Fórum - Zobrazit téma - nic necítím - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - nic necítím
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

nic necítím
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Krupka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 20.3. 2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt březen 20, 2008 1:04 pm    Předmět: nic necítím Citovat

prošla jsem před měsícem zasvěcením a bohužel jsem zklamaná poněvadž necítím žádnou změnu.mohlo se stát že jsem zasvěcení nepřijala?co mám udělat pro zvýšení citlivosti?Jak mám reiky procvičovat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: čt březen 20, 2008 1:50 pm    Předmět: Citovat

Zasvěcení jsi přijala. O tom nepochybuj.

Měsíc po zasvěcení do reiki je hodně krátká doba na to, aby se něco změnilo. Pokud reiki používáš pravidleně, tak se něco určitě v tobě děje. Ale než se nějaké změny projeví napovrchu, tak to může delší dobu trvat.
Proto buď trpělivá.

K té citlivosti: reiki teče i když zrovna žádné teplo necítíš. Citlivost se vyvine časem.
Někdo cítí změny hned po zasvěcení, někdo si na to musí delší dobu počkat. To je tím, že každý jsme jiný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt březen 20, 2008 10:28 pm    Předmět: Re: nic necítím Citovat

Krupka napsal:
prošla jsem před měsícem zasvěcením a bohužel jsem zklamaná poněvadž necítím žádnou změnu.mohlo se stát že jsem zasvěcení nepřijala?co mám udělat pro zvýšení citlivosti?Jak mám reiky procvičovat?

Řekl bych, že asi dost o všem přemýšlíš a snažíš se to nějak kontrolovat. To nic, já jsem taky takový Very Happy
U Reiki je to tak, že čím více praktikuješ, tím lepší výsledky. Čím hlouběji věříš, tím více zázraků vidíš - a to doslova.
Prostě není žádný způsob, podle kterého by se dalo vyhodnotit, zda je vše správně, nebo ne. Je to jakobys vyřešila nějakou životní otázku intuitivně a pak chtěla udělat zkoušku. Tak to prostě nefunguje.
Rád Ti odpovídám, protože to, co píšeš, byl i můj problém na počátku - trvalo mi to rok, dva... pak jsem se vykašlal na to, jak by to mělo být správně a jak to není atp. a prostě jsem si začel Reiki užívat. Dnes nechápu. o co se ty moje pochyby tenkrát opíraly, ale asi to bylo tak nějak, jak to popisuješ u sebe. Důvěřuj Reiki a důvěřuj svým schopnostem. Když tohle dokážeš, tak to bude to nejlepší cvičení pro Tebe. Cvič je prosím pravidelně a pokud možno každý den bez pauz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: pá březen 21, 2008 2:27 am    Předmět: Citovat

Jéjéjéjé,také jsem to měla podobně a ještě dnes jsem občas na pochybách a proktikuju Reiki vesměs každý den.Ale je to lepší a lepší.Víc a víc to prociťuju.Jak říká Damao,zbytečně moc nepřemýšlet,jak by to mělo vše být.
Džarmi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krupka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 20.3. 2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: pá březen 21, 2008 9:17 am    Předmět: Citovat

díky všem za odpovědi,moc jste mě uklidnily,budu se snažit být víc trpělivá a víc cvičit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krupka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 20.3. 2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: pá březen 21, 2008 9:18 am    Předmět: Citovat

díky všem za odpovědi,moc jste mě uklidnily,budu se snažit být víc trpělivá a víc cvičit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá březen 21, 2008 10:58 am    Předmět: x Citovat

Krupka: hlavně se s nikým nesrovnávej - každý máme svoji rychlost i vlastní způsob. Znám to z vlastní zkušenosti. Někomu se něco děje docela bouřlivě a jinému zdánlivě naprosto nic - žádná životní nebo psychická změna, citlivost nikde. Jak tu píše Damao, může to trvat i dost dlouho, nevzdávej to po pár dnech či měsících.
Ono to přijde...
Ale zase to nemusí mít podobu něčeho divokého. Jemné v tomto případě neznamená slabé.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: pá březen 21, 2008 6:23 pm    Předmět: Citovat

Wendys napsal:


K té citlivosti: reiki teče i když zrovna žádné teplo necítíš. Citlivost se vyvine časem.
Někdo cítí změny hned po zasvěcení, někdo si na to musí delší dobu počkat. To je tím, že každý jsme jiný.


Wendys nemáš pravdu. Ke změně v citlivosti dochází ihned po iniciaci, a to bez vyjímky. Pokud to není zrovna jeden-a z 1000 který zasvěcení nepřijal-a. Opravdu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: pá březen 21, 2008 8:09 pm    Předmět: Citovat

Filio, já si myslím, že Wendys má pravdu. Spousta lidí má po zasvěcení problémy s citlivostí rukou. Chceš říct, že jich je tolik, co nepřijali zasvěcení? Vlastně vůbec nechápu to, že nepřijali. Můžeš to blíž objasnit?
A co ti, kteří citlivost získají časem? To zasvěcení přijali dodatečně? Že si řeklo jejich podvědomí...tak a teď přijímám? Nebo jak?
Vycházím z osobní zkušenosti. Já po zasvěcení ani během něj nic necítila, nevnímala. Prostě normální sezení bez jakékoli odezvy. Tedy až na obrovskou křeč v ruce.
Všem lidem na kurzu nádherně hřály ruce a když jsem je přiložila já, necítil nikdo nic. Byla jsem z toho nešťastná. Doma jsem otlapkávala celou rodinu a pořád nic. Vím naprosto přesně, čím jsem to způsobila a čím se nastartovala moje citlivost a vnímavost. A časem a neustálým používáním reiki se citlivost zvyšovala.
Samozřejmě teď mluvím o citlivosti v rukách. Vnímavost "šestým smyslem" se po zasvěcení stala mnohem výraznější. Ale o tom tu, myslím, nemluvíme.

mamka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: so březen 22, 2008 11:55 am    Předmět: Citovat

Krupko, nenech se zblbnout pochybnostmi o tom, že pokud nic necítíš, tak jsi zasvěcení nepřijala.
Já to teplo v rukou taky necítím po každé. Třeba se mi stane, že ruce přiložím na sebe a vůbec nic necítím. Když je položím na někoho jiného nebo na zvíře, ruce začnou hřát. Nebo taky na miminko, to si reiki bere taky samo stejně jako zvířata.

Není to žádné dogma, že ihned po zasvěcení ti reiki musí hřát ruce. Sám mistr nás na to upozorňoval. Já jsem třeba po zasvěcení ještě na kurzu teplo cítila. Doma jsem pak delší dobu už nic necítila. Taky jsem si říkala, tečeto vůbec? A teklo.
Sníženou citlivost můžeš mít z každodenního stresu (substresu), který podstupuješ, přestože ho nevnímáš. Zkus si dávat reiki večer před usnutím, to se víc uvolníš. Mě třeba reiki pomáhá usínat. Taky jsem učinila zkušenost v tom, že každá část těla přijímá reiki s jinou intenzitou - pokud např. ledviny mají málo energie a přiložím na ně ruce, rozehřejou se mi, položím-li ruce jinam, už třeba nic necítím.
Nezkoumej to, neřeš to, nesrovnávej se s druhými, nech to být. Ono se to rozvine samo, dej tomu čas. Reiki se neprojevuje u všech zasvěcenců stejným způsobem.

Jedna z pěti zásad reiki říká:
"Nedělej si starosti"

Občas stojí za to si je připomenout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: ne březen 23, 2008 10:24 pm    Předmět: Citovat

Mamko, já se v problematice zasvěcení nevyznám, zatím se mi nedostalo té pocty, naučit se to. Na mém kurzu, kde jsem byl zasvěcen do Reiki 1 jsem byl já, moje mamka a brácha. Všichni jsme měli vize, všichni jsme cítili aurické pole rostlin. A to hned po zasvěcení. Asi je to taky díky mému mistrovi, má schopnost vidět auru, tudíž nám říkal teď by jste měli něco cítit. A když to řekl uvědomil jsem si onu neprůhhlednou stěnu mezi mnou a fyzickou částí kytky, byla tak pevná a hladká, ale zároveň jemná. Na reiki 2 se moje citlivost opět zvýšila, byl jsem schopný rozlišit každou vrstvu v auře. U reiki 3 jsem nepocítil větší rozdíl, jen se mi něco stalo se 3. čakrou. Asi 5 dní po zasvěcení jsem pomocí ní mohl "vystřelit" jaési chapadlo vnímání, lépe se to nedá popsat, ale po oněch pěti dnech tato schopnost zmizela, stejně tak jako se objevila. A teď by se dalo říct, že nemám citlivost skoro žádnou, někdy mě to pěkně štve, ani nevím proč, ale taky by jste byli naštvaný kdyby jste znali ten pocit cítit tolik věcí, a pak se probudíte a zjístíte že z vaší bývalé citlivosti zbylo jen 5 %, nevím proč se to stalo, cvičil jsem, nevykašlal jsem se na nic, praktikoval jsem reiki každý den, dělal jsem čchi-kung-tyto cvičení stále praktikuji. Mojí citlivost dokáží probudit jen 1 člověk, vždy když jsem s ním opět cítím těch ztracených 95 % citlivosti, vím že citlivost nelze procentuálně rozdělit, ale chci zde zdůraznit ten rozdíl. Jestli by jste někdo věděl čím se to stalo, proč toho tolik necítím prosím napište. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: ne březen 23, 2008 11:07 pm    Předmět: Citovat

Filio,
na to ti možná dokáží líp odpovědět přítomní mistři.
Já si myslím, že tvá citlivost po zasvěcení není naprosto běžnou záležitostí. Dostal jsi jistě obrovský dar (a ten není od mistra). Na tobě je zjistit, proč to s ním tak dopadá. Víš, já jsem přesvědčena, že tyhle dary najsou jen pro naše krásné oči. Když s nimi nezacházíme v souladu s vesmírnými zákony, pak nám jsou většinou odebrány. Napoprvé jen dočasně...abychom měli čas na to, uvědomit si svá šlápnutí vedle.
Jak říkám, svůj problém si musíš najít a hlavně pochopit jen ty sám. Můžu ti jen říci, jak jsem to měla já. U mne byl hlavní problém v pokoře. V pochopení, že jsem jen ten, komu bylo "shůry dáno" a zase může být odebráno. A to může......
Hodně štěstí, Filio ...... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: po březen 24, 2008 9:02 am    Předmět: Citovat

Citlivost je velm vrtošivá záležitost, jak tak na to koukám. Uvědomoval jsem si, že to je dar, dobře jsem věděl, že to není od mistra. Myslím, že jsem pokorný. Nedá se říct že nic necítím, ale už to prostě není ono. Asi se nechám znova zasvětit a budu se snažit vyhnout chybám které jsem natropil, třeba se mi tento dar vrátí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
muliska
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 7.2. 2008
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: po březen 24, 2008 7:50 pm    Předmět: Citovat

Nemyslím, že by to bylo z důvodu nedostatečné pokory. V našem klubu se s podobným problémem potýkal skoro každý. Bylo nám vysvětleno, že během práce s energií se některé schopnosti jakoby vytrácejí, ale zároveň se objevují jiné, nové. Ty, které jsou v ten daný moment pro práci důležité.Při pocitech jakési stagnace by bylo nejvhodnější ponořit se hlouběji do sebe a zkusit zpomalit tempo - může se stát, že se jakoby předběhneme ( příliš rychlé zařazení do praxe - kdy neznáme plný rozsah schopnosti ).Takže nespěchat, nestrácet naději.....Hezký večer Wink
muliska
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Silenec
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 22.9. 2003
Příspěvky: 101

PříspěvekZaslal: út březen 25, 2008 8:49 am    Předmět: Citovat

Například u mě trvalo něco mezi půl a třičtvrtě rokem než jsem začal něco kloudného cítit. A zasvědcení sem určitě přjal Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 1 z 9

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund