Fórum - Zobrazit téma - Boj proti radaru - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Boj proti radaru
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Boj proti radaru
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: so březen 29, 2008 6:22 pm    Předmět: Asi bychom si měli rozmyslet co chceme víc. Citovat

punkt napsal:
Tím že se vyslovím proti radaru, dávám zároveň najevo, co chci, tj. mír, krajinu bez radaru, životní prostředí bez emisí atd.


Dost zvláštní úvaha...asi jako tvrdit, že tím, že absolutně odmítám prevenci proti Aids dávám najevo, že chci být zdravý a nechci dostat Aids.
Radarovou ochranu brát jako nějaký boj, to myslíš vážně Punkte? To jako když si vezmu na cestu ven deštník, tak vedu s deštěm nějaký boj?
Sad

Chápu, že někdo může (díky humbuku kolem) domnívat, že radar je něco, co ho bezprostředně ohrožuje, někteří aktivisté si dávají záležet na tom, aby nehovořili o faktech, nevedli rozhovory s příslušnými odborníky, ale především, aby svůj strach projektovali do co největšího množství lidí.
Na druhé straně vážných, věcných a nevzrušených debat o působení radaru zase tolik není, i když jistě nevím o všech, které se kde vedou.
Ani já nejsem odborník, tedy chci se příslušné informace dozvědět od skutečných odborníků.
Fakt, že naše zbrojovka léta zásobovala zbraněmi kde koho, to jaksi všechny aktivisty nechávalo v klidu. Nebo, že by to zase nikomu tolik nevadilo, když to bylo Czech-made? Confused

Jestliže má Svět postupně odzbrojovat, jestliže má přejít od útočné armádní politiky k aktivní ochraně (nikoli aktivní obraně), pak není jiného řešení, než jsou tyto „štíty“ (alespoň do doby, kdy budou třeba).

Existuje pár nepěkných vlastností, které se na jednom území vyskytují častěji než na jiném. Takové velmoci mají své a některé malé národy, jako jsme my, zase ty svoje. Jednou z nich je např. to, že chceme být ochraňováni, chceme žít tzv. v bezpečí, v míru, jen jaksi nechceme za tu ochranu (z toho „svého“) absolutně nic vyměnit, hlavně nechceme nic měnit. Něco ve smyslu „ochraňte nás, nedejte nás, jsme malí a zranitelní, ale ty ošklivé radary si pěkně dejte k sobě, protože my je tady nechceme“
Já nic, já Čech, já muzikant. Crying or Very sad

Tak se tedy víc zajímejme o věc, a míň bojujme.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: ne březen 30, 2008 12:25 am    Předmět: Citovat

šamane a Dagmary,
vážím si vaší snahy udělat něco, co považujete vy a spousta,spousta lidí v téhle zemi za správné. Je relativně málo těch, kteří jsou ochotni udělat aspoň to něco. Považují to za boj s větrnými mlýny. Vy ne, proto před vámi smekám.

Naprosto souhlasím s tím, že tu radar ani američtí vojáci nemají co dělat.
Skoro celý život se zajímám o politiku. Nejen tak, že sleduju pouze naše média, takže vnímám i to, co se nám běžně neříká. A neříká se toho hrozně moc. Takže argumenty zastánců radaru mi připadají opravdu směšné a jsou výsledkem perfektní manipulace mysli a v dějinách mnohokrát osvědčené propagandy.

Tooro, tvé přirovnání k Aidsu mi připadá asi jako když se nás chystají všechny očipovat jako prevenci proti pandemii chřipky, nebo to profláknuté...my vám svobodu přineseme, i kdybychom vás měli všechny pozabíjet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: ne březen 30, 2008 10:39 am    Předmět: doměnky a spekulace? Citovat

mamka napsal:
Tooro, tvé přirovnání k Aidsu mi připadá asi jako když se nás chystají všechny očipovat jako prevenci proti pandemii chřipky, nebo to profláknuté...my vám svobodu přineseme, i kdybychom vás měli všechny pozabíjet.


Ahoj Mamko,
to možná pro to, že to bylo přirovnání postoje individuality, nikoliv o snaze jejího násliného ochránění shora.

Bojíme se stínů a skutečnost ignorujeme? Confused

Mamko,
píšeš všeobecně, ve smyslu, "já vím dobře co mi je" Smile tedy řekni věcně, když víš, uveď nějaká fakta, co konkrétně tě přesvědčilo, že radar ne. Jaké jsou tvoje pro a proti?

Nejsem zastáncem, ani odpůrcem radaru, prostě mně zajímají fakta, ale z celkového vývoje, tak jak dění sleduji vím, že politka velmocí vůči světu se nutně vyvíjí a určité doposavad zaběhlé mechanismy nejsou již nadále udržitlené.

Bez faktů, argumentů je to diskuse o ničem.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: ne březen 30, 2008 10:28 pm    Předmět: Citovat

Tooro,
očekávala jsem, že budeš chtít fakta. Jenže to, co mne k tomuto názoru dovedlo, je trochu složitější. A zřejmě ne pro tohle fórum. Těch faktů je spousta a táhnou se celou novodobou historií. Myslím, že jsou všeobecně známé. Někdo si je poskládal a vyložil jako souhlas s radarem a třeba já, jako jasný nesouhlas.
Nemám v úmyslu tady šířit své politické názory. Jen jsem chtěla vyjádřit šamnovi svůj dík za to, co podniká.
Neudržela jsem se, protože mne tvoje poznámka zrovna v tu chvíli nadzvedla Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: ne březen 30, 2008 10:57 pm    Předmět: Mamce. Citovat

Holka zlatá,
to jsem z toho pocejtila. Wink Smile

Diskuse na toto téma je potřebná, protože nejsme obyvateli jakéhosi omezeného prostoru, ale součástí jednoho jediného.

Veškeré skutečnosti a názory, nám mohou dopomoci k tomu, abychom jstým nasvícením veškerých emocí, které jsou jen následkem jakýchsi „zadřených“ postojů minulých, našli ideální řešení situace současné.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mrtvybrouk
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: po březen 31, 2008 12:04 pm    Předmět: Citovat

Uvedu svoje důvody, proč nechci americký radar u nás. Hlavním důvodem je to, že je to v podstatě zbraň, která má prvoplánově za úkol zastrašit někoho dalšího, aby nepoužil svoje zbraně. Dalším důvodem je to, proč by měl být u nás, když nevěřím tomu, bude sloužit zájmům ČR, ale USA, aby se američtí občané nemuseli bát střel z naší části světa… To už jim ani Atlantik nestačí??? Řekla bych, že zde vůbec nejde o občany ČR, kdyby bylo vše po mém, tak bych veškerou naši armádu předělala na „pomocné“ složky, vojenské nemocnice a pomoc (zejm. manuálního charakteru) při pohromách, ale ne ta obranná… ČR je jen malá nepodstatná zemička uprostřed Evropy, nepotřebuje armádu. Sama se neubrání (početně) takže pokud by došlo k válečnému konfliktu, byli bychom i tak závislí na pomoci zvenčí. Naše země má jen strategické umístění, které mohou a chtějí využít jiní pro vlastní zájmy. Nevím na co by tu radar byl, stejně prý Američané jednají o těchto věcech podle posledních zpráv i s Putinem. Tak proti komu se tu ta obrana má vlastně budovat… Snad proti zemím, kde samotná Amerika vyvolala válku???

Opominu účinky radaru na okolí, mám známé ve výzkumu v téhle oblasti (bezdrátová komunikace) a mikrovlny zdravé nejsou… Prý 10 km od radaru nebude smět nikdo bydlet…
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
punkt
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 30.10. 2006
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: po březen 31, 2008 1:38 pm    Předmět: Citovat

Tooro, každé přirovnání pokulhává, ale takovéhle argumenty, to je demagogie. I když jak předpokládám, není z tvojí strany záměrná. Nechci si představovat, jak jdeš na procházku s protiraketovým deštníkem.

Když už dáváš AIDS do spojení s prevencí a radarem, tak jen připomínám zákon akce a reakce. Prevence proti čemu? Proti tomu, co vytvořila vláda USA. Jak nebezpečí teroristického útoku, proti kterému se máme bránit (a zároveň se stát terčem), tak proti AIDS, které údajně vzniklo v amerických laboratořích jako biologická zbraň. Zde je dokument: http://www.youtube.com/watch?v=vncEmjbs-No

Pokud by pro někoho bylo obtížné nebo nedostatečné, dát si dohromady všechny dostupné informace a souvislosti, tak ať se zeptá srdce. Myslím, že to je absurdní, ale odpověď se mi zdá jasná předem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: po březen 31, 2008 4:24 pm    Předmět: no tak... Citovat

Punkte,
prostě nemáš rád Amíky, no. Wink Very Happy

Smile

Jde v případě radaru o jakousi "prvenci" resp. existuje tu něco, co bychom měli nějak ošetřit, nebo ne? A houbeles teď záleží, na tom, za jakých podmínek to vzniklo, otázkou je jen, jestli to reálně existuje,
nebo nikoliv.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 7:30 am    Předmět: Citovat

Tak koukam, ze vsichni bouri, city tady vrou, ale jak napsala Toora, dejte argumenty proti radaru Exclamation

Nebojte se, nebudeme se vam smat.

Saman psal, ze radary nejsou proti Iranskym raketam, ale proti Ruskym, ja se mu to snazil ve svem clanku vysvetlit .... ale zadna reakce.

Obrana je vazna vec, ta se musi delat ROZUMEM a ne city.

City se daji snadneji zmanipulovat vyvolavanim strachu. Napr.: Bude tu radar, tak nam na nej hodej atomovku. Jenze to je blbost, vojensti strategove se nemohou ridit city, ale efektivitou. Kdyz by doslo ke konfliktu s Ruskem, samozrejme, ze prvni uder povede na radar, ale konvencne. To na radar staci, ten se dobre trefuje a pouziti atomovky by bylo neefektivni. Je draha!

A jeste jeden clanecek o tom, kdo tu ty protesty proti radaru organizuje, kdo lidmi manipuluje:
http://bohumildolezal.lidovky.cz/texty/rs1672.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 9:24 am    Předmět: Citovat

Možná zbytečně, ale stejně mám potřebu upozornit na tohle - platí, že
ČÍM SE V MYSLI ZABÝVÁM, TOMU DÁVÁM ENERGII....!
Má cenu tuto záležitost ještě dotovat energií i prostřednictvím Reikiwebu?
Zejména při dnešní na odiv se stavící aroganci politiků vůči nám, obyčejným občanům?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 9:59 am    Předmět: Citovat

Damao napsal:
ČÍM SE V MYSLI ZABÝVÁM, TOMU DÁVÁM ENERGII....!
Má cenu tuto záležitost ještě dotovat energií i prostřednictvím Reikiwebu?
Zejména při dnešní na odiv se stavící aroganci politiků vůči nám, obyčejným občanům?


Ahoj Damao,
právě proto je třeba o tom hovořit, protože umístění radaru je záležitost kontroverzní a zároveň podstatná.
Hlava v písku v otázkách věcí veřejných slouží arogantním politikům v prosazování jejich zájmů ze všeho nejvíc.

Ten problém Damao není v předmětu hovoru samém, ale v tom, jak reaguji, jak diskutuji a hlavně, co se při tom ve mně děje. Tam je možno najít cenné ponaučení, teda v případě schopnosti sebereflexe.

Není tady něco tzv. k hovoru nevhodné a něco jiného vhodného, pokud existuje něco, co nás zajímá, nebo trápí, mělo by se o tom otevřeně hovořit, a myslím, že např. záležitost radaru se týká nás všech.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 10:40 am    Předmět: Citovat

Dobrý den, vnímám, že jsme jakési všehoforum. Zvláštním způsobem se více ubíráme k filosování než k praxi. Ovšem nabídka poptávka řídí vše, to už říkal i náš prof. Klaus. Pro mě je větším přínosem diskuse o konkrétním případu než tyto řeči o všem a ničem. Radary jsou umístěny v Německu, budou v Polsku, budou u nás. Už název tohoto vlákna - boj proti radaru, zavřu-li oči, necítím dobré energie. Co vidíte, když slyšíte se zavřenýma očima boj proti radaru? já umístěné radary. Z toho důvodu jsem se nezapojila.
Krásný den a krásné myšlenky všem přeje M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 11:06 am    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
A jeste jeden clanecek o tom, kdo tu ty protesty proti radaru organizuje, kdo lidmi manipuluje:
http://bohumildolezal.lidovky.cz/texty/rs1672.html


Zbultrane, to myslíš vážně? Přesně tohle je manipulace. Dáváš tu jako fakt něčí názor. A navíc to je reprezentat skupiny, která je přesvědčena o tom, že naši lidi jsou stádo hovádek bez vlastního rozumu a musí jim být všechno a hlavně správně vysvětleno........

Když chceš nějaký argument, tak třeba jeden z mnoha...zkus si zjistit, kde všude už jsou vojáčci z té jediné správné a "demokratické" země. Proč tam skutečně vyrazili a co uvedli jako důvod. Jak pevně se tam uhnízdili, jak ovlivnili život místních lidí. Jak rozhodují o tom, co je správné pro jejich život a svobodu. A taky třeba o zemích, kde není sice armáda, ale došlo k podpoře a dosazení loutek podporujících jejich zájmy.
Proč si myslíš, že to u nás je jiné? Proč se musí diskutovat, jestli bude radar v systému NATO? Proč např. nemůže být na našem území pod naší armádou, když jde údajně o blaho celé západní civilizace? Copak naši odborníci by to nezvládli? Argument o financování je v tomto případě zbytečný...

Když už jsi uvedl ten úžasný článek, pak zkus taky zjistit něco o lidech, kteří u nás prosazují radar a popřemýšlet, co je k tomu asi tak vede......

Ano, všichni si můžeme udělat svůj vlastní názor a za ním si pak stát. Jde o to, jestli si ho vytvoříme tak, jak nám doporučí jedna nebo druhá strana, nebo jestli to zkusíme sami........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 11:07 am    Předmět: x Citovat

Damao - okénko: takže sklopit uši a být zase hodní občané, kteří snáší všechno co nám naši dobrodinci - politici - nadělí?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 11:22 am    Předmět: Citovat

Šamanko, obdržela jsem mnoho mailů k pozvání na akce, které podporují různé aktivity za naše území bez radarů. Tato diskuse na reikiwebu je filosofování. Máš-li jakékoliv pozvánky, pošli odkazy, maily, to vnímám jako aktivní přístup. Co jsi udělala zatím ty pro nepodporu radarů na území ČR? M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund