Fórum - Zobrazit téma - nic necítím - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - nic necítím
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

nic necítím
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: po červen 16, 2008 9:00 pm    Předmět: Citovat

grasshoper- Jistě, máš naprostou pravdu! nikdy necitím energie, a jiné když nejsem v takovém mírném transu.... Bylo období po reiki3 kdy jsem cítil snad všechno co se cítit dalo, pak jsem se jednoho dne vzbudil a všechno pryč, byl jsem jako kámen..... Ale přišel na to vyřešil, a jeduu dál...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ziki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 29.4. 2008
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: út červen 17, 2008 8:19 am    Předmět: Citovat

grasshopper-jsou lidé, kteří reiki necítí. Mám kamarádku, která necítila RI,RII, pak si zkusila udělat zasvěcení do Shambally 1024 a byla jak u vytržení, jak je to cítit a jaká je to paráda. A fakt je ten, že co s reiki nedokázala vyřešit,to se jí se Sh. povedlo.

Nebo někdo necítí, když dává sobě, ale cítí, když dává jinému.....
Je to na tobě, jestli vytrvat u reiki, nebo se poohlídnot po jiné energii, je jich spousta a každý si může vybrat podle toho, co mu nejlépe sedne..
Taky si můžeš poslat reiki do sitace a chtít, abys cítil....

A pracovat na sobě není jen reikování, já dělám ještě Oshovy pohybové meditace, klidové meditace..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út červen 17, 2008 11:20 am    Předmět: x Citovat

Vtip není jen v tom, co já si myslím, že je problém, ale hlavně v čem je ta podstata, o čem to je VE SKUTEČNOSTI.
Můžu si reikovat situaci mimo mě jako o život a při tom původ té situace může být ve mě, mém chování, mých myšlenkách, pak se situace nemá důvod hýbat, protože "reikuju na cizím hrobě".
Já vím, že je to těžký si přiznat věci, které mi nejdou pod nos a na kterých musím pracovat u sebe, ono je lepší a pohodlnější, když za moje problémy můžou ostatní.

Jestli vám moje úvaha něco připomíná, je to podobnost čistě náhodná...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: út červen 17, 2008 4:40 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Máte někdo nějaký nápad čím to může být a jak se do toho stavu dostat trvale nebo aspoň delší dobu?


CO? Vzít si z toho čím procházíš a na čem pracuješ maximální užitek. To znamená otevřít oči Shocked , nastražit uši , zapnout mozek. Idea Idea Idea Z každé situace a s každého setkání každý den dostáváš vagón iformací a indícií ktaré se týkají tebe. Kup si k tomu knížku od Kurta Tepeprweina o duchovních zákonech, pomalu si je čti, , vracej se k nim porovnávej to se svými postoji a zážitky a tam kde ti něco docvakne tak to vědomě změň, zruš atd. To je to, co ty jako majitel svých problémů, přesvědčení, programů můžeš udělat. Vědomě říct "Už to nepotřebuju. Exclamation Exclamation Exclamation " Pokud jsi přesvědčený že Reiki, SRT a podobné jiné metody, vlastně všechny ostatní, za tebe něco vyřeší, no tak to máš smůlu a stejně ti, kteří to očekávají a vyhodil jsi prachy úplně zbytečně. S něčím ti pomůžou, abys to neměl tak těžký v tom měnění se, to ano, ale je to jako v životě. Po odbloku jsi jak na obláčku ale druhý den už se vracíš do normálu.Pokud jen sedíš a čekáš že ono se něco stane, ono se něco v dobré obrátí, stane se zázrak, budeš happy a no problém, že ti tohle nějaká metoda včetně reikování zařídí,no tak to se načekáš....To budeš mít metr dlouhý fousy a furt nic Wink .Pokud s čímkoli pracuješ,nejsi díky těmhle metodám o nic líp na tom jak druzí, jen máš možnost něco dělat sám na sobě oproti těm, kteří tyhle metody neznají.Tož jsi víc samostatnější, nezávislejší a kdykoli chceš, můžeš dělat sebezpyt Wink
Je to možná blbý, co tu napíšu, ale vždycky se všude uvádí u všech metod: vyřeší vaše problémy, odstraní ,.......Jenže pokud tomu majiteli těch problémů díky těm metodám nedocvakne že by se měl začít měnit on, no tak má smůlu, Crying or Very sad za chvilku je má zas a možná ještě o to horší. Hodně lidí má dos tvelká očekávání právě od SRT. Ale tahle metoda neudělá za druhého o nic víc jak ty ostatní metody. Má svoje postupy a dost dobrý ale nic jiného. A tak se točíš dokolečka jak vítr v bedně furt se stejnými potížemi dokud ti nedocvakne, že se musíš přestat točit a začít koukat jiným směrem.Přirovnala bych to k čistírně. Máš krásnej světlej kabát - dáš ho do čistírny , protože ty ho vyčistit neumíš a nic jinýho na sebe nemáš. Podle fleků ti kabát vyčistí, třeba zcela , někdy něco málo zůstane. Ty s tím vyjdeš na ulici a hned za rohem se na tebe vyšprkne pták, nahodí tě auto. Čistírna za to nemůže, ani auto a ani ten pták. Ty ale můžeš začít nadávat jak na čistírnu, tak i na ptáka že si vybral zrovna tebe, na uato že to je magor...jenže v životě to je tak....Nic není náhodou a všechno jetak jak má být. Líbí? Nelíbí?Jo, tak se s tím vyrovnej. Ty máš dělat tak, abys ten kabát měl co nejčistší co nejdýl to jde. Je tvůj, máš ho na starosti.

Ad posílání Reiki do situace - hodně se zamysli, proč vlastně do té situace Reiki posíláš a co tím chceš získat. Idea Možná právě tím, že něco nedopadne tak jak bys chtěl je pro tebe v rámci celku to nejlepší co se mohlo stát. Wink
Takže Reiki funguje vždycky. A máš možnost hledat odpovědi na to , proč něco dopadá tak či onak, když máš tenhle záchytnej bod: jistotu na 100% že je to k tvému užitku.A to je přece fajn jistota....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Selket
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.3. 2008
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: út červen 17, 2008 11:09 pm    Předmět: Citovat

Very Happy grasshoppere,tak k tomu není co dodat....Renata i Šamanka ti to vysvětlily dokonale....


Citace:
Hele, Selket, ja si myslim, ze kdyz tu lidi napisou svuj nazor, tak taky nikomu neublizuji. Je to jejich nazor a je to jen nazor, tedy muze to tak byt a nemusi.

A hlavne je to napsane tady a sem ti lide z toho webu treba ani nechodi.


Zbultrane,může to být jejich názor...pokud nemluví jak se říká "o mně beze mne" .....pokud proti někomu něco mám, tak v první řadě to ví ten dotyčný.... a pak už nemám potřebu se do něj jakkoli a kdekoli navážet...
Mám ráda jasno...a pokud s někým nesouhlasím,tak si to s ním proberu...ne?

Tu tvou poslední větu ani nebudu rozebírat a budu si s dovolením myslet,že to byl ftípek Wink Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
grasshopper
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 22.1. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: st červen 18, 2008 7:53 am    Předmět: Citovat

Selket napsal:
Very Happy grasshoppere,tak k tomu není co dodat....Renata i Šamanka ti to vysvětlily dokonale....
[/color]


To mi tedy vůbec nepřijde. Odpověď Šamanky jsem vůbec nepochopil. A to co napsala Renata je dost dlouhé a přijde mi to, že je to jen točení se v kruhu, neuchopitelné, stejně nevím co třeba dnes odpoledne dělat jinak než včera odpoledne... Taky je to v rozporu s tím, co mi kdy řekli jiní "duchovní učitelé". Spíš mi to přijde, že čím víc se budu zaobírat těmito věcmi a přemýšlet, tím je to ještě horší. Jiný názor zase říká, že moc přemýšlet a žít jenom v hlavě taky není dobré.

Renata třeba píše: Jenže pokud tomu majiteli těch problémů díky těm metodám nedocvakne že by se měl začít měnit on, no tak má smůlu, Crying or Very sad za chvilku je má zas a možná ještě o to horší. Hodně lidí má dos tvelká očekávání právě od SRT.

Což je třeba v rozporu s tím, co mi řekla jiná "duchovní paní" a to bylo, že dokonalí už jsme a že bychom se vůbec neměli měnit, jen se naučit akceptovat a mít rádi sami sebe.

V jiné moudré knize zase psali, že bychom neměli měnit vůbec nic, jenom náš pohled na svět. Atd. Atd.

Jak vidím tak esoterické disciplíny jsou zajímavé v tom, že 20 lidí má 50 různých názorů a každý je přesvědčený, že on má pravdu. Takže pořídit se podle někoho je dost těžké.

Tady se odpovědi a aspoň nástinu nějakého řešení asi nedočkám. Ale možná je to tím, že se to nedá popsat pár větami a tak ti co mi odpovídají, nevědí o co mi vlastně jde. A mám pocit, že to nevědí ani ti, kteří mě poznali osobně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: st červen 18, 2008 8:03 am    Předmět: Citovat

Grasshoper: Já jsem čekala skoro sedm let, než jsem se přesvědčila, že to není výmysl, že to opravdu funguje. Pokud léčit energií opravdu chceš, tak Tě nějaký ten rok neodradí, naopak. Pokud mi nefunguje to, co mě naučili na reiki, obrátím se na Zdroj a budu žádat a třeba se i vzdělávat v podobných věcech, ale odradit se nenechám... Přináší to ovoce, tak se tak snadno nevzdávej. Když budeš nacházet svůj vnitřní Zdroj, tak nakonec začne fungovat úplně všechno, i reiki... Smile
Ostatně říká se: Hledejte nejprve království nebeské a vše ostatní Vám bude přidáno... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: st červen 18, 2008 8:39 am    Předmět: Citovat

grasshoppere - ja vim ono je to tezky vyznat se v tech "duchovnich lidech". Ale je to na tobe, abys zapojil Rozum a taky Srdce. Ona ti to nejak tak napsala i Renata. Mozna to zkus precist jeste jednou a pak se treba ptej na jednotlive casti, kterym jsi nerozumel.

Mozna, ze chces vsechno hned a ze chces mit nejake pocity, kdyz tady dost lidi pise, jake pocituji energie a jake vidi pri ruznych energiich barvicky a tak. A pak jsi konfrontovan s realitou a sam nevidis ty byrvicky a vybuchy energie a mas pocit, ze te nekdo podfoukl.

Vis ale zeptej se sam sebe, o co ti jde. Proc chces vlastne reiki? Abys mel pocity? Abys mohl ovlivnovat posilanim do budoucnosti situace ve svuj prospech? Nebo abys, kdyby te nekdo pozadal o pomoc, mu ji mohl poskytnout?

Aha a ted zase reknes, ze jsem ti neporadil, ale naopak jeste pridal otazky. No a to jsme zase u toho, co pise ta Renata. Ja nevim, pokusim se na takovem vymyslenem prikladu:

Po reiki po tobe sly devcata a pak zase ne. Takze si myslis, ze pro tebe by bylo dobre, ze se kolem tebe bude motat spousta devcat do tebe zamilovanych a cekajicich, az jim pokynes rukou a vezmes je na milost. Jenze to by ti treba nepomohlo. Treba se mas nejak naucit, hledat v tech holkach neco, co je skryto za fyzickym telem, rikejme tomu treba dobre srdce. A teprve to kdyz najdes, muzes byt s divkou stastny. Jinak bys mel mnoho vztahu a mnoho zklamani a utrpeni, ktere by nastalo po rozchodech a navic bys treba i spoustu utrpeni rozdal. Tak nevim, je ti to k necemu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mrtvybrouk
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: st červen 18, 2008 8:40 am    Předmět: Citovat

grasshopper napsal:
Renata třeba píše: Jenže pokud tomu majiteli těch problémů díky těm metodám nedocvakne že by se měl začít měnit on, no tak má smůlu, Crying or Very sad za chvilku je má zas a možná ještě o to horší. Hodně lidí má dos tvelká očekávání právě od SRT.

Což je třeba v rozporu s tím, co mi řekla jiná "duchovní paní" a to bylo, že dokonalí už jsme a že bychom se vůbec neměli měnit, jen se naučit akceptovat a mít rádi sami sebe.

V jiné moudré knize zase psali, že bychom neměli měnit vůbec nic, jenom náš pohled na svět. Atd. Atd.


Dle mého názoru jsou všechny tyhle příspěvky různých lidí o jednom a tomtéž a neodporují si... Jen díky odlišným slovům, která používají se mohou zvenčí jevit rozporuplně...

Ona ta změna je změnou vnitřní, změnou úhlu pohledu, změnou, která odhazuje zábrany a vnitřní omezení... Navenek se fyzicky (téměř) nic nezmění, pouze to jak tě budou vnímat jiní lidé. Nic víc, nic míň. O té dokonalosti je to tak, že tvá podstata dokonalá je. Ano. Jen má nedokonalé tělo, které právě obývá a s tím je potřeba se naučit pracovat... Teď mi bliklo přirovnání, "je dobrý sluha (zde přeneseně), ale špatný pán" Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st červen 18, 2008 11:00 am    Předmět: x Citovat

grass: OK, původně jsem ti napsala velmi obsáhlou a hodně tvrdou odpověď, ale bylo by to dost osobní. Zkrátít to do jedné věty.

TY NECHCEŠ ROZUMĚT.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: st červen 18, 2008 7:27 pm    Předmět: Citovat

grasshopper napsal:

Tady se odpovědi a aspoň nástinu nějakého řešení asi nedočkám. Ale možná je to tím, že se to nedá popsat pár větami a tak ti co mi odpovídají, nevědí o co mi vlastně jde. A mám pocit, že to nevědí ani ti, kteří mě poznali osobně.

Tak tos uhodil hlavičku na hřebíček Very Happy
Každý si tu svoji cestičku musí najít sám. Někdy to i napovrch vypadá, že mu ji druzí pěkně ukázali, ale není to tak.

Prostě pátrej a zkoušej a prověřuj různé cesty, čti různé knihy. Mě v začátcích hodně oslovovali Toltéci (4 dohody od Ruize, Cesta Toltéků od S.Greggové). Je ovšem dobré nejen číst ale i to podle toho zkoušet, až narazíš na směr, co tě přitáhne.

PS. Co se týče euforie po zasvěcení - takhle to prostě JE. Pročistíš se, je ti skvěle. Tělo si na ten stav zvykne a cítíš ho jako normální. Nikdo ho nemá 24hodin denně snad kromě osvícených. Ale doteky či různě hluboká ponoření pak přijdou časem, právě po té práci na sobě, o které ti tu přede mnou Šamanka a Renata psali.

Teď mě také napadlo - je meditační CD Cesta k sobě, která obsahuje 1krátkou meditaci na ráno a druhou krátkou meditaci na večer. Ta se mi kdysi také velmi osvědčila, protože mi ukázala, jak se dá pracovat na sobě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: čt červen 19, 2008 9:45 am    Předmět: Citovat

Zrovna jsem došla v knížce Recconection od E.Pearla k nádhernému citátu, který tak jednoduše vystihuje možná tvůj problém, Grasshoppere:

Závažné problémy, které máme, nelze vyřešit způsobem myšlení, kterým jsme je vytvořili. (Albert Einstein)

Proto ta různorodost metod podle tvého mínění. Ale jedině ty musíš zkoušet, který je pro tebe ten nejvhodnější. Měnit svoje způsoby myšlení, to je setsakra těžká věc. Někdy se trefíš napoprvé a někdy musíš použít vylučovací metodu. A s tím, abys přišel na to co musíš změnit , pomáhají různé metody. Je jich jak sám vidíš fůra. Protože co člověk, to originál.
A ke změně nestačí být smutný, plný trpkosti, křivdy. Jedině tehdy, když se pořádně naštveš, ale tak aby tě to nadzvedlo, tak pak tu sílu, kterou tím vytvoříš nasměruješ produktivně k tomu, abys něco změnil, něco
starého zbořil. Bez síly a opravdového chtění (opravdové = ne hlavou a hubou ale i srdcem) to prostě nikomu nejde.

POkud máš problém v tom, soustředit myšlenky na nějaký velký cíl, stanov si postup s krátkodobýmiými cíli. Vnímej to jako trojúhelník: Nejdřív si vytvoříš krátkodobý cíl, nic složitého ale něco, co tě donutí alespoň něco málo změnit ve s vém dosavadním zajetém postupu, pak ten cíl uskutečňuj a když jej dosáhneš, vyhodnocuj. Ale nevyhodnocuj během té cesty, protože pokud patříš k lidem, kteří si všechno desetkrát rozmýšlejí a přehodnocují, tak tě to bude brzdit. K takovým lidem patří všichni ti, kteří mají spíš kolmé až dopředu převislé čelo (nebo ta přední část hlavy je jakoby výš než zadní - na rozdíl od těch, kteří jej mají "ujíždějící" víc nebo míň dozadu, nebo hlava vypadá vzadu vyšší než ve předu. (pro zajímavost - tito lidé mají zase tendenci vidět jen svůj cíl a zaměřit se na něj. Všichni a všechno co je vtomto jejich snažení od cíle zdržuje je přímo rozčiluje, uvádí do rozmrzelosti.Tito lidé se pak zase musejí naučit občas dělat pauzu a přehodnotit, jestli ty cíle které oni mají se shodují s cíli těch, se kterými žijí ve společné domácnosti nebo těmi, jež jsou součástí jejich života. Jinak dochází k pocitům že mi nikdo netrozumí, nikdo mi nefandí. Jenže je třeba si uvědomit, že bez těch lidí okolo by ty vytyčené cíle byly jen těžko realizovatelné. A co je lepší? Nic, oboje se dá dost dobře využívat , ale je důležité přijít na to, v čem tkví výhody a v čem druhá strana mince, kterou můžeme vyrovnat tím druhým aspektem.

Pokud ti to Grasshoppere nic neříká, nevadí. Napadlo mne, že možná jiným tahle infoška něco dá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: čt červen 19, 2008 12:49 pm    Předmět: Citovat

grasshopper napsal...
Citace:
Tak nevím. Jsem z toho trochu rozpačitý. Jestli mi vůbec bylo něco předáno, jestli to reiki skutečně existuje a není to jen nějaký výmysl. (Samozřejmě že na tomto webu mi budete všichni tvrdit, že je to skutečné a výmysl to není.) Nevím jak to mám poznat. Nutno podotknout že po zasvěcení na 2. stupeň jsem sice nic ihned fyzicky necítil, ale měl jsem mnohem čistší hlavu a byl v pohodě. Lépe se mi komunikovalo s lidmi, byl jsem takový lehčí. Dokonce na mě i letěly holky, teda aspoň jedna. Jenže to celé trvalo jen jeden den. Stejné zkušenosti mám s metodou SRT - jeden den jsem byl jako vyměněný v pozitivním smyslu a pak zpátky do zajetých kolejí. Máte někdo nějaký nápad čím to může být a jak se do toho stavu dostat trvale nebo aspoň delší dobu?


grasshoppere, víš já si myslím, že problém je právě ve tvých pochybnostech. Prostě to příliš řešíš... připadá mi, že nějak nechceš uvěřit tomu, že i ty dokážeš něco podobného. Možná se tomu brání tvůj mozek, který byl "vyškolen" v úplně jiném pohledu na svět?
Po zasvěcení a při kurzu je místnost doslova nabitá energií, která na tebe působí. Proto jsi ještě celý den, dva pod jejím vlivem...jenže pak zapojíš zpětný chod v podobě pozorování a očekávání a všechno je pro tebe zdánlivě v háji. Nevím, jestli to může ovlivnit i tvou práci s energií nebo jen její vnímání. Já jsem přesvědčená, že u mne to bylo nejen vnímání energie. Nic necítil ani člověk, na kterého jsem přikládala ruce.
Když se mi podařilo vypnout své pochybnosti a nic neřešila, najednou se projevilo vnímání na obou stranách.
Přemýšlej a zkoumej, ale jen jak energii využít, jak s ní pracovat...,jen nepochybuj.
Zkus třeba přiložit ruku na dlaně jiného reikisty a soustřeď se na pohyb energie, na pocit, který při tom doteku vzniká. Tím si můžeš ověřit svou vnímavost. Jinak, myslím že Broněk, má na svých stránkách cvičení na zvýšení citlivosti rukou.

Stav, který bys chtěl udržet permanentně, tak ten já zažívám, jen když s reiki pracuju. Tedy abych byla přesná, když dávám reiki někomu jinému.
A řekla bych, že je to ještě intenzivnější, než při zasvěcení. K tomu jsem se dostala až za nějakou dobu. Přišlo to nějak samo od sebe. A samozřejmě při setkání s jiným reikistou. To pak mám pocit, že by se dala energie krájet, jak je jí kolem plno a mám pocit doslova napumpování energií Laughing .
Když otlapkávám sama sebe, cítím jen silné a příjemné uklidnění, pohodičku, ale ne ten "zářící" stav.

Víš, každý to máme s vnímáním a cítěním reiki asi trochu jinak. Přesto si myslím, že pro všechny je podstatné brát reiki jako naprosto samozřejmou součást svého života. Prostě to k tobě patří a hotovo..o proudění krve ve svých žilách taky nepřemýšlíš a věříš tomu, že tam uvnitř někde je, proudí a cítit ji ?...to by asi taky šlo, jen by to chtělo pořádný výcvik Wink Chci tím říct, že spousta věcí funguje, aniž je vnímáme nebo chápeme a třeba to i odporuje našemu způsobu uvažování. Tak proč ne reiki?
mamka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá červen 20, 2008 6:00 am    Předmět: x Citovat

grasshopper napsal:

Tady se odpovědi a aspoň nástinu nějakého řešení asi nedočkám. Ale možná je to tím, že se to nedá popsat pár větami a tak ti co mi odpovídají, nevědí o co mi vlastně jde. A mám pocit, že to nevědí ani ti, kteří mě poznali osobně.


Ještě pár vět k této naprosto zbytečné debatě.
Milý grassi,
sice tě neznám osobně, ale z toho, co tu obvykle píšeš, tak mi připadáš jako pes, co se pořád dokola honí za svým vlastním ocasem.
Zeptáš se, dostáváš už léta pořád stejné odpovědi (proč asi?), které se ti stejně nelíbí (oni nechápou můj problém, nerozumí tomu na co se ptám, problém je v okolí, problém je v ostatních). Nakonec zůstává
jediná věc, na kterou slyšíš - když ti někdo doporučí novou metodu, kterou jsi ještě nevyzkoušel a ta ti má okamžitě zajistit štěstí, zdraví
a vytouženou ženskou přízeň až na věky. Ženeš se tam s nadšením
a jsi zase znovu a znovu zklamán, protože to znovu nefunguje (proč
asi?). Pak si přijdeš postěžovat a ptát se, opět na to samé pořád dokola
a čekáš, kdy se objeví rada na tu konečně zázračnou metodu a znovu
dostáváš ty samé odpovědi (proč asi?).
A kolo se uzavřelo.
Tvoje kolo, nikoho jiného.
My ti obvykle na tuhle fintu skočíme, snažíme se jako o život, ale
debata stejně nemá smysl, stejně si budeš pořád mlít svoji.

A jak být ve stavu reiki? Sice si pod tím termínem může každý představovat něco jiného, ale bohužel na to je zase jedna hrozně nudná odpověď - prostě s ní pracovat.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
gzam
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 16.5. 2007
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: pá červen 20, 2008 6:44 am    Předmět: Citovat

Hele grassi ajak se ti líbí to vracení do starých kolejí?.Vzpomínám si ,že Vlasta Marek někde psal-když podnikneme na sobě nějaké změny a vrátíme se domů do svého bydliště,které jako prostor mimo jiné taky obsahuje staré vzorce,tak nás to může ovlivnit a stahovat zpátky.Je dobré ty změny provést(zakotvit i kolem sebe)-tuším ,že tam měl psáno něco jako vymalovat,přestavět nábytek.Zkrátka udělat taky něco nového v prostoru kde žijeme,abychom podpořili celý proces.Tak až se sebou zas něco takového podnikneš,zkus doma taky něco změnit.
Mno to byl takový tipco mě právě napadl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 8 z 9

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.21 sekund