Fórum - Zobrazit téma - Sny - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Sny
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Sny
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Roso
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: pá duben 04, 2008 8:37 am    Předmět: Sny Citovat

Chci se zeptat na sny. Trošku mně inspiroval dotaz od bobula na téma vize.

Když se mně nějaké sny zdají, tak je mám většinou takové rozmazané, takže z toho nic nemám a taky je hned zapomínám. Občas mám ale sen, který je naprosto zřetelný, jako když se dívám na film, ve kterém hraji. Vnímám všechno do nejmenších podrobností, včetně svých pocitů. Nevím ale jak si tyto sny vyložit. Jestli je to pohled do budoucnosti (něco jako vize, co se stane), do minulosti, nebo se mně přehrávají mé vnitřní obavy a je to proto abych je třeba mohl zpracovat, nebo se mně tím snem už zpracovaly? Nebo snad jsou to odpovědi na mé otázky a měl bych se tím řídit? Jenže nikdy nevím, do které kategorie mám daný sen zařadit. Je ještě víc kategorií snů?
Někde jsem četl, že když něco prožiji ve snu, tak je to jako bych to prožil doopravdy, a že se tedy snem dá řešit karma, protože duši jde o prožitek a je jedno jestli to prožije v reálu nebo ve snu. Je to tak?
Máte nějaké vlastní zkušenosti?
Roso
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
BATHORY
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.8. 2007
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: pá duben 04, 2008 9:06 am    Předmět: Citovat

Ahoj Roso,
Moc dobře vím o čem mluvíš, já tyhle sny mívám taky. Vždycky říkám že mám sny a "sny". Taky je jakoby prožiju doopravdy a je hodně o čem povídat Wink . Jestli chceš, tak mi napiš na
danhejna@seznam.cz a můžem to trochu probrat Very Happy
Ahoj B.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá duben 04, 2008 10:56 am    Předmět: Citovat

No nevim, mam pocit, ze "odzit si karmu" ve snu nejde. Ale je to jen muj nazor ... kdo vi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: pá duben 04, 2008 10:59 am    Předmět: Citovat

Zdravím, ráda bych napsala své sdílení. Dlouho jsem nerozuměla svým snům. V ´´bdělém ´´stavu jsem se svojí intuicí spojená. Poselství snů jsem nechápala, ale cítila, že je to spojení s mým nitrem. Přišla mi odpověď skrz andílka Vendy. Naučila mě metodu, kterou jsem nazvala židličky. Pravděpodobně je známá, ale já jásám. Nabízí mi, poprosím a mluvím se svým snem tak, abych porozuměla tomu, co mi sděluje. Již jsem takto mohla 3x mluvit a rozumět poselství svého snu. Jsem tak vděčná. Málokdy sním tak, abych si sen jasně pamatovala. Ale když si jej ráno jasně pamatuji a nerozumím, mohu se s ním spojit a porozumět mu. Budeš-li chtít, mohu Ti mailem metodu popsat. Krásný den, Míša.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá duben 04, 2008 11:18 am    Předmět: x Citovat

Podle toho co jsem kdy o snech četla, měla možnost diskutovat a sama si vyzkoušela, tak věštecké jsou opravdu vyjimečné a má je jen pár lidí.
Většina snů jsou spíš hlasy našeho podvědomí o tom, co ve dne neposloucháme. Je těžké je vyložit. Chce to čas a případně dalšího člověka, který dělá partnera při výkladu. Ne formou výkladu, spíš cílených otázek.
Tedy zkušenějšího člověka v tom jak se ptát.

Příklad: někam jedeš.
Otázky: čím a kam jedeš, sama nebo s někým, řídíš (svůj život) ty, nebo někdo jiný, jak to vnímáš, co ti to připomíná v tvém životě nebo v problému,
který právě řešíš,.... atd.

To byla jen taková slabá ukázka abych to líp vysvětlila. Doporučila bych ti zajít do knihovny pro nějakou zajímavou knihu, hodně se o snech dozvíš. Pozor na psychology freudovského směru, protože tam se všechno vysvětluje sexuálním podtextem. Právě čtu hodně zajímavou knihu:
Obrazy našich snů od A. Schlobohm. Výborný návod, jak se ve snech začít orientovat a vykládat.
Hodně se na snech dá naučit o nás samotných, problémech a pocitech, které si nechceme připustit, objevují se v nich naše strachy, nejistoty
i touhy apod. Když si je vezme člověk z nadhledu a podívá se
na skutečné pocity, které ve snu prožíval a proč (chce to ale delší trénink),
sice ho nečeká žádná záhada, ale prožije spoustu dobrodružství svého vlastního života.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: pá duben 04, 2008 11:18 am    Předmět: Citovat

Díky okenko
Budu určitě rád když mně ten postup pošleš.

roso111@seznam.cz
Předem děkuji

Roman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
gzam
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 16.5. 2007
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: pá duben 04, 2008 11:54 am    Předmět: Citovat

Co se týče výkladu snů.ve snu k nám naše nitro hovoří skrze naši pravou mozkovou hemisféru,která je intuitivní a pocitová a mluví tudíž v symbolech nikoliv racionálně či logicky.Rozdíl pohledu těchto hemisfér je asi tento -levá přemýšlivá,racionální se na svět dívá jako z okna vlaku a sleduje události krok za krokem.Pravá naopak vnímá všechny podněty okolí současně ,asi jako když přijdete do místnosti,kdyby se se vás někdo na tu místnost zeptal přímo asi byste neuměli odpovědět,ale zeptá-li se co v ní bylo,jakou měly barvu stěny ,jaké v ní bylo světlo,jestli tam byly okna,tak mu dokážete místnost popsat tak,že si o ní udělá dost slušný obrázek.Dalo by se říct ,čím sen dává menší smysl ,tím více symbolický je.
Takže jak píše už Šamanka důležité je všímat si co se ve snu děje,jak se to děje,jedu-li autobusem ,nebo tramvají,jestli ho řídím ,nebo se vezu,jakou má ten autobus barvu,co se v něm děje,jaký mám pocit z cesty,z lidí kolem mě.Nejdůležitější je vždy pocit člověka,kterému se sen zdá.Existují sice různé snáře s různou kvalitou výkladu jednotlivých symbolů,ale dost z nich nestojí vůbec za nic.Všechny odpovědi jsou totiž v nás,tedy v tom komu se sen zdál.Je to jeho sen a zobrazuje jeho pocity.
Zdá -li se nám více snů za sebou,často se stává,že rozebírají jedno téma z několika stran a úhlů pohledu,obvzvláště zdají-li se krátce po sobě.Jestliže si o výkladu zjistíte nějaké informace můžete si klidně vykládat vlastní sen.S partnerem je ta výhoda,že se můžete soustředit na popisování snových dějů a on na ně bude nazírat z venčí.Dobrá metoda je dávat taky jednotlivým dějům,či sekvencím snu název...jako byste tomu dali nadpis,který to shrnuje.
Můžu doporučit knihu Psychologie snu od Ernsta Aepliho,je vní spoustu vyložených symbolů s výkladem třeba i na stránku k jednotlivému tématu včetně výkladu archetypálních symbolů.Skvělá je taky kniha Jany Hefernanové Tajemství dvou partnerů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: pá duben 04, 2008 1:46 pm    Předmět: Citovat

Ehm, gzame neobrátil jsi náhodou vlastnosti hemisfér, co vím já tak levá je iracionální a intuitivní, a pravá je racionální a dožaduje se logického vysvětlení. Pravá tonal, a levá je nagual.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá duben 04, 2008 1:58 pm    Předmět: Citovat

Kdepak, Filio, levá mozková hemisféra je racionální a pravá intuitivní. Very Happy Možná Tě popletla pravá a levá polovina těla - pravý a levý energetický kanál se kříží v 6. čakře a to se odráží i v propojeních nervových - například křížení nervů očí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
gzam
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 16.5. 2007
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: pá duben 04, 2008 2:51 pm    Předmět: Citovat

Je to tak Filio,ono se to opravdu kříží,zkus počítat vnímej která půlka hlavy se zaktivizuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: pá duben 04, 2008 5:31 pm    Předmět: Citovat

Jo aha, takže u levé ruky mám raconalitu a u pravé iracionalitu ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: pá duben 04, 2008 9:44 pm    Předmět: Citovat

Sny jsou velice obšírné téma.Opravdu se vyplatí si o nich něco přečíst,pokud to člověka zajímá.Je dobré si sny hned po probuzení zapsat a vcítit se do nich.Časem jsem vypozorovala svou osobní symboliku a vlastní snovou řeč.
Často nám sny chtějí zdělit něco o nás samých,snaží se nám ukázat naše záda na které si nevidíme.
Mé sny mi aj zdělují jaké mě čeká období a mam stručnou představu,na co se mam připravit.Myslím,že snění je pro nás dar,který bych neopomíjela.Stojí za to jim věnovat alespoň trochu pozornosti.Je v nich ukryt poklad a poselství pro nás.

Džarmi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lylka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 31.3. 2005
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: ne duben 06, 2008 1:55 pm    Předmět: Citovat

Ahojky, tiež som svojím snom dlho nerozumela... Teraz to robím tak, že sa snažím svoj sen "precítiť". Z 99% je prvý pocit správny - to, čo ti napadne ako prvé. Príklad: snívalo sa mi, že idem po lese, ktorý poznám a zrazu sú 2 cesty, prvá, po ktorej chodím stále a druhá, ktorú nepoznám, ale láka ma.. Nakoniec si zvolím cestu, ktorú poznám. Výklad: stojíš pred nejakým rozhodnutím napr. skúsiť niečo nové. Sen ťa upozorňuje na to, že asi to nie je správna cesta a mal by si ostať pri tom, čo si robil predtým. Je to ťažké, daj na svoj prvý!!! dojem, pocit. Keď si spomenieš na sen, väčšinou prvé, čo ťa napadne z reálneho života, toho sa to týka. Keď premýšľaš ďalej, už sú to len špekulácie Smile Niekede som to aj čítala, ale hlavne viem to od mojej mamky, tá mi sny vykladá celý život (ak som nevedela, čo to može znamenať). Ale všetci, čo tu písali, majú pravdu, nie je ľahké so snami pracovať a správne ich vyložiť. Niekedy pochopíš ich význam až neskor, keď nejakú situáciu prežiješ. Lylka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
gzam
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 16.5. 2007
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2008 8:04 am    Předmět: Citovat

Filio ruce jsou tak jak jsi psal poprvé,iracionalita (tedy ženská polovina) na levé jen na hlavě je to obráceně,dráhy se kříží v 6. čakře jak otom psal Damao.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2008 6:08 pm    Předmět: Citovat

jj, už to chápu....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.38 sekund