Fórum - Zobrazit téma - Reiki a chvála partnerství - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reiki a chvála partnerství
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reiki a chvála partnerství
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Myslíte si, že Reiki má vliv na kvalitu partnerství?
Ano, prospívá mu.
100%
 100%  [ 8 ]
Ne, mnoho partnerství se vlivem Reiki rozpadá.
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 8

Autor Zpráva
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2008 8:28 am    Předmět: Citovat

Dzarmi napsal:

Jinak moje babička říká,,Lásky bez hádky jsou pohádky.'' Rolling Eyes


Dzarmi, tvoje babicka je moudra zena.

Mam pocit, ze lide byli drive do partnerstvi schopni investovat mnohem vice sil a energie nez dnes.

Nemyslim si, ze je rozdil mezi "reikisty" a "nereikisty" v partnerskych vztazich. Oni jen ty reikisti zacnou ty problemy jinak nazyvat, ten jejich partner "je vice zablokovany", nebo "spatne pracuje s energii" popr. ma "uplne spatne zabarnenou auru". Ono je tu trosku nebezpeci zacit si o sobe myslet, ze jsem lepsi protoze mam zasveceni nebo snad dokonce jsem mistr reiki, nez ti "prosti", obycejni a "neduchovni". Takova babicka Dzarmi asi, troufnu si hadat, nema zadne reiki zasveceni, presto vsak ma moudrost, kterou muze lidem pomoci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2008 8:33 am    Předmět: Re: Reiki a chvála partnerství Citovat

Damao napsal:
Zbultran napsal:

Damao, mam pocit, ze k mistrovi (muzi) chodi vice zeny a naopak. Jak to mas na seminarich ty?

Nevím, obecně se na seminářích duchovního zaměření objevují více ženy. Polsední můj Reiki seminář - o víkendu - byl prakticky halb und halb.


A mozna jde o submisivnost a dominanci. Ale to uz se asi da tezko poznat na seminari, nebo ano?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2008 9:29 am    Předmět: Citovat

Obecně platí, že cesta muže k duchovnosti vede přes přijetí svého vnitřního ženství, což je obecně provázeno zjemněním vnitřního světa muže a často i vnějšího projevu. Obecné módní trendy jsou opačné orientovány, takže ta motivace k duchovnosti už musí být opravdu velmi silná. Jakmile se jim tento krok podaří, stává se, že "vyměknou", začnou se potýkat s tím, jak se vypořádat s vlastní agresivitou (myšleno pozitivně - jako s průraznou silou). Je důležité nalézt pak cestu zpět k vnitřnímu muži, dokončit ono vnitřní partnerství vnitřního muže a ženy, které je důležitým předpokladem duchovního růstu.
Jinak u žen, kde se dost často setkávám s tím, že duchovní cestou se některé pokoušejí jakoby obejít řešení vztahů k matce a ženské linii rodu (tyto ženy nemají dořešen vztah s matkou). Duchovní cesta je vede k uchopení svého ženství - je to snažší než u mužů - avšak někdy zůstanou v této počáteční fázi dost dlouho "uvězněné". Prostě - intuitivně vědí, co je třeba udělat, jak pokračovat, že bez návratu k řešení skutečných vztahů pravděpodobně nebude možné pokračovat. Aby mohly pokračovat, potřebují se ještě spojit se svým vnitřním mužem, stát se ženami, co běhají s vlky - a zachovat si své ženství.
Takže: zatím co v první fázi to máme (muži a ženy) trochu jinak, koneckonců před "cílem" řešíme v zásadě stejné....!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2008 10:50 am    Předmět: x Citovat

Damao: no podle mé zkušenosti je na kurzech zaměřených na různé ezoterické disciplíny více žen, protože se o tyto témata víc zajímají.
Pokud se týká reiki, tak mám dojem, že je víc oslovuje a rádi s ní pracují.
Možná protože je jim práce s intuicí bližší a nepotřebují tolik si všechno vysvětlovat racionálně. Taky jsem si všimla, že povícero mužů, kteří se reiki věnují má v sobě hodně silnou ženskou energii (pozor nezaměňovat
s homosexualitou!).

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2008 4:55 pm    Předmět: Citovat

Jen potvrzuješ, co jsem napsal. Je to tak. Snad jen bych dodal, že ve skutečnosti se muži o Reiki zajímají neméně než ženy, ale jít na kurz většinou považují za ztrátu času. Také vyhledávají kurzy spíše kratší, rychlé a v té první fázi nemají rádi, když se jich ptáš na prožitky např. z meditací.
Jestliže pak muž má "uchopit" svoji ženskou energii, musí se naučit pracovat s intuicí - a často začít od základů. Ženy jsou na této úrovni řekl bych přirozeně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
japi
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 3.4. 2008
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: út duben 15, 2008 5:02 pm    Předmět: Citovat

Reiki mám a můj partner se rád nechá reikovat.Já jsem díky reiki pochopila,že není třeba za každou cenu "konat "dobro pro své nejbližší.Pochopila jsem,že vedle sebe mám udělat místo pro svého partnera.A světe div se ono to funguje!Partner je pozornější,chová se víc jako muž - chlap.Samozřejmě i mně se víc líbí role,ještě se však učím žít jako žena,která běhala s vlky. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.36 sekund