Fórum - Zobrazit téma - afirmace - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - afirmace
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

afirmace
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: po březen 17, 2008 4:45 pm    Předmět: afirmace Citovat

Poslední dobou přemýšlím o tom, jak působí afirmace v rámci psychického ošetření druhého stupně reiki.

Jde mi o to, zda když si zadám nějakou afirmaci např.: "Vážím si sebe sama". Dle mého mistra, aby se zabudovala do podvědomí, musí se použít ve stejném znění alespoň desetkrát.

Já zkouším psychické ošetření už delší dobu, ale nějak nepociťuji výsledky.

Nevím, jestli to dělám dostatečně efektivně.

V jedné knížce od Luizy Hayové jsem se dočetla, něco ve smyslu, že když si dáte nějakou afirmaci (např. Vážím si sebe sama), tak dochází k vylézání do vědomí těch skutečností, které sebeúctě bránili. Teprve potom, co je zpracujem, tak se do podvědomí zabudovává ten nový požadovaný program.

Nevím, jestli jsem to vyjádřila zrozumitelně, tak uvedu ještě jeden příklad s návykem na cigarety (z knihy Hayové). Když si kuřák zadá afirmaci "přestávám kouřit" tak se mu začnou vynořovat důvody, proč kouřit vlastně začal např. si uvědomí problémy v komunikaci s lidmi, ....

Nevím, jestli to funguje takhle s každou afirmací, nebo jestli je to blbost. Fakt nevím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: po březen 17, 2008 6:28 pm    Předmět: Citovat

Wendy, já to mám tak.
Když celým svým já (kam vidím ) věřím v to, co říkám, je to účinné jak laser. Když opakuji afirmace po někom a jsem tam ne-celá, tak tvořím
sobě si chaos. Chtění tvoří chtění, přesvědčení nebo poděkování mění.
To za mě.
Afirmace ve smyslu miluji celý svět a nepodívala jsem se zatím do své rodiny, afirmace vážím si sebe sama a mám problém se sebou, protože se mi na mě nelíbí, že parkuji na zakázaném místě, to souvisí. Možná jsem vnesla ještě větší zmatek.
Ale pravdou pro mě je, že pozitivní věty působí na mé srdíčko a je mi do lehka a radostna.
Hezký večer, Míša.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
muliska
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 7.2. 2008
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: po březen 17, 2008 8:15 pm    Předmět: Citovat

Myslím si, že pokud daná afirmace přichází od srdce má 100% účinek. Jen o tom musíš být přesvědčená. I u mě se osvědčilo vytvořit si afirmace přímo "na tělo".Už u jejich zrodu se informace hluboce vpisuje do podvědomí, a už jen to, že na ní pracuji,se problém začíná řešit.... Smile A pochybnosti?Raději nepřipouštět.Jakékoli pochybnosti Tě budou vzdalovat.Jestli se Ti vynoří nějaké skutečnosti, tak určitě ne všechny naráz, ale postupně, aby jsi dostala šanci je pochopit a napravit.Bývá to občas bolestivé poznání, ale ta úleva až je překonáš.... Wink Hezký večer
muliska
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po březen 17, 2008 9:18 pm    Předmět: Citovat

Když se řekne "afirmace", zní to složitě, složitě s tím nakládáme - pracuje více rozum než srdce. Přitom si troufám říci, že to, co se děje, když afirmace správně fungujou známe z dětství, kdeyž jsme si hráli na doktora, na obchod - na prodavačku nebo na kupujícího atp.
Afirmace je způsob jak si "hrát na...." rychlým, účinným způsobem.
Když jsem si kdysi postěžoval panu Tomášovi na jedné přednášce, že je pro mě těžké milovat Boha, protože se mi do toho pletou kostely a církve, poradil mi, abych si hrál na to, že miluji něco, co je všepronikající a všudypřítomné. Že pak uvidím.
Fungovalo to. Asi jsem poprvé použil něco, čemu se dnes říká afirmace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: út březen 18, 2008 7:20 am    Předmět: Citovat

okenko napsal:

Když celým svým já (kam vidím ) věřím v to, co říkám, je to účinné jak laser. Když opakuji afirmace po někom a jsem tam ne-celá, tak tvořím
sobě si chaos.


Okenko, mam pocit, ze kdyz rikas nejakou afirmaci a celym svym ja ji veris, ze uz ji vlastne nepotrebujes.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: út březen 18, 2008 10:39 am    Předmět: Citovat

Zbultrane,
Kdo to řekl? Odpusť jim, oni nevědí , co činí...

Ze svého pohledu vnímám, že je u mě účinné to, co pochopím, přijmu a následně změním. Afirmace: miluji malé děti a přitom mám vošpence , přijdu - li blíž k dětskému hřišti je sice krásná, ale stejně, dokud nepochopím, proč mám blok na malé děti, pravděpodobně tvořím chaos.
Afirmace vnímám jako možnost krátkodobě zpozitivnit svůj svět. Stejným principem, jako když pojedu v metru a od Dejvické až na Skalku se budu křečovitě usmívat. Začnu na Dejvické , na Můstku už se možná uvolním a na Skalce budu zářit. Takže, co jsem chtěla? Usmívat se nebo se usmívat s tím, že chápu a směju se?

Afirmace - miluji a jsem milována, proč ne? Ovšem pro mě tam něco chybí.

Přeji hezký den, Míša.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
gzam
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 16.5. 2007
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: út březen 18, 2008 11:27 am    Předmět: Citovat

Okenko co jsou to vošpence? Tohle u nás nemáme Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: út březen 18, 2008 12:23 pm    Předmět: Citovat

Okenko - ja vlezu do metra kdyz jedu z prace, otevru si knizku od J. Haska: Politicke a socialni dejiny Strany mirneho pokroku v mezich zakona a zactu se. Kdyz na druhem konci Prahy z metra vystupuju, smeju se jak blazen. Je to tam sama afirmace Laughing

Citace:
Alkohol vzpružuje politické sebevědomí, působí ono příjemné rozčilení v duši, která stává se přístupnější slovům řečníka, alkohol jest jakási průprava k disciplíně všech politických stran. Za slenici piva dají lidé pro vás duši. To bývalo kdysi. Dnes političtí vůdcové nechají si sami za sebe pivo platit.


Citace:
Proč strana křesťansko-sociální ma v Praze tak málo přívrženců? Poněvadž má své místnosti tam, kde čepuje se pivo vinohradské nebo košířské. Kdyby strana křesťansko-sociální přesídlila do místnosti s pivem velkopopovickým, smíchovským nebo branickým, pak by také katolický duch prostoupil hlouběji ledví mnohých, kteří dnes jsou ve víře vlažni, poněvadž mají odpor proti vinohradskému pivu. Dejte jim pivo smíchovské a oni budou stát věrně při víře svých otců.


Naposledy upravil Zbultran dne čt březen 20, 2008 1:52 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: út březen 18, 2008 1:35 pm    Předmět: Citovat

Very Happy Very Happy Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: čt březen 20, 2008 1:35 pm    Předmět: Citovat

Takže je to o tom "nedělej si starosti - nepochybuj". Což je jedním pravidlem reiki.

Tak dík všem zůčastněným.


Naposledy upravil Wendys dne út srpen 26, 2008 3:25 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: po srpen 25, 2008 11:14 am    Předmět: Citovat

Někde jsem četla, že když někdo pronáší nějaké afirmace, nebo prohlášení, je to účinnější s nějakým nábojem, emocionálním. Afirmace pronášené např. s pocitem lásky, radosti, by měly být účinnější. Ale co negativní citový náboj? Např. když člověk, který se právě cítí naprosto zdrcený ze své materiální situace, prohlašuje, že má všeho hojnost atd. a při tom prohlášování, "programování" je plně právě v tom stavu zdrcenosti? Nezpůsobí si tím spíš nějakou paseku, když "co se vyšle, vrátí se"? Snad víte, jak to myslím, nejsem si jistá, jestli jsem srozumitelně obsáhla myšlenku... Smile
Jinak mluvím o klasických afirmacích, ne o těch, co se používají při reiki II...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po srpen 25, 2008 12:36 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že není třeba dělit afirmace na klasické a nějaké ostatní.
Afirmace mají sloužit k upevnění nově akceptovaných životních postojů. Určitě jsou působivější, když jsou provázeny pozitivní emocí. Naopak afirmace pronášené se strachem a nejistotou, stejně jako afirmace, které nejsou pravdivé, ničemu neprospívají - jsou kontraproduktivní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: po srpen 25, 2008 1:27 pm    Předmět: Citovat

Klasické afirmace jsou myslím klasické, myslela jsem tím, že nemluvím o tom, když někomu někdo dává ruce na hlavu a při tom vkládá afirmace, jako se učí na reiki II.
Jinak otázka byla mířena na negativní náboj, v kontextu s nábojem, o kterém se mluví. Když by neměl i negativní náboj smysl, nepsalo by se o něm...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po srpen 25, 2008 2:26 pm    Předmět: Citovat

Tak teď tomu, rendyy už opravdu vůbec nerozumím, promiň.
Zdůrazním tedy pro jistotu to, že když se někdo bojí nedostatku a pronáší přitom afirmaci o tom, že žije v hojnosti, je to k ničemu, je to kontraproduktivní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: po srpen 25, 2008 2:33 pm    Předmět: Citovat

Damao, no však já si to myslela rovnou, že to nebude tak snadno k pochopení. Smile Spíš než o nejistotu šlo o pocit úplné zdrcenosti, nicméně nechápu, proč by toto nemělo mít účinek. Jako s modlitbami, nejsme emoce a modlitby dávají do pohybu mnohem více, než upevnění mentálních nebo životních postojů. Nevím jestli rozumíš. Je složité popisovat moje myšlenkové pochody... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.44 sekund