Fórum - Zobrazit téma - nic necítím - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - nic necítím
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

nic necítím
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: čt březen 27, 2008 3:53 pm    Předmět: Citovat

Šamanko, přesně tak, každý máme duchovní schopnosti. Magicky schopná část našeho nevědomí se uvadí do činnosti pouze když jsme rozzuření, agrasivní nebo když prožíváme ohromnou radost, a nbo zase naopak, když jsme na nejstředějším středu naší mysli, myslím si, že každý raději praktikuje ve stavu extáze - je snadnější se tam dostat Very Happy . Třeba když jsi na někoho tak rozzuřená, že mít v ruce nůž tak mu nejraději píchnout mezi lopatky, ale většinou to neuděláme-naštěstí se umíme ovládat Smile , ale to už pracuje nevědomá část mysli....... Všichni jsme mágové, jen se bojíte toho co se pod oním slůvkem skrývá, myslíte, že reiki není magie ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá březen 28, 2008 8:15 am    Předmět: Citovat

Krupka napsal:
ahoj Zbultrane já jsem nemyslela že jsem psychycky labilní nervák který doma používá černou magii,ale myslím že jsme jen lidi a ne kamenný sochy bez emocí.A silně pochybuji,že nějaké schopnosti záleží na schopnosti se ovládat nebo být pokorný.každý může mít schopnosti,ale záleží jen na každém samotným jak je bude používat.


Jak jsem psal, kazdy ma nejake schopnosti, nejake urovne.

Je mozne mit ale i lepsi a vyssi schopnosti, kdyz se dostaneme vyse. (Tam ale patri i zklidneni mysli, treba.) No a pak treba zjistime, ze ty schopnosti nejsou cilem (mit vice schopnosti treba ovladat lidi), ze cilem je ten pokrok dusevni, to poznani, ta Pravda ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá březen 28, 2008 11:16 am    Předmět: x Citovat

Filio: Nesouhlasím. Je pravda, že hodně rosteme takovými emocemi jako je smutek, varianty psychických zranění nebo nemocí, neštěstím, ale tady jde spíš o zpracování. Stavět cokoliv na vzteku, agresi a nenávisti (která ti tam vykukuje) je cesta do pekel. Ono totiž vzbuzování nebo plutí na vlně agresivity ti do života přitáhne něco podobného - agresivitu zvenčí, která zase plodí zvyšování té tvojí a znovu všechno v bludném kruhu.
Znám tvoje ambice a oslnění praktikami černé magie, které takové energie využívají, jasně jsou to velmi silné negativní energie. Jenže co ti to přinese?
Tak například by bylo fajn zkusit zajít až bude v Praze hrát Baník, mezi jeho fanoušky, kde najdeš tak velkou vlnu agresivity a zloby, že by se na ní dalo surfovat. A zařvat: Spartáááá. To by teprve byla pecka! Taková vlna by tě mohla vynést přímo do výšin Královských (vinohradů na několik měsíců). Tolik praktická ukázka.
Pak bych chtěla vidět, jak si s takovými silnými energiemi magicky poradíš. Jít vnitřní cestou, zklidněním je ti málo - chápu. Je to dlouhá a namáhavá cesta, moc práce a trpělivosti. Nic zadarmo.

Když už chceš reiki řadit mezi magii, tak tedy pod to co se nazývá "bílá".
Velký rozdíl vidím v tom, co chceš docílit. Reiki je energie léčení, pomáhání, nikoliv moci, nadvlády, manipulace. Pokud člověk dodržuje etiku, pak nejde proti přírodním zákonům ani lidem - zeptá se, nevnucuje,
nedělá nic za zády. Tedy naprosto odlišný přístup, který má vést k jiným kvalitám než je zloba a agresivita. Že takové emoce ze života nezmizí úplně (pokud už člověk není "za vodou") je jasné, ale povzbuzovat je není tou dobrou cestou.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
BATHORY
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.8. 2007
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: pá březen 28, 2008 11:50 am    Předmět: Citovat

Ahoj, jen bych ráda řekla, že Šamanka to napsala velice výstižně a plně s ní souhlasím!! Je to přesně tak, je lehké se zlákat a mít všechno hned, ale bohužel si někdo neuvědomuje, jaké to potom může mít následky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: pá březen 28, 2008 2:57 pm    Předmět: Citovat

Kurna, už mě štvete. Pořád si tu omíláte jednu a tu samou písničku. To by mě zajímalo kterej kretén stvořil tu vaši etiku ? Jak mohl nějákej chytrák vědět co je správné a co není? Jako jsou kritéria pro rozdělení duchovních systémů na černou a bílou Laughing , jste mi k smíchu. Je "černá" magie to, že když je někomu blbě, vidím to jak má křeče, pošlu mu reiki na břicho, aniž bych ho před tím požádal o svolení, a vidím jak se najednou rovná, odchází a ještě si píská ! Je to manipulace? Hele, mě to je jedno, každej si to děláme tak jak chceme, nevnucujte mi ty své postupy a já vám nevnucuju ty své, chytáte se mě za každé slovo, to bych mohl dělat taky,...................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krupka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 20.3. 2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: so březen 29, 2008 6:24 pm    Předmět: Citovat

a to budeš člověku pomáhat i proti jeho vůli?To mi nepřipadá moc správné a myslím že ti sím můžeš přivodit i potíže.Myslím že reiky není magie v pravém slova smyslu.S pomocí reiky se nedá manipulovat s lidmi.Reiky jenom pomáhá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: so březen 29, 2008 8:28 pm    Předmět: Citovat

Filio: tyjo, já ti nevím .. reiki magie? Mně přijde, že reiki respektuje svobodnou volbu člověka a pomocí reiki druhého člověka nelze napadnout a zmanipulovat. Když dotyčný odmítne, reiki jeho volbu respektuje. Magie, popř. práce s energií už respektovat svobodnou volbu nemusí. To je totiž už na tom, kdo ji vyšle - zda je on tohle ochoten respektovat a co případně za úmysly a motivace do magie dává.

Nemyslím si, že je magie černá nebo bílá .. magie je jen jedna. Rozlišuje se pouze tím, za jakým účelem byla vytvořena. A jaké motivace, emoce a záměr do ní byl vložen. Což se taky projeví na výsledku. Také si myslím, že pokud se člověku nemá na co "nalepit", tak se na něj žádná magie nechytne. Tím pádem ti, co křičí jak jsou napadeni černou magií, by si měli popřemýšlet např. nad svým syndromem oběti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: ne březen 30, 2008 10:00 am    Předmět: Citovat

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Nebudu se s vámi o tomhle bavit, jste zaslepenci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krupka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 20.3. 2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: ne březen 30, 2008 6:58 pm    Předmět: Citovat

Mě filio přijde že jsi zaslepený trochu ty.Ta tvá pravda nemusí být správná.To tě tolik rozčiluje?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: ne březen 30, 2008 8:08 pm    Předmět: Citovat

Ne, hele tohle nemá cenu, rozčilujou mě ty věčné žvásty o manipulaci, etiketě a třešnička na dortu je černá magie Laughing , nevím jestli se tomu mám smát, a nebo jen zakroutit hlavou a jít dál a nebo se je snažit přesvědčit ( což v tomto příadě zjevně nemá smysl)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: ne březen 30, 2008 8:23 pm    Předmět: Citovat

a nenapadlo tě, že ten někdo zrovna o pomoc nestojí? na co si to hraješ? na někoho, do ví něco líp jak ten druhej? No tak to mě teda podrž... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
A třeba to, že někdo koho bolí břicho že splácal pátý přes devátý má tímhle poznat že má trochu přemejšlet než něco do těch úst strčí, to ti jako nedošlo? Takže ty mu pomůžeš, on nepozná souvislosti a příště bude v nemocnici, protože holt zrovna nepůjdeš okolo. Dovedeš si představit, že bys měl u zadku někoho podobnýho, kterej by ti ani neříkal jesti něco děláš špatně nebo dobře a rovnou by za tebe rozhodoval? To mi přijde stejný, jako by mi někdo prolustroval kabelku nebo peněženku a řekl mi, co si mám za ty peníze koupit, protože on to ví líp jak já, co potřebuju....
Teda Rolling Eyes Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing prvního apríla je až v úterý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po březen 31, 2008 11:05 am    Předmět: Citovat

[quote="Filio"]Kurna, už mě štvete. Pořád si tu omíláte jednu a tu samou písničku. To by mě zajímalo kterej kretén stvořil tu vaši etiku ? Jak mohl nějákej chytrák vědět co je správné a co není?

Jooo Filio, kdybys nechtěl všechno honem, honem a pořádně si nechal hezky všechno vysvětlit od mistra, neprohnal se zasvěceními všech stupňů jako blesk, možná bys stihl pochopit o čem je vlastně řeč.
Jinak bys nemohl napsat takovou kravinu jako byl dotaz, kterej kretén stvořil tu naši (???) etiku. Zkus se na tuto otázku zeptat svého mistra.
Myslím, že místo dalších přezasvěcení, od kterých si slibuješ kdo ví co,
tak bys měl znovu absolvovat základní kurz a pořádně poslouchat!

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: po březen 31, 2008 3:13 pm    Předmět: Citovat

To víš, že jo. Renato, neříkala jsi tu sama někdy, že je reii inteligentní energie ??? Tudíž když sám od sebe někomu pomůžu, nerozhodnu Já, jestli mu bude opravdu pomoženo. Rozhodne to Síla, nikoliv já nebo ty, nebo kdokoli jiný, toto rozhodnutí není na nás, z toho vyplívá, že manipula, nebo jak tomu říkáte, neexistuje ( pokud se to tedy děje přes reiki).

samanko - kdybych tuhle stupidní otázku položil svému mistrovi, tak by se mi nejspíš vymál do očí Laughing , jste hold stará škola( tím nechci říct, že za nic nestojíte, nýbrž naopak), člověk musí být flexibilní, když vydím, že je někomu blbě, tak jdu a pomůžu mu, respektive sehraju to tak, aby mu bylo pomoženo, třeba reiki egregorem. Ale nepomáhám každému koho potkám, jen když "vím", že bych mu měl pomoci. A myslím, že reiki 1 a 2 už jsem plně zvládl........ A laskavě mi neříkej, co je dobré a co je špatné, není to v tvé kompetenci.

Hezký den všem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
hexa
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 24.12. 2006
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: po březen 31, 2008 6:27 pm    Předmět: Citovat

FILIO:A myslím, že reiki 1 a 2 už jsem plně zvládl........ A laskavě mi neříkej, co je dobré a co je špatné, není to v tvé kompetenci.

Smile Smile Smile alebo mám radšej Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Rolling Eyes

Embarassed Máš pravdu, je to Tvoj život, verím však, že Šamanka to myslela dobre..... nenašiel si to tam???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: po březen 31, 2008 7:27 pm    Předmět: Citovat

Jo, taky myslím, že to myslela dobře, ale štve mě, když se mi snaží vnutit svoje dogmata a pravdy....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 3 z 9

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund