Fórum - Zobrazit téma - Boj proti radaru - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Boj proti radaru
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Boj proti radaru
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 1:10 pm    Předmět: Citovat

Vis mamko, ono je dulezite vedet, kdo nejakou akci organizuje. Pro mne je dulezite, zda je to stoupenec Hizballahu, nebo STB dustojnik spjaty s minulym rezimem, ktery poklonkoval Moskve a ktery byl skolen na dezinformacni kampane a manilulace s davem tech uslechtilych jak rikal soudruh Lenin "užitečných idiotů".

mamka napsal:

Když chceš nějaký argument, tak třeba jeden z mnoha...zkus si zjistit, kde všude už jsou vojáčci z té jediné správné a "demokratické" země. Proč tam skutečně vyrazili a co uvedli jako důvod. Jak pevně se tam uhnízdili, jak ovlivnili život místních lidí. Jak rozhodují o tom, co je správné pro jejich život a svobodu. A taky třeba o zemích, kde není sice armáda, ale došlo k podpoře a dosazení loutek podporujících jejich zájmy.
Proč si myslíš, že to u nás je jiné?


Clovek si musi vybrat. Radsi bys tu mela znova Ruske vojaky? Jina alternativa moc neni. Mozna snad islamsky stat rizeny sarijou.

mamka napsal:

Proč se musí diskutovat, jestli bude radar v systému NATO? Proč např. nemůže být na našem území pod naší armádou, když jde údajně o blaho celé západní civilizace? Copak naši odborníci by to nezvládli? Argument o financování je v tomto případě zbytečný...


Ty sis sama o odpovedela a zaroven jsi mi zakazala o tom diskutovat. Jenze vsechno neco stoji a nikdo ti neda nic zadarmo, maximalne tak my tady na RW mezi sebou. Ale kdyz jde o opravdu velikanske penize, je to jine!

mamka napsal:

Když už jsi uvedl ten úžasný článek, pak zkus taky zjistit něco o lidech, kteří u nás prosazují radar a popřemýšlet, co je k tomu asi tak vede......


Ale to je prece vase prace, vas protestujich.

mamka napsal:

Ano, všichni si můžeme udělat svůj vlastní názor a za ním si pak stát. Jde o to, jestli si ho vytvoříme tak, jak nám doporučí jedna nebo druhá strana, nebo jestli to zkusíme sami........


Ano, ale pak nerikejte takove nesmysly, ze ten radar je proti ruskym raketam, kdyz proti nim je neuciny, jak to je v tom prvnim prizpevku k tematu.

Ja taky nemiluju americany, jsou arogantni, prehnane sebevedomi, ale nenecha mne to, abych jen pro tento pocit, prestal premyslet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 2:24 pm    Předmět: Citovat

Zbultránku,
nejspíš jsme se nepochopili. Já ti přece nic nezakazuji.

Chceš říct, že třeba šaman je stoupenec Hizballahu nebo důstojník STB?
No, nic. Chtěla jsem jen poděkovat šamanovi a trochu se to zvrhlo.
Tobě odpovídám, že nevidím rozdíl mezi ruskými a americkými vojáky v cizí zemi. Já ne.
Problém v diskuzi na politické téma je ten, že jednu větu si můžeš vyložit vždy tak, aby vyhovovala tvému politickému přesvědčení. Bez ohledu na historická i současná fakta. Je to hra, kde opravdových hráčů je jen pár a my se tu, bohužel, dohadujeme. A to je smysl...aby se pěšáčci hádali o prkotinách a mezi tím se dějí věci....

Měli bychom spíš hledat myšlenky, které nás spojují a ne rozdělují. Takže
na tohle téma už končím s diskuzí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 2:55 pm    Předmět: Citovat

mamka napsal:

Chceš říct, že třeba šaman je stoupenec Hizballahu nebo důstojník STB?

Měli bychom spíš hledat myšlenky, které nás spojují a ne rozdělují. Takže
na tohle téma už končím s diskuzí.


Aha, a takhle ty ty myslenky hledas (neodpustim si jizlivost!) Question

Ne, nechci rict, ze Saman je stoupenec Hizbalahu nebo dustojnik STB. Chci jen rict, ze kdyz se dozvim, kdo takove protesty organizuje, tak se poradne zamyslim a popremyslim, ci je to zajem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
punkt
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 30.10. 2006
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 3:28 pm    Předmět: Citovat

Argumenty asi budeme hledat těžko - tak či onak jsme závislí na informacích z médií. Pokud jde o strach, tak bych sledoval, kdo ho vyvolal dřív - jestli lidi, kteří jsou proti radaru, nebo ti, kteří nám tvrdí, že radar potřebujeme na obranu.

Jak napsal Jiří Mašek v komentáři ke zmiňovanému článku LN, zastoupení členů StB, komunistů apod. mezi aktivisty, bude pravděpodobně stejné jako v celé společnosti:

"Ano, za odporem k radaru je 70-80% národa. A mezi těmi 7 miliony lidí je jistě také spousta vrahů a zlodějů a také pár bývalých rozvědčíků. Stejně jako je tam zhruba 50% voličů ODS a několik (desítek) lidí od vás z redakce (MF DNES), kteří se to bojí veřejně přiznat."

A ještě bych se chtěl s Vámi podělit o jeden (alspoň pro mě) inspirativní citát J.M.: "Tak mne vlastně poměrně nedávno napadlo: Co když jsou právě emoce to, co se po nás chce? Co když nyní dostáváme tak "přes hubu" proto, abychom se konečně projevili? Konečně začali řvát na ostatní, kteří nám ubližují a nenechali si všechno líbit, konečně začali plakat, když je nám něco líto a nebo se smát, byť by to bylo zrovna v nejnapínavějším dějství dramatu v Národním?"

(Pro Tooru: Díky za poslední příspěvek! .-) K tomu předešlému chci jenom dodat:) Američany mám naopak rád. Ale proč bych je měl mít radši než Čechy, Rusy, Číňany nebo Tibeťany.

www.nechciradar.cz


Naposledy upravil punkt dne čt duben 03, 2008 3:50 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 4:26 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:

Ahoj Damao,
právě proto je třeba o tom hovořit, protože umístění radaru je záležitost kontroverzní a zároveň podstatná.
Hlava v písku v otázkách věcí veřejných slouží arogantním politikům v prosazování jejich zájmů ze všeho nejvíc.

Ten problém Damao není v předmětu hovoru samém, ale v tom, jak reaguji, jak diskutuji a hlavně, co se při tom ve mně děje. Tam je možno najít cenné ponaučení, teda v případě schopnosti sebereflexe.

Není tady něco tzv. k hovoru nevhodné a něco jiného vhodného, pokud existuje něco, co nás zajímá, nebo trápí, mělo by se o tom otevřeně hovořit, a myslím, že např. záležitost radaru se týká nás všech.

Smile

Asi jsi mi nerozuměla. Když podporuji "radar", dodávám "radaru" svoji energii. Když protestuji proti "radaru" - také dodávám "radaru" svoji energii. Já tomu energii dávat nechtěl.... Nu což, nechal jsem se vyprovokovat. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 5:48 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Asi jsi mi nerozuměla. Když podporuji "radar", dodávám "radaru" svoji energii. Když protestuji proti "radaru" - také dodávám "radaru" svoji energii. Já tomu energii dávat nechtěl.... Nu což, nechal jsem se vyprovokovat. Embarassed


No jo, Damao,
...pravda, taky jsem měla pocit, že ti tentokrát asi opravdu moc nerozumím...

už jo Wink Very Happy

Ale teď už zase nevím, co je špatného na tom, že jsi se k tomu vyjádřil...

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 8:08 pm    Předmět: Citovat

Vypráví se o tom takové podobenství, jak se čtyři jogíni rozhodli pro meditaci mlčením. Vydželi několik hodin, ale pak se první zeptal toho druhého: "Taky tě tak bolí kolena?" Ten druhý povídá: "Mlč přece, víš, že máme mlčky meditovat až do zítřejšího večera!" Třetí se neudržel a prohlásil: "To je hrozné, když víte, že to nemůžete vydržet, tak jste se měli zvednout a tiše odejít."
A nakonec přidal větu k dobru i ten čtvrtý: "Tak se mi zdá, že já jediný jsem dokázal mlčet a nepromluvit ani slovo...!!!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 9:28 pm    Předmět: Citovat

Ono mlčet "o něčem" (v našem případě o radaru),
to taky není to mlčení o které tam šlo, Damao. Wink



Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 9:38 pm    Předmět: Citovat

Jistě. V případě radaru mi jde spíš o to, moc se tím nezabývat... No - a vidíš, už píšu další odpověď. Radar sem - radar tam!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: st duben 02, 2008 7:22 am    Předmět: Citovat

A jeste odkaz na jeden clanecek:

http://bohumildolezal.lidovky.cz/texty/rs1674.html

Mala citace:
Citace:

Spojenec nás požádal o umístění prvků protiraketové obrany, který by měl jeho, ale taky nás, chránit před možným útokem z nevypočitatelných zemí. Tyto země už mají balistické střely, jen zatím nedolétnou dost daleko (až dolétnou, bude už na budování obrany pozdě).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
punkt
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 30.10. 2006
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: st duben 02, 2008 6:48 pm    Předmět: Erazim Kohák: Nechci základny Citovat

Erazim Kohák

Filozof, emeritní profesor Boston University a Univerzity Karlovy v Praze

Nechci základny

Jde mi o bezpečnost Evropy, a tu může zaručit jen bezpečný svět. Údajné ohrožení dalekonosnými raketami náleží spíš do sci-fi nebo do stihomamu. V opravdovém světě představuje jedno velké nebezpečí pro Evropu obnovení studenoválečné konfrontace po zuby ozbrojených bloků, ať je demarkační čára mezi nimi kdekoliv. Bezpečí představuje svět, ve kterém žádná velmoc nemá nikde předsunuté posádky. To je jediný bezpečný svět i pro Spojené státy a Rusko. Pokud bychom přijali cizí základny na své půdě, podporovali bychom (studeno)válečnou mentalitu. Odmítnutím přispíváme k budování mírového světa, ve kterém budou američtí vojáci jen ve Spojených státech, ruští vojáci jen v Ruské federaci a jen evropští vojáci v Evropské unii.

pokračování a další články na www.nenasili.cz/cs/632_kampan-proti-radaru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: čt duben 03, 2008 7:32 am    Předmět: Re: Erazim Kohák: Nechci základny Citovat

punkt napsal:
Údajné ohrožení dalekonosnými raketami náleží spíš do sci-fi nebo do stihomamu.


Iranske rakety uz ted doteli do Izraele. To, ze je budou mistni vedci (mozna i byvali spatne placeni vedci z Ruska) zdokonalovat, neni zadne SCI-FI.

Problem trochu je, ze radarova zakladna se neprestehuje na tyden.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
gzam
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 16.5. 2007
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: čt duben 03, 2008 11:07 am    Předmět: Citovat

Mno, jsi si jistý ,že byli iránské?Nebyl to spíš Irák kdo ostřeloval Izrael....Mám takový pocit ,že k tomu došlo v souvislosti s válkou v Zálivu a pak by to měl být Irák.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: čt duben 03, 2008 2:53 pm    Předmět: Citovat

Gzam, mas pravdu. Chtel jsem napsat, "doleti". Omlouvam se.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: pá duben 04, 2008 9:05 am    Předmět: Citovat

Tohle není o radaru Wink , přesto zajímavé..

http://www.zvedavec.org/komentare/2008/04/2514-vzpoura-generalu.htm?PHPSESSID=f7ca6cbc35e51ddee5731c4787fcb791
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.48 sekund