zase není. Je to lidské a měli bychom proto mít pochopení. Ostatně jsem také kdysi hledal hlavně "sidhi". Nechal jsem toho až po zkušenostech z období, kterému se někdy říká "temná noc duše".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund