Fórum - Zobrazit téma - ??? klasická Reiki už není taková,jako dříve - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - ??? klasická Reiki už není taková,jako dříve
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

??? klasická Reiki už není taková,jako dříve
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2008 2:54 pm    Předmět: ??? klasická Reiki už není taková,jako dříve Citovat

Tak tady na to jsem dnes narazila a zajímalo by mě,co si o tom myslíte.
Džarmi

Sama klasická Usuiho reiki však v dnešní době nedokáže pomoci už u více než poloviny lidí, protože její frekvenční spektrum je příliš nízké. Symboly Usuiho reiki působí jen v rámci 3D, zatímco planeta Země se už po roce 2000 přesunula do 4D - a v rámci vzestupu má převibrovat do 5D. (Více informací o tom si můžete přečíst v odkazu Duchovní vzestup planety Země, na hlavní straně). Usuiho reiki byla skutečně po mnoho desítek let (po celé 20. století) vynikající v léčení všech lidí. Ale nyní, kdy čím dál víc lidí "vzestupuje", je zapotřebí jiných a silnějších léčebných metod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2008 6:10 pm    Předmět: Citovat

Mňo, to nevím no......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2008 6:23 pm    Předmět: Citovat

hmm mě se to nějak nezdá.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2008 7:02 pm    Předmět: Citovat

Džarmi, nemyslím si to. Spíše mi to připadá jako nějaký trik těch, co vymýšlí stále nové systémy. Pokud jde o praktické využití, terapie, řekl bych, že ta změna vibrační hladiny Země může mít do určité míry vliv pouze tam, kde se Reiki aplikuje jako jakási zvláštní forma pránické energie. Ani tady bych ale nevěřil, že díky změně, která skutečně nastala, by takto aplikovaná Reiki přestala být účinná.
Pokud jde o to, jak Reiki rozumím a využívám osobně já a mí žáci, tak tam naprosto nepozoruji nějaké snížení účinnosti, spíše bych řekl, že jak člověk zraje získanými zkušenostmi, projevuje se to i v terapiích a koneckonců to pak zase předávám dál na kurzech žákům.
Napadlo mě, že zajímavá by možná byla otázka, co lze označit pod pojmem "klasická Reiki"? Usuiho? Nebo Takaty nebo která? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2008 8:24 pm    Předmět: Citovat

používám nejen "klasickou" Reiki, ale taky jiné systémy a nemůžu říct, že by byla Reiki neúčinná nebo málo účinná. Pracuji s ní denně , kombinuju podle potřeby a intuice s jinými systémy, hlavně při práci na sobě a jediný rozdíl který cítím je v rozdlném působení, pocitech při působení energie. Na něco je pro mne dobrá "klasika", na něco jiný systém. Ale podle mne se dá vyžít v pohodě s klasikou. Tedy hlavně kdo už umí dost dobře pracovat se symboly.Můj dojem-ale opravdu můj a dojem je ten, že spíš se zvyšováním osobních vibracích jedince se taky dost podstatně zvyšuje síla Reiki. Asi dost nepřesně napsáno. Ale tak to cítím a vnímám. Takže ten power tomu dává ten, kdo s tím pracuje, jeho otevřenost, "čistota", úroveň vibrací. Ale přes Reiki se dá vyčistit a zpracovat strašně moc věcí.
Pokud si někdo, kdo nemá skoro nic zpracované sám na sobě a je zablokovaný až na půdu hraje s jinými systémy a hledá silnější, tak je stejně nevyužije, nemůe pracovat s tím, na co vyibračně nemá.
A u spusty dalších systémů je předpoklad minimálně 1 nebo 2 stupně reiki. U dalších jen mistrovský stupeň. Jistě, to neznamená, že by někdo, kdo má dar od Boha s energiemi pracovat a je dost vibračn nahoře, že musí tyhle spupně absolvovat , pokud ho zajímají a táhnou jiné a vibračně vyšší systémy. Ale tímto je dána určitá pojistka.Ze srandy králíkům to není, je to o schopnosti ty vibrace unést a taky využít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2008 9:07 pm    Předmět: Citovat

V článku bylo myšleno ,,klasická Usuio Reiki'',tedy znovuobjevená Mikao Usuim a poté jím předávána a používána dalšími,jedna z nich byla Hawayo Takata.Každý si to uspůsobil trochu po svém,ale to děla každý,kdo se setká s Reiki.Pak jsou asi teda někteří,kteří se potřebují nějak oddělit a anebo vytvořit něco nového,každého k tomu vede něco jiného.Jen je zvláštní,že zavrhují to původní,klasické,originální.To jsou moje slova,které bych použila já.Takže já také vnímám klasickou Reiki,Reiki započatou Mikao Usuim.Já třeba maluju,a když povím někomu dalšímu,kdo také maluje,že lidi v Severním Irsku mají rádi klasiku,tak vědí,co mam na mysli.Je to asi klasika,když se lidem prvopočáteční,zažité,známé....zdá klasické.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2008 10:56 pm    Předmět: Citovat

No, právě.... Usui přece tomu, co vytvořil neříkal Reiki, ale "Usuiho cesta ke zdraví a harmonii" (velmi volně přeloženo). Název Reiki byl přijat později.
Myslím, že lepší je věnovat se praxi. Odtud žádné zprávy o tom, že by se působení Reiki zeslabovalo nebo že by "to" už nepůsobilo, nejsou. Myslím že Renata to vystihla dobře. Tak nějak to cítím sám také.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2008 11:15 pm    Předmět: Citovat

Hmm ahaaa,ale podstata zůstává stejná.Je to stále tatáž energie.Nebo se nějak změnila?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2008 11:18 pm    Předmět: Citovat

Jde o nějakou speciální energii, nebo o životní styl a stav vědomí? O tom se tu diskutuje už dlouho. Domnívám se, že Usuimu nešlo o aktivování a invokaci nějaké "speciální" energie. Nebyl mág, ale cvičitel čikungu a zenbuddhistický mnich.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2008 11:29 pm    Předmět: Citovat

Myslím,že se to prolíná vše dohromady.Nemohl se těm všem věcem tedy věnovat i bez Reiki?Co byl hlavní důvod,že po ní pátral.Nějak ho to muselo zaujmout.Nevím o historii moc,ráda se něco dozvím,četla jsem často,že ani není moc jasná a co jsem pročítala různé zdroje,lišili se.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2008 11:43 pm    Předmět: Citovat

Je pravda,že od roku 2000 by ,,klasičtí'' Reikisté asi něco pocítili a vypozorovali.Takže,zachovejme klid,není třeba žádného panikaření. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Mirek
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 5.8. 2002
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: út duben 08, 2008 7:56 am    Předmět: Citovat

Citace:

Renata: Můj dojem-ale opravdu můj a dojem je ten, že spíš se zvyšováním osobních vibracích jedince se taky dost podstatně zvyšuje síla Reiki.


Mám stejný názor.
M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: út duben 08, 2008 8:39 am    Předmět: Citovat

Dzarmi napsal:
Nemohl se těm všem věcem tedy věnovat i bez Reiki?Co byl hlavní důvod,že po ní pátral.


Kdo vi, ale treba Usui po reiki nepatral, jen meditoval a tu energii, silu, schopnost ziskal jen tak nejak navic, bokem.

Bojim se, ze to, jak to bylo doopravdy uz se neda zjistit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út duben 08, 2008 10:59 am    Předmět: x Citovat

Dzarmi: o podobných teoriích tu melou určité skupiny už několik let.
Na tomto základě pořádají spoustu seminářů a snaží se přesvědčit, že jen oni
a jejich metody jsou ty nej, nej, nej nejlepší a oni ti nejvyvolenější.
Není třeba panikařit, klid a nohy v teple. Za zasvěcením a prací s reiki není nic statického, co je ztuhlé, danné a zastaralé. Když se s tím pracuje pravidelně a vytrvalé, tak se všechno s námi vyvýjí a my se dostáváme do větší hloubky a nových možností.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ankur
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.7. 2002
Příspěvky: 130

PříspěvekZaslal: st duben 09, 2008 8:28 am    Předmět: Re: ??? klasická Reiki už není taková,jako dříve Citovat

Sama klasická Usuiho reiki však v dnešní době nedokáže pomoci už u více než poloviny lidí, protože její frekvenční spektrum je příliš nízké. Symboly Usuiho reiki působí jen v rámci 3D, zatímco planeta Země se už po roce 2000 přesunula do 4D - a v rámci vzestupu má převibrovat do 5D. (Více informací o tom si můžete přečíst v odkazu Duchovní vzestup planety Země, na hlavní straně). Usuiho reiki byla skutečně po mnoho desítek let (po celé 20. století) vynikající v léčení všech lidí. Ale nyní, kdy čím dál víc lidí "vzestupuje", je zapotřebí jiných a silnějších léčebných metod.[/quote]

Juj, to je krasny produkt "Vibratoru" jak jim rikam.
Plna huba vibraci, ale nikdo z nich se podstate te poplivane obyc. reiki nepriblizil ani o milimetr. Mozna to bude i tim, jak se klasika predava, tedy za vikend Hypervelmistrem. Potom nevyresene osobni problemy, ruzna ocista a halucinace ruznych jedincu plodi tyto teorie a co hur i nove lepsi styly reiki a jejich vyssi vïbracni urovne.
Kdo z techto Vibratoru se klasickemu zapadnimu reiki kvalitne venoval vice let a studoval ho vic jak dva vikendy?
No nic, asi bych se zasejc rozcilil. Smile
Je to mor zapadu - nevim o tom nic, ale mam na to velmi odborny nazor, za kterym si silne stojim a samozrejme vim jak to vylepsit a opravit!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Yahoo Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund