Fórum - Zobrazit téma - afirmace - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - afirmace
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

afirmace
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: po srpen 25, 2008 5:52 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:

Zdůrazním tedy pro jistotu to, že když se někdo bojí nedostatku a pronáší přitom afirmaci o tom, že žije v hojnosti, je to k ničemu, je to kontraproduktivní.


Proč si to myslíš Damao?

Jak chceš dosáhnout změny, když se nejprve nenaladíš na to, čeho chceš dosáhnout?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: po srpen 25, 2008 6:02 pm    Předmět: Citovat

Nejsilnější a nejúčinější modlitbou je vděčnost.Mam sama vyzkoušené,že nejlepší cesta,jak změnit to,co nám nevyhovuje,je najít si cestu k vděčnosti za to,co už mam.

Džarmí Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po srpen 25, 2008 10:24 pm    Předmět: Citovat

Krabasi, mám takové zkušenosti, že někdy ani nejsme schopni vyslovit něco, co je nepravda a když se k tomu dotlačíme, tělo na to bezprostředně reaguje stažením se.
Jedna věc je projektování toho, čeho chci dosáhnout - představa, že mám a prožívám dostatek - druhá věc je, jestli se snažíme sami sobě tvrdit, že to tak je, i když do morku kostí cítíme, že to tak není. Účinnější je navodit si v takovém případě prožitek, že fakt mám všechno, co potřebuji a nic mi nechybí. A raději nic nevyslovovat.
Projektování, tvůrčí představivost, je něco jiného než afirmace.
Mohu použít například větu: "Každý den se cítím jistější a bezpečnější." Nebo: zasloužím si všechny ty dary, které mi Vesmír poskytuje!"
Jakmile ale tvrdím: "Mám dostatek všeho, co potřebuji!" a v hloubi duše mi hlodá pocit, že mi spousta věcí chybí, tak se všechno nakonec obrátí proti mna a navíc - vzniká nová setrvačnost, která umenšuje účinnost i dobře použitých afirmací.
V rodinných terapiích se jasně rozpozná, zda určitá věta jde od srdce - pak se to, co bylo proneseno, stává skutečností. Pokud to dotyčný necítí tak, jak mu navrhuji, aby to proklamoval, nění ve Vesmíru síly, která by ho přiměla takovou afirmaci vyslovit. V podobných případech se často musí pečlivě volit slova a naladění dotyčného tak, aby bylo splněno základní pravidlo: Afirmace musí být pravdivá!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: út srpen 26, 2008 9:29 am    Předmět: Citovat

Damao díky za odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: pá srpen 29, 2008 4:34 pm    Předmět: Citovat

Tak mě napadlo,zdali při vkládání afirmace pomocí mentálního symbolu cizincovi,musíte afirmaci vkládat v jeho jazyce.
Třeba mam tu spousty známých z celého světa.Společný jazyk na dorozumívání je angličtina,ale nikoho z nás to není první,rodilý jazyk,který právě cítíte od srdce,celým svým tělem.
Takže tím myslím,že pro Španěla bude afirmace na které jsme se domluvili anglicky znít více přijatelně španělsky a pro mě jako Češku česky během vkládání.Stále to má stejný náboj ne?Vesmír nerozlišuje jazyk.....



Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: ne srpen 31, 2008 8:14 pm    Předmět: Citovat

Karmilko, Bůh i Vesmír mluví všemi jazyky - vzpomeň si na film Město andělů. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: ne srpen 31, 2008 9:01 pm    Předmět: Citovat

Ahoj všem Wink .

Před 4 dny jsem poradila paní s cukrovkou tuto afirmaci:

,,Jím naprosto uvědoměle správné věci. Jím vyváženě a s mírou, díky tomu jsem výkonná a cítím se dobře".

Dnes mi říkala, že když ty věty vyslovila, začaly jí jakoby brnět a chvět ruce a opotilo se jí čelo. Ptala se, jestli to múže souviset. Protože jsem to nevěděla, nějak jsem to zahrála do autu. Ale když teď čtu starší příspěvky, tak je tedy možné, že její podvědomí se s tím začalo prát? Že se tomu brání ? Příště jí chci dát jasnou odpověď.

Děkuji Wink


Naposledy upravil Evik dne ne srpen 31, 2008 9:34 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: ne srpen 31, 2008 9:34 pm    Předmět: Citovat

Město andělů jsem ještě neviděla.....ale rozumím. Very Happy Very Happy Very Happy

Eviku,mě se tam moc nelíbí slovo ,,správné''.To může znamenat cokoliv.Pro někoho je správná věc k jídlu maso a knédl a pro někoho zeleninka.


Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: ne srpen 31, 2008 10:22 pm    Předmět: Citovat

Džarmi, asi máš pravdu, ale předpokládám, že když má cukrovku 15 let, tak dobře ví, co je a není správné. A podvědomí se tomu zuby nehty brání. Protože si je dobře vědoma toho, že podváděla. Ne doktorku, ale sama sebe Wink .
Chci docílit toho, aby si uvědomila, že je sama za své zdraví zodpovědná.Pokud se nám podaří dopátrat se příčiny, podaří se tu nemoc hodně eliminovat. A když si to uvědomí ona, zmizí i příčina cukrovky.Ale to jsem se nějak rozjela, to je spíš sen. Rolling Eyes .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po září 01, 2008 1:36 am    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Ahoj všem Wink .

Před 4 dny jsem poradila paní s cukrovkou tuto afirmaci:

,,Jím naprosto uvědoměle správné věci. Jím vyváženě a s mírou, díky tomu jsem výkonná a cítím se dobře".

V případě cukrovky si dotyčný člověk odpírá "sladké" života - vše, co je slastné. Proto bych doporučil tuto afirmaci:
"Zasloužím si užívat všechnu sladkost života, kterou mi Vesmír poskytuje."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: út září 02, 2008 7:55 am    Předmět: Citovat

Ještě se chci zeptat, za jak dlouho mohu afirmaci změnit?
Tu první jí ponechám, nechci jí v tom dělat guláš . Nic se jí nestane a potom si může ,,užívat sladkosti života". Very Happy .

Nicméně jsem jí ty věty ,,naordinovala" na 21 dní, opakovat 3x za sebou.
(mám z ní radost - snaží se Wink ).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Linda
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 26.10. 2007
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: út září 02, 2008 7:57 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:

V případě cukrovky si dotyčný člověk odpírá "sladké" života - vše, co je slastné .... .... ...


Když nevnímá, nepřijímá lásku z okolí, nemá tedy rád sám sebe, nedokáže se přijmout, neumí tedy ani lásku dávat na jevo druhým. A dohání to pojídáním sladkostí. V mé širší rodině se cukrovka také několikrát vyskytla z přílišného přejídání se (obezity).

Chybí jim láska, tak si ji kompenzují jídlem a nezřídka trpí tloušťkou.
Netrpí ta paní také obezitou, Evíku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: út září 02, 2008 8:35 pm    Předmět: Citovat

Jééé, ahoj Wendys Very Happy .

To víš, že trpí obezitou. Proto jsem také nejprve zvolila afirmaci, týkající se jídla. Ani nehřeší tak sladkostmi, jako jinými nevhodnými jídly- tučné, atd.
Nevím, jestli jsi četla o něco výš, jak píšu, že při říkání afirmace se jí začaly chvět a brnět ruce a opotilo se jí čelo. Myslela jsem, že se brání její podvědomí, ale to se brání její ego, které jí teď bude pořád něco našeptávat, aby jí zviklalo.

Proto jsem přesvědčená, že jsem zvolila afirmaci správně a tu, kterou mi doporučuje Damao ( týkající se ,,sladkostí života ) použiju až později. Získat u takového člověka správné stravovací návyky je neméně důležité. Cítím to tak. A pak ať si užívá dosytosti. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út září 02, 2008 10:57 pm    Předmět: Citovat

Evi, afirmace není dobře používat ke změně stavu - protože z počátku obsahují nepravdu a tím je porušena nejdůležitější zásada.
Ostatně se mi zdá, že otylost prozrazuje strach ze života. Jakoby někde v hloubi duše byl pocit: "když si dovolím užívat si a budu přitom přistižena, bude následovat trest"...!
Proto jsem Ti doporučil jinou afirmaci. Ale na druhé straně - Ty jsi blíž než já a tak to všechno můžeš určitě líp posoudit.
Přeju hodně štěstí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st září 03, 2008 6:37 am    Předmět: Citovat

Napsala jsem:

Proto jsem přesvědčená, že jsem zvolila afirmaci správně a tu, kterou mi doporučuje Damao ( týkající se ,,sladkostí života ) použiju až později.
...........................................................................................................



Jakmile jste o něčem přesvědčeni, domníváte se, že máte pravdu. A jste dokonce ochotni zničit své vztahy s ostatními, jen abyste uhájili vlastní stanovisko. Vzdejte se potřeby obhajovat svůj postoj.
OPROSTĚTE SE OD OBHAJOVÁNÍ VLASTNÍ PRAVDY - ¨( tuto kartu jsem si ráno vytáhla, je ze Čtyř dohod Wink )

Děkuju Damao za vysvětlení. V tomto okamžiku nevím, jak to ještě udělám, ale určitě to posoudím s nejlepším vědomím a svědomím. Dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund