Fórum - Zobrazit téma - po zasvěcení - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - po zasvěcení
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

po zasvěcení
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st červen 25, 2008 6:25 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,
mám necelé tři týdny po přesvěcení do R1. (Původní zasvěcení bylo na dálku před osmi měsíci ). Myslím, že za tu dobu se mi podařilo leccos
vyřešit, takže i když duše byla ,, zasekaná" víc než tělo, nijak dramaticky toto období už neprožívám.

Včera mě zaskočila velice silná bolest na srdeční čakře. Trvala 2 - 3 minuty. Čekala jsem nějakou slabost, že se mi podlomí kolena a já se skácím. Ale vůbec nic takového. Prostě jenom ta silná bolest, při které jsem měla trochu strach. Jak ta bolest přišla - tak odešla a já byla úplně v pohodě. Tak jsem začala pátrat po příčině, ale ničeho jsem se nedobrala.

Potřebuju vědět, jestli by to mohlo mít souvislost s přesvěcením, nebo jestli mám jít na internu . ( Se srdcem se neléčím a k doktorovi nepůjdu, nikdy se mi to před tím nestalo ).
Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st červen 25, 2008 7:30 pm    Předmět: Citovat

S největší pravděpodobností jde o uvolnění emocí blokujících srdeční centrum a brzlík - !být sama sebou"....
Rozhodně to může být absolvovaným kontaktním zasvěcením - v tom je právě zasvěcení na dálku podle mne ochuzeno (o blízkost, dotyk, osobní kontakt - všechno jsou to aspekty související se srdečním centrem).
Reikovat, Reikovat, Reikovat ....! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: st červen 25, 2008 9:40 pm    Předmět: Citovat

Někde jsem se dočetla, že čištění od těchhle bloků nepřichází jen 21 dnů nebo více po zasvěcení, ale přichází potom kdykoliv jindy (třeba klidně rok po zasvěcení, po dalším půlroce třeba znovu) na různě dlouhou dobu, protože zapouzdřenin máme v sobě mnoho - v různých vrstvách.

Takže, když to přijde, tak reikiovat, reikiovat, reikiovat a pít čistou vodou?
Tak se nám to ulehčí?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
reni
Nováček
Nováček


Registrace: 24.6. 2008
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: st červen 25, 2008 10:53 pm    Předmět: Citovat

ahoj chci se zeptat jestli po zasvěcení může dojít ke zdravotním problémům.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: st červen 25, 2008 11:09 pm    Předmět: Citovat

Jak se píše výše,tak může.A nejenom v tomto období.
Jak píše Wendys,že se nám otevře zapouzdrovaná-schovaná-uložená nemoc,problém.. a vyzívá nás k vyřešení a pohlednutí na to,co jsme vidět nechtěli,nebo vidět neuměli.I takhle pro nás Reiki pracuje. Laughing

Reikovat a reikovat a reikovat třeba mě pomáhá,protože mi to pomáhá jít správnou cestou na které se nabízejí různé možnosti jak nemoc,problém vyřešit,rozuzlit,pochopit.Jít za příčinou dané věci.

Džarmi Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st červen 25, 2008 11:21 pm    Předmět: Citovat

reni napsal:
ahoj chci se zeptat jestli po zasvěcení může dojít ke zdravotním problémům.

Jistěže může, když zasvěcenému nebylo vysvětleno správně o co vlastně jde. Pak se může stát např. to, že čistící procesy těla jsou vnímány jakjo něco nežádoucího a medikací se je snaží zastavit. Může se stát, že si neví rady s bolestí, která se může objevit např. v blokádách svalů kolem páteře - navštíví léčitele a ten když se apriori dívá na Reiki jako na něco škodlivého, může způsobit řadu komplikací svojí slovní sugescí i nevhodnými postupy práce s energií těla.
Může to být způsobeno i okamžitým zpracováním čerstvě prožitých emočních traumat. Jednou jsem měl na kurzu Reiki 1 mladou dívku, která si týden před kurzem Reiki zažila emoční trauma ze znásilnění. Bohužel nenašla odvahu mi o tom říct, až když ji bolesti ve dnech následujících po zasvěcení málem paralyzovaly na lůžku.
Pokud na kurz přijdou klienti a řeknou mi, že třeba berou drogy, nebo si prožívají to či ono, tak se dá hodně udělat už tím, jak je kurz zaměřen. I při práci s energií.
Vždy ale platí, že nakonec pomůže Reiki a ošetřování se nejméně jednou denně, nejlépe před spaním.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: st červen 25, 2008 11:35 pm    Předmět: Citovat

Hmmmm Reiki před spaním miluju. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
miwa
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 8.7. 2005
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: čt červen 26, 2008 1:31 am    Předmět: Citovat

Ahoj. Reni asi tě zklamu, mněli ti to říci předem.Zdravotní problémy po zasvěcení by snad nemněl jen svatý člověk, ale to pak nepotřebuje zasvěcení, nemá tu potřebu.My co jsme si pro něj šli, tak proto, že nám bylo dáno si uvědomit, že potřebujeme ve svým vývoji pomoc,že nejsme natolik čistí, abychom to zvládli sami.Ale už jsme dost daleko, že přijmeme nabízenou ruku.A proč tě nepotěším.Život je spirála nad nabroušeným kýblem hnoje jak kdysi napsal můj kamarád.Což značí, že se vždy vracíme na začátek, ale už ve vyšší rovině a klidně si zažijeme další zdravotní problém, třeba depku.V kratším časovém intervalu, ale o to intenzivnější.Vždy, když si budeš myslet, že jsi něco zvládl, tak se ti to znovu objeví.Tak zní Marfyho zákon.Ale to ti mněli říct, že se dostáváš mezi čarodějnice.Tak tě u nás vítám, samozřejmně v dobrým.A dalo by se říct, že všichni velcí mystikové umírali nepřirozenou smrtí.To ale patří k vývoji.Vem si třeba Osho byl otráven ve vězení v USA a po propuštění na následky umírá.Jak je možné, že se mu to nevyhlo.Proč se Ježíš nevyhnul kříži.Duchovní cesta je plná duchovních muk a pokušení a ještě větších nejistot.Ale důležitý je, jak je kdo připravený. Někomu ten proces probíhá pomaloučku polehoučku a nic ani necítí, protože reiki sama pozná jak moc rychle může čistit, aby neublížila.Je to ten paradox, že čistější člověk se čistí rychleji a tudíš má většinou větší reakce a nemoci.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: čt červen 26, 2008 4:50 pm    Předmět: Citovat

Já když jsem se chystala do toho jít, tak mi nikdo neřekl, že reiki může vyvolat tak výrazné čistící procesy (které se mohou podobat vážnějšímu onemocnění fyzickému i psychickému), ani při semináři prvního ani druhého stupně nám to mistr neříkal. Dozvěděla jsem se od něho pouze to, že 21 dnů po zasvěcení se budu čistit: t. j. pocení, častější chození na záchod, častější potřeba spánku, maximálně bolesti hlavy, nebo něco jako chřipka, a že mám u toho víc pít a dávat si každý den reiki, to bylo všechno.

Reiki se propaguje jako věc snadno dostupná, kterou když si pořídíte, tak budete navždy zdraví a budete moct léčit druhé. A všechno bude od té doby fajn a snadné.

Ale ono to tak není.

Myslím, že je dobře, že o reiki tady píšem fakta - že tady uvádíme a rozebíráme zkušenosti s ní, a že budoucí zájemci o reiki vezmou na vědomí, co všechno jim reiki kromě toho příjemného může taky přinést.

Docela mi vadí, jak se reiki prodává "na růžovém podnose"
Jak je zprofanovaný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: po červen 30, 2008 11:21 am    Předmět: Citovat

Jsem šťastná, že jsem sama, že nemusím skrývat a potlačovat své emoce. Neměla bych je hodnotit, pouze pozorovat a nechat odeznívat.Ale nejde mi to. Začalo to před týdnem fyzickou bolestí na 4. čakře( 18. den po zasvěcení ), pokračuje to psychickou bolestí, občas i ,,píchnutím u srdce ".

Všude se uvádí 21 dní jako průběh čištění. Myslím, že to může být daleko delší doba. Vím, že nikdo to za mě nevyřeší, jenom já, ani přesně nevím co. Jenom cítím, že mám zase potřebu se izolovat, že se zapouzdřuju jako šnek do svojí ulity. Z toho jsem se dostávala celých 8 měsíců a už se do toho zase bořím. Myslím Wendys, že máš pravdu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 5:02 pm    Předmět: Citovat

Reiki nás otevírá, uvolňuje, staré způsoby chování, jednání se odlupují - už nám nesedí - potřebujeme se z nich vysvléct jako had z kůže, ale než si vytvoříme kůži novou, musíme se schovat do ústraní, protože jsem příliš zranitelní.

Walter Lubeck (i když ho už moc nemusím) píše:
"V průběhu pravilné terapie reiki budou do tvého vědomí vstupovat i takové části tvého já, které budeš jen těžko příjmat. Zároveň budeš citlivější a budeš se muset naučit na jedné straně se otevřít novým zkušenostem, ale na druhé staně se umět uzavřít, když bude nových zkušeností příliš mnoho nebo budou příliš zatěžující"

Walter se zde zmiňuje o křišťálu "aby tě to nové, co vstupuje do tvého života, a potíže spojené s přechodem nesrazily. Křišťál zmírní náraz"

Teď na tom Evíku budeš asi zrovna tak, jako ten had, co mu je jeho stará kůže malá. Tak se schovej do ústraní a zkus třeba ten křišťál.
Ale pokud máš fyzickou bolest na hrudníku (a bude se ti to vracet), neměla bys pro jistotu navštívit doktora? Nikdy nevíš! Alespoň bys měla jistotu, že ti po zdravotní stránce nic není.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 7:30 pm    Předmět: Citovat

Evi, dej si ruku na to, kde máš nejintenzivnější pocit a zkus se uvolnit, jen vnímej , jaké vzpomínky ti proběhnou hlavou......Události, zážitky,...uvědom si jak jsi se v těchto situacích cítila....Jako fotky si ty nejnepříjemnější situace zastav, a neustále opakuj "Cítím se tak a tak".....Dělej to tak dlouho, jako kolovrátek, až nepříjemný pocit zmizí, nebo se uvolní emoce..Pak si tufotku té situace zkus pozměnit - jak by ses zachovala ve stejně stresové situaci kdybys neměla strach, byla odvážná, sebejistá,.......zkrátka změň obraz, budeš li to cítit že to je potřeba, vytvoř i nějaký pozitivní rám kolem té fotografie. Prodýchávej, záměrem žádej o čištění těch uvolněných emocí pomocí Reiki, popros Matku Zemi, jestli by je jako každá máma bez souzení tebe nepřijala do sebe a nedala ti trochu své Zemité a teplé lásky......Tahle mám tě nebude tepat že jsi něco neudělala líp, nebude tě tepat že jsi něco pokazila, nedokázala.......přijme tvoje slzy a posílí, dodá energii.....Radila bych návštěvu nějakého pěkného místa v přírodě, je jedno jestli u stromu, u vody, někde na skále.....nebo na zahradě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 9:53 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Reiki nás otevírá, uvolňuje, staré způsoby chování, jednání se odlupují - už nám nesedí - potřebujeme se z nich vysvléct jako had z kůže, ale než si vytvoříme kůži novou, musíme se schovat do ústraní, protože jsem příliš zranitelní.


Ano, Wendys, rozumím tomu, zrušit zastaralé vzorce chování a nahradit je novými, lepšími a ztotožnit se s nimi - to je zřejmě to, čemu se říká ,, být sama sebou ". Možná jsem našla i příčinu těch stavů. Je to pořád jedna a ta samá příčina, která se mi vrací v různých intervalech a teď se vrátila po delší době. Týká se to asi lpění a lásky, ale tím teď nemyslím té partnerské. Vím, že ani lásku, ani Boha nenajdu někde na nebi, ale v sobě. Jestli vůbec někdy...



Citace:
Radila bych návštěvu nějakého pěkného místa v přírodě, je jedno jestli u stromu, u vody, někde na skále.....nebo na zahradě.


Renčo, dobře, zkusím tedy podle tvého návodu ,, fotit ".Je mi mizerně už týden, ale chci se s vámi podělit o zážitek.

Bylo to teď v neděli, na Horním Hradě, kam jsme s ostatními doputovali. Celých 33 km mě doprovázela depka jako věrná družka. Nenalezla jsem chvilku samoty. Až v neděli.Bylo ráno a já se ponořila do meditace.
Asi 2 metry ode mě mi z pravé strany zpíval kos, z velké dálky z levé strany mu odpovídala jeho družka, současně jsem vnímala v hloubce asi 30 ti metrů pode mnou zurčení potoku a přímo nad hlavou, ve veliké rozkvetlé lípě bzučelo snad tisíce včel.
Do toho všeho začalo intenzivně svítit vycházející slunce a jeho paprsky měly takovou sílu, že mě celou prostoupilo nádherné teplo a světlo.

Všechno jsem to vnímala všemi smysly a byla to taková nádhera, tak osvobozující...pak jsem si přidala Reiki a usnula bych na trávě, nebýt našeho odjezdu. Všem bych vám to přála zažít. Opravdu moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2008 9:17 am    Předmět: Citovat

Wink Jo, zázraků je kolem nás fůru ale musíme si dovolit jim věnovat pozornost. Jestli je náš mozek naprogramovaný na to, že když není něco pígl nýgl, že stojíme za houby, tak se sebetrestáme tím, že si nedovoíme koukat se kolem sebe a užít si tu nádheru, něco si vzít pro sebe...Dovolíme si to jen když máme pocit že si to zasloužíme.....A jinak mrksy mrsky sami sebe. Sluníčko svítí každý den, na každého, bez vyjímky, stejně tak nakždého bez vyjímky prší, fouká vítr..A´t je hloupý nebo chytrý, ať je to kazisvět nebo Mc Giver, lakomec nebo dobrák,....Kdo chce, může si z čehokoli vzít té krásy a zážitků kolik unese. Kdo chce a kdo si to dovolí.
Je dobré zauvažovat nad tím Proč si zakazuju být šťastná? Proč musím být dokonalá a dokud nebudu, tak si něco zakážu? Proč potřebuju od druhých slyšet že se mi něco povedlo protože sama sebe neuznávám? Proč se neumím mít ráda taková jaká zrovna jsem? Proč se považuju za míň něž druzí? Proč mám pocit, že si něco nezasloužím? Lásku, zdraví, radost,přátele, peníze, spokojenost, dobrou práci?....Je to složitý labyrint a odpovědi najdeme svým vlastním tempem. Ten labyrint trvá celý život a ani tehdy neskončí. Skončí až tehdy, kdy dojdeme tomu, čemu se říká osvícení. Pak půjdeme dělat ne lidi na zemi, ale zas ty, kteří jim pomáhají a budeme se učit zas další a další jiné věci Smile)))))Zjednodušeně řečeno Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund