Fórum - Zobrazit téma - čakry - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - čakry
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

čakry
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
malina
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 29.3. 2008
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: ne březen 30, 2008 7:30 pm    Předmět: čakry Citovat

Wink ahojky, chtěla bych se zeptat, jaký symbol se požívá na harmonizaci čaker po zasvěcení do reiki II.st.? Mohu používat symbol z I. stupně Question děkuji vše co odpovíte : Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
hexa
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 24.12. 2006
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: ne březen 30, 2008 8:02 pm    Předmět: čakry Citovat

Ahoj Malina Smile trošku ma zarazilo, aký symbol po R1 máš na mysli. Sama mám New UR II. st - tu sa symboly nepoužívajú.
Ale pokiaľ mám správne info, stačí si /ak chceš využiť R/ požiadať o R a prekladať ruky z čakry na čakru. Postupy sa rôznia - ja si na 7.č. nesiaham, ale viem, že niekto bežne ide systémom:
Jedna ruka na 7.č, druhá na 1.č.
6.č 2.č
5.č 3.č
na záver obe ruky na 4.č.
Robím to podobne, len v poradí 6.č - 1.č.,....... tak 3-5 min. na pozíciu.

Smile Ahooj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: ne březen 30, 2008 9:37 pm    Předmět: Citovat

Harmonizace čaker nevyžaduje použití symbolů Reiki. Pokud však chceš zesílit působení, lze použít jak ČKR tak SHK symboly. Za určitých okolností má smysl i použítí HŠZŠN.
Nejrychlejší způsob harmonizace je: prvá poloha - pravá ruka do rozkroku, kam dosáhneš, prsty směřují dolů; levá ruka dlaní na střed čela, prsty směřují nahoru do koruny.
Druhá poloha - dlaně a prsty jsou kolmo na osu těla na druhé čakře pravá dlaň, na páté čakře levá dlaň. Třetí poloha - prsty a ruce jako v druhé poloze, pravá dlaň na solaru a levá na srdečním centru uprostřed hrudi.
Sedmá čakra je výslednicí realizace témat 1. - 6. čakry, proto nemá valný smysl vkládat ruku na korunu - působí se stejně pouze na lanla čakru pod fontanelou. Takové působení má malý efekt, není-li lanla čakra alespoň mentálně propojena s Ádžňou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
malina
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 29.3. 2008
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: po březen 31, 2008 3:21 pm    Předmět: čakry Citovat

Moc vám děkuji za odpovědi, jsem ráda, že postupuji správně. Smile

Už v reiki I. st. jsme dostali od mistra symbol na čištění čaker, tak jsem si nebyla jistá zda ho lze používat dál, Rolling Eyes když už jsem zasvěcená do II. st. a zároveň do pokročilých technik.

Také bych se zeptala jestli, když se špatně nakreslí symbol je možné sobě nebo někomu ublížit?Embarassed
Protože v manuálu máme popsán přesný postup jak symboly kreslit (je tam rýsovat) a že se musí přesně dodržovat, každá smyčka, která přetíná určitý bod nebo ukončit symbol přesně na určitém místě, 1 a 2 symbol je zrcadlově, takže kreslit zároveň oběma rukama. Já symboly začala kreslit ukazováčkama (jak se dá určit, že jsem se "trefila" přesně) byla jsem v pohodě a používala je "po svém", vždy se mi energie spustila. Až mistr mne doslova vykolejil Shocked tak, že jsem se bála symboly používat, když jsem se jej dotázala, bylo mi řečeno, kreslit přesně a hlavně v žádné případě NEEXISTUJE (nikdy) nesmím splést mantru. Takže to hned každý musí umět vyslovit správně a přesně narýsovat? To přece není možné, např. u symbolu HSZSN jsem se při vyslovování několikrát přeřekla a o kreslení ani nemluvím.
Prosím napište mi vaše názory Wink díky Pěkný a slunný den Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Selket
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.3. 2008
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: po březen 31, 2008 4:52 pm    Předmět: Citovat

Smile Jejda,to byl zase jeden "mistříček"...vůbec se neboj Malino,i když spleteš symbol a nenakreslíš jej správně...měl tě tvůj mistr informovat,že tví duchovní poradci jej překreslí a napraví.Což ovšem neznamená,že jej nemusíš umět nakreslit a nemusíš znát jeho mantru.To je základ.Vždy na kurzu učím kreslit symboly a stále je překreslujeme a žáci mají za úkol si doma sednout a stále dokola symboly kreslit,aby se jim dostaly do paměti a tzv.do krve.Pracuji s Reiki 8 let a opravdu mi nikdo nikdy neřekl,že by mu symboly, byť špatně nakreslené ublížily.Jsou to jen výmysly "mistrů",kteří vzbuzují strach ve svých žácích a tím s nimi manipulují.Nebylo by od věci vrátit je do prvního stupně,aby si zopakovali zásady Reiki.Sama symboly používám intuitivně a jak už jsem tu i psala už je ani nekreslím,jen si je představím a v duchu si řeknu 3krát jejich mantru.Pomáhají mi i mí Reiki průvodci.Ničeho se neboj a používej symboly dál "po svém" a jak to cítíš.Žádné přesné rýsování není třeba.
Hodně štěstí. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
malina
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 29.3. 2008
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: po březen 31, 2008 9:09 pm    Předmět: symbol Citovat

Selket:
Děkuji za povzbuzení, strach úplně opadl. Doufala jsem v takovou odpověď.Smile

Původně jsem si to takhle nějak představovala, protože jak jinak se člověk něco naučí než tím, že zkouší a také dělá chyby a sama za sebe si myslím, že pokud má někdo o něco zájem (jako já pracovat s reiki) tak záměrně chyby nedělám ale učím se.

Pěkný večer Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po březen 31, 2008 11:36 pm    Předmět: Re: čakry Citovat

malina napsal:

Také bych se zeptala jestli, když se špatně nakreslí symbol je možné sobě nebo někomu ublížit?Embarassed
Protože v manuálu máme popsán přesný postup jak symboly kreslit (je tam rýsovat) a že se musí přesně dodržovat, každá smyčka, která přetíná určitý bod nebo ukončit symbol přesně na určitém místě, 1 a 2 symbol je zrcadlově, takže kreslit zároveň oběma rukama. Já symboly začala kreslit ukazováčkama (jak se dá určit, že jsem se "trefila" přesně) byla jsem v pohodě a používala je "po svém", vždy se mi energie spustila. Až mistr mne doslova vykolejil Shocked tak, že jsem se bála symboly používat, když jsem se jej dotázala, bylo mi řečeno, kreslit přesně a hlavně v žádné případě NEEXISTUJE (nikdy) nesmím splést mantru. Takže to hned každý musí umět vyslovit správně a přesně narýsovat? To přece není možné, např. u symbolu HSZSN jsem se při vyslovování několikrát přeřekla a o kreslení ani nemluvím.

Symbol je jen symbol. Pokud Tě odvádí od koncentrace k neustálému zkoumání, zda jsi někde neudělala o čárku či krucánek víc nebo míň, tak je něco špatně. Symboly není nutné kreslit zrcadlově - to je jedna z pověr Reiki, která se znovu a znovu objevuje pod různými záminkami a zdůvodněními. Nic se ale nestane, když je zrcadlově kreslit budeš, dělá to tak spousta reikistů, kteří jsou přesvědčeni, že to jinak nejde.
Jak vznikly a od čeho jsoui odvozeny symboly používané v Reiki se dočteš asi nejpodrobněji v knize Symboly Reiki - velká kniha - napsal Mark Hosak a Walter Lübeck.
Pokud vpisuješ symboly do aury, pak je nejlépe použít "žehnající" špetku - spojíš palec, ukazovák a prostředník. Má to svůj význam - prostředníček je spojen s 3. čakrou a symbolizuje vůli, ukazovák je spojen s 5. čakrou a symbolizuje čisté rozhodnutí a palec s 2. čakrou - symbolizuje odevzdání se Bohu. Kdyý to budeš dělat pouze ukazováčkem, nic špatnéjo se nestane, ale tou špetkou je to výrazně účinnější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
malina
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 29.3. 2008
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: čt duben 03, 2008 12:47 pm    Předmět: Re: čakry Citovat

[quote="Damao"]
malina napsal:


Symbol je jen symbol. Pokud Tě odvádí od koncentrace k neustálému zkoumání, zda jsi někde neudělala o čárku či krucánek víc nebo míň, tak je něco špatně. Symboly není nutné kreslit zrcadlově - to je jedna z pověr Reiki, která se znovu a znovu objevuje pod různými záminkami a zdůvodněními. Nic se ale nestane, když je zrcadlově kreslit budeš, dělá to tak spousta reikistů, kteří jsou přesvědčeni, že to jinak nejde.
Jak vznikly a od čeho jsou i odvozeny symboly používané v Reiki se dočteš asi nejpodrobněji v knize Symboly Reiki - velká kniha - napsal Mark Hosak a Walter Lübeck.
Pokud vpisuješ symboly do aury, pak je nejlépe použít "žehnající" špetku - spojíš palec, ukazovák a prostředník. Má to svůj význam - prostředníček je spojen s 3. čakrou a symbolizuje vůli, ukazovák je spojen s 5. čakrou a symbolizuje čisté rozhodnutí a palec s 2. čakrou - symbolizuje odevzdání se Bohu. Kdyý to budeš dělat pouze ukazováčkem, nic špatnéjo se nestane, ale tou špetkou je to výrazně účinnější.


Já jsem si také říkala, že symbol je jen symbol. Ovšem bylo mi to podáno tak, že se prostě v žádné případě v ničem spéct nesmím a hotovo!! V té chvíli jsem opravdu zkoumala proč a začala jsem se bát, že když udělám něco špatně a reiki se spustí může i ublížit.
Původně jsem měla pocit, že když bude něco špatně, tak se energie prostě nespustí a tudíž se nemůže nic stát... ale energie se spustila vždy. Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
malina
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 29.3. 2008
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: čt duben 03, 2008 12:55 pm    Předmět: Meditace Citovat

Můžete mi někdo prosím doporučit nějakou příjemnou (nejlépe mluvenou) meditaci.

Pátrala jsem, (a ještě zapátrám) ale nenašla jsem nic co by se mi líbilo.
Dávám přednost mluvené, protože jen hudba je na uspání Laughing se mi zná. Wink

Přeji všem příjemný den M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt duben 03, 2008 4:09 pm    Předmět: Citovat

Mluvené meditace mají tu velkou nevýhodu, že se meditující musí snažit srovnat s tempem nahraného doprovodu. Ve skutečnosti, když už se dělá slovem řízená meditace, ten, kdo slovem meditující provází se na ně ladí - alespoň by to tak mělo být. To u nahrávek není možné. Proto jsou cédéčka sice hezká na poslech, mohou vytvářet dokonce pocit alibi meditujícího - vždyť přece celou nahrávku poslouchal a poslušně si navozoval předepsané stavy mysli, ale není to meditace...!
Ideální je neposlouchat nic, jen zvuky přírody, pokud Tě hudba uspává, nebo si pustit sice meditativní, ale rytmickou hudbu. Nejlépe se osvědčil Nusrat Fateh Ali Khan - pakistánský súfí zpěvák - bohužel dnes už nežije.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: čt duben 03, 2008 4:30 pm    Předmět: Citovat

Jo, myslím, že tu Damao už posílal odkaz na stránku www.nirmala.cz , Šrí Matádží.


Děkujeme
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt duben 03, 2008 9:15 pm    Předmět: Citovat

Ta meditace Sahaja jógy není meditací doprovázenou či vedenou hlasem v tom smyslu, jak rozumím původní otázce maliny.
Jde o invokaci hadí síly. To je o něčem krapánek jiném, Filio.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: čt duben 03, 2008 9:47 pm    Předmět: Citovat

Nusrat Fateh Ali Khan je opravdu parádní.Doporučuju
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: pá duben 04, 2008 8:50 am    Předmět: Re: čakry Citovat

[quote="Damao"]
malina napsal:

Symboly není nutné kreslit zrcadlově - to je jedna z pověr Reiki, která se znovu a znovu objevuje pod různými záminkami a zdůvodněními. Nic se ale nestane, když je zrcadlově kreslit budeš, dělá to tak spousta reikistů, kteří jsou přesvědčeni, že to jinak nejde.

Já jsem slyšel, že když se použije zesilující symbou ČO-KU-REI obráceně tak se naopak energie zeslabí. Prý se to používá v případech, že má někdo nějaké centrum přeenergetizované a potřebuje energii ubrat. Ale vlastní zkušenost s tímto nemám, takže nevím jak to je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: pá duben 04, 2008 9:04 am    Předmět: Citovat

Na zasvěcění R1 jsem taky dostal nějaký symbol na čištění čaker ale přiznám se, že jsem ho nikdy nepoužíval.
Já si čakry čistím jednu po druhé. Přiložím si ruce na příslušnou čakru, vizualizuji si přislušnou barvu + nějakou afirmaci spojenou s touto barvou, např. červená - západ slunce, žlutá - pole s obilím zalité sluncem apod. a zpívám si při tom 3x (nebo násoby 3) mantru pro každou čakru. (1.LAM,VAM,RAM,JAM,HAM,AUM,7.ÓM). Vibrace vyvolané mantrou jsou velmi příjemné.
Nedávno se mně dostalo do ruky CD "7 čaker". Je to velmí hezké a taky to občas používám. V mp3 to má asi 40MB, takže mohu poslat přes úschovnu.

Roso
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund