Fórum - Zobrazit téma - Nepoužívání Reiki - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Nepoužívání Reiki
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Nepoužívání Reiki
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: čt duben 17, 2008 6:04 pm    Předmět: Nepoužívání Reiki Citovat

Ahoj Reikiwebaři,
zajímalo by mě,jak Reiki působí na lidi,kteří byli na prvním stupni,ale Reiki nepraktikují.Působí na ně nějakým způsobem,nebo ovlivňuje jejich život i přesto,že s Reiki nepracují??

Džarmi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: pá duben 18, 2008 7:06 am    Předmět: Citovat

Dzarmi, díky za tuhle otázku. Taky by mě zajímaly názory druhých. Já mám zatím zkušenost, která mne docela překvapila a dovedla k názoru, se kterým možná jiní souhlasit nebudou.
Znám několik lidí, kteří si prošli R1 a dokonce R2 a vykašlali se na to.
Kurz jsou pro ně vyhozené peníze. A že je tomu opravdu tak, v tom je utvrzují jejich zkušenosti a životní příběhy. Všichni bez výjimky začali mít značné zdravotní problémy a život se začal skládat z jednoho průšvihu za druhým.
Jedna paní se k reiki po letech vrátila a s radostí začala vnímat, jak se její život mění. Ona sama mě přivedla k přemýšlení nad tím, že Reiki je podaná ruka, která se neodmítá. Není nutné používat ji k léčení druhých. Myslím, že je v první řadě určena nám...ke zkvalitnění našeho života. Pomoc druhým je až následný proces, přestože po R1 máme většinou snahu spasit svět a na sebe zapomínáme Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá duben 18, 2008 7:26 am    Předmět: Citovat

mamka napsal:

Znám několik lidí, kteří si prošli R1 a dokonce R2 a vykašlali se na to.
Kurz jsou pro ně vyhozené peníze. A že je tomu opravdu tak, v tom je utvrzují jejich zkušenosti a životní příběhy. Všichni bez výjimky začali mít značné zdravotní problémy a život se začal skládat z jednoho průšvihu za druhým.


Ty mamko, to by jako byla ta reiki nejaka pomstychtiva a zarliva energie?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: pá duben 18, 2008 8:23 am    Předmět: Citovat

No, Zbultrane , očekávala jsem podobnou reakci Very Happy .
To si určitě nemyslíš ty ani já. Nevím, čím to je a jestli to tak je v souvislosti s reiki. Jen vím, že to tak je.
Možná ti lidé potkali reiki proto, že je průšvihy čekaly a reiki jim měla pomoci je zvládnout. Oni jen nevyužili šanci, kterou jim osud nabízel.
Kdo ví...... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá duben 18, 2008 9:23 am    Předmět: Citovat

Mamko, nemyslim si to samozrejme. Ja si spise myslim, ze reiki je, jak to nejlepe rict, myslim "neutralni" a zalezi na co ji pouzijes a to je take tvou odpovednosti. Jestli pomuzes nemocnemu nebo se ji snazis vyuzit ve svuj prospech (ovlivnovani pocasi, znevyhodneni ostatnich v nejakem prijimacim pohovoru).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: pá duben 18, 2008 9:36 am    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
......se ji snazis vyuzit ve svuj prospech (ovlivnovani pocasi, znevyhodneni ostatnich v nejakem prijimacim pohovoru).


Zbultrane, dík za tuhle větu. Nikdy mne nenapadlo, že pokud použiju reiki v určité situaci ve svůj prospěch, tak vlastně znevýhodňuji druhé. Takhle jsem o tom nikdy neuvažovala, i když já osobně ji tak nikdy nepoužívám.
Vlastně jsem Reiki nikdy nepoužila na ovlivnění situace. No, abych byla přesnější, tohle jsem dělala první půlrok po R1. To jsem, v rámci experimentování, zkoušela různé věci. To asi dělal každý z nás.... Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá duben 18, 2008 11:10 am    Předmět: Citovat

Mamko, to je jen muj nazor a vlastne i duvod, proc mi prijde ovlivnovani pocasi a ruznych situaci jako problematicke.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: pá duben 18, 2008 12:00 pm    Předmět: Re: Nepoužívání Reiki Citovat

Dzarmi napsal:
Ahoj Reikiwebaři,
zajímalo by mě,jak Reiki působí na lidi,kteří byli na prvním stupni,ale Reiki nepraktikují.Působí na ně nějakým způsobem,nebo ovlivňuje jejich život i přesto,že s Reiki nepracují??

Džarmi

Můj mistr nám to vysvětloval, že když nebudeme používat R1 či 2 tak se nic neděje. Nepřijdeme sice o schopnost používat reiki (protože ta je celoživotní) ale že je to jako s trubkama k vodovodu, které se nepoužíváním časem zanesou. Pokud se k tomu člověk časem vrátí, tak je holt musí zase začít čistit. Nicméně si myslím, že toto je scela individuální, každý si nese z minula jiné zkušenosti a schopnosti, tzn. že už i prostý fakt, že někdo prošel zasvěcení a pak jej nepoužívá může mít u každého jiny průběh.

Co se týče R3 tam je to trošku jiné. Byl jsem upozorněn před zasvěcením, že R3 je určitým způsobem závazek a že by tady mohlo dojít k tomu, že kdybyych toho zanechal, tak mně bude osud mírně "nakopávat" abych se zas k tomu vrátil. Takové tendence zatím nemám, takže nevím co na tom je.

Zbultran napsal:
... nebo se ji snazis vyuzit ve svuj prospech (ovlivnovani pocasi, znevyhodneni ostatnich v nejakem prijimacim pohovoru).

Pomocí reiki nemůžeš ovlivnit situaci ve svůj prospěch. Můžeš ji jenom harmonizovat. Uvedu příklad. Jeden známý sháněl zaměstnání a měl jedno skvělé vyhlídnuté. V podstatě už to měl slíbené. Pohovor měla být jen formalita. Přesto si do celé situace posílal reiki a myslel na to jak má toto zaměstnání. Byl velmi překvapen a zklamaný když dostal dopis "nepřijat". Za nějaké období dostal jiné zaměstnání, které je mnohem lepší, než to o které se ucházel a je mnohel spokojenější nez by byl před tím.

Roso
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá duben 18, 2008 12:29 pm    Předmět: Re: Nepoužívání Reiki Citovat

Roso napsal:

Pomocí reiki nemůžeš ovlivnit situaci ve svůj prospěch. Můžeš ji jenom harmonizovat. Uvedu příklad. Jeden známý sháněl zaměstnání a měl jedno skvělé vyhlídnuté. V podstatě už to měl slíbené. Pohovor měla být jen formalita. Přesto si do celé situace posílal reiki a myslel na to jak má toto zaměstnání. Byl velmi překvapen a zklamaný když dostal dopis "nepřijat". Za nějaké období dostal jiné zaměstnání, které je mnohem lepší, než to o které se ucházel a je mnohel spokojenější nez by byl před tím.


A co znamena to harmonizovani? Harmonizovani celku a co je ten celek? Cely vesmir? A pro ten vesmir bylo harmonictejsi, ze ten tvuj kamarad dostal lepsi misto?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: pá duben 18, 2008 12:42 pm    Předmět: Re: Nepoužívání Reiki Citovat

Zbultran napsal:

A co znamena to harmonizovani? Harmonizovani celku a co je ten celek? Cely vesmir? A pro ten vesmir bylo harmonictejsi, ze ten tvuj kamarad dostal lepsi misto?


Mluvil jsem o harmonizaci dané situace, ne vesmíru. Harmonizovat něco chápu tak, že daná situace dopadne jak nejlíp může ve prospěch všech zůčastněných, ale to neznamená že dopadne tak jak ty chceš. V uvedeném příkladu dopadla situace obráceně než dotyčný chtěl ale vlastně dopadla pro něho dobře, protože přišlo jiné lepší místo. Možná, že kdyby si do této situace reiki neposílal, tak to místo dostal a ani nevěděl, že mohl dostat lepší.

Roso
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá duben 18, 2008 2:07 pm    Předmět: Citovat

A kdyby si tam to reiki neposilal a dostal to misto, taky by byl spokojen Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: pá duben 18, 2008 6:51 pm    Předmět: Citovat

Roso,hmm tohle je taková známá teorie o průtoku energie Reiki námi..Myslela jsem spíše,jestli i přes nepoužívání Reiki na tebe může působit nějakým jemným způsobem v rámci osobního růstu.Třeba já mam tu možnost pozorovat jednoho človíčka,který byl před dvěma léty na Reiki 1,ale nepracuje s ní a nepřijde mi,že by se s ním něco dělo,možná ano,ale protože ho vidím každý den,tak to nevnímám.Jediné,co se pro něj změnilo je,že onemocněl záhadnou nemocí a nikdo nepřichází na to,co to je.Já to vnímám,že by to mohlo být vlivem Reiki a nejenom,jako kdyby mu chtělo být zděleno,,Začni už konečně něco tvořit''.Možná je to něco podobného,či samého,jak jsi podotýkal,že se může stát po Reiki 3. Question Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: pá duben 18, 2008 8:05 pm    Předmět: Citovat

Mě se reiki spouští samo i několikrát denně.
Spustí se mi pokaždé, když sáhnu na zvíře, abych ho pohladila.

Já mám podobný pocit, že mě reiki nakopává. Od té doby, co jsem zasvěcená a nepracuji s reiki pravidelně, se mi zhoršily stávající zdravotní obtíže - jsou jakoby zdůrazňovány, aby mě to nutilo s tím dělat.
Stejně tak moje strachy jsou výraznější - viditelnější. Někdy mám až pocit, že reiki nerespektuje moji osobní vůli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
plamen
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 11.4. 2008
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: so duben 19, 2008 9:32 am    Předmět: Citovat

Ahoj všichni,nevidím až tak souvislost Reiki s životními kopanci,myslím si,že záleží na tom,jak dotyčný celkově duchovně prospívá.Pokud stagnuje a má na víc,tak ty kopance přijdou.Jemná upozornění postupně zesilující. Jinak Reiki používám také do různých situací a to vždy s prosbou,ať je vše podle Božích zákonů a pro nejvyšší dobro všech zúčastněných.Tím snad nic nezkazím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: so duben 19, 2008 1:14 pm    Předmět: Citovat

Já myslím,že Reiki jen rozpohybovává proces růstu,dává nám spousty podnětů,šancí a pokud nám něco nejde,jsme upozorněni nějakým způsobem,že by jsme měli třeba něco změnit.Takže úplně přímý důsledek tam asi není,naopak,četla jsem,že Reiki nám pomáhá ty kopance zjemňovat,pomáhá nám se jim vyhnout.To může být ale zděleno aj tak,že k nám přijde právě nějaká jednoduší,zvládnutelnější lekce,než by třeba měla přijít v budoucnu.
Dejme tomu,že Reiki urychluje proces zasadím - sklidím.No a právě by mě zajímalo,jestli je tento proces podpořen u reikařů-nereikařů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund