Fórum - Zobrazit téma - Metoda, léčení, osobnost - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Metoda, léčení, osobnost
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Metoda, léčení, osobnost
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá březen 14, 2008 11:17 am    Předmět: Metoda, léčení, osobnost Citovat

Je mnoho metod jak zbavit člověka problémů. Jsou lidé, kterým metody fungují velmi dobře a jsou tací, kteří se snaží a výsledek je jakási upocená snaha (v nejhorší verzi korunovaná nebetyčným sebevědomím).

Myslím si, že za mnohými výbornými výsledky stojí ještě něco jiného. Osobnost. Ať už přírodní talent nebo někdo, do se vypracoval vlastní snahou a učením (i tady bych řekla - ne každému se podaří) a teprve toto spojení metodu oživuje a dává jí grády.

Abych vysvětlila na příkladu: znám paní, která dělá Bachovky, stejně jako spousta jiných lidí. Ale i kdyby do lahviček lila vodu z vodovodu, stejně by se něco dělo, protože už během sezení se děje spousta věcí na podvědomé úrovni, rozhovor ulevuje, stejná esence má mnohem větší účinek nebo sílu.
Nebo jsou indičtí léčitelé, kteří mají svůj speciální postup, ovlivněný místní situací, kdy je bezmocných nemocných bez prostředků strašně moc a není
možné se jim tolik věnovat. Je pravda, že jednodušeji a přírodněji žijící lidé jsou také k alernativním metodám více vnímavější. Jejich bleskovka jim funguje výborně...
Nebo si vzpomeňte na pana Paseku.

Prostě naučit se spoustu nových metod, jakékoliv zasvěcení bez toho "navíc" je podle mě jen metoda či zasvěcení, které fungují, ale....

Co vy na to?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá březen 14, 2008 12:12 pm    Předmět: Citovat

Jo Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: pá březen 14, 2008 12:24 pm    Předmět: Citovat

Podepisuji. M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Mirek
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 5.8. 2002
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: pá březen 14, 2008 12:37 pm    Předmět: Citovat

Souhlas.
M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá březen 14, 2008 6:17 pm    Předmět: Citovat

Zaz až tak jednoznačně to být nemusí.
Tím nemám na mysli případ, že talent není, ale naopak. Talentovaný potenciální léčitel se o svém talentu nikdy nedoví. Myslím, že proto je tu tolik technik, zasvěcení atp., aby ty talenty "uvízly" v té síti.
Hned na Reiki 1 dnes docela dokážu rozeznat, kdo má před sebou šanci opravdu pomáhat jiným a kdo se bude pomocí Reiki spíše hrabat ve svých problémech - pořád dokola, dokola, dokola....!
V některých případech je to tak, že potenciální růst duchovní kvality je jaksi zahlušen růstem duchovního ega. Prostě, i to se stává - a není to proces nezvratný, pokud je základem Reiki, vždycky je ještě šance, že se člověk uvědomí a vrátí se zpět k echtovnímu základu.
Koneckonců, je to i můj osobní případ. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: so březen 15, 2008 9:34 pm    Předmět: Citovat

Boží cesty jsou nevyzpitatelné !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: po březen 17, 2008 10:11 am    Předmět: Citovat

Hm, já nevím šamanko. Osobnost? Podle mě je to všechno o Lásce.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po březen 17, 2008 10:51 am    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
Hm, já nevím šamanko. Osobnost? Podle mě je to všechno o Lásce.

Mirek


Já myslím, že všechno je taky o lidech. Pojem láska je tak široký, že se pod něj schová kde co. A možná si pod ním každý představujeme něco jiného.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: po březen 17, 2008 12:19 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
Hm, já nevím šamanko. Osobnost? Podle mě je to všechno o Lásce. Mirek


samanka napsal:
Já myslím, že všechno je taky o lidech. Pojem láska je tak široký, že se pod něj schová kde co. A možná si pod ním každý představujeme něco jiného.šamanka



Je to jakási celková zralost a netýká se to jen schopnosti léčení.

A tahle „zralost“, kterou mám na mysli není záležitostí věku.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: so květen 10, 2008 11:04 am    Předmět: Citovat

Dočetl jsem nedávno sérii "hlídek" ok Lukjaněnka. Je tam dost momentů pro zamyšlení, tihle spisovatelé se občas možná bezděčně dotknou významné pravdy. Příkladem jsou třeba Hvězdné války, že ano?
Tak teď k tomu uvědomění si: je vyslovena hypotéza, že nejlépe dokážou s pránickou energií pracovat ti, kdo sami jí mají jakoby nedostatek. To je nutí celý život "sbírat" energii přírody, nebo lidí okolo sebe. Naučí je to zvýšené citlivosti i procesu ve které si berou energii a dokážou ji převibrovat na to, na co potřebují. Jakoby zábleskem v tom vidím i Reiki Very Happy
Zatím co lidé s přemírou své pránické energie jsou jakoby k okolní práně "hluší". Docela mi to hraje se zajímavou zkušeností, že při měření potenciálu prány a kvantity energie v meridiánech před a po zasvěcení Reiki na 1. stupni, došlo krátkodobě (několik dní) k odbourání blokád energie - dokonce u dívky s epilepsií blokády, které nemoc provází na čas zmizely - a také k poklesu potence celkové pránické energie. Tak si to postupně ověřuji a zatím mi zkušenosti tuto hypotézu potvrzují.
Prostě - chcili pracovat s energií, potřebuji se co nejvíce pročistit,. zbavit nepotřebných přebytků - odevzdat je Zemi atp., hodně dobrý je kořenový zámek múlabhandan a nádech do hary.
Potěší mě vaše názory a zkušenosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: so květen 10, 2008 1:28 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Docela mi to hraje se zajímavou zkušeností, že při měření potenciálu prány a kvantity energie v meridiánech před a po zasvěcení Reiki na 1. stupni, došlo krátkodobě (několik dní) k odbourání blokád energie - dokonce u dívky s epilepsií blokády, které nemoc provází na čas zmizely - a také k poklesu potence celkové pránické energie.


Takže zasvěcení do reiki té epileptičce na několik dní naplnilo meridiány energií a jí na těch několik dní přestaly zdravotní potíže spojené s epilepsií a po těch pár dnech se to zase vrátilo do původního stavu?

Potom by si ta slečna měla dávat reiki pravidleně každý den, ne?
Tak by se té nemoci mohla zbavit, protože by v těle měla dostatek energie k tomu aby se její organismus mohl zharmonizovat.

Chápu to správně?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: so květen 10, 2008 1:39 pm    Předmět: Citovat

Ano. Skutečně to tak bylo. Také se vyléčila. Bylo to po zasvěcení do 2. stupně. Byla velmi trpělivá a cílevědomá. Nakonec se ukázalo, že největším problémem pro ni bylo přestat užívat hormonální antikoncepci (blokuje tři ohřívače). Vyléčila se. Proto tvrdím, že Reiki je velkou šancí pro tuto chorobu. Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: so květen 10, 2008 2:27 pm    Předmět: Citovat

Když reiki umí zlikvidovat i epilesii, tak to před ní smekám.

Tahle informace mě teď doslova nakopla k tomu, abych už konečně začala s reiki pracovat opravdu pravidelně (pořád si to slibuji, a stejně to nedodržuji).
Jinak než pravidelnou prací s reiki, člověk nepozná a neocení její dary.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: so květen 10, 2008 10:41 pm    Předmět: Citovat

Nemyslím si, že zásluhu na vyléčení lze takto zjednodušit. Nemyslím, že to hlavní byla Reiki.
Řekl bych, že to byla hlavně zásluha té dívky, že se rozhodla skoncovat se sebemrskačskými životními postoji. Vzala si moc nad svým životem do svých rukou. Vdala se krátce poté a byla spokojená maminka.
Reiki však byla významnou pomocí. Nikoliv ovšem hlavním činitelem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
grasshopper
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 22.1. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: so květen 10, 2008 10:51 pm    Předmět: Re: Metoda, léčení, osobnost Citovat

samanka napsal:
Je mnoho metod jak zbavit člověka problémů. Jsou lidé, kterým metody fungují velmi dobře a jsou tací, kteří se snaží a výsledek je jakási upocená snaha (v nejhorší verzi korunovaná nebetyčným sebevědomím).
šamanka


Ano, metod je mnoho. Pokud je metoda dobrá, záleží i na tom kdo ji praktikuje jaký bude výsledek. Ale co když je metoda špatná? Já třeba byl na SRT u jedné paní, která kombinuje reiki a SRT. Jiná odbornice v oblasti esoteriky, také mistr reiki, mi zase sdělila, že metoda SRT je nebezpečná. Cituji: "speciálně SRT považuji a mám zkušenosti od svých klientů - za velmi nebezpečnou praktiku - energeticky ve vyšších dimenzí nedopracovanou atd.."
Tak nevím. Je SRT skutečně nebezpečná? Pokud je špatná už nějaká metoda, pak by to ani osobnost člověka neměla zachránit, co myslíte?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.21 sekund