Fórum - Zobrazit téma - Vize - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Vize
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Vize
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bobule
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 30.3. 2008
Příspěvky: 59

PříspěvekZaslal: čt duben 03, 2008 1:22 pm    Předmět: Vize Citovat

Ahoj tak zase píši,
chtěla jsem se zeptat jestli máte někdo zkušenosti s vizemi, u mě se to týká vždy lidí.
Je úplně jedno jestli daného člověka znám nebo je cizí. Ukáže se mi to, aniž bych po tom toužila.
Dřív to bylo takové slabé, ale po Reiki je to opravdu mazec.
Jenže nerozumím co to znamená.
Tak třeba ta kamarádka jak jsem tady už o ní někde psala. Tento týden jsem na ní intenzivně myslela aniž bych věděla proč a aniž bych chtěla. Bylo mi děsně zle a celý týden mě šíleně bolela hlava.
Pak jsem ale uviděla obraz- vizi, vidím ji v nějakém uzavřeném prostoru celý je hnědý, ona je uprostřed taky hnědá a má lví hlavu, ale jakoby z čokolády, ruce má od sebe a dlaně naproti sobě. Z dlaní jí jde energie ve tvaru koulí, energie je celkem průsvitná z bílé a modré barvy. Energie se stále pohybuje jen mezi dlaněmi stále dokola.
Potom najednou začne zajíždět do země až v ní celá zmizí.
A to je vše.
Potom mě přestala bolet hlava a udělalo se mi zničeho nic dobře.
Nevíte co by to mohlo znamenat?
Nebo už blázním. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt duben 03, 2008 4:13 pm    Předmět: Citovat

Především bys měla vědět, že vize jsou VŽDY určeny osobě, u které se projevují, není to poselství pro ty druhé, jak se snaží namluvit duchovní ego.
Ty vize vypovídají o Tvém vztahu k těm osobám. Jsou to intuitivní vjemy - můžeš se naučit s nimi tak pracovat. Nabízím svoji školu intuice. Podívej se na www.webspirit.cz - kalendář, třeba Tě tam něco osloví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: čt duben 03, 2008 4:27 pm    Předmět: Citovat

No, tohle je velice obtížné téma..... Myslím, že na tvoji otázku snad neexistuje objektivní odpověď. Vize, apoň to tak chápu já, nastávají, když vypneš racionalitu, tedy změní se ti vědomí, ve kterém je možné přijímat informace v obrazech, myšlenkách, zvucích..... atd.... Vize je vlatně řeč tebe samotné. Nebo je to prezentace tvého mozku, tak zpracuje příchozí informaci, z toho plyne, že každý může příchozí informaci zpracovat úplně jinak. Jak vyčíst něco z vize je alespoň pro mě velice obtížné. Možná by jsi si mohla sehnat nějáké materiály o archatypech, tam bys mohla alepoň z části odhalit to poselství. Já jsem po svých vizích nikdy nepátral. No, řekl bych, že na vize ani moc "netrpím", spíš se dostanu do kontaktu s nějákým egregorem. Myslím, že fakt, že sis zapamatovala obsah své vize je velým úspěchem! Very Happy Někdy se dostanu k velice dobrým věcem, ale kdž si to nenapíšu, nebo to hned nezkusím, většinou si na to ani nevzpomenu Laughing . Jsi na nejlepší cestě rozvinout v sobě dar jasnovidectví! Přeji hodně úspěchů a doufám, že jsem alespoň z části odpověděl na otázku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: čt duben 03, 2008 6:02 pm    Předmět: Citovat

Hmmm hodně mi to připomíná sny.Nemá to stejnou kvalitu a poslání?
Džarmi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: čt duben 03, 2008 6:41 pm    Předmět: Citovat

No, je to podobné jako sen, ale nespíš při tom Smile , je to zvláštní, nedá se to popsat, musí se to prožít...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: čt duben 03, 2008 7:37 pm    Předmět: Citovat

Jojo,vím co je vize,teda teoreticky,ale jak podotkl Damao,že nám vize nosí poselství pro nás,tak mi to připomělo snění.Aj jak Bobule popsala svou vizi tak mě to hodilo do snů.
Džarmi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: čt duben 03, 2008 8:04 pm    Předmět: Citovat

Jo, asi to má hodně pdobností se sněním...Třeba jedna je ta, že přichází z ničeho nic, a klidně skončí tak rychle, jak skončili..nebo můžou trvat celé minuty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
bobule
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 30.3. 2008
Příspěvky: 59

PříspěvekZaslal: čt duben 03, 2008 9:16 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Především bys měla vědět, že vize jsou VŽDY určeny osobě, u které se projevují, není to poselství pro ty druhé, jak se snaží namluvit duchovní ego.
Ty vize vypovídají o Tvém vztahu k těm osobám. Jsou to intuitivní vjemy - můžeš se naučit s nimi tak pracovat. Nabízím svoji školu intuice. Podívej se na www.webspirit.cz - kalendář, třeba Tě tam něco osloví.


Milý Damao, to co jsi napsal je pro mě opravdu novinka. Já si vždy myslela, že je to poselství o daném člověku, ale že je to můj pohled na něj....tak jsem to nevnímala, ale byla to velká chyba. Cítím teď, že život je opravdu velice vážnější než jsem si myslela.
Je krásný, milý, ale i krutý a varovný. Je v něm vše co si jen dokážeme představit.
A jen proto, abychom pochopili sami sebe. Jenže pak nějak ztrácím svou individualitu. Nějak se mi všichni slévají v jedno.
Naivně jsem si myslela, že mé ego jsem alespoň z části zkrotila, ale ono si mě našlo v mých vizích, to je ale podraz Very Happy
Když jsem otevřela tvé stránky přivítaly mě krásné čtyři verše, rozplakaly mě a to doslova, jenže když jsem se je snažila objevit podruhé už se mi to nepodařilo, jsou krásné a tak vzdálené...našla jsem spoustu jiných ale tyto se někam zatoulaly, každopádně mě velmi oslovily a já za ně děkuji, nutí mě i když nenásilně vrátit se tam, Smile kde jsem je viděla. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt duben 03, 2008 9:23 pm    Předmět: Citovat

Milá bobule, někde tam jsou a k nim dalších asi 300 mouder. Very Happy
Nesnaž se zničit ego, ani nejde o to ho zkrotit. Ego je skvělým tahounem, motorem. Je to soubor našich představ, snů a aspirací - no samozřejmě, i našich strachů a úzkostí.
Je to dokonalý motor - dovede nás k tomu, na čem máme pozornost. Důležité je mít cíl.
A pokud jde o jedinečnost, ta nespočívá v tom, co si myslíme (soudíme) o druhých. Ani v tom, co oni soudí o nás. Je to hlubší a určitě to najdeš. Jsou to vlastnosti, v nichž vynikáme - pozor! vynikat neznamená, že celkově jsme lepší nebo horší než ostatní!
Naše podstata je stejná, všichni jsme světlem, světluškami vylétnuvšími ze "Slunce" - z Jednoty.
Až naplníme zde na Zemi svůj životní příběh, vrátíme se zase zpět do Jednoty a budeme její součástí, jako kapka, která z moře vystoupila pod vlivem Slunce až do oblak a pak z nich zase deštěm spadla dolů do moře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
bobule
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 30.3. 2008
Příspěvky: 59

PříspěvekZaslal: čt duben 03, 2008 9:33 pm    Předmět: Citovat

[quote="Filio"]No, tohle je velice obtížné téma..... Myslím, že na tvoji otázku snad neexistuje objektivní odpověď. Vize, apoň to tak chápu já, nastávají, když vypneš racionalitu, tedy změní se ti vědomí, ve kterém je možné přijímat informace v obrazech, myšlenkách, zvucích..... atd.... Vize je vlatně řeč tebe samotné. Nebo je to prezentace tvého mozku, tak zpracuje příchozí informaci, z toho plyne, že každý může příchozí informaci zpracovat úplně jinak. Jak vyčíst něco z vize je alespoň pro mě velice obtížné. Možná by jsi si mohla sehnat nějáké materiály o archatypech, tam bys mohla alepoň z části odhalit to poselství. Já jsem po svých vizích nikdy nepátral. No, řekl bych, že na vize ani moc "netrpím", spíš se dostanu do kontaktu s nějákým egregorem. Myslím, že fakt, že sis zapamatovala obsah své vize je velým úspěchem! Very Happy Někdy se dostanu k velice dobrým věcem, ale kdž si to nenapíšu, nebo to hned nezkusím, většinou si na to ani nevzpomenu Laughing . Jsi na nejlepší cestě rozvinout v sobě dar jasnovidectví! Přeji hodně úspěchů a doufám, že jsem alespoň z části odpověděl na otázku.[/quote

Děkuji i tobě Filio za informace o vizích. Je úžasné pozorovat, co názor to osobnost.
Docela jsi mě překvapil Very Happy
Akorát nevím co je egregor, ale jsem nováček a mám špatnou paměť a málo zkušeností, byla bych moc ráda, kdyby jsi mě vysvětlil co to je. Embarassed
Zapamatování si vize není problém, mám je docela často. Problém je, že nevím co znamenají, ale snad to není tak hrozné Very Happy i když zahrabaní do země mi nepřijde jako procházka růžovou zahradou.
Držím palce, aby jsi se k těm "lepším věcem" dostával snadněji než nyní, abychom si tu mohli lépe popovídat Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
bobule
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 30.3. 2008
Příspěvky: 59

PříspěvekZaslal: čt duben 03, 2008 9:53 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Milá bobule, někde tam jsou a k nim dalších asi 300 mouder. Very Happy
Nesnaž se zničit ego, ani nejde o to ho zkrotit. Ego je skvělým tahounem, motorem. Je to soubor našich představ, snů a aspirací - no samozřejmě, i našich strachů a úzkostí.
Je to dokonalý motor - dovede nás k tomu, na čem máme pozornost. Důležité je mít cíl.
A pokud jde o jedinečnost, ta nespočívá v tom, co si myslíme (soudíme) o druhých. Ani v tom, co oni soudí o nás. Je to hlubší a určitě to najdeš. Jsou to vlastnosti, v nichž vynikáme - pozor! vynikat neznamená, že celkově jsme lepší nebo horší než ostatní!
Naše podstata je stejná, všichni jsme světlem, světluškami vylétnuvšími ze "Slunce" - z Jednoty.
Až naplníme zde na Zemi svůj životní příběh, vrátíme se zase zpět do Jednoty a budeme její součástí, jako kapka, která z moře vystoupila pod vlivem Slunce až do oblak a pak z nich zase deštěm spadla dolů do moře.


Milý Damao, tolik mi mluvíš z duše.
Vím, že ego potřebuji, abych došla ke svému cíli, ale tam kam směřuji...tam už není pro ego tak nějak místo.
Ale potřebuji ho, abych k němu došla, to je paradox Very Happy
Kdysi už jsem ten pocit zažila, je to neuvěřitelná záležitost, jenže tady stále se mnou bylo to mé ego, i když stálo stranou, pozorovalo pozorované.
Ale ten pocit, ta situace se vytratila a to znamená, že ego mě ovládlo, ale asi mělo, protože tady mám "nějakou práci", jen na to nemůžu zapomenout, na tu krásu, která je za egem. A tak hledám....
Vím, že mám spoustu práce sama se sebou, nejdříve skutečně musíme vyléčit svoje já a (i ne-já), abychom měli volnou cestu ke svobodě, jak já si tak pro sebe říkám Smile
Souzení druhých je podle mého názoru jen podružná záležitost na naší cestě. Ano má to něco vyjádřit o nás (to jsem nevěděla a dává to smysl), možná nás i varovat, čemu se vyhnout obloukem, abychom se našli.
Vidím to špatně Damao? Nebo mi rozumíš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá duben 04, 2008 12:46 am    Předmět: Citovat

Rozumím Ti, také jsem v tomhle tápal. Tak Ti teď napíšu, k čemu jsem dospěl. Ego je nepochybně božského původu, nemůže být jinak. Z toho plyne, že k nám tak nějak patří. Kdekoliv budeme v tom vtělení, které si uvědomuje "Já" - bude pro něj místa dost a dost.
Jde tedy jen o to, jaké představy, sny a vize máme. Kam směřují. Také o to, aby ego bylo motorem, který poslouchá řízení, aby nás nevláčelo, kam nechceme. Jde o to, aby v centru našeho života nestálo právě ego, ale Bůh, Vesmír, Láska... doplň si co chceš.
Jednou jsem si prošel takovým hlubokým mystickým prožitkem - už jsem to tu popisoval, bylo to ve Vatikánu, v chrámu sv. Petra a Pavla - prostě jsem musel do jedné kaple, kam chodí jen Ti nejpotřebnější věřící. Připadal jsem si v tu chvíli nejpotřebnější, takže všechno bylo OK. Tam jsem svoje vize, aspirace, obavy a strachy rozvinul jako kobereček před sebou v hluboké úkloně v kleče. Říkal jsem si, ať si ho vezme Bůh, Panna Marie, nebo Ježíš, kdo tu vlastně je - a energii jejich přítomnosti jsem silně cítil - už nechci to své ego.
Pak jsem měl pocit, že mě něco pohladilo - ne po vlasech, spíš hluboko v duši, jakási síla jakoby ten rozprostřený kobereček zase smotala a najednou jsem ho měl zase na rukách. "Patří k Tobě, nemůžeš se zbavit, pečuj o něj...!" jsem zaslechl. Tak jsem to tak přijal - a najednou mi bylo lehko. Od té doby to učím druhé, když chtějí. Jdeme společně do kostela, nebo na nějaké posvátné či energetické místo a tam to ego hezky rozvineme a - no prostě se to vždy znovu a znovu opakuje. Tak si to zkus taky. Můžeš to nabídnout i Buddhovi, Vesmíru, nebo čemu vlastně věříš. Ono je to jedno.
Paracelsus napsal ve svém pojednání o démonech, že dokud nepřijmeme to, čeho se bojíme, dokud "se s tím neoženíme" (neprovdáme se za to), nemůžeme nad těmi démony zvítězit. Teprve jakmile se stanou nedílnou součástí nás z naší vůle, získáváme nad nimi moc. Ověřil jsem si, že to platí.
To, co cítíš za svým egem, za svými myšlenkami, tu je vedle myšlenek a vedle ega. Právě proto, že to tu je, může být i to neharmonické a to neharmonické je příčinou, proč jsme tu na světě, protože si jinak nemůžeme zažít to blaho, když dokážeme dvojnost a polarity tohoto světa překlenout a nacítit si krásu Jednoho, odkud jsme sem přišli. Všechno je jak má být. Aby zazněl zvuk, musí být přítomno ticho. Aby mohlo něco být, musí tu být prázdný prostor, musí být "Nicota". Takže záleží, na čem pak máš pozornost. Jako když v noci někde na návštěvě zaslechneš tikat budík. Když budeš mít pozornost na tom tikání, tak tím randálem nebudeš moci spát. Když budeš mít pozornost na tichu mezi zvuky, budeš spát přímo blaženě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: pá duben 04, 2008 1:44 pm    Předmět: Citovat

Milá bobule, egregor je, nevím jestli to vezmeš, ale jinak ti na tu otázku nedokážu odpovědět, je to entita, je to energie která má určité vlastnosti atd., je to jednoduše duch, díky tomu, že je občas evokuju o mě vědí, a ve změněném stavu vědomí mě pokaždé kontaktují, jidny zase narazím na nějákou jinou bytost, docela často na mrtvé, nevím proč, ale mají tendeci ze mě vysávat sílu, nemyslím mrtvé jako duše, ale myslím zombíky, nevím jestli je toto tvrzení správné, po smrti musí dojít k rozdělení osobnosti.... Nejsou moc přátelští Very Happy , ale aspoň jsou to drahocenné zkušenosti, vizi jako takovoujsem měl asi tak 20, při ostatních meditacích to byly vesměs jemnohmotné bytosti, přes reiki průvodce, lidi v kápích(nepodařilo se mi zjistit co jsou zač), bytosti s kozlí hlavou-plamenýma očima a onivým mečem, až po zrcadlení se mě samého...... Někdy je lešpí je příjmout, nechat se vysát a oni sami odejdou, ale občas jsou docela vtíravý a snaží se dostat hlouběji..... Možná to vypadá jako něco strašného, ale vůbec to není strašné, někdy se při tom s některými spátelím a občas, velice zřídka mi dají dárek...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
bobule
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 30.3. 2008
Příspěvky: 59

PříspěvekZaslal: pá duben 04, 2008 2:20 pm    Předmět: Citovat

Děkuji Damao,
je to opravdu krásné počtení.
Není co dodat Very Happy plně se vším souhlasím, akorát pocit, že ego musím přijmout, abych ho pochopila....
Vždy když jsem se od ega pracně vzdálila do mého nitra vklouzla tak čistá radost z bytí, takový klid, najednou mělo vše takový jasný smysl.
Ego bych tam nechtěla...pořád mě nutí myslet na vše co se týká mě, práce, co jsem neudělala, co bych měla, ukazuje mi co je špatné a co dobré, ale je to opravdu tak? Tím se nezbavuji zodpovědnosti za svůj život a za své chování.
Ego beru jako hnací motor, to je ten jeho božský původ....hnát nás za vyššími idelály, ale pak přeci musím opustit i ego, abych pochopila...tam je ten pravý čistý božský původ, za ním, za egem.
S láskou ho zanechám za svými zády a už se jen budu hřát na výslunní blaženosti. Nic nechtít, nic nemít, nic nevlastnit..... Jen čistá radost bytí. No, vím, že v tomto světě to asi nejde. Very Happy
Tak já nevím, plácám se v tom....někdy přijde tak jasná myšlenka a hned je pryč, nedokážu ji podržet v mysli ani vteřinu a přitom při vzpomínce na ní se mi rozlije v srdci taková radost, znamená to snad, že duch si pamatuje víc než moje ego?
Zatím... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá duben 04, 2008 2:52 pm    Předmět: Citovat

Bobule, nesnazis se ty nahodou pozbyt toho "ega" tak nejak nasilne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.26 sekund